1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Sklenené ručne maľované vianočné gule na stromček sú hit!

Pamätáte si vianočný stromček z detstva? Sklenené gule, trblietky, veľa farieb, či stromček s ľudovými motívmi. Koľkokrát ste si povedali, že taký gýč na Vianoce nikdy nepostavíte?

Ručne maľované vianočné sklenené gule

Dnes presne po takom túžite. Spomienky sú silnejšie. Stavíme sa, že nájdete aj tie, ktoré vám v mysli utkveli najviac. Nostalgiu pomôže navodiť aj taká klasika, akou sú sklenené vianočné gule. Prečo si ich zaobstarať? Dozviete sa v našom článku!

Krásne vianočné gule (sety)

Vianoce sú najkrajšie sviatky roka. Dajte si záležať

Vianočné ozdoby na stromček väčšinou nekupujete ako jednorázovú záležitosť, aj keď aj vianočné stromčeky a ozdoby v posledných rokoch podliehajú módnym trendom. Ste proste klasik a vianočné ozdoby vám vydržia aj roky. Siahnite po niečom univerzálnom, aby sa vám páčili aj o rok, dva, tri neskôr. Alebo skúsite vianočné ozdoby striedať.

Jeden rok budú univerzálne a jeden originálne. Nech to nie sú stále rovnaké Vianoce. Každý rok si dokúpite jednu originálnu ozdobu alebo si ju prineste z miest, ktoré ste počas roka navštívili. Okrem toho, že stromček bude z roka na rok krajší, pri pohľade na vianočnú ozdobu si zaspomínate a vrátite na miesta, ktoré ste videli.

Od jednoduchého k farebnému

Prvý vianočný stromček v novom byte spĺňal trendy, ktoré v tom roku leteli a boli ste naň hrdi. Pamätáte si ho doteraz. Vkus sa vám postupne zmeil. Jednofarebne ladený vianočný  stromček potreboval nečím oživiť a čím ste starší, tým viac sa vám páči ten prečačkaný stromček, na ktorý ste sa v detstve nedokázali ani pozrieť.

Sklenené vianočné gule na ozdobenie stromčeka

Sklenené vianočné gule na stromček, vtáčiky, šišky, cencúle a vločky rôznych farebných kombinácií sa opäť vracajú na pulty obchodov. Vianočný stromček vás do detstva môže preniesť už tento rok. 

Tradičné Vianoce

Patríte medzi milovníkov tradícií a bez stromčeka s medovníčkami a slamenými ozdobami by to nebolo ono? Oživte stromček vianočnými guľami z patchworku. Vyberte si farebnú kombináciu, ktorá sa vám k Vianociam najviac hodí a dodajte svojim tradičným vianočným ozdobám šmrnc. Najlepšie na guliach z patchworku je to, že si ich môžete vyrobiť sami. Chce to trpezlivosť, ale výsledok a dobrý pocit rozhodne stoja za to. Máte šikovné ručičky? Urobte si háčkovaných anjelikov, či hviezdičky

Nerozbitné vianočné ozdoby

Poznáte film Pelíšky a scénu s nerozbitným pohárom z NDR? Koľko krát ste skúsili, či to guľa z umelej hmoty naozaj ustojí? Nerozbitné vianočné ozdoby predstavujú fenomén, ktorý chcel mať doma každý. Na prvý pohľad sa od sklenených vôbec nelíšia, hýria farbami, lepšie sa skladujú a vydržia roky. Ideálny do rodín s malými deťmi. Vydržia aj nápor ich zvedavosti.

Vyberáme z nášho katalógu

Slovenské sklenené vianočné ozdoby

V posledných rokoch je čoraz výraznejší návrat ku klasike a skleneným guliam. Motívy na sklenených guliach sú rôzne. Jednofarebné alebo dekorované vianočné gule dodajú každému vianočnému stromčeku správny sviatočný nádych. Chcete gule niečím oživiť? Žiadny problém. V ponuke sú aj olivy, rakety, srdiečka, či zvončeky. A ako čerešničku na torte si vyberte sklenený vianočný špic. Aby sa ku skleneným guliam z Okrasy hodil.

Prečo sklenené vianočné ozdoby Čadca?

Sklenené ozdoby Okrasa z Čadce majú za sebou už 60 – ročnú tradíciu. Kvalitné ozdoby vyrábané s láskou si stále nachádzajú cestu do našich domácností. Technológia výroby sklenených ozdôb je stále inovovaná, ale Okrasa si pri ich výrobe stále drží 90 % podiel ručnej práce. V ručne maľovaných vianočných guliach necháva ich tvorca kúsok seba a tým vianočnú atmosféru ešte viac umocňuje. Dizajn kolekcií vianočných ozdôb sa každý rok mení. Sklenené ozdoby sú tradičné a stále iné.

Nezabudnuteľnú vianočnú atmosféru dotvárajú maličkosti. Šťastné a veselé!

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...Publikované dňa: 26.10.2018
Hodnotenie článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Riasogule pestovanie v akváriu a starostlivosť. Viete, kde kúpiť? Riasogule pestovanie v akváriu a starostlivosť. Viete, kde kúpiť?

Riasoguľa je perfektným doplnkom do interiéru, ale aj skvelým darčekom pre kamarátku. Ako sa o ňu starať? Poradíme vám v našom článku. Čítajte ďalej.

5 tipov na zjednodušenie a zútulnenie vašej obývačky 5 tipov na zjednodušenie a zútulnenie vašej obývačky

Obývačka je miestom pokoja, kľudu a rodinnej pohody. Premýšľali ste niekedy nad tým, čo by ste tam ešte zmenili, dokúpili, premaľovali alebo premiestnili? Prinášame vám 5 tipovpre vašu...

Pletené gabiony – aká je cena za kameň do gabionov? Pletené gabiony – aká je cena za kameň do gabionov?

Ak rozmýšľate nad investíciou do gabiónového plotu, potom si určite preštudujte náš článok, v ktorom nájdete odpovede na všetky základné otázky. Prezradíme vám aj výhody a nevýhody tohto...