Najlepšie rotopedy – recenzie a test poradia, ako vybrať

Výber akéhokoľvek fitness náradia si vyžaduje dôslednú analýzu zameranú na technické parametre a takisto drobné detaily, ktoré môžu rozhodnúť či investujeme do kvality alebo kupujeme „spotrebný“ tovar. Rotoped je perfektným prístrojom pre potrebu zvýšenia fyzickej výdrže, teda nárast kondičky.

 Rotoped na domáce cvičenie

Vhodný je naozaj pre všetky vekové kategórie. Zároveň oproti iným trenažérom zaberie omnoho menej miesta. Mohli by sme ho prirovnať k cyklotrenažéru, no samozrejme odlišnosti tu sú pomerne veľké. Rotoped je jeho, akýmsi menším bratom. Vďaka rotopedu dokážete perfektne precvičiť spodnú časť tela. Predovšetkým lýtka a z časti aj stehná. Pre niekoho to môže byť nevýhodou, keďže nezapájate oblasť brucha a všeobecne horné partie.

Obľúbené rotopedy na domáce cvičenie


Čo pred kúpou zvážiť?

Na trhu je obrovské množstvo rotopédov, čo vašu voľbu neuľahčuje. Zjednodušene by sme ich mohli rozdeliť do troch kategórií. Medzi tie najlacnejšie sa radia prístroje s najmenším množstvom funkcií a jednoduchých vybavením. Prístroje strednej cenovej kategórie poskytujú dostatok funkcií a rôzne výhody, ako plynulejší a tichší chod, no chýbajú im profesionálne funkcie. Tými sú vybavené najdrahšie prístroje, ktoré vám umožnia rôznorodé nastavenie programov, mávajú aplikácie a  iné zaujímavé vlastnosti a funkcie. Pri kúpe rotopedu vás môže lákať vybrať si z poslednej kategórie, veď keď to s cvičením myslíme vážne, zaslúžime si profesionálny prístroj, na ktorom budeme cvičiť každý deň.

Svoje schopnosti neraz v namotivovanej nálade preceníme a typ prístroja nevyberáme realisticky. Alebo naopak, vyberáme prístroj skôr na základe ceny a prehliadame svoje reálne potreby. Preto je vhodné predtým, než sa do prieskumu trhu vôbec pustíte, stanoviť si, aké ciele máte s cvičením. Pre niekoho môže byť cvičenie na stacionárnom bicykli doplnkovým cvičením k tréningom, pre iného môže predstavovať jediný druh cvičenia. Ak máte s cvičením skúsenosti, viete lepšie odhadnúť, ako často budete cvičiť. Ak s cvičením len začínate, frekvenciu nemusíte odhadnúť tak ľahko. Pred kúpou sa zamyslite aj nad otázkami:

 • Koľko chcem do rotopedu investovať? Rotopédy patria k tým výrobkom, u ktorých nižšia cena zvykne indikovať aj nižšiu kvalitu. Ak máte nižší rozpočet, nezúfajte. Dôležité je len vybrať dobrý pomer ceny a kvality vzhľadom na vaše požiadavky na používanie.
 • Ako často budem rotoped využívať? Čím viac sa bude prístroj využívať, tým viac bude musieť zvládať. Lacnejšie prístroje sú konštruované na občasné používanie. Ak však bude prístroj v prevádzke niekoľkokrát denne pre viacerých používateľov, rozhodne investujte do kvalitnejšieho modelu.
 • Aký počet ľudí bude samotný rotoped používať? Čím viac ľudí bude prístroj používať, tým viac dostane zabrať. Dôležitá je preto nielen nastaviteľnosť, ale aj stabilita, kvalita prístroja a jeho odolnosť. Nosnosť by pritom mala byť vždy aspoň o 10 kg vyššia než najťažší používateľ.
 • Aké sú vaše požiadavky na funkcie? Ak na túto otázku odpovedať neviete, lebo netušíte, aj takáto odpoveď veľa napovie. Napríklad to, že nepotrebujete prístroj s profesionálnymi funkciami a množstvom programov, ktoré nebudete schopní využiť.

