Brita Marella Cool – recenzia filtračnej kanvice na vodu

Pitný režim je jednou z najdôležitejších súčastí každodenného života. Hovorí sa, že dospelý človek by mal denne vypiť vyše 2 litrov vody. Počas letných horúcich dní sa toto množstvo zdvojnásobuje. Nejde však len o to dodržať pitný režim, ale aj o to, čo váš pitný režim obsahuje.

Brita Marella Cool - recenzia a skúsenosti

Najideálnejšie je, keď pijete čistú neochutenú vodu, najlepšie z vodovodného kohútika alebo minerálne vody. Problémom však býva, že hoci by ste aj chceli piť vašu vodu, nejde to, pretože sa "nedá piť". Zapácha, obsahuje množstvo chlóru alebo má nepríjemnú chuť. Vyriešte tento problém už dnes a zabezpečte si kanvicu Brita Marella Cool, ktorá vám zabezpečí chutnú a zdravšiu vodu.

Čo je to Brita Marella Cool?

Brita Marella Cool je lacnejšia verzia vodovodného filtra. Lacnejšia, ale za to veľmi efektívna pomôcka ako z ústrednej vody urobiť zdravšiu a chutnejšiu verziu. Táto filtračná kanvica, nie je určená na rýchle zovretie vody na zalievanie kávy alebo čaju, ale na zlepšenie kvality vody. Vďaka štvorstupňovému filtračnému systému Maxtra, zníži tvrdosť vody, s ktorou si následne po zovretí v bežnej kanvici, môžete zaliať kávu a čaj. Vďaka ergonomického tvaru, sa s ňou ľahko manipuluje aj napriek veľkému 2,4 litrovému objemu. Okrem veka kanvici, je umývateľná aj v umývačke riadu.

Zdravšia a lepšia chuť

Kanvica Brita je, ako sme už spomínali, vybavená až 4-stupňovou filtráciou, ktorá za pár sekúnd z ústrednej vody pripraví jej čistejšiu, zdravšiu a priezračnejšiu verziu. Bez chlóru, pesticídov, ťažkých kovov a organických nečistôt, to je voda, ktorú získate od Brity. Výhodou na tejto kanvici je, že aj napriek tomu, že likviduje všetko škodlivé čo pitná voda obsahuje, zanecháva častice horčíka a vápnika. Na základe toho sa nezmení len vzhľad vody, ale aj jej chuť. Začnite používať prefiltrovanú vodu z kanvici Brita Marella Cool aj pri zalievaní kávy a čaju. A vlastne, prečo len pri zalievaní nápojov? Používajte ju aj pri varení a chuť jedla bude určite lepšia.

Zbohom vodný kameň

Určite sa vám stáva, že po týždni používania rýchlo-varnej kanvici sa vám na spodku kávy objavujú biele plávajúce čiastočky vodného kameňa, ktoré pijete.Nič príjemné, však? Či už priamo v káve alebo pri jeho odstraňovaní. A viete, že pre človeka predstavuje konzumácia vodného kameňa zdravotné riziko? Vďaka filtru Maxtra, ktorý sa nachádza v Brite, zbavuje vodu až o 20% nadbytočnej tvrdosti. Dokonca, redukuje aj prechodnú tvrdosť vody. Čo to znamená? Jednoducho to, že ak pre-filtrovanú vodu budete používať aj v rýchlo-varnej kanvici, predídete tak tvorbe vodnému kameňu a následne predĺžite aj životnosť spotrebičov. Netvrdíme, že sa v kanvici vodný kameň už nikdy neusadí, ale jeho tvorba sa podstatne zníži. Všimli ste si, že keď pripravujete vajíčka na tvrdo sa po vyliatí vody, sa v hrnci nachádza biely povlak? Je to zapríčinené vodným kameňom. Už to chápete? Čo vlastne pijete?

