Brita Marella Cool – recenzia filtračnej kanvice na vodu

Pitný režim je jednou z najdôležitejších súčastí každodenného života. Hovorí sa, že dospelý človek by mal denne vypiť vyše 2 litrov vody. Počas letných horúcich dní sa toto množstvo zdvojnásobuje. Nejde však len o to dodržať pitný režim, ale aj o to, čo váš pitný režim obsahuje.

Brita Marella Cool - recenzia a skúsenosti

Najideálnejšie je, keď pijete čistú neochutenú vodu, najlepšie z vodovodného kohútika alebo minerálne vody. Problémom však býva, že hoci by ste aj chceli piť vašu vodu, nejde to, pretože sa "nedá piť". Zapácha, obsahuje množstvo chlóru alebo má nepríjemnú chuť. Vyriešte tento problém už dnes a zabezpečte si kanvicu Brita Marella Cool, ktorá vám zabezpečí chutnú a zdravšiu vodu.

Čo je to Brita Marella Cool?

Brita Marella Cool je lacnejšia verzia vodovodného filtra. Lacnejšia, ale za to veľmi efektívna pomôcka ako z ústrednej vody urobiť zdravšiu a chutnejšiu verziu. Táto filtračná kanvica, nie je určená na rýchle zovretie vody na zalievanie kávy alebo čaju, ale na zlepšenie kvality vody. Vďaka štvorstupňovému filtračnému systému Maxtra, zníži tvrdosť vody, s ktorou si následne po zovretí v bežnej kanvici, môžete zaliať kávu a čaj. Vďaka ergonomického tvaru, sa s ňou ľahko manipuluje aj napriek veľkému 2,4 litrovému objemu. Okrem veka kanvici, je umývateľná aj v umývačke riadu.

Zdravšia a lepšia chuť

Kanvica Brita je, ako sme už spomínali, vybavená až 4-stupňovou filtráciou, ktorá za pár sekúnd z ústrednej vody pripraví jej čistejšiu, zdravšiu a priezračnejšiu verziu. Bez chlóru, pesticídov, ťažkých kovov a organických nečistôt, to je voda, ktorú získate od Brity. Výhodou na tejto kanvici je, že aj napriek tomu, že likviduje všetko škodlivé čo pitná voda obsahuje, zanecháva častice horčíka a vápnika. Na základe toho sa nezmení len vzhľad vody, ale aj jej chuť. Začnite používať prefiltrovanú vodu z kanvici Brita Marella Cool aj pri zalievaní kávy a čaju. A vlastne, prečo len pri zalievaní nápojov? Používajte ju aj pri varení a chuť jedla bude určite lepšia.

Zbohom vodný kameň

Určite sa vám stáva, že po týždni používania rýchlo-varnej kanvici sa vám na spodku kávy objavujú biele plávajúce čiastočky vodného kameňa, ktoré pijete.Nič príjemné, však? Či už priamo v káve alebo pri jeho odstraňovaní. A viete, že pre človeka predstavuje konzumácia vodného kameňa zdravotné riziko? Vďaka filtru Maxtra, ktorý sa nachádza v Brite, zbavuje vodu až o 20% nadbytočnej tvrdosti. Dokonca, redukuje aj prechodnú tvrdosť vody. Čo to znamená? Jednoducho to, že ak pre-filtrovanú vodu budete používať aj v rýchlo-varnej kanvici, predídete tak tvorbe vodnému kameňu a následne predĺžite aj životnosť spotrebičov. Netvrdíme, že sa v kanvici vodný kameň už nikdy neusadí, ale jeho tvorba sa podstatne zníži. Všimli ste si, že keď pripravujete vajíčka na tvrdo sa po vyliatí vody, sa v hrnci nachádza biely povlak? Je to zapríčinené vodným kameňom. Už to chápete? Čo vlastne pijete?