Ako vybrať rotoped

Typy rotopedov

Rotoped ako prístroj na cvičenie si za svoj čas prešiel vývojom a rôznymi zmenami, vďaka ktorými vznikli aj rôzne typy rotopedov. Najčastejšie sa môžete stretnúť so 4 druhmi – vzpriameným, spinningovým, ležatým a mini rotopedom.

 • Vzpriamený rotoped – Ide o najznámejší a najbežnejšie používaný druh rotopedu so vzpriamenou konštrukciou. Je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých, na občasné aj pravidelné používanie. Jednoducho sa používa a nezaberie vám toľko miesta.
 • Spinningový rotoped – Nazývaný aj cyklotrenažér, spinningový rotoped sa používa vo fitnescentrách a väčšie využitie nájde u profesionálnych športovcov. Líši sa nielen vyššou cenou, ale aj rozdielnym zážitkom – jeho používanie viac pripomína jazdu na bicykli.
 • Ležiaci rotoped – Tento prístroj má, na rozdiel od bežného rotopedu, širšie a pohodlnejšie sedadlo s opierkou chrbta a často aj opierkami rúk. Je vhodný pre menej mobilných používateľov a často sa používa v rámci rehabilitačných cvičení.
 • Mini rotoped – Za zmienku stojí aj najmenší prístroj z kategórie rotopedov, ktorý nie je vybavený sedadlom ani rúčkami. Obsahuje len displej a pedále, preto možno tento malý rotoped ľahko uskladniť, prenášať a vybrať napríklad v práci, pod stôl, vďaka čomu môžete popri bežnej činnosti aj pedálovať.

Ako vybrať správny rotoped

Predtým, než sa necháte zahltiť všetkými technickými parametrami a kadejakými funkciami jednotlivých prístrojov, uistite sa, že vám vyhovujú základné parametre. Či už siahnete po manuálnom alebo základnom elektronickom modeli, uistite sa, že rotoped má aspoň niekoľko stupňov záťaže, ktoré budete môcť pri cvičení meniť. Druhým základným parametrom by mala byť pohodlnosť, s ktorou súvisí aj nastaviteľnosť. Rotoped by sa mal dať prispôsobiť vašej výške aj preferenciám a zároveň vám umožňovať pohodlné používanie.

Nosnosť rotopedu a konštrukcia

Ako teda rozpoznať dobrú konštrukciu? Rám rotopedu nie je tenký, je dostatočne pevný s vysokou nosnosťou a pri vysadnutí na sedadlo je sedenie stabilné. Zosadanie a nasadanie nespôsobuje problém ani starším osobám a osobám s vyššou hmotnosťou. Sedadlo nie je postavené príliš vysoko a rozloženie celkového rotopedu nie je úzke a vysoké. Jednotlivé časti rotopedu sú nastaviteľné a po ich nastavení držia pevne, nekývu sa a zostávajú stabilne na svojom mieste.

Týmto parametrom určujeme takisto to, kto bude na rotopede cvičiť, prípadne koľko osôb bude rotoped používať. Ak sa pozrieme na štandardnú nosnosť, pohybuje sa okolo 100 kg. Táto hodnota je maximom. Ideálne je si pri kúpe nechávať rezervu aspoň 20 kg. Nosnosť kvalitnejších modelov sa pohybuje od 120 do 180 kg. Takéto prístroje nájdete predovšetkým v posilňovniach. Rotopedy s vyššou nosnosťou sú zárukou, že sú použité kvalitné materiály.

S týmto parametrom súvisí aj stabilita samotnej konštrukcie. Lacné rotopedy sú zvyčajne časovanou bombou. Ich konštrukcia je nestabilná a spôsobuje nekomfortné sedenie. Tieto rotopedy spoznáte pomerne jednoducho, keďže ich cenovka začína niekde na hranici 100 €. Kvalita konštrukcie je totiž jedným z parametrov, ktoré určujú životnosť rotopedu.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie rotopedy

Hmotnosť zotrvačníka

Niekto na tento element zabúda. Stať by sa to však nemalo, ľahko sa totiž môžete sklamať, že rotoped nie je to, čo ste očakávali. Zotrvačník je v zásade súčiastka, ktorá zabezpečuje celý chod prístroja. Opäť platí, čím je zotrvačník ťažší, tým je cvičenie komfortnejšie a kvalitnejšie. Štandardne je hmotnosť zotrvačníka okolo 4-5 kg.

