Vysávače s vodným filtrom sú najlepšie pre alergikov

Vysávanie s klasickými vysávačmi na filtračné vrecká často predstavuje pre alergikov hotovú nočnú moru. Skvelú náhradu by ste preto mohli nájsť vo vysávačoch s vodnou filtráciou. 

Vysávač s vodným filtrom pre alergikov

Sú zdravotne neškodné a okrem toho vám môžu ušetriť aj nemalé peniaze. To, ako si takýto vysávač vybrať vám zodpovie náš sprievodca.

Obľúbené modely vodných vysávačov


Vysávač s vodnou filtráciou - čo to je?

Ako už je z názvu viac než príznačné, tak pri filtrovaní nečistôt zohráva najdôležitejšiu rolu voda. Samozrejme, v týchto vysávačoch sú zabudované aj dodatočné filtre, ktoré sa starajú o separovanie mikročastíc, no hlavnú úlohu má voda, ktorá je naliata do nádobky vo vysávači. Tam sa počas vysávania nazbiera špina a po dokončení ju jednoducho vylejete.

Vysávač s vodným filtrom pre alergikov

A ako vám taký vysávač s vodným filtrom pomôže ušetriť peniaze? Veľmi jednoducho. Bavíme sa totižto o bezsáčkových produktoch, takže všetky výdavky na špeciálne vrecúška sa škrtajú. Určite dobre poznáte, aké nespoľahlivé takéto vrecká dokážu byť, zvyknú sa trhať a k tomu sa v nich drží špina až pokým sa nevyhodia, čo určite nie je vhodné zo zdravotného hľadiska.

HEPA filter

Ak ste sa teda už rozhodli pre kúpu vysávača s vodným filtrom, respektíve vysávača vhodného pre alergikov, tak sa veľmi pravdepodobne stretnete s pojmom HEPA filter. HEPA je skratka pre High Efficiency Particulate Air, čiže vysokoúčinný filter pre malé vzduchové častice.

V čom spočíva jeho výhoda? U klasických vysávačov s bežnými filtrami je do miestnosti odvádzaný odpadový vzduch, ktorý je často znečistený a dráždivý nie len pre alergikov. HEPA filter tento problém eliminuje a vďaka nemu a vodnému filtru je v miestnosti po vysávaní vždy príjemný a zdravotne neškodný vzduch.

Ako vybrať vodný vysávač?

Okrem kvalitnej filtrácie netreba zabúdať ani na ďalšie dôležité faktory. Nasledujúce parametre slúžia ako pomocník pri výbere prakticky všetkých druhov vysávačov - nie len tých s vodným filtrom:

  • Sací výkon: To, aký sací výkon je vhodný je ovplyvnené tým, čo plánujete vysávať. Ak vysávate hladké povrchy (podlahu), tak si vystačíte s nižším výkonom a nemusíte zbytočne investovať veľké čiastky. Pri kobercoch potrebujete výkon vyšší.
  • Hlučnosť: Aj keď vysávače nie sú používané na dennej báze, tak príliš hlučný chod by mohol byť nepríjemný. Preto, ak si na tom potrpíte, tak hľadajte decibelové hodnoty 60 až 65.
  • Hmotnosť vysávača: Ak si chcete vysávanie čo najviac uľahčiť, tak určite oceníte vysávač s nižšou hmotnosťou, s ktorým svižne obeháte vašu domácnosť.
  • Dĺžka elektrického kábla: No a ak sa bavíme o pohodlnosti pri vysávaní, tak zohľadniť treba aj dĺžku kábla. Ideálne je, ak dokážete efektívne povysávať izbu bez zmeny zásuvky.

Antibakteriálny vysávač

Ak hovoríme o vysávačoch pre alergikov, tak nesmieme opomenúť špeciálne antibakteriálne vysávače. Ich hlavným účelom je efektívne eliminovať aj tie najmenšie prachové častice. Slúži teda na odstraňovanie baktérií, roztočov a ďalších alergénov. Funguje na bezchemickej báze a zmierňuje riziko vzniku alergií.

Náš tip

Zhrnutie - aké sú výhody a nevýhody?

Zhodnoťme si teda, čo vám možná kúpa vysávaču s vodným filtrom prinesie. Tieto výrobky sú nesmierne vhodné pre alergikov, pri vysávaní nevytvárajú zápach a v kombinácii s HEPA filtrom zanechávajú čistý vzduch. Ušetríte peniaze, keďže nemusíte kupovať vrecúška na odpad a vysávače nestrácajú sací výkon.