Dizajn a praktickosť v jednom

Brita sa vyrába v niekoľkých farbách od ružovej, modrej, fialovej, oranžovej, čiernej až po klasický bezfarebný "look". Je navrhnutá tak, aby ste aj napriek farebnom prevedení videli, koľko vody sa v nej ešte nachádza. Má až 1,4 litrový objem, čo je dosť na to, aby ste po jednom doplnení vody mohli pripraviť aj chutné jedlo a aj zdravší nápoj. Vodu, ktorou kanvicu plníte môžete napúšťať priamo z vodovodného kohútika do kanvici. 

Obsah balenia Brita Marella Cool

Prostredníctvom ergonomického tvaru sa vám bude voda ľahko napúšťať a i ľahko nalievať. Ak máte radi studené nápoje, pokojne kanvicu skladujte i v chladničke. Aj na otázku "Kedy je potrebné vymeniť filter?", výrobca myslel. Nemajte obavy, na nutnosť výmeny vás upozorní manuálny kalendár Brita. S praktickosťou vám pomôže aj materiál, z ktorého je, pretože ju bez strachu môžete, okrem veka, umiestniť do umývačky riadu.

Vaše skúsenosti

Boli sme milo zaskočení, keď sme zistili koľko ľudí má doma tento "zlepšovák" vody. Na Heureka.sk sme našli množstvo pozitívnych príspevkov. Podľa nich možno usudzovať, že ste s kanvicou naozaj spokojní. Takmer v každom vašom ohlase ste chválili oveľa lepšiu chuť vody, podľa vás chutí ako domáca minerálka. Pochvaľujete si aj jej kapacitu, rýchle a praktické dopĺňanie vody. Navyše vás milo prekvapila aj mimoriadne krátka doba, za ktorú kanvica prefiltruje vodu. Čo sa týka kritiky, negatívne hodnotíte len banality, ako je absencia proti-šmykových prvkov na spodku kanvici, umiestnenie nalievacieho otvoru, ktorý sa vám javí, že je príliš vzadu a pod. Každopádne, zo 74 recenzií je až 90% príspevkov pozitívnych.

Recenzie a skúsenosti s Brita Marella Cool na heureke

Hodnotenie Brita Marella Cool na heureke
(02/2020)

Naše hodnotenie

Vyskúšali sme filtračnú kanvicu Brita a podla nášho testovania, zistenia a porovnávania, sme dospeli k istým záverom. Ešte pred tým než k nim pristúpime, podotýkame, že rozhodovanie či sa prikloniť k tomuto produktu alebo nie, bolo náročné. Prečo, uvidíte nižšie v sekcii "Páčilo sa nám/Nepáčilo sa nám". 

Nakoniec sme sa priklonili k názoru, že kanvicu odporúčame. Presvedčili nás práve vaše ohlasy a pozitívne skúsenosti s kanvicou. Navyše sme si uvedomili, že voda z kohútika je niečo, čo konzumujete denno denne a ak nie je ideálna, môže škodiť. To sa však prejaví až časom, na vážnych zdravotných problémoch.

Páčilo sa nám

Začneme cenou. Podľa nás je výhodná pretože podobnú sumu, možno aj vyššiu, zaplatíte za rýchlo-varnú kanvicu, ktorá vám zdravšiu vodu nezaručí. Páči sa nám vyššia kapacita kanvici, vďaka ktorej na jedno naplnenie zalejeme aj rýchlo-varnú kanvicu, napijeme sa a ostane nám aj na varenie. Ak aj nie, vodu z kohútika veľmi rýchlo prefiltruje. Veľkou výhodou je aj použitie vody priamo z vodovodu, pretože niektoré podobné kanvice vyžadujú najprv vodu prevariť alebo nejako špeciálne upraviť. 4-stupňový filter je perfektný, pretože odstraňuje len to, čo neprospieva zdraviu človeka a minerály ponecháva. Chuť vody je podstatne lepšia. Plusom je aj to, že po napustení vody z vodovodného kohútika priamo do pohára, musíte počkať istý čas, aby z vody vystúpil chlór, ktorý zapríčiňuje bielu farbu vody. Pri používaní pre-filtrovanej vody vám to nehrozí.

