Ariete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenosti

Uvažujete nad domácou výrobou syra no neviete, kde začať? Pomôžte si kompaktným výrobníkom syra od Ariete. Každého milovníka dobrého syra a delikátnych domácich jogurtov z času na čas láka pripraviť si tieto mliečne výrobky doma, z kvalitných surovín.

Ariete 615 B-Cheese recenzia

Príprava však môže byť zdĺhavá a pre začiatočníka náročná. Riešením je domáci výrobník syra, s ktorým zvládnete všetko ľavou zadnou.

Výrobník syra a jogurtu Ariete ART 615 B-Cheese

Ak si neviete predstaviť deň bez syra a mliečnych výrobkov, možno je na čase investovať do domáceho výrobníka Ariete. Vďaka 6 prednastaveným programom pripravíte chutné syry a lahodné jogurty, ktorými potešíte rodinu a prekvapíte návštevu. Nie často sa totiž stáva, že môžete hostí ponúknuť doma vyrobeným syrom. S výrobníkom syra Ariete to však bude maličkosť.

Výrobník dokáže pripraviť rôzne druhy syra a nezabúda ani na vegánov či ľudí s laktózovou intoleranciou – pripraviť si totiž môžete aj vegánsky syr z rastlinného mlieka. Pripraviť si môžete taktiež klasický alebo grécky jogurt a množstvo ďalších receptov, ktoré nájdete v priloženej kuchárskej knihe. Ak ste s výrobou syra doteraz nemali žiadne skúsenosti, nevadí. Prístroj je veľmi jednoduchý a ovláda sa intuitívne. Vďaka kontrolkám vždy viete, akú akciu je potrebné vykonať, či je syr potrebné premiešať alebo doň dodať nejakú ingredienciu.

Výrobník syra Ariete má príjemný dizajn v sviežom farebnom prevedení. Veselá bielo-zelená farebná kombinácia osvieži každú kuchyňu. Prístroj je pomerne malý – aj keď sa doň zmestí až 2 l mlieka a pripraví až 500 g syra, samotný výrobník má kompaktné rozmery, vďaka čomu sa ľahko zmestí na kuchynskú linku a problém nebudete mať ani so skladovaním. Navyše sa veľmi jednoducho umýva vďaka vyberateľným sitkám a nepriľnavému povrchu.

6 prednastavených programov

Výroba syra a jogurtov nebola nikdy jednoduchšia. Výrobník Ariete ponúka 6 prednastavených programov. Stačí si vybrať druh syra alebo jogurtu, vložiť požadované ingrediencie a spustiť program. O voľbu teploty, dĺžky procesu a všetko ostatné sa postará výrobník syra B-Cheese. Zvoliť si môžete jeden z týchto programov:

 1. Klasický syr so syridlom (40 °C)
 2. Rýchly syr (90 °C)
 3. Vegánsky syr (90 °C)
 4. Mozzarella (90 °C)
 5. Klasický jogurt (40 °C)
 6. Grécky jogurt (40 °C)

Ariete 615 B-Cheese prednastavené programy

Jednoduché ovládanie

Výrobník syra Ariete je vybavený dotykovým panelom s piktogramami a svetelnými kontrolkami, vďaka ktorým je ovládanie úplne jednoduché a intuitívne. Na základe piktogramu si viete vybrať jeden z prednastavených programov a spustiť prípravu syra alebo jogurtu. Kontrolky vás následne upozornia na potrebnú akciu. Môže ísť napr. o potrebu pridania syridla alebo jeho náhrady, potrebu premiešania, vybratia koša či pridania inej ingrediencie. Všetko o ovládaní prístroja sa dozviete z priloženého manuálu, ktorý nájdete aj online v PDF verzii. Po osvojení si významu piktogramov však bude ovládanie naozaj veľmi jednoduché.

Čo je súčasťou balenia?