Ak by sme mali nájsť nejaké nevýhody, tak sú len nepatrné. Niekomu môže byť nepohodlné po každom vysávaní vyprázdňovať nádobku s vodou a spočiatku sa vám manipulácia môže zdať náročnejšia. Vysávače sú tiež o niečo ťažšie, no za nás sú tieto mínusy v porovnaní s výhodami zanedbateľné.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Komentáre

16/08/2021 10:40
Tamara

Pre mňa je výborným pomocníkom do domácnosti vysávač a tepovač v jednom THOMAS Multiclean X10, ktorý som kúpila hlavne z toho dôvodu, že mám doma alergika. Oceňujem komfortné ovládanie aj vodný filter AQUA+. Sací výkon je veľmi dobrý a hlučnosť sa popritom drží na spodných hodnotách. Hoci niekomu sa môže zdať, že vysávač nie je najlacnejší, pracuje naozaj efektívne a jednotlivé diely do seba presne zapadajú. Prístroj je skladný a dobre si počína nielen pri vysávaní, ale aj pri tepovaní alebo pri umývaní parkiet. Dĺžka prívodového kábla je až 8 metrov, preto ma neobmedzuje. Na základe vlastných skúseností ho môžem odporučiť.

16/08/2021 11:59
Monika a Marek

Doma máme viacúčelový vysávač Thomas Twin Aquawash, ktorý sme kupovali ešte niekedy minulý rok. Zatiaľ funguje ako má, hoci spočiatku sme sa obávali jeho spracovania, pretože je plastový. Predsa len, ide o materiál, ktorý má o čosi kratšiu životnosť. Plastové sú dokonca aj spojky či úchyty, čo nás pri nemeckom výrobcovi prekvapilo. Každopádne, zatiaľ slúži dobre. Celkovo sme s vysávačom spokojní, pretože má dostatočný sací výkon a v podstate nám vadia len drobnosti. Napríklad držadlo je umiestnené neergonomicky, a preto je prenášanie na iné miesto o čosi nepohodlnejšie. Vo vnútri vysávača sú prateľné filtre, ktoré dosť dlho schnú. Ale ako sme uviedli, v konečnom dôsledku sme spokojní. Vysávač ponúka suché aj mokré vysávanie, je vhodný pre alergikov a objem prachovej nádoby je dostatočne veľký - 2,4 litra. Vo vnútri sa skrýva HEPA filter a zadné kolieska sú mäkké, čiže aj po podlahe alebo parketách sa pohybuje veľmi dobre. V balení bola hubica na tvrdé podlahy, hubica na čalúnenie, štrbinová hubica, hubica na vodu a podlahová / kobercová hubica. Dosah vysávač je až do 9 metrov.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím

Máte doma chlapca, ktorý by chcel vlastnú detskú izbu, v ktorej by bol mohol prežívať dobrodružstvá? Pozrite sa na našu galériu, možno v nej spolu nájdete niečo, čo sa vám zapáči.Publikované dňa: 23.11.2018
Hodnotenie článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Malý kuchynský sporák na tuhé palivo s výmenníkom – výhody, účinnosť, cena, príslušenstvoMalý kuchynský sporák na tuhé palivo s výmenníkom – výhody, účinnosť, cena, príslušenstvo

Zaujíma vás, prečo sa oplatí investovať do sporáka na tuhé palivo a čo zvážiť pri výbere? V nasledujúcom článku sa to dozviete.

Ako funguje parná rúra, výhody, recenzie, skúsenosti, test. Najlepšie sú Electrolux, AEG, Bosch a MieleAko funguje parná rúra, výhody, recenzie, skúsenosti, test. Najlepšie sú Electrolux, AEG, Bosch a Miele

Parné rúry sľubujú zdravšiu a rýchlejšiu prípravu s chutnejším a šťavnatejším výsledkom. Pozreli sme sa na to, čo sú to parné rúry, aké majú výhody a ako si poradiť s výberom.

Najlepšie inteligentné zásuvky majú časovač a dokážu merať spotrebu. Ako WiFi zásuvku vybrať?Najlepšie inteligentné zásuvky majú časovač a dokážu merať spotrebu. Ako WiFi zásuvku vybrať?

Inteligentné zásuvky vám pomocou WiFi a aplikácie umožňujú vypínať a zapínať spotrebiče na diaľku. Ako si WiFi zásuvku vybrať?