Plusy

 • ergonomický tvar
 • zlepšuje kvalitu a chuť vody
 • odstraňuje vodný kameň
 • zanecháva minerály vo vode
 • výdrž filtra = až 4 týždne
 • Brita kalendár
 • vhodná do chladničky aj do umývačky riadu
 • mnoho pozitívnych ohlasov
 • prijateľná cena = okolo 15 €

Nepáčilo sa nám

Asi sa pýtate, prečo bolo pre nás rozhodovanie či odporučiť kanvicu alebo nie, také náročné, keď sme uviedli samé pozitíva. Podstatným faktorom bola cena filtrov, bez ktorých sa kanvica nezaobíde. Za 4 filtre zaplatíte okolo 14 €. Jeden filter vám vydrží podľa frekvencie používania, cca 4 týždne, čo zase nie je až také hrozné. Aj napriek tomu si myslíme, že sa oplatí radšej trochu investovať a piť oveľa zdravšiu vodu, veď predsa tá zásobuje celé naše telo.

Mínusy

 • cena filtrov

Najčastejšie otázky

Aké sú technické parametre Brita Marella Cool?

 • typ zariadenia = filtračná kanvica
 • objem kanvice = 2,4 l
 • objem pre-filtrovanej vody = 1,4 l
 • výrobca = Brita
 • filter = 4-stupňový Brita Maxtra patrony
 • výdrž filtra = cca 4 týždne
 • vhodná do umývačky riadu

Koľko stojí Brita Marella Cool?

Porovnávali sme cenu filtračnej kanvici Brita Marella Cool v rôznych predajniach. Jej cena je rôzna. Cenové rozmedzie je od 13 € do približne 18 €.

Ako dlho vydrží jeden filter BRITA Maxtra a koľko stojí?

Filter Maxtra vydrží v kanvici približne 4 týždne. Za balenie, ktoré obsahuje 2 kusy filtrov zaplatíte približne 9 €. Výhodnejšie je zakúpiť 4 kusy za necelých 15 €.

Kedy je potrebné vymeniť filter?

Na nevyhnutnosť výmeny filtrov vás upozorní manuálny systém Brita kalendár.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

24/06/2021 07:18
Helenka

Filtračnú kanvicu Brita Marella Cool Memo používam už dlhšiu dobu a chcela som ju vymeniť za novú. Keďže som s ňou bola veľmi spokojná, siahla som opäť po tejto. Kanvica sa jednoducho používa a spĺňa moje požiadavky na filtráciu, respektíve zmäkčovanie vody. Voda je po filtrácii lepšia, hneď to pocítite, pretože je bez zápachu po chlóre. Páči sa mi veľký otvor na napĺňanie vody. Cena je tiež super a mne sa ju dokonca podarilo kúpiť v akcii. Odporúčam každému, kto rád pije vodu z vodovodu.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím

Máte doma chlapca, ktorý by chcel vlastnú detskú izbu, v ktorej by bol mohol prežívať dobrodružstvá? Pozrite sa na našu galériu, možno v nej spolu nájdete niečo, čo sa vám zapáči.

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.Publikované dňa: 16.05.2020
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Foodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cenaFoodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cena

Elektrický kompostér Foodcycler Sage je jedným z množstva typov kompostérov, ktoré vám pomôžu s uskladňovaním bioodpadu a zbavia vás zápachu počas hnitia potravín.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávačRecenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávač

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Raz je ryža rozvarená, tvrdá či nakoniec pripálená? Skvelým pomocníkom do kuchyne aj pre skúsené gazdinky je ryžovar Sencor SRM 1500WH.