Vulkanické kamene pre psov alebo ako neutralizovať psí moč

Ak sa domnievate, že ide o známe masážne vulkanické (lávové) kamene, musíme vás vyviesť z omylu. Dog Rocks, ako sa vulkanickým kameňom pre psov hovorí, sú spásou pre váš trávnik na záhrade. Škvrnitý, vypálený alebo vyschnutý trávnik je často dôsledkom vykonávania malej potreby vášho domáceho miláčika. Vulkanické kamene tento problém vyriešia bez toho, aby ste museli psa niečomu učiť a trýzniť ho.

Vulkanické kamene pre psov proti škvrnám na trávniku

Vulkanické kamene pre psov sú overeným prostriedkom, ktorý zaručene pomáha tomu, aby váš trávnik žiaril a nebol plný holých a usušených plôch. Ide pritom o čisto prírodný produkt, ktorý môžete aplikovať v prípade každého plemena psa.


Čo to je?

Skaly Dog Rocks alebo vulkanické kamene pochádzajú z Austrálie a ide o čisté dielo prírody bez akýchkoľvek chemických úprav. Táto špeciálna hornina má jedinečnú moc absorbovať z vody cín, dusičnany a amoniak, ktoré sa vyplavujú v moči vášho domáceho miláčika. Tieto látky následne spôsobujú, že po vymočení sa na trávnik miesto začne vysychať, pretože ide o agresívnu chemickú reakciu.

Vulkanické kamene teda absorbujú molekuly, ktoré toto spôsobujú.

Psí moč spôsobuje vysychanie trávnika

Ako kamene používať?

Ich používanie je veľmi jednoduché. Stačí, ak vložíte kameň psovi do misky s vodou. Dog Rocks odfiltrujú nežiaduce látky a voda, ktorú bude váš pes piť, tak bude bez akýchkoľvek agresívnych a škodlivých prvkov. Kamene sú laboratórne testované.

Po ponorení do vody nastáva reakcia – hornina vytvára magnetické pole (paramagnetizmus) a to sa postará o výmenu iónov. Z vody tak ubudne množstvo dusičnanov a kvalita vody sa značne zvýši. Psí moč je po odfiltrovaní dusičnanov, amoniaku a ostatných látok omnoho menej agresívny.

Jedno balenie vulkanických kameňov umyte a vložte do misky s vodou, približne na dva litre, a meňte následne každé dva mesiace. Vodu do misky dopĺňajte, nemeňte ju kompletne každý deň. Pravidelnou výmenou sa zabezpečí maximálna efektivita. Úprava vody (kým začnú kamene „fungovať“) trvá 8 až 10 hodín. Doposiaľ nebol zistený žiadny negatívny vplyv vulkanických kameňov na psy.

Testované a bezpečné

  • Nijakým spôsobom nemení žalúdočnú mikroflóru vášho psa.
  • Nevplýva na pH v moči zvieraťa.
  • Obsahuje prírodné minerálne látky.
  • Zvyšuje kvalitu vody.
  • Bezpečné pre všetkých psov.
  • Dlhodobo používané v Austrálii, na Novom Zélande, v Južnej Afrike i Európe.

Psia miska s vodou s vulkanickými kameňmi

Prečo kamene nefungujú?

Aby kamene splnili svoj účel, musíte dohliadnuť na správnu stravu svojho psíka, na zdroje vody i ich správne používanie. Účinnosť kameňov sa znižuje, ak psík často pije z iných zdrojov – z bazéna, fontány, jazierka a pod. V prípade, že idete na návštevu či na dovolenku mali by ste vulkanické kamene brať vždy so sebou, aby ste dosiahli najlepšie výsledky. Neprospieva ani to, ak psa kŕmite surovým červeným mäsom, prípadne mu dávate krmivo nižšej kvality. Dôležité je dodržiavať správny pomer – teda obsah balenia na max. 2 l vody. Taktiež by ste nemali misku zakaždým vyprázdňovať, ale vodu do nej dopĺňať. Najvhodnejšie je doplniť ju vždy večer, keď váš pes ide spať, aby mohli kamene počas noci pracovať.

Skúsenosti ľudí

Drvivá väčšina zákazníkov, ktorí vulkanické kamene pre psov vyskúšali sa stretli s priaznivou odozvou. Zbavili sa fľakov na trávniku a zároveň ich domácim miláčikom kamene nijakým spôsobom neublížili. Výsledkom je tak zelený trávnik a šťastný psík.

