Delimano NutriBullet 600W alebo 900W? Recenzie chvália oba

Štatistiky hovoria, že takmer 46 % Slovákov nekonzumuje zeleninu či ovocie denne. Ak ale chcete mať dostatok vitamínov a vlákniny, mali by ste každý deň zjesť aspoň 400 g týchto potravín.

Smoothie mixér Delimano Nutribullet 900W

Pomôžu vám s tým špeciálne mixéry Delimano Nutribullet a my vám poradíme, ako si vybrať spomedzi nich ten správny model.

Vitamínová bomba všade so sebou

Možno si teraz lámete hlavu nad tým, ako sa hodnote 400 g ovocia a zeleniny denne priblížiť. Je to skutočne veľké množstvo surovín a nie každý ich má po ruke kedykoľvek počas dňa. Odpoveďou môžu byť tzv. smoothie. Sú to nápoje z rozmixovaného ovocia, zeleniny, prípadne orechov, semiačok alebo iných surovín, doplnené mliekom, jogurtom či vodou. Ich výhodou je, že sú nabité vitamínmi a všetkými tými dobrými látkami, ktoré naše telo denne potrebuje, no zároveň si ich môžete vziať kamkoľvek so sebou, či už v šejkri alebo nejakej plastovej fľaši so širším hrdlom.

Ovocie a zeleninu by ste nemali pred rozmixovaním olúpať, pokiaľ nemá príliš hrubú šupku (ako napr. pomaranč). Tak získate najväčšiu výhodu smoothie nápojov oproti bežným ovocným šťávam, a tou je zachovanie maximálneho množstva zdraviu prospešných látok a najmä vlákniny. Odšťavovače vás totiž o tieto látky pripravia, nehovoriac o riedených ovocných šťavách plných cukru a predávaných v supermarketoch, ktoré sa čerstvým smoothie nemôžu vôbec rovnať.

Nemusíte sa báť, že by v nápoji ostali zbytky šupiek, ktoré by vás škriabali v hrdle. Mixéry Delimano Nutribullet totiž, na rozdiel od bežných mixérov, pracujú pri veľmi vysokých otáčkach, konkrétne 20 000, 25 000 resp. 30 000 ot./min (v závislosti od modelu), preto dokážu suroviny rozmixovať skutočne na jemno a maximalizovať extrakciu živín z nich.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie stolné mixéry

Ktorý Nutribullet si vybrať?

Ak chcete kúpiť Nutribullt lacno, sitahnite po 600 W modeli v 5 ks sade. Tá neobsahuje v balení nádoby s viečkami, je teda vhodná pre rannú prípravu nápojov, ktoré ihneď skonzumujete. Mixovacia nádoba má menší objem, preto sa hodí do menšej domácnosti s jedným alebo dvoma členmi.

Ak chcete rozšíriť využitie 600W modelu aj o sekanie orechov či semiačok, prípadne si chcete pripraviť smoothie na celý deň vopred, siahnite po 12 ks sade, ktorá je obohatená o nádoby s viečkom a čepeľ na sekanie.

Prednosťou modelu Nutribullet Family 900W je najmä vyššia kapacita až 0,9 l, čo vystačí na dve veľké, prípadne 3 – 4 menšie dávky nápojov. Vďaka vyššiemu výkonu si hravo poradí aj s tvrdšou zeleninou či ovocím a taktiež s väčším množstvom surovín. V rannom zhone s ním teda stihnete pripraviť smoothie pre celú rodinu bez akéhokoľvek čakania.  

Delimano Nutribullet Rx ponúka ohromujúci výkon 1700 W, ktorý konkuruje omnoho drahším modelom. Rozširuje však aj funkcionalitu lacnejších modelov o prípravu teplých polievok či iných teplých pokrmov. Vďaka tomu a tiež vďaka viacerým nádobám s veľkým objemom sa stane univerzálnym mixérom vo vašej kuchyni, či už máte menšiu alebo väčšiu domácnosť.

Doplnky k Delimano Nutribullet

Pokiaľ ste si kúpili lacnejší Nutribullet a chýba vám niektoré príslušenstvo, môžete si ho dokúpiť samostatne. K dispozícii je dvojitá čepeľ na mletie orechov, semiačok či maku, náhradné nádoby s objemom 0,7 a 0,9 l, chladiaca taštička či sada doplnkov obsahujúca 2 nádoby s uchom a uzatvárateľnými viečkami na pitie.

Či už sa rozhodnete pre Nutribullet 600 alebo 900, prípadne model Rx, je vždy výhodnejšie siahnuť po najväčšej sade. Mixéry v sade sú totiž cenovo výhodnejšie, než samostatne dokúpené príslušenstvo.

Najpredávanejšie doplnky k Nutribulletu

Čo hovoria o Delimano Nutribullet recenzie

Používatelia na internetových portáloch oceňujú najmä výkon mixéru Nutribullet a fakt, že si poradí so všetkými druhmu ovocia. Vyčítajú mu, že nápoje sa pri mixovaní ohrievajú. To je však dôsledok samotného princípu fungovania, keďže zariadenie pracuje pri 3 až 5-násobných otáčkach oproti bežným mixérom. Ak si teda budete pripravovať smoothie, použite studené mlieko či vodu, v lete môžete pridať aj ľad. Dôležité je tiež dodržiavať maximálnu dobu mixovania uvedenú v používateľskom návode, aby sa mixér neprehrial.

Pri kúpe dochádza aj k nedorozumeniam ohľadne objemu nádoby. Výrobca udáva totiž maximálne objemy nádob, v ktorých musíte zakaždým nechať určitú rezervu. 0,9 l nádoba má objem cca. 0,68 l po značku max. naplnenia, pre 0,5 l nádobu to je cca. 0,35 l.

Niektorí používatelia tiež vyčítajú prístroju hlučný chod a nižším modelom aj fakt, že nie sú opatrené vypínačom.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň Záhradný altánok – oceníte ho v lete i na jeseň

Uvažujete nad záhradným altánkom? Určite si ho do svojej záhrady zaobstarajte. Stane sa pre vás oázou pokoja a miestom symbolizujúcim oddych.

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.Publikované dňa: 29.10.2018
Hodnotenie článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...

Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140 Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140

Ak trávite veľa času za volantom, určite ste už boli svedkom nejednej nebezpečnej situácie. Kamerový záznam z palubnej kamery v aute vám možno raz príde vhod ako objektívne svedectvo....