Bývajte v štýle anglického vidieka!

Každý z nás občas zatúži vymeniť byt v uponáhľanej časti mesta za príjemný vidiecky domček so záhradkou, kde sa môže utiahnuť so šálkou čaju a vychutnávať ticho a pokoj.

Bývanie v štýle anglického vidieka

Presne taký, aký si pamätáme z romantických príbehov Jane Austinovej. Vytvoriť domácnosťou s atmosférou anglického vidieka však môžete aj u vás doma. 

Jednoduchosť, pohodlnosť a elegancia

Ak sa niekedy ocitnete v anglickom vidieckom dome, okamžite pochopíte výraz nedbalej elegancie. Takýto domov neskrýva plynutie času. Takmer všetko v ňom vyčaruje spomienky a zariadenie sa používa sa hoci aj niekoľko generácií. Základom takejto domácnosti je niekoľko pohodlných kusov nábytku, ktoré vytvárajú centrum miestnosti.  

Bývanie v štýle anglického vidieka

V kuchyni je to široký drevený stôl, pri ktorom sa stretáva rodina po celom dni, v obývačke zas sedačka s vankúšikmi, kde môžete tráviť zimné večery s knihou či spoločenskou hrou. V spálni dominuje posteľ v romantickom štýle a v jedálni komoda s jedálenským servisom.  

Anglický vidiecky štýl v sebe spája viktoriánsku eleganciu, jednoduchosť a noblesu, a vidiecku pohodlnosť a uvoľnenosť. Nábytok a podlahy sú väčšinou drevené, sedačky mäkké, medzi doplnkami prevláda porcelán a sklo. V izbách prevládajú svetlé farby, jemné vzory a zaoblené tvary. 

Vidiecky nábytok do domácnosti

Voľte teplé odtiene

Okrem základnej bielej farby tu nájdete aj krémovú, tmovohnedú, šedú, ružovú či svetlomodrú. Nebojte sa ich kombinovať, alebo vyskúšajte kontrastné farby. Čierno - biele kombinácie pôsobia elegantne a dokážu príjemne prekvapiť. 

Anglický vidiek sa nebojí ani výrazných ružových odtieňov, ktoré sa objavujú najmä v spálni a v obývačke. Ak túžite po jednoduchosti, vyskúšajte tmavú červenú, tehlovú či terakotovú, ktoré príjemne doplnia napríklad obývaciu izbu. 

Štýl anglického vidieku

Najobľúbenejším vzorom pri zariaďovaní anglických vidieckych domov je nepochybne kvetinový, v ktorom prevládajú najmä motívy ruže. Ak zariaďujete detskú izbu malej slečne, potešte ju kvetovanými závesmi či romantickými tapetami, ktoré premenia jej izbičku na komnatu princeznej. 

Tapeta s motívom ruží v detskej izbe

Hrajte sa s doplnkami

Okrem základných kusov nábytku nezabudnite ani na tie, ktoré príjemne doplnia váš príbytok. Ako by sa sestry Bennetové zaobišli bez kozmetického stolíka, klasického dreveného šatníka či knižnice?  

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie toaletné stolíky

Okrem týchto nevyhnutností vylepšite atmosféru svojho domova niekoľkými sviečkami, starožitnými rámikmi, obrazmi v rámoch, krajkovými záclonami a vázou s kvetmi.

Anglický štýl bývania a dekorácie

Kúpeľňu môžete zútulniť zrkadlom v oválnom ráme. Kuchyňa získa správnu atmosféru, ak využijete otvorené police na zbierku svojich šálok na čaj. Nemusíte sa báť ani pestrosti. Nemusíte mať práve porcelánovú sadu. Pokojne vystavte svoje pamiatky z ciest a výletov. 

Ak nemáte možnosť natrhať na lúke kyticu kvetov, pripravte si do vázy sušenú levanduľu, ktorá je nielen krásnou ozdobou, ale dobre poslúži aj proti moliam. Starý ratanový košík premeňte pomocou stužky či krajky na štýlový piknikový kôš. Pomocou patchworku vyčarujte deťom originálny koberec do izby či prehoz do spálne. 

Dekorácie v anglickom štýle bývania

Doplnky ani samotný nábytok nemusia byť drahé. Rovnako dobrú službu ako prvotriedny obchod vám preukážu blšie trhy, starožitnosti či povala starej mamy. Drobné úpravy zvládnete aj sami. Pohovka sa dá prečalúniť, obliečky na ozdobné vankúše si ušijete z čohokoľvek, čo nájdete doma a staršie kusy nábytku získajú nový vzhľad pomocou laku či farby.  

Pozor na priestor

Anglický vidiecky štýl dokáže s atmosférou vo vašom dome zázraky. Nič ho však nepokazí tak ako prehnanosť. Príliš veľa detailov a drobností na malom priestore z vášho domova útulný príbytok zrejme nevyčaruje. Ak máte k dispozícii málo miesta, postupujte pri zariaďovaní pomaly a hľadajte veci, ktoré vás skutočne zaujmú.

Anglický štýl bývania

Pri doplnkoch vyberte zvoľte niekoľko elegantných drobností. Ľanový obrus, rám so spoločnou rodinnou fotografiou a vázu s kvetmi pôsobia nevtieravo a budú vás tešiť viac než jednu sezónu.  

Anglický vidiecky štýl vám umožňuje prejaviť svoju fantáziu a tvorivosť, a zároveň umožňuje vytvoriť svojej rodine pohodlný domov na mieru, preto ak vás tento štýl láka, bez obávam sa pustite do zariaďovania.  

zdroj obrázkov: pinterest.com

Pozrite si aj naše inšpirácie

Fialová farba do spálne? My hovoríme áno! Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!

Všetky odtiene fialovej sa dajú dobre kombinovať s bielymi stenami a doplnkami. Do takéhoto mixu zapadne aj hnedý nábytok či koberec a podlaha. Presvedčte sa o tom s nami!

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba? Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.

Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.Publikované dňa: 20.02.2018
Hodnotenie článku:
(91.6%)

Autor článku

Marcela Beňová

Milujem písanie a najradšej mám tie najobyčajne témy. Fascinujú ma detaily, ktoré menia dom na domov - knižnica plná milovaných kníh, fotorámiky so...

V tejto kategórií nájdete aj:

Účinky elektrickej a soľnej lampy na sviečku sú nad zlato! Do interiéru sa hodí oranžová aj biela Účinky elektrickej a soľnej lampy na sviečku sú nad zlato! Do interiéru sa hodí oranžová aj biela

Viete, rečo potrebuje soľnú lampu? v článku sa dozviete, na čo všetko pomáha a ako sa vám môže do domácnosti hodiť.

Ekologické kompostovateľné vrecká do koša sú najlepšou voľbou pre biologicky rozložiteľný odpad! Ekologické kompostovateľné vrecká do koša sú najlepšou voľbou pre biologicky rozložiteľný odpad!

Ak vám záleží na životnom prostredí, potom určite oceníte aj kompostovateľné vrecká na odpad.  Viete, aké je ich využitie, z čoho sa vyrábajú a aké sú ich výhody? Dozviete sa v našom...

Vianočný betlehem ako symbol Vianoc. Populárne sú vyrezávané drevené aj betlehemy s osvetlením Vianočný betlehem ako symbol Vianoc. Populárne sú vyrezávané drevené aj betlehemy s osvetlením

Betlehem bol v minulosti ústredným symbolom Vianoc až do obdobia rozšírenia tradície vianočných stromčekov. Dnes si môžeme vybrať z rôznych prevedení. Záleží len na vás - aký si...


Pridať komentár