Jedinou komplikáciou, ktorú niektorí užívatelia uviedli, že niektorým psom kameň v miske prekáža. Účinnosť je však vysoko pravdepodobná.

Skúsenosti s používaním vulkanických kameňov pre psov

Skúsenosti s používaním vulkanických kameňov pre psov

Najčastejšie otázky – FAQ

Ako fungujú vulkanické kamene pre psov? Sú vulkanické kamene vhodné aj pre šteniatka? Prečo musím kamene meniť každé 2 mesiace? To sú len niektoré z otázok, na ktoré sme odpovedali. Budeme radi, ak sa zapojíte do diskusie a podelíte sa o svoje skúsenosti s Dog Rocks. Pokiaľ máte ohľadom vulkanických kameňov ešte nejaké otázky, napíšte nám ich do komentárov, odpovieme čo najskôr.

Ako fungujú vulkanické kamene pre psov?

Vložením do vody z nej kamene odstraňujú niektoré dusičnany, amoniak a škodlivé stopové prvky. Znížením prijatých dusičnanov sa zníži aj ich množstvo v moči psíka. Tým pádom nebude škodlivý pre trávu.

Pomôže použitie vulkanických kameňov môjmu trávniku?

Vulkanické kamene fungujú ako prevencia. Ak už sa na vašom trávniku objavili škvrny od moču, potrvá 5 týždňov, kým dôjde k zlepšeniu.

Môj pes má spoločnú misku na vodu s mačkou. Je to v poriadku?

Áno, vulkanické kamene sa môžu s rovnakým účinkom používať aj pre mačky. Ide o prírodný produkt bez vedľajších účinkov a bez zmeny rovnováhy pH v moči domáceho miláčika. Kamene sú bezpečné pre psy, mačky, ale aj králiky, sliepky či kone.

Čo spraviť s kameňmi po 2 mesiacoch?

Môžete ich použiť ako dekoráciu, ale aj ich dať do vody, ktorou polievate stromy a rastliny. Kamene podporujú rast stromov.

Sú vulkanické kamene vhodné aj pre šteniatka?

Áno, Dog Rocks sú vhodné pre psíkov všetkých vekových kategórií. Keďže nemenia rovnováhu pH moču psa, neublížia mu.

Prečo musím kamene meniť každé 2 mesiace?

Dog Rocks pôsobia ako špongia či filter, po tomto období dosiahnu bod nasýtenia, čo znamená, že už nie sú schopné absorbovať ďalšie nečistoty.

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

18/10/2019 13:36
izo

mame odskusane, funguje to

03/08/2021 14:51
Palo

mame odskusane.. VOBEC TO NEFUNGUJE!! a to nemame velke plemeno( francuzky buldocek)

04/05/2022 20:25
Dominika

Vulkanicke kamene pouzivame dlhodobo ( 1 rok ) pes nepije inu vodu a na trave mame stale vypalene miesta. Takze NEFUNGUJE TO!!!!! Dokonca mame male plemeno do 4kg.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.Publikované dňa: 21.08.2019
Posledná aktualizácia: 20.04.2023
Hodnotenie článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Chov anduliek doma či vonku – klietka, správanie, krmivo, rozmnožovanieChov anduliek doma či vonku – klietka, správanie, krmivo, rozmnožovanie

Andulky patria vďaka priateľskej povahe a svojmu vzhľadu medzi najobľúbenejšie a najčastejšie chované druhy vtákov. Čo všetko je potrebné na chov andulky a ako si poradiť pri...

Ako vybrať najlepšie krmivo pre psa?Ako vybrať najlepšie krmivo pre psa?

Máte doma štvornohého miláčika, beriete ho ako člena rodiny a chcete mu dopriať to najlepšie? Vybrať kvalitné krmivo môže byť problém. V článku sa dozviete, na čo sa pri výbere zamerať.

Krmivo pre ryby v akváriu – najlepšie mrazené, granulované a domáce krmivo pre rybičkyKrmivo pre ryby v akváriu – najlepšie mrazené, granulované a domáce krmivo pre rybičky

Ak s chovom rybičiek len začínate, alebo sa vám už nejakú dobu nedarí, určite vás najviac zaujímajú otázky o kŕmení. My vám poradíme, ako vybrať vhodné krmivo pre vaše rybičky.