Ak by vám však predsa takáto záťaž nestačila, alebo by ste cítili, že vaše svaly nezaberajú tak, akoby ste chceli, investovať by ste mali do rotopedu, ktorého zotrvačník váži aspoň 8 kg. Pri väčšej hmotnosti zotrvačníka máte možnosť nastaviť si viac stupňov záťaže a tréning tak bude účinnejší a intenzívnejší. Ak vám teda máme poradiť, zamerajte sa na to, aby bola hmotnosť záťažového kolesa väčšia ako štandardne.

Pri zotrvačníku si všimnite aj údaj o tom, či ide o zotrvačník s voľnobehom alebo bez. Ide o podobný princíp ako pri bežných bicykloch. Zotrvačník s voľnobehom vám umožní prestať šliapať, no zotrvačník sa bude točiť ďalej. Ak voľnobeh nemá, pedále sa nedajú zastaviť hneď, keď prestanete šliapať – budú sa točiť, kým sa zotrvačník nezastaví. Najčastejšie sa vyskytujú rotopedy so zotrvačníkom s voľnobehom, no pri spiningových rotopedoch sú bežné skôr tie bez.

Ovládanie záťaže

Logicky môže byť manuálne alebo za pomoci elektronických indukcií. Pri manuálnom ovládaní záťaže určujete záťaž za pomoci nastavovacieho kolieska alebo páčky, kde máte umiestnené oceľové lanko. Mechanickým pohybom tak určujete vzdialenosť megnetu od zotrvačníka.

Koliesko na ovládanie záťaže rotopedu

Pri elektronicky ovládanom rotopede pohyb magnetu zabezpečuje servomotorček. Na displeji si bez problémov navolíte stupeň záťaže alebo jednotlivé programy, ktoré prednastavil výrobca. S takýmito prístrojmi si užijete omnoho viac zábavy a digitálny displej je dnes súčasťou takmer každého rotopedu.

Typ brzdového modulu

Brzdné systéme sú pre prístroje so zotrvačníkom veľmi dôležité. Vďaka nim totiž určujete to, aký bude chod prístroja a takisto, ako náročný tréning zvolíte.

 • Magnetický brzdný systém je tým najpoužívanejším a je naozaj účinným. Kovový zotrvačník má okolo seba magnet. Práve v momente, keď meníte stupeň záťaže sa megnet vzďaľuje alebo približuje. Magnet tak chod zotrvačníka buď to spomaľuje alebo zrýchľuje. Pri magnetickom brzdení nedochádza k žiadnym mechanickým kontaktom a preto je chod tichý a nehrozí tak vysoké mechanické opotrebenie.
 • Indukčný brzdný systém je najúčinnejším brzdným modulom. V tomto prípade určujete záťaž za pomoci elektronickej indukcie, čím nedochádza k žiadnym mechanickým posunom a máte omnoho väčšiu možnosť volenia si záťaže. Takisto je indukčný brzdný systém veľmi šetrný a predlžuje životnosť zariadenia.
 • Ergometer je zasa rotoped, ktorý stupne záťaže určuje vo wattoch. Takisto má indukčný brzdný systém, no navoliť si môžete záťaž v závislosti od tepovej frekvencie.V tomto prípade si často môžete zvoliť až 40 rôznych stupňov záťaže.