Dizajn a praktickosť v jednom

Brita sa vyrába v niekoľkých farbách od ružovej, modrej, fialovej, oranžovej, čiernej až po klasický bezfarebný "look". Je navrhnutá tak, aby ste aj napriek farebnom prevedení videli, koľko vody sa v nej ešte nachádza. Má až 1,4 litrový objem, čo je dosť na to, aby ste po jednom doplnení vody mohli pripraviť aj chutné jedlo a aj zdravší nápoj. Vodu, ktorou kanvicu plníte môžete napúšťať priamo z vodovodného kohútika do kanvici. 

Obsah balenia Brita Marella Cool

Prostredníctvom ergonomického tvaru sa vám bude voda ľahko napúšťať a i ľahko nalievať. Ak máte radi studené nápoje, pokojne kanvicu skladujte i v chladničke. Aj na otázku "Kedy je potrebné vymeniť filter?", výrobca myslel. Nemajte obavy, na nutnosť výmeny vás upozorní manuálny kalendár Brita. S praktickosťou vám pomôže aj materiál, z ktorého je, pretože ju bez strachu môžete, okrem veka, umiestniť do umývačky riadu.

Vaše skúsenosti

Boli sme milo zaskočení, keď sme zistili koľko ľudí má doma tento "zlepšovák" vody. Na Heureka.sk sme našli množstvo pozitívnych príspevkov. Podľa nich možno usudzovať, že ste s kanvicou naozaj spokojní. Takmer v každom vašom ohlase ste chválili oveľa lepšiu chuť vody, podľa vás chutí ako domáca minerálka. Pochvaľujete si aj jej kapacitu, rýchle a praktické dopĺňanie vody. Navyše vás milo prekvapila aj mimoriadne krátka doba, za ktorú kanvica prefiltruje vodu. Čo sa týka kritiky, negatívne hodnotíte len banality, ako je absencia proti-šmykových prvkov na spodku kanvici, umiestnenie nalievacieho otvoru, ktorý sa vám javí, že je príliš vzadu a pod. Každopádne, zo 74 recenzií je až 90% príspevkov pozitívnych.

Recenzie a skúsenosti s Brita Marella Cool na heureke

Hodnotenie Brita Marella Cool na heureke
(02/2020)

Naše hodnotenie

Vyskúšali sme filtračnú kanvicu Brita a podla nášho testovania, zistenia a porovnávania, sme dospeli k istým záverom. Ešte pred tým než k nim pristúpime, podotýkame, že rozhodovanie či sa prikloniť k tomuto produktu alebo nie, bolo náročné. Prečo, uvidíte nižšie v sekcii "Páčilo sa nám/Nepáčilo sa nám". 

Nakoniec sme sa priklonili k názoru, že kanvicu odporúčame. Presvedčili nás práve vaše ohlasy a pozitívne skúsenosti s kanvicou. Navyše sme si uvedomili, že voda z kohútika je niečo, čo konzumujete denno denne a ak nie je ideálna, môže škodiť. To sa však prejaví až časom, na vážnych zdravotných problémoch.

Páčilo sa nám

Začneme cenou. Podľa nás je výhodná pretože podobnú sumu, možno aj vyššiu, zaplatíte za rýchlo-varnú kanvicu, ktorá vám zdravšiu vodu nezaručí. Páči sa nám vyššia kapacita kanvici, vďaka ktorej na jedno naplnenie zalejeme aj rýchlo-varnú kanvicu, napijeme sa a ostane nám aj na varenie. Ak aj nie, vodu z kohútika veľmi rýchlo prefiltruje. Veľkou výhodou je aj použitie vody priamo z vodovodu, pretože niektoré podobné kanvice vyžadujú najprv vodu prevariť alebo nejako špeciálne upraviť. 4-stupňový filter je perfektný, pretože odstraňuje len to, čo neprospieva zdraviu človeka a minerály ponecháva. Chuť vody je podstatne lepšia. Plusom je aj to, že po napustení vody z vodovodného kohútika priamo do pohára, musíte počkať istý čas, aby z vody vystúpil chlór, ktorý zapríčiňuje bielu farbu vody. Pri používaní pre-filtrovanej vody vám to nehrozí.

