Vysávače s vodným filtrom sú najlepšie pre alergikov

Vysávanie s klasickými vysávačmi na filtračné vrecká často predstavuje pre alergikov hotovú nočnú moru. Skvelú náhradu by ste preto mohli nájsť vo vysávačoch s vodnou filtráciou. 

Vysávač s vodným filtrom pre alergikov

Sú zdravotne neškodné a okrem toho vám môžu ušetriť aj nemalé peniaze. To, ako si takýto vysávač vybrať vám zodpovie náš sprievodca.

Obľúbené modely vodných vysávačov

Vysávač s vodnou filtráciou - čo to je?

Ako už je z názvu viac než príznačné, tak pri filtrovaní nečistôt zohráva najdôležitejšiu rolu voda. Samozrejme, v týchto vysávačoch sú zabudované aj dodatočné filtre, ktoré sa starajú o separovanie mikročastíc, no hlavnú úlohu má voda, ktorá je naliata do nádobky vo vysávači. Tam sa počas vysávania nazbiera špina a po dokončení ju jednoducho vylejete.

Vysávač s vodným filtrom pre alergikov

A ako vám taký vysávač s vodným filtrom pomôže ušetriť peniaze? Veľmi jednoducho. Bavíme sa totižto o bezsáčkových produktoch, takže všetky výdavky na špeciálne vrecúška sa škrtajú. Určite dobre poznáte, aké nespoľahlivé takéto vrecká dokážu byť, zvyknú sa trhať a k tomu sa v nich drží špina až pokým sa nevyhodia, čo určite nie je vhodné zo zdravotného hľadiska.

HEPA filter

Ak ste sa teda už rozhodli pre kúpu vysávača s vodným filtrom, respektíve vysávača vhodného pre alergikov, tak sa veľmi pravdepodobne stretnete s pojmom HEPA filter. HEPA je skratka pre High Efficiency Particulate Air, čiže vysokoúčinný filter pre malé vzduchové častice.

V čom spočíva jeho výhoda? U klasických vysávačov s bežnými filtrami je do miestnosti odvádzaný odpadový vzduch, ktorý je často znečistený a dráždivý nie len pre alergikov. HEPA filter tento problém eliminuje a vďaka nemu a vodnému filtru je v miestnosti po vysávaní vždy príjemný a zdravotne neškodný vzduch.

Ako vybrať vodný vysávač?

Okrem kvalitnej filtrácie netreba zabúdať ani na ďalšie dôležité faktory. Nasledujúce parametre slúžia ako pomocník pri výbere prakticky všetkých druhov vysávačov - nie len tých s vodným filtrom:

  • Sací výkon: To, aký sací výkon je vhodný je ovplyvnené tým, čo plánujete vysávať. Ak vysávate hladké povrchy (podlahu), tak si vystačíte s nižším výkonom a nemusíte zbytočne investovať veľké čiastky. Pri kobercoch potrebujete výkon vyšší.
  • Hlučnosť: Aj keď vysávače nie sú používané na dennej báze, tak príliš hlučný chod by mohol byť nepríjemný. Preto, ak si na tom potrpíte, tak hľadajte decibelové hodnoty 60 až 65.
  • Hmotnosť vysávača: Ak si chcete vysávanie čo najviac uľahčiť, tak určite oceníte vysávač s nižšou hmotnosťou, s ktorým svižne obeháte vašu domácnosť.
  • Dĺžka elektrického kábla: No a ak sa bavíme o pohodlnosti pri vysávaní, tak zohľadniť treba aj dĺžku kábla. Ideálne je, ak dokážete efektívne povysávať izbu bez zmeny zásuvky.

Antibakteriálny vysávač

Ak hovoríme o vysávačoch pre alergikov, tak nesmieme opomenúť špeciálne antibakteriálne vysávače. Ich hlavným účelom je efektívne eliminovať aj tie najmenšie prachové častice. Slúži teda na odstraňovanie baktérií, roztočov a ďalších alergénov. Funguje na bezchemickej báze a zmierňuje riziko vzniku alergií.

Naše tipy

Zhrnutie - aké sú výhody a nevýhody?

Zhodnoťme si teda, čo vám možná kúpa vysávaču s vodným filtrom prinesie. Tieto výrobky sú nesmierne vhodné pre alergikov, pri vysávaní nevytvárajú zápach a v kombinácii s HEPA filtrom zanechávajú čistý vzduch. Ušetríte peniaze, keďže nemusíte kupovať vrecúška na odpad a vysávače nestrácajú sací výkon.

Ak by sme mali nájsť nejaké nevýhody, tak sú len nepatrné. Niekomu môže byť nepohodlné po každom vysávaní vyprázdňovať nádobku s vodou a spočiatku sa vám manipulácia môže zdať náročnejšia. Vysávače sú tiež o niečo ťažšie, no za nás sú tieto mínusy v porovnaní s výhodami zanedbateľné.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...Publikované dňa: 23.11.2018
Hodnotenie článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybraťAko vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...