Sedadlo

Keďže na rotopede strávite naraz 30 – 60 minút, malo by vám jeho sedadlo vyhovovať. Pri sedadle neplatí, čím je širšie, tým je pohodlnejšie – každému totiž vyhovuje niečo iné a pred kúpou by ste si na sedadlo mali sadnúť a overiť, či vám vyhovuje. Malo by byť anatomicky tvarované, čím podporíte správne držanie tela, a byť dostatočne mäkké. Obľúbené sú preto gélové sedadlá, ktoré svoj tvar po sadnutí prispôsobia. Ak ste si vybrali rotoped, ktorý vám po všetkých stránkach vyhovuje, no nie ste spokojní s tým, ako sa sedí na jeho sedadle, nezúfajte. Sedadlá na rotoped sa dajú dokúpiť a siahnuť tak môžete po pohodlnom, gélovom sedadle.

Čo je však nevyhnuté a pri čom by ste nemali robiť kompromisy, je výšková nastaviteľnosť. To platí hlavne v prípade, ak budú prístroj používať viacerí alebo ak sedadlo nevyhovuje vašej výške. Ubezpečte sa, že sa vám na sedadle dobre sedí, chodidlami dosiahnete na pedále, pričom kolená nemáte príliš pokrčené, a že rukami jednoducho dosiahnete na rukoväte.

Rukoväte a pedále

Tak, ako sedadlo, aj tieto časti predstavujú dôležitú súčasť rotopedu, ktorá by vám mala sadnúť ako uliata. Častým problémom rúčok je, že sa pri spotených rukách šmýkajú, sú ďaleko a nedajú sa nastaviť alebo je ich úchop neprirodzený. Rukoväte by mali mať drsný povrch, aby sa pri cvičení nešmýkali, a mali by sa dať jednoducho nastaviť, pričom niektoré modely umožňujú nastaviteľnosť do viacerých polôh, teda nielen bližšie a ďalej. Ich úchop by vám mal umožňovať vzpriamené nastavenie chrbta a držanie rukovätí by malo byť prirodzené.

To isté platí aj pre pedále. Tie by mali obsahovať nastaviteľné popruhy. Aj keď popruhy nie sú bežnou súčasťou bicyklov, z ktorých by ste sa s popruhmi pri páde mohli zraniť, pri rotopede sedíte stabilne, pád nehrozí, a preto vám popruhy zaručujú väčší komfort pri šliapaní. Nezabudnite, že pri cvičení s rotopedom je dôležité nosiť športovú obuv. Ak chcete, aby vám pedále vydržali do najdlhšie, vyberajte model s kovovými pedálmi, nie plastovými, ktoré sa ľahko opotrebujú a popraskajú.

Typ počítača pri rotopede

Aj pri tomto parametri máte na výber. Konzoly, resp. počítače má dnes každý rotoped. Predsa sa však nejakým spôsobom líšia. Pri manuálne ovládaných rotopedoch vám počítač na digitálnom displeji zobrazuje napríklad čas, rýchlosť, tepovú frekvenciu, vzdialenosť či spálené kalórie. Takéto počítače sú napájané s pravidla alkalickým batériami.

Elektronicky ovládaný rotoped

Elektronicky ovládané rotopedy nielenže určujú na displeji stupeň záťaže, ale takisto majú počítače, ktoré sú modernejšie a inteligentnejšie. S počítačom môžete prepojiť napríklad mobil, tablet. Takisto často poskytujú detailnejšie informácie o vašom výkone. Umožňujú prehratie MP3. Bluetooth a podobne. Pri profesionálnych modeloch môže ísť takisto o doplnkové chladenie (ventilátor). Pochopiteľne, cena takýchto modelov je o poznanie vyššia.

