Sklenené ručne maľované vianočné gule na stromček sú hit!

Pamätáte si vianočný stromček z detstva? Sklenené gule, trblietky, veľa farieb, či stromček s ľudovými motívmi. Koľkokrát ste si povedali, že taký gýč na Vianoce nikdy nepostavíte?

Ručne maľované vianočné sklenené gule

Dnes presne po takom túžite. Spomienky sú silnejšie. Stavíme sa, že nájdete aj tie, ktoré vám v mysli utkveli najviac. Nostalgiu pomôže navodiť aj taká klasika, akou sú sklenené vianočné gule. Prečo si ich zaobstarať? Dozviete sa v našom článku!

Krásne vianočné gule (sety)

Vianoce sú najkrajšie sviatky roka. Dajte si záležať

Vianočné ozdoby na stromček väčšinou nekupujete ako jednorázovú záležitosť, aj keď aj vianočné stromčeky a ozdoby v posledných rokoch podliehajú módnym trendom. Ste proste klasik a vianočné ozdoby vám vydržia aj roky. Siahnite po niečom univerzálnom, aby sa vám páčili aj o rok, dva, tri neskôr. Alebo skúsite vianočné ozdoby striedať.

Jeden rok budú univerzálne a jeden originálne. Nech to nie sú stále rovnaké Vianoce. Každý rok si dokúpite jednu originálnu ozdobu alebo si ju prineste z miest, ktoré ste počas roka navštívili. Okrem toho, že stromček bude z roka na rok krajší, pri pohľade na vianočnú ozdobu si zaspomínate a vrátite na miesta, ktoré ste videli.

Od jednoduchého k farebnému

Prvý vianočný stromček v novom byte spĺňal trendy, ktoré v tom roku leteli a boli ste naň hrdi. Pamätáte si ho doteraz. Vkus sa vám postupne zmeil. Jednofarebne ladený vianočný  stromček potreboval nečím oživiť a čím ste starší, tým viac sa vám páči ten prečačkaný stromček, na ktorý ste sa v detstve nedokázali ani pozrieť.

Sklenené vianočné gule na ozdobenie stromčeka

Sklenené vianočné gule na stromček, vtáčiky, šišky, cencúle a vločky rôznych farebných kombinácií sa opäť vracajú na pulty obchodov. Vianočný stromček vás do detstva môže preniesť už tento rok. 

Tradičné Vianoce

Patríte medzi milovníkov tradícií a bez stromčeka s medovníčkami a slamenými ozdobami by to nebolo ono? Oživte stromček vianočnými guľami z patchworku. Vyberte si farebnú kombináciu, ktorá sa vám k Vianociam najviac hodí a dodajte svojim tradičným vianočným ozdobám šmrnc. Najlepšie na guliach z patchworku je to, že si ich môžete vyrobiť sami. Chce to trpezlivosť, ale výsledok a dobrý pocit rozhodne stoja za to. Máte šikovné ručičky? Urobte si háčkovaných anjelikov, či hviezdičky

Nerozbitné vianočné ozdoby

Poznáte film Pelíšky a scénu s nerozbitným pohárom z NDR? Koľko krát ste skúsili, či to guľa z umelej hmoty naozaj ustojí? Nerozbitné vianočné ozdoby predstavujú fenomén, ktorý chcel mať doma každý. Na prvý pohľad sa od sklenených vôbec nelíšia, hýria farbami, lepšie sa skladujú a vydržia roky. Ideálny do rodín s malými deťmi. Vydržia aj nápor ich zvedavosti.

Vyberáme z nášho katalógu

Slovenské sklenené vianočné ozdoby

V posledných rokoch je čoraz výraznejší návrat ku klasike a skleneným guliam. Motívy na sklenených guliach sú rôzne. Jednofarebné alebo dekorované vianočné gule dodajú každému vianočnému stromčeku správny sviatočný nádych. Chcete gule niečím oživiť? Žiadny problém. V ponuke sú aj olivy, rakety, srdiečka, či zvončeky. A ako čerešničku na torte si vyberte sklenený vianočný špic. Aby sa ku skleneným guliam z Okrasy hodil.

Prečo sklenené vianočné ozdoby Čadca?

Sklenené ozdoby Okrasa z Čadce majú za sebou už 60 – ročnú tradíciu. Kvalitné ozdoby vyrábané s láskou si stále nachádzajú cestu do našich domácností. Technológia výroby sklenených ozdôb je stále inovovaná, ale Okrasa si pri ich výrobe stále drží 90 % podiel ručnej práce. V ručne maľovaných vianočných guliach necháva ich tvorca kúsok seba a tým vianočnú atmosféru ešte viac umocňuje. Dizajn kolekcií vianočných ozdôb sa každý rok mení. Sklenené ozdoby sú tradičné a stále iné.

Nezabudnuteľnú vianočnú atmosféru dotvárajú maličkosti. Šťastné a veselé!

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni

Malá či veľká skrinka na topánky, určite by nemala chýbať vo vašej predsieni. Ide o prakticky kúsok, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok a mať prehľad vo vašej obuvi. Topánkovník či...

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...Publikované dňa: 26.10.2018
Hodnotenie článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Netradičné veľkonočné dekorácie z dreva, kvetín, vaječných škrupín na stôl, na i pred dvereNetradičné veľkonočné dekorácie z dreva, kvetín, vaječných škrupín na stôl, na i pred dvere

Ste unudení z tradičných veľkonočných zajačikov, kuriatok, narcisov a tulipánov? Prinášame vám tipy na moderné, extravagantné, neobvyklé a originálne jarné dekorácie, ktoré si zamilujete.

Farba roka 2020 a ako ju využiť v interiériFarba roka 2020 a ako ju využiť v interiéri

Spoločnosť v oblasti analýzy trendov v oblasti farieb Pantone Color Institute vybrala za farbu roka 2020 klasickú modrú. Poradíme vám, ako ju využiť v interiéri.

Zabudli ste na Valentína? 11 najhorších výhovoriek na sviatok zamilovanýchZabudli ste na Valentína? 11 najhorších výhovoriek na sviatok zamilovaných

Tak ako každý rok, ani tento nás  neminie najväčší sviatok zamilovaných  –  Svätý Valentín. Zabudnúť na darček sa vo vzťahu jednoducho neodpúšťa! Ak aj vy patríte k zábudlivcom, skúste...