Vulkanické kamene pre psov alebo ako neutralizovať psí moč

Ak sa domnievate, že ide o známe masážne vulkanické (lávové) kamene, musíme vás vyviesť z omylu. Dog rocks ako sa vulkanickým kameňom pre psov hovorí, sú spásou pre váš trávnik na záhrade. Ako to?

Vulkanické kamene pre psov proti škvrnám na trávniku

Škvrnitý, vypálený alebo vyschnutý trávnik je často dôsledkom vykonávania malej potreby vášho domáceho miláčika. Vulkanické kamene tento problém vyriešia bez toho, aby ste museli psa niečomu učiť a trýzniť ho.

Vulkanické kamene pre psov sú overeným prostriedkom, ktorý zaručene pomáha tomu, aby váš trávnik žiaril a nebol plný holých a usušených plôch. Ide pritom o čisto prírodný produkt, ktorý môžete aplikovať v prípade každého plemena psa.

Čo to je?

Skaly Dog rocks alebo vulkanické kamene pochádzajú z Austrálie a ide o čisté dielo prírody bez akýchkoľvek chemických úprav. Táto špeciálna hornina má jedinečnú moc absorbovať z vody cín, dusičnany a amoniak, ktoré sa vyplavujú v moči. Aj vášho domáceho miláčika. Tieto látky následne spôsobujú, že po vymočení sa na trávnik miesto začne vysychať, pretože ide o agresívnu chemickú reakciu.

Psí moč spôsobuje vysychanie trávnika

Vulkanické kamene teda absorbujú molekuly, ktoré toto spôsobujú.

Ako kamene používať?

Ich používanie je veľmi jednoduché. Stačí ak vložíte kameň psovi do misky s vodou. Dog rocks odfiltruje nežiaduce látky a voda, ktorú bude váš pes piť tak bude bez akýchkoľvek agresívnych a škodlivých prvkov. Kamene sú laboratórne testované.

Po ponorení do vody nastáva reakcia, kedy hornina vytvára magnetické pole (paramagnetizmus) a to sa postará o výmenu iónov. Z vody tak ubudne množstvo dusičnanov a kvalita vody sa značne zvýši. Psí moč je po odfiltrovaní dusičnanov, amoniaku a ostatných látok omnoho menej agresívny.

Jedno balenie vulkanických kameňov vložíte do misky s vodou, približne na dva litre, a meníte následne každé dva mesiace. Pravidelnou výmenou sa zabezpečí maximálna efektivita. Doposiaľ nebol zistený žiadny negatívny vplyv vulkanických kameňov na psy.

Testované a bezpečné

  • Nijakým spôsobom nemení žalúdočnú mikroflóru vášho psa
  • Nevplýva na pH v moči zvieraťa
  • Obsahuje prírodné minerálne látky
  • Zvyšuje kvalitu vody
  • Bezpečné pre všetkých psov
  • Dlhodobo používané v Austrálii, na Novom Zélande, v Južnej Afrike i Európe

Skúsenosti ľudí

Drvivá väčšina zákazníkov, ktorí vulkanické kamene pre psov vyskúšali sa stretli s priaznivou odozvou. Zbavili sa fľakov na trávniku a zároveň ich domácim miláčikom kamene nijakým spôsobom neublížili. Výsledkom je tak zelený trávnik a šťastný psík.

Skúsenosti s používaním vulkanických kameňov pre psov

Jedinou komplikáciou, ktorú niektorí užívatelia uviedli, že niektorým psom kameň v miske prekáža. Účinnosť je však vysoko pravdepodobná.

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

18/10/2019 13:36
izo

mame odskusane, funguje to

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.Publikované dňa: 21.08.2019
Hodnotenie článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Domáce zvieratká a Silvester - ako ich chrániť a upokojiť pri hluku?Domáce zvieratká a Silvester - ako ich chrániť a upokojiť pri hluku?

Kým pre mnohých sú petardy a ohňostroje počas Silvestra radostné spestrenie osláv, pre našich domácich miláčikov ide o zrejme najstresujúcejší deň v roku. Ako im pomôcť? Prezradíme vám v...

Ako sa v zime starať o psie labky?Ako sa v zime starať o psie labky?

Labky sú citlivou časťou tela a vyžadujú si zvýšenú starostlivosť najmä v zime. V nasledujúcich riadkoch si preto predstavíme niekoľko tipov, ako sa o ne v zimných mesiacoch postarať.

Chov hydiny a iných zvierat – aká je legislatíva?Chov hydiny a iných zvierat – aká je legislatíva?

Viete aké rozdiely chovu vyplývajú z toho či bývate v obci alebo v meste? Ak neovládate legislatívu, potom si preštudujte náš článok v ktorom sme zhrnuli všetko potrebné aj pre vás!