Doplnky a vlastnosti navyše

 • Hrudný pás – Hrudný pás je doplnok na meranie tepu pri cvičení. Pri kardio cvičení totiž stúpa tepová frekvencia a ak si ju neustrážime, môže sa vyšplhať do rizikových výšok. Presné meranie tepu je preto dôležité a hrudný pás ho dokáže merať pomerne spoľahlivo, vďaka čomu si budete môcť upraviť tempo cvičenia.
 • Vzduchový odpor – Niektoré rotopedy majú snahu sa čo najviac priblížiť reálnemu zážitku pri jazde na bicykli, napríklad aj vytvorením vzduchového odporu. Ten sa dá dosiahnuť na základe vstavaného ventilátora, vďaka ktorému budete mať vietor vo vlasoch. Výhodou je aj to, že vás pri cvičení bude ventilátor príjemne ochladzovať.
 • Hudba pri cvičení – K obľúbeným doplnkovým funkciám patria vstavané prehrávače hudby s reproduktormi a konektormi pre slúchadlá. Kým táto funkcia je príjemným bonusom, nenechajte sa zlákať, keďže prehrať hudbu na roznych zariadeniach v domácnosti dnes už nie je problém.
 • Kolieska – Kolieska zabudované v konštrukcii rotopedu sú vítaným doplnkom vtedy, ak sa chystáte rotopéd premiestňovať, napr. ak cvičíte v obývačke, no pred príchodom hostí ho chcete odložiť inam. Kvalitné rotopedy bývajú ťažké, čím zvyšujú stabilitu, a preto je takáto pomôcka vždy veľkým plusom.
 • Aplikácia – Skvelým doplnkom každého kvalitnejšieho prístroja je mobilná aplikácia. Vďaka nej si budete môcť zaznamenávať tréningy, sledovať pokrok, analyzovať štatistiky, zaznamenávať hmotnosť či napríklad aj vytvárať tréning pomocou reálnej satelitnej mapy. Prepojenie s tabletom vám tiež dovolí zajazdiť si po virtuálnom teréne, ktorý pri cvičení budete môcť na tablete sledovať.

Vyberáme z nášho katalógu

Záruka a servis

Ak už investujete do rotopedu, a nejde o malú položku, určite by ste si mali overiť informácie ohľadom záruky a takisto servisu zariadenia. V závislosti od výrobcu a prístupu predajcu, máte viac možností. Informujte sa však takisto na montáž zariadenia a jeho servis. Ideálne je, ak podnik disponuje skúseným technikom, ktorý vám príde prístroj zložiť i opraviť priamo domov.

Cena

Rotoped môžete zakúpiť predovšetkým v kamenných aj internetových obchodoch so športovým vybavením. Medzi obľúbené voľby patria športové predajne ako inSPORTline, Decathlon aj Duvlan. Najlacnejšie rotopédy zakúpite aj do 100 eur. Otázne však je, či lacné rotopedy splnia vaše požiadavky. Ide zväčša o mechanické, rozmerovo menšie prístroje, ktoré sú často úzke a ľahké, čo nezaručuje stabilitu a bezpečnosť pri cvičení. Vhodné sú skôr na príležitostný tréning než na pravidelné používanie. V tejto cenovej kategórii zakúpite aj mini rotopedy – prístroje vybavené len pedálmi. Nemajú sedadlo ani rúčky a mávajú zväčša menej funkcií. Ich výhodou je jednoduchá skladnosť.

K lacnejším prístrojom patria rotopedy v cenovej kategórii od 100 do 200 eur. Tiež sa oproti drahším modelom vyznačujú nižšou kvalitou a menším množstvom funkcií. Ak však hľadáte prístroj len na občasné používanie, v tejto kategórii si určite budete vedieť vybrať taký, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky. V cenovom rozmedzí od 200 do 400 eur sa už nachádzajú kvalitné prístroje pre bežné domáce používanie. Nájdete tu prístroje vybavené dostatočným množstvom programov a funkcií, ktoré určite pokryjú požiadavky pre domáce športovanie. Vo vyššej kategórii od 400 eur sú už prístroje, ktoré ponúkajú profesionálnu kvalitu a programy, ktoré využijú aj športovci ako doplnkový tréning.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie rotopedy

Výhody cvičenia s rotopedom

Pravidelný pohyb a cvičenie sú pre ľudské zdravie významné. Vďaka cvičeniu lepšie znášame stres, udržiavame sa v kondícii, zvládame každodenné aktivity a posilňujeme si imunitný systém. Na to, aby ste sa viac hýbali, nepotrebujete permanentku do fitka. Účinné kardio a množstvo výhod vám totiž poskytne aj jednoduchý domáci rotoped.