Výrobník syra je vybavený košom z nepriľnavého teflonového povrchu. Vďaka nemu sa vám nič neprichytí a prístroj sa bude umývať veľmi jednoducho. Vždy je najlepšie umyť ho čo najskôr, kým nezaschne, alebo ho nechať odmoknúť, keďže nepriľnavý povrch nemožno drhnúť, aby sa nepoškrabal. V príslušenstve sa nachádzajú aj koše na syr a grécky jogurt a nádoba na klasický jogurt. Všetky sú odnímateľné, a preto sa dajú jednoducho umývať. Súčasťou výbavy je i plastová špachtľa, ktorou sa dá syr jednoducho zamiešať, ak na to kontrolka upozorní. Poslednou zložkou v balení je kniha receptov, v ktorej nájdete inšpiráciu na rôzne mliečne výrobky.

Kniha receptov a recepty na internete

Nemusíte sa obávať, že príprava 6 prednastavených mliečnych produktov vás rýchlo omrzí. V príslušenstve výrobníka sa totiž nachádza aj receptár s 20 unikátnymi receptami na prípravu syrov, jogurtov a iných mliečnych výrobkov. Pripraviť si teda budete môcť aj čerstvý biely syr, caciottu, roztierateľný krémový syr, tofu, mascarpone, ricottu či tzatziki omáčku. Každý recept obsahuje šikovný prehľad o ingredienciách, postupe, ale aj dĺžke prípravy, dobe trvanlivosti hotového produktu a objemoch (koľko mlieka potrebujete a aké množstvo výrobku vám vznikne). Ak by sa vám náhodou knižka zatúlala, nájdete ju aj v PDF verzii na stránke Ariete.sk.

Ariete 615 B-Cheese výroba syra

Spoľahnúť sa môžete aj na recepty, ktoré nájdete na internete. Videonávody so šéfkuchárom Francescom Beatinim na YouTube sú v slovenčine, sú krátke a ukazujú, ako si pripraviť mozzarellu, tofu, grécky jogurt alebo iné recepty. Výhodou videoreceptov je, že si viete pozrieť, ako sa prístroj používa, ktoré tlačidlo je kedy potrebné stlačiť, aké sitko vybrať alebo celkovo aké náročné je pripraviť podľa receptu syr či jogurt.

Praktický dizajn

Pri kúpe nového kuchynského pomocníka vždy vystáva otázka, kde a ako ho odložiť. Výrobník syra Ariete má praktický a kompaktný dizajn, vďaka čomu sa zmestí do každej bežnej kuchynskej skrinky. Každý užívateľ ocení jeho priestorovú úspornosť, keďže oba sitká, nádobka aj špachtľa sa dajú do seba poskladať a vložiť do výrobníka. Tým pádom máte všetko pokope a nič vám nezaberá príliš veľa miesta.

Skúsenosti s Ariete 615 B-Cheese

Skúsenosti s používaním výrobníka syra Ariete sa rôznia podľa toho, aké má zákazník očakávania. Keďže ide o prístroj určený pre začiatočníkov, ktorí si chcú syr pripraviť rýchlo a pohodlne, zákazníci s väčšími očakávaniami zanechávali priemerné recenzie. Prekážalo im najmä to, že si výrobu syra nemohli viac manuálne nastaviť podľa svojich potrieb a že nebolo možné pripraviť viacero mliečnych produktov.

Recenzie a skúsenosti s výrobníkom syra Ariete 615 B-Cheese

Pozitívne recenzie však prevažovali a výrobník syra ocenili najmä tí, ktorí si chceli syr pripraviť doma z kvalitných ingrediencií a mať proces prípravy pod kontrolou. Vďaka tomu totiž užívatelia vedeli presne, čo servírujú svojej rodine a že takto pripravené mliečne výrobky neobsahujú žiadne nepotrebné aditíva. Zákazníci ocenili jednoduché ovládanieprednastavené programy, vďaka ktorým nemuseli dlho premýšľať nad tým, aký recept zvoliť a ako na prípravu syra, ale stačilo sa spoľahnúť na programy a nechať sa viesť inštrukciami prístroja.

Recenzie a skúsenosti s výrobníkom syra Ariete 615 B-Cheese
Zdroj: Zbozi.cz

Čo sa nám páčilo

Výrobník syra Ariete má množstvo kvalít a predností, ktoré bežný užívateľ určite ocení. Nás oslovili najmä prednastavené programy, ktoré už majú určenú teplotu a dĺžku cyklu, a teda pri príprave syrov a jogurtov nemusíte stráviť hodiny. Všetko je totiž už naprogramované, čo veľmi uľahčuje prípravu syra. Potešilo nás množstvo receptov v receptári, vďaka ktorému si môžete skúsiť aj syry, ktoré možno nepoznáte. Veľmi praktické sú informácie o tom, aká dlhá je príprava syra, ako dlho musí odkvapkávať a aká dlhá je priemerná trvanlivosť.

