Ako vybrať najkrajšiu nástennú či stolovú lampu do detskej izby? Poteší aj detská lampa s projektorom

Svietidlá dokážu oveľa viac ako len osvetliť priestor. Dodávajú miestnosti správny tón a dopĺňajú jej ceľkový vzhľad. Platí to pre dospelácke miestnosti, ale aj detské izby.

Lampa do detskej izby

Sú tu klasické lustre, stojace lampy do obývačky, spálňové lampy a netreba zabúdať ani na detské nočné lampy. V obchodoch sa predávajú desiatky druhov. Od najlacnejších až po špeciálne lampy, ktoré môžete nechať bežať celú noc a pokojne spať bez strachu, že nastane skrat či dôjde k úrazu. Podľa čoho vyberať svetlá pre deti?

Obľúbené produkty

Na svetle a materiáloch záleží

Či už zháňate nočné svetlo na postieľku, alebo lampu na písací stôl, pri výbere treba vždy v prvom rade dbať na zdravie detí. Vyberajte dôsledne, oči máme všetci len jedny. Stropná lampa by mala svietiť dostatočne silno tak, aby osvetlila celý priestor detskej izby. Pri výbere lampičky na čítanie je vhodné voliť skôr studené biele svetlo, ktoré je silnejšie. Nočná lampa by zasa mala svietiť teplým žltým svetlom. Pôsobí jemnejšie, upokojujúco a nenarušuje spánok. 

Osvetlenie do detskej izby

Z hľadiska bezpečnosti je rovnako dôležitý materiál, z ktorého je lampa vyrobená. Ide o to, že pri dlhom svietení sa tie bežné, akými sú sklo či menej kvalitný plast, zahrievajú na teploty, ktoré môžu spôsobiť popáleniny. Rovnako pozor na káble. Kvalitné detské nočné svetlo do zásuvky musí spĺňať bezpečnostné kritéria, ktorá zabránia potraseniu elektrickým prúdom. Zároveň si vždy preverte, či lampa neobsahuje malé časti, ktoré by mohol váš malý nezbedník či nezbedníčka omylom spapať.

Vyberáme z nášho katalógu

Najobľúbenejšia je detská lampa s projektorom

Možno si myslíte, že deťom sú svietidlá ukradnuté, no nie je to celkom tak. Väčšina detičiek sa bojí zlých bubákov, ktorí na nich môžu vyskočiť z tmy. So strachom vezmú obľúbenú hračku pod pazuchu a prikvitnú k vám uprostred noci do spálne. Doprajte svojim deťom, ale aj sebe nerušený spánok vďaka takej drobnosti, akou je nočná lampa pre deti.

Skvelou vychytávkou, ktorú budú vaše deti milovať, je premietacia lampa pre deti. Premení holé steny na plátno, na ktorom sa počas noci môžu zobrazovať rôzne obrazce.

Hviezdna obloha v izbe vašich ratolestí

Kvalitný nočný projektor pre deti kúpite v bežných obchodoch so svietidlami, ale aj na internete. Stačí si len vybrať, aké obrazce preferujete, a koľko ste ochotní do lampičky investovať. Najpopulárnejšia je nočná lampa hviezdna obloha.

Osvetlená detská izba

Tento špeciálny projektor nočnej oblohy pre deti premieta na okolité steny drobné hviezdičky. Nemusíte sa obávať, že by bolo svetlo príliš silné. Takáto hviezdna lampa pre deti totiž svieti veľmi tlmeným svetlom. Je skonštruovaná tak, aby neznižovala kvalitu spánku. 

Multifunkčná lampa s projektorom  

Mysleli ste si, že jedinou funkciou lampičiek do detskej izby je svietenie? Omyl. Ak nepočítame to, že lampy zvládnu premietať rôzne obrazce a svietiť na farebno, veľkým hitom najmä pre malé bábätká sú projektory, ktoré slúžia ako svetlo a plyšová hračka zároveň. Dokonca hrajú melódie, ktoré plnia funkciu uspávanky. Po približne 20 minútach sa automaticky vypnú, takže vaše dieťa bude spinkať pekne v tichu.

Väčšie deti si zasa určite obľúbia prenosné projektorové lampy. Pre objasnenie, sú niečo ako rozprávková verzia toho, čo ľudovo označujeme ako baterka. 

Obľúbené plyšáky s projektorom a melódiou

Alternatívne svietenie

Nemáte dobrý pocit z toho, že by mala vášmu dieťaťu celú noc svietiť v izbe lampa? Máme pre vás náhradné riešenie. Vyskúšajte fluorescenčné nálepky. Počas dňa sa nabijú prirodzeným svetlom a v noci, keď je všade tma, svietia slabým svetlom, ktoré počas spánku nevnímate. Predávajú sa v rôznych tvaroch a rozmeroch. Zoženiete hviezdičky, planéty zvieratká, ale aj srdiečka a mnohé ďalšie. Inštalácia je veľmi jednoduchá. Každá nálepka má na zadnej strane predinštalovanú obojstrannú samolepiacu pásku. Nalepiť si ich tak zvládnu ľavou zadnou aj deti.

Fluorescenčné nálepky

Väčšie deti a tínedžeri istotne ocenia svietiace farby na stenu. Zoženiete ich v sprejoch. V rámci spoločného rodinného času si môžete nachystať makety z tvrdého papiera. Fantázii sa medze nekladú a je to príjemná zábava pre malých aj veľkých. Pripravené predlohy podľa vkusu vašej ratolesti stači priložiť k stene a nastriekať sprej. Cez deň obrázok nebude vidno a v noci získa izba nový šat. Verte, že deti budú nadšené z toho, že si mohli svoje kráľovstvo vylepšiť vlastnoručne a podľa svojho vkusu.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Simona Halásová

Volám sa Simona a som tak trochu schizofrenik. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy, pracovala v nadnárodnej korporácii, navrhla so sestrou kolekciu...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni

Malá či veľká skrinka na topánky, určite by nemala chýbať vo vašej predsieni. Ide o prakticky kúsok, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok a mať prehľad vo vašej obuvi. Topánkovník či...

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke Zelená spálňa – budete sa v nej cítiť ako v bavlnke

Patrí zelená k vašim obľúbeným farbám? Potom sa jej pri zariaďovaní bytu nemusíte vôbec obávať. Pozrite sa, ako sa hodí napríklad do spálne.Publikované dňa: 01.12.2018
Hodnotenie článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať mikroskop pre deti? Najlepšie detské a školské mikroskopy poradia recenzie Ako vybrať mikroskop pre deti? Najlepšie detské a školské mikroskopy poradia recenzie

Zamýšľali ste sa niekedy, ako vybrať vhodný darček pre dieťa tak, aby bol zábavný a zároveň ho niečo nové naučil? Dobrým nápadom je napr. detský mikroskop.

Ako vybrať najlepšie detské plienky? Klasické bavlnené alebo látkové s potlačou? Ako vybrať najlepšie detské plienky? Klasické bavlnené alebo látkové s potlačou?

Každá mamička vie, že s dieťaťom vo veku do 2 - 3 rokov sa bez plienok nepohne. Dieťa denne spotrebuje niekoľko plienok, preto treba mať vždy po ruke náhradnú. Ako si vybrať správne?

Najlepšie interaktívne hračky pre deti už od 6 mesiacov Najlepšie interaktívne hračky pre deti už od 6 mesiacov

To, akým spôsobom sú deti vedené k učeniu počas prvých šiestich rokov, výrazne vplýva na efektivitu vzdelávania a nadobúdanie zručností v neskoršom veku. Interaktívne hračky sú ideálnym...