Plusy

 • ergonomický tvar
 • zlepšuje kvalitu a chuť vody
 • odstraňuje vodný kameň
 • zanecháva minerály vo vode
 • výdrž filtra = až 4 týždne
 • Brita kalendár
 • vhodná do chladničky aj do umývačky riadu
 • mnoho pozitívnych ohlasov
 • prijateľná cena = okolo 15 €

Nepáčilo sa nám

Asi sa pýtate, prečo bolo pre nás rozhodovanie či odporučiť kanvicu alebo nie, také náročné, keď sme uviedli samé pozitíva. Podstatným faktorom bola cena filtrov, bez ktorých sa kanvica nezaobíde. Za 4 filtre zaplatíte okolo 14 €. Jeden filter vám vydrží podľa frekvencie používania, cca 4 týždne, čo zase nie je až také hrozné. Aj napriek tomu si myslíme, že sa oplatí radšej trochu investovať a piť oveľa zdravšiu vodu, veď predsa tá zásobuje celé naše telo.

Mínusy

 • cena filtrov

Najčastejšie otázky

Aké sú technické parametre Brita Marella Cool?

 • typ zariadenia = filtračná kanvica
 • objem kanvice = 2,4 l
 • objem pre-filtrovanej vody = 1,4 l
 • výrobca = Brita
 • filter = 4-stupňový Brita Maxtra patrony
 • výdrž filtra = cca 4 týždne
 • vhodná do umývačky riadu

Koľko stojí Brita Marella Cool?

Porovnávali sme cenu filtračnej kanvici Brita Marella Cool v rôznych predajniach. Jej cena je rôzna. Cenové rozmedzie je od 13 € do približne 18 €.

Ako dlho vydrží jeden filter BRITA Maxtra a koľko stojí?

Filter Maxtra vydrží v kanvici približne 4 týždne. Za balenie, ktoré obsahuje 2 kusy filtrov zaplatíte približne 9 €. Výhodnejšie je zakúpiť 4 kusy za necelých 15 €.

Kedy je potrebné vymeniť filter?

Na nevyhnutnosť výmeny filtrov vás upozorní manuálny systém Brita kalendár.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi

Veranda či terasa je snom pravdepodobne každého, kto by chcel bývať v dome. Je to priestor, kde si môžete na čerstvom vzduchu posedieť s rodinou či priateľmi. Za letných večerov...

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.Publikované dňa: 16.05.2020
Hodnotenie článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

WD-40 – recenzia, skúsenosti, cena, zloženie a použitie v domácnostiWD-40 – recenzia, skúsenosti, cena, zloženie a použitie v domácnosti

WD-40 je snáď najznámejší penetračný olej na svete. Využitie si nájde ako v dielni, tak v každej domácnosti či záhrade, a je užitočným pomocníkom pri mnohých DIY trikoch.

DeLonghi EC 685.M recenzia a skúsenosti. Pákový kávovar za prijateľnú cenuDeLonghi EC 685.M recenzia a skúsenosti. Pákový kávovar za prijateľnú cenu

Mysleli ste už niekedy nato, že tá istá káva môže chutiť úplne inak, ak ju pripravíte v dvoch odlišných kávovaroch? Stačí len nájsť ten pravý. My sme už taký našli, a nielenže vám...

Naparovač odevov Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1 – recenzie, skúsenosti, cenaNaparovač odevov Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1 – recenzie, skúsenosti, cena

Nebaví vás žehlenie? Rýchlym a praktickým riešením je ručný naparovač Steam&Go Plus 2v1 od Philipsu. Čo všetko Philips GC362/80 ponúka vám prezradíme v recenzii.