Vysávače s vodným filtrom sú najlepšie pre alergikov

Vysávanie s klasickými vysávačmi na filtračné vrecká často predstavuje pre alergikov hotovú nočnú moru. Skvelú náhradu by ste preto mohli nájsť vo vysávačoch s vodnou filtráciou. 

Vysávač s vodným filtrom pre alergikov

Sú zdravotne neškodné a okrem toho vám môžu ušetriť aj nemalé peniaze. To, ako si takýto vysávač vybrať vám zodpovie náš sprievodca.

Obľúbené modely vodných vysávačov

Vysávač s vodnou filtráciou - čo to je?

Ako už je z názvu viac než príznačné, tak pri filtrovaní nečistôt zohráva najdôležitejšiu rolu voda. Samozrejme, v týchto vysávačoch sú zabudované aj dodatočné filtre, ktoré sa starajú o separovanie mikročastíc, no hlavnú úlohu má voda, ktorá je naliata do nádobky vo vysávači. Tam sa počas vysávania nazbiera špina a po dokončení ju jednoducho vylejete.

Vysávač s vodným filtrom pre alergikov

A ako vám taký vysávač s vodným filtrom pomôže ušetriť peniaze? Veľmi jednoducho. Bavíme sa totižto o bezsáčkových produktoch, takže všetky výdavky na špeciálne vrecúška sa škrtajú. Určite dobre poznáte, aké nespoľahlivé takéto vrecká dokážu byť, zvyknú sa trhať a k tomu sa v nich drží špina až pokým sa nevyhodia, čo určite nie je vhodné zo zdravotného hľadiska.

HEPA filter

Ak ste sa teda už rozhodli pre kúpu vysávača s vodným filtrom, respektíve vysávača vhodného pre alergikov, tak sa veľmi pravdepodobne stretnete s pojmom HEPA filter. HEPA je skratka pre High Efficiency Particulate Air, čiže vysokoúčinný filter pre malé vzduchové častice.

V čom spočíva jeho výhoda? U klasických vysávačov s bežnými filtrami je do miestnosti odvádzaný odpadový vzduch, ktorý je často znečistený a dráždivý nie len pre alergikov. HEPA filter tento problém eliminuje a vďaka nemu a vodnému filtru je v miestnosti po vysávaní vždy príjemný a zdravotne neškodný vzduch.

Ako vybrať vodný vysávač?

Okrem kvalitnej filtrácie netreba zabúdať ani na ďalšie dôležité faktory. Nasledujúce parametre slúžia ako pomocník pri výbere prakticky všetkých druhov vysávačov - nie len tých s vodným filtrom:

  • Sací výkon: To, aký sací výkon je vhodný je ovplyvnené tým, čo plánujete vysávať. Ak vysávate hladké povrchy (podlahu), tak si vystačíte s nižším výkonom a nemusíte zbytočne investovať veľké čiastky. Pri kobercoch potrebujete výkon vyšší.
  • Hlučnosť: Aj keď vysávače nie sú používané na dennej báze, tak príliš hlučný chod by mohol byť nepríjemný. Preto, ak si na tom potrpíte, tak hľadajte decibelové hodnoty 60 až 65.
  • Hmotnosť vysávača: Ak si chcete vysávanie čo najviac uľahčiť, tak určite oceníte vysávač s nižšou hmotnosťou, s ktorým svižne obeháte vašu domácnosť.
  • Dĺžka elektrického kábla: No a ak sa bavíme o pohodlnosti pri vysávaní, tak zohľadniť treba aj dĺžku kábla. Ideálne je, ak dokážete efektívne povysávať izbu bez zmeny zásuvky.

Antibakteriálny vysávač

Ak hovoríme o vysávačoch pre alergikov, tak nesmieme opomenúť špeciálne antibakteriálne vysávače. Ich hlavným účelom je efektívne eliminovať aj tie najmenšie prachové častice. Slúži teda na odstraňovanie baktérií, roztočov a ďalších alergénov. Funguje na bezchemickej báze a zmierňuje riziko vzniku alergií.

Naše tipy

Zhrnutie - aké sú výhody a nevýhody?

Zhodnoťme si teda, čo vám možná kúpa vysávaču s vodným filtrom prinesie. Tieto výrobky sú nesmierne vhodné pre alergikov, pri vysávaní nevytvárajú zápach a v kombinácii s HEPA filtrom zanechávajú čistý vzduch. Ušetríte peniaze, keďže nemusíte kupovať vrecúška na odpad a vysávače nestrácajú sací výkon.

Ak by sme mali nájsť nejaké nevýhody, tak sú len nepatrné. Niekomu môže byť nepohodlné po každom vysávaní vyprázdňovať nádobku s vodou a spočiatku sa vám manipulácia môže zdať náročnejšia. Vysávače sú tiež o niečo ťažšie, no za nás sú tieto mínusy v porovnaní s výhodami zanedbateľné.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie Kvety na balkóne – potešia vás i vaše okolie

Túžite po oáze kvetov na vašom balkóne? Po mieste, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vypiť si v pokoji kávu? Inšpirujte sa našou galériou.Publikované dňa: 23.11.2018
Hodnotenie článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Značka Bosch prispôsobuje veľkostné požiadavkyZnačka Bosch prispôsobuje veľkostné požiadavky

Inú chladničku si zvolí mnohopočetná rodina a úplne po rozdielnom type siahne študent v prenajatej izbe. Značka Bosch má vo svojej ponuke všetky veľkostné typy a tie prispôsobuje...

Technológie chladničiek zažívajú výslnieTechnológie chladničiek zažívajú výslnie

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybraťAko vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....