A keďže je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, ocenili sme aj videonávody na YouTube, ktoré si môžete pozrieť ešte pred samotnou kúpou prístroja. Takto má zákazník omnoho lepší prehľad o tom, ako prístroj vyzerá, ako sa s ním pracuje a čo všetko si proces výroby syra vyžaduje. Tieto videonávody sú ľahké, rýchle a zrozumiteľné a určite je skvelé vidieť, ako jednoducho sa s výrobníkom pracuje.

V neposlednom rade nás potešilo to, že výrobca myslel aj na alergikov, ľudí s intoleranciou na laktózu a vegánov. Recepty obsahujú návody na prípravu syra alebo jogurtu z rastlinného mlieka, ktoré prirodzene neobsahuje žiadnu laktózu ani mliečnu bielkovinu, a sú teda vhodné pri alergii či intolerancii.

Čo sa nám nepáčilo

Výrobník syra Ariete je síce skvelou voľbou pre začiatočníkov, ktorí toho o výrobe syre veľa nevedia, no presne táto kvalita môže byť pre niektorých užívateľov nevýhodou. Prístroj má totiž prednastavené programy a nedá sa manuálne nastaviť teplota alebo cyklus podľa svojich individuálnych potrieb. Chýbal nám hlavne program na výrobu kefíru a niektorým užívateľom by zase moli chýbať možnosti prípravy iných druhov mliečnych výrobkov a syrov. Ak si teda chcete vyrobiť iný produkt, než tie z prednastavených programov a z receptov, najlepšie je vybrať si najbližší program, čo sa týka teploty a dĺžky cyklu.

Ariete 615 B-Cheese príslušenstvo

Často kladené otázky

Na záver vám ešte ponúkame prehľad odpovedí na často kladené otázky.

Aké sú technické parametre produktu?

 • Výkon: 500 W
 • Teplota: max. 90 °C
 • Objem: 2 l
 • Hmotnosť: 1,8 kg
 • Výška: 21 cm
 • Hĺbka: 24 cm
 • Ovládanie: dotykový panel
 • Programy: 6 prednastavených programov
 • Kontrolky: 6 svetelných kontroliek

Čo všetko je súčasťou príslušenstva?

V príslušenstve sa nachádza kôš na výrobu syra, kôš na výrobu gréckeho jogurtu, nádoba na klasický jogurt s vekom, špachtľa a príručka s receptami.

Aká dlhá je záručná doba?

Záručná doba výrobníka syra Ariete je klasicky 24 mesiacov. Niektoré predajne s elektronikou však ponúkajú aj možnosť zakúpenia predĺženej záručnej doby na 3 roky.

Autor článku

 Stanislava Havrilová

Moje záľuby sa vždy točili okolo kreatívnych činností a jazyka. Bavilo ma kresliť, maľovať, písať a učiť sa cudzie jazyky. Aj to ma doviedlo k...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.

Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc

Modrá sa s kúpeľňami spája už nejaký ten čas. Že sa jej nemusíte pri zariaďovaní kúpeľne vôbec obávať vás presvedčia naše foto inšpirácie. Do komentárov nám nezabudnite poslať fotky...

Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni

Malá či veľká skrinka na topánky, určite by nemala chýbať vo vašej predsieni. Ide o prakticky kúsok, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok a mať prehľad vo vašej obuvi. Topánkovník či...Publikované dňa: 15.07.2022
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Foodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cenaFoodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cena

Elektrický kompostér Foodcycler Sage je jedným z množstva typov kompostérov, ktoré vám pomôžu s uskladňovaním bioodpadu a zbavia vás zápachu počas hnitia potravín.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávačRecenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávač

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Raz je ryža rozvarená, tvrdá či nakoniec pripálená? Skvelým pomocníkom do kuchyne aj pre skúsené gazdinky je ryžovar Sencor SRM 1500WH.