 • Rotoped vám pomôže pri chudnutí – Cyklistika predstavuje účinné kardio, a to bez ohľadu na to, či ste starší, máte pár kíl navyše alebo cvičenie nikdy nebola vaša silná stránka. Pol hodinou cvičenia na rotopéde spálite 250 – 500 kalórií (v závislosti od vašej váhy). Rotoped tak môžete využiť ako doplnkové cvičenie popri silových cvičeniach a zaradiť ho k ďalším kardio cvičeniam na ozvláštnenie svojej rutiny.
 • Bicyklovanie predstavuje účinné kardio – Kardio cvičenie je potrebné zaradiť do svojho cvičebného plánu preto, že prispieva k zdraviu srdcovocievneho systému, znižuje náš pulz v pokojovom stave a prispieva k regulácii krvného tlaku a cholesterolu v krvi. Navyše nám pomáha poradiť si s bežnými dennými aktivitami, napr. vyjsť po schodoch bez zadýchania, dobehnúť na autobus či užiť si aktivity s priateľmi.
 • Cvičiť môžete aj za nepriaznivého počasia – Jednou z výhod cvičenia s rotopedom a domácimi fitness prístrojmi je to, že cvičiť môžete kedykoľvek. Nezáleží na tom, či vonku prší, sneží alebo zúri víchrica – z pohodlia vášho domova si zacvičíte okamžite, aj keď sa vám nechce vytiahnuť päty z domu. Ak milujete cyklistiku, rotopéd môže byť výborným doplnkovým cvičením v dni, kedy vám počasie skrátka nepraje.
 • Bezpečné cvičenie pre každého – Dôležitou výhodou tohto cvičenia je, že ide o bezpečné, kontrolované a plynulé pohyby, vďaka ktorým sa tak nezaťažujú kĺby, ako napríklad pri behu. Cvičiaci je taktiež stabilne usadený na sedadle, vďaka čomu nemá problém s rovnováhou a stabilitou. Pre ľudí so zhoršenou stabilitou jestvujú aj stacionárne bicykle s opierkou chrbta. Rotoped je tak bezpečným cvičením pre ľudí s nadváhou, starších ľudí, ľudí so zhoršenou mobilitou a rovnováhou či ľudí s citlivejšími kolenami a kĺbmi.
 • Posilníte si svaly stehien, lýtok aj zadku – Ak patríte k tým, ktorí častejšie posilňujú vrchnú polovicu tela a nohám dávate zabrať menej, cvičenie na rotopede bude vhodnou kompenzáciou. Niekoľkominútovým šliapaním do pedálov aj pred telkou posilníte svalstvo stehien, hamstringy, štvorhlavé svaly, lýtka, sedacie svalstvo, ale aj stred tela, ktorý často zanedbávame. Ak potrebuje pre svoje nohy vyššiu záťaž pre intenzívnejšie budovanie svalstva, stačí si jednoducho zvýšiť intenzitu cvičenia nastavením vyššieho stupňa.

Ako na rotopede správne cvičiť

Dá sa na rotopede vôbec cvičiť nesprávne? Stačí si predsa sadnúť na sedadlo, spustiť program a začať šliapať. Áno, aj takto si môžete s cvičením poradiť. Ak sa však chcete zamerať na správnu techniku, spaľovať kalórie efektívnejšie a svaly formovať účinne, začnite správnym nastavením rotopedu. To platí v prípade, že prístroj používate prvý raz, ale aj vtedy, ak prístroj používate striedavo s inou osobou. Začnite výškovým nastavením sedadla, ktoré by malo byť vo výške vašich bokov v stoji. Po sadnutí na sedadlo by ste mali pohodlne dočiahnuť na pedále, kolená sú mierne pokrčené. Ak na rúčky nedočiahnete, nastavte ich tak, aby ste na rotopede mohli sedieť s vystretým chrbtom.

