Delimano NutriBullet 600W alebo 900W? Recenzie chvália oba

Štatistiky hovoria, že takmer 46 % Slovákov nekonzumuje zeleninu či ovocie denne. Ak ale chcete mať dostatok vitamínov a vlákniny, mali by ste každý deň zjesť aspoň 400 g týchto potravín.

Smoothie mixér Delimano Nutribullet 900W

Pomôžu vám s tým špeciálne mixéry Delimano Nutribullet a my vám poradíme, ako si vybrať spomedzi nich ten správny model.

Vitamínová bomba všade so sebou

Možno si teraz lámete hlavu nad tým, ako sa hodnote 400 g ovocia a zeleniny denne priblížiť. Je to skutočne veľké množstvo surovín a nie každý ich má po ruke kedykoľvek počas dňa. Odpoveďou môžu byť tzv. smoothie. Sú to nápoje z rozmixovaného ovocia, zeleniny, prípadne orechov, semiačok alebo iných surovín, doplnené mliekom, jogurtom či vodou. Ich výhodou je, že sú nabité vitamínmi a všetkými tými dobrými látkami, ktoré naše telo denne potrebuje, no zároveň si ich môžete vziať kamkoľvek so sebou, či už v šejkri alebo nejakej plastovej fľaši so širším hrdlom.

Ovocie a zeleninu by ste nemali pred rozmixovaním olúpať, pokiaľ nemá príliš hrubú šupku (ako napr. pomaranč). Tak získate najväčšiu výhodu smoothie nápojov oproti bežným ovocným šťávam, a tou je zachovanie maximálneho množstva zdraviu prospešných látok a najmä vlákniny. Odšťavovače vás totiž o tieto látky pripravia, nehovoriac o riedených ovocných šťavách plných cukru a predávaných v supermarketoch, ktoré sa čerstvým smoothie nemôžu vôbec rovnať.

Nemusíte sa báť, že by v nápoji ostali zbytky šupiek, ktoré by vás škriabali v hrdle. Mixéry Delimano Nutribullet totiž, na rozdiel od bežných mixérov, pracujú pri veľmi vysokých otáčkach, konkrétne 20 000, 25 000 resp. 30 000 ot./min (v závislosti od modelu), preto dokážu suroviny rozmixovať skutočne na jemno a maximalizovať extrakciu živín z nich.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie stolné mixéry

Ktorý Nutribullet si vybrať?

Ak chcete kúpiť Nutribullt lacno, sitahnite po 600 W modeli v 5 ks sade. Tá neobsahuje v balení nádoby s viečkami, je teda vhodná pre rannú prípravu nápojov, ktoré ihneď skonzumujete. Mixovacia nádoba má menší objem, preto sa hodí do menšej domácnosti s jedným alebo dvoma členmi.

Ak chcete rozšíriť využitie 600W modelu aj o sekanie orechov či semiačok, prípadne si chcete pripraviť smoothie na celý deň vopred, siahnite po 12 ks sade, ktorá je obohatená o nádoby s viečkom a čepeľ na sekanie.

Prednosťou modelu Nutribullet Family 900W je najmä vyššia kapacita až 0,9 l, čo vystačí na dve veľké, prípadne 3 – 4 menšie dávky nápojov. Vďaka vyššiemu výkonu si hravo poradí aj s tvrdšou zeleninou či ovocím a taktiež s väčším množstvom surovín. V rannom zhone s ním teda stihnete pripraviť smoothie pre celú rodinu bez akéhokoľvek čakania.  

Delimano Nutribullet Rx ponúka ohromujúci výkon 1700 W, ktorý konkuruje omnoho drahším modelom. Rozširuje však aj funkcionalitu lacnejších modelov o prípravu teplých polievok či iných teplých pokrmov. Vďaka tomu a tiež vďaka viacerým nádobám s veľkým objemom sa stane univerzálnym mixérom vo vašej kuchyni, či už máte menšiu alebo väčšiu domácnosť.

Doplnky k Delimano Nutribullet

Pokiaľ ste si kúpili lacnejší Nutribullet a chýba vám niektoré príslušenstvo, môžete si ho dokúpiť samostatne. K dispozícii je dvojitá čepeľ na mletie orechov, semiačok či maku, náhradné nádoby s objemom 0,7 a 0,9 l, chladiaca taštička či sada doplnkov obsahujúca 2 nádoby s uchom a uzatvárateľnými viečkami na pitie.

Či už sa rozhodnete pre Nutribullet 600 alebo 900, prípadne model Rx, je vždy výhodnejšie siahnuť po najväčšej sade. Mixéry v sade sú totiž cenovo výhodnejšie, než samostatne dokúpené príslušenstvo.

Najpredávanejšie doplnky k Nutribulletu

Čo hovoria o Delimano Nutribullet recenzie

Používatelia na internetových portáloch oceňujú najmä výkon mixéru Nutribullet a fakt, že si poradí so všetkými druhmu ovocia. Vyčítajú mu, že nápoje sa pri mixovaní ohrievajú. To je však dôsledok samotného princípu fungovania, keďže zariadenie pracuje pri 3 až 5-násobných otáčkach oproti bežným mixérom. Ak si teda budete pripravovať smoothie, použite studené mlieko či vodu, v lete môžete pridať aj ľad. Dôležité je tiež dodržiavať maximálnu dobu mixovania uvedenú v používateľskom návode, aby sa mixér neprehrial.

Pri kúpe dochádza aj k nedorozumeniam ohľadne objemu nádoby. Výrobca udáva totiž maximálne objemy nádob, v ktorých musíte zakaždým nechať určitú rezervu. 0,9 l nádoba má objem cca. 0,68 l po značku max. naplnenia, pre 0,5 l nádobu to je cca. 0,35 l.

Niektorí používatelia tiež vyčítajú prístroju hlučný chod a nižším modelom aj fakt, že nie sú opatrené vypínačom.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...

Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba

Vedeli ste, že oranžová ako jedna z mála farieb podporuje chuť do jedla a zmyslový pôžitok z vychutnávania si stravy? Je preto prekvapujúce, že sa v kuchyniach objavuje tak málo. Ak ju...Publikované dňa: 29.10.2018
Hodnotenie článku:
(93%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Výhody a nevýhody umývačiek riadu: Životnosť, spotreba vody, radyVýhody a nevýhody umývačiek riadu: Životnosť, spotreba vody, rady

Umývačka riadu sa stala už akousi „basic“ súčasťou vybavenia kuchyne. Premýšľali ste ale nad tým, či je umývačka taká výhodná, ako sa to zdá? Alebo poznáte všetky jej výhody a nevýhody,...

Aký set-top box kúpiť? Na kartu, DVB-C, DVB-T, DVB-T2?Aký set-top box kúpiť? Na kartu, DVB-C, DVB-T, DVB-T2?

Kúpa set-top boxu je už pre domácnosti niekoľko rokov pomerne aktuálna téma. Toto malé, ale veľmi praktické zariadenie dokáže v spojení s vašim televízorom robiť divy. Poradíme vám, ako...

Značka Bosch prispôsobuje veľkostné požiadavkyZnačka Bosch prispôsobuje veľkostné požiadavky

Inú chladničku si zvolí mnohopočetná rodina a úplne po rozdielnom type siahne študent v prenajatej izbe. Značka Bosch má vo svojej ponuke všetky veľkostné typy a tie prispôsobuje...