Po nastavení stacionárneho bicykla sa nevrhnite hneď na tvrdý tréning. Tak, ako pri každom cvičení, by ste mali začať rozcvičkou, teda aspoň ľahkým strečingom spodných končatín. Strečing oceníte hlavne vtedy, keď už budete mať niekoľko tréningov za sebou, kedy zistíte, že vhodnou rozcvičkou môžete predísť nepríjemnej svalovke. Po strečingu je čas na 5-minútovú rozcvičku na bicykli, kedy sa vaše svale môžu na ľahkom stupni záťaže postupne rozohriať. Nezabudnite, že na rotopéde sa používa pevná obuv.

Po rozohriatí svalstva začnite s tréningom. Ten si môžete vymyslieť sami alebo si nájsť tréningový plán na internete. Ak ešte len začínate, dajte si 20 – 30 min. tréningy, pričom dĺžku tréningu zvyšujte postupne. Počas tréningu striedajte intervaly, kedy budete cvičiť s vyššou a miernou intenzitou. Ak nemáte kondičku, začnite s 2 min. na strednom stupni záťaži a 1 min. na vyššej záťaži. Ak cvičenie nezvládate, znížte čas na vyššom stupni záťaži; ak je cvičenie priľahké, pridajte si viac záťaže. Ku koncu tréningu si doprajte 5 minút, kedy budete opäť šliapať na nízkom stupni záťaže a po docvičení nezabudnite na strečingové cvičenie na nohy.

TOP rotopedy

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

07/08/2021 09:21
Miňo P.

Som spokojný s moderným rotopedom inSPORTline Salenas, ktorý bol za prijateľnú cenu, má tichý chod a jednoducho sa s ním manipuluje. Rotoped má masívnu konštrukciu, je pevný a stabilný, preto sa hodí skôr do domu alebo do väčších bytov, kde bude mať dostatok priestoru. Pri mojej výške a váhe funguje výborne a som spokojný aj s prednastavenými programami. Páči sa mi dobrá možnosť kontrolovať a nastavovať si záťaž. Plus dávam za dobrú nosnosť, mimoriadne tichý chod, pri ktorom môžem v pohode pozerať aj televízor či moderne vyzerajúci dizajn. Rotoped využívam najmä v zimných mesiacoch, alebo keď vonku prší. Počas leta a pekných slnečných dní dávam prednosť klasickému bicyklu. Ak si chcete doma zacvičiť a hľadáte kvalitne skonštruovaný rotoped, tento môže byť vhodnou voľbou.

30/09/2022 13:34
Sala

rotoped je super, ale jazda na bike na čerstvom vzduchu je ovela lepšia

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Nástenné dekorácie – závesné, kovové, drevené, DIY nápady na stenu Nástenné dekorácie – závesné, kovové, drevené, DIY nápady na stenu

Pre všetkých milovníkov kreatívnych dizajnových riešení sme pripravili tipy na netradičné nástenné dekorácie.

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.Publikované dňa: 28.05.2018
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Merino termoprádlo pri športovaní? Merino vlna vhodná do mrazu i na bicykelMerino termoprádlo pri športovaní? Merino vlna vhodná do mrazu i na bicykel

Termoprádlo na zimu je základom oblečenia každého športovca. Udržiava stálu telesnú teplotu a odvádza pot od pokožky. Prečo si obstarať práve merino termoprádlo a čím je merino vlna taká...

Akú turistickú obuv? Vysokú! Vyskúšajte Garmont alebo MammutAkú turistickú obuv? Vysokú! Vyskúšajte Garmont alebo Mammut

Chystáte sa do hôr, ale v skrinke na topánky sa na vás usmievajú len sandále a iná nevhodná obuv? Vieme, ako si vybrať z ponuky outdoorovej obuvi správne.

Najlepšie freestyle kolobežky majú dobré recenzie, avšak nie sú lacnéNajlepšie freestyle kolobežky majú dobré recenzie, avšak nie sú lacné

Lákajú vás skoky, zdolávanie prekážok a trochu adrenalínu? Freestyle kolobežka vám poskytne presne takú zábavu, po akej túžite. V našom článku vám poradíme, akú kolobežku si z bohatej...