1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Najlepšie chvostové píly - recenzie a test poradí, ako vybrať

Chvostové píly sú skvelým pomocníkom pri každej stavbe či domácom "majstrovaní". V súčasnosti sú tieto zariadenia veľkým trendom a to sa odráža aj na bohatej trhovej ponuke. Sú univerzálne a dokážu rezať veľa rozličných materiálov.

Chvostová píla na pílenie dreva i kovu

V našom článku si rozoberieme na čo chvostové píly slúžia, prečo sa tešia takej obľube a zameriame sa aj na štyri konkrétne modely, ktoré sme vybrali na základe dobrých výsledkoch v testovaniach a pozitívnych užívateľských recenzií.

Obľúbené produkty

V krátkosti o chvostových pílach

Chvostové pílky sú v stavebníctve pomerne novým trendom a čoraz rýchlejšie naberajú na obľúbenosti u profesionálnych remeselníkov, ale aj u domácich majstrov. Do popredia sa dostávajú hlavne vďaka svojej univerzálnosti, keďže môžu slúžiť na rezanie rôznych materiálov - drevo, plast, ale aj kov, oceľ či hliník. Vo všeobecnosti ich rozdeľujeme do dvoch kategórií:

  • Elektrické chvostové pílky: Ako už je z názvu príznačné, tak fungujú prostredníctvom elektrického prúdu a tým pádom je prípojka na elektrinu základným predpokladom pri práci s ňou.
  • Akumulátorové chvostové pílky: Akumulátorové pílky fungujú tak povediac na baterky. Menšie modely dokážu píliť nepretržite približne polhodinu, u väčších modelov to môže byť až hodina.

Svojim tvarom pripomínajú vŕtačku, no svojou funkcionalitou nahrádzajú klasické ručné listové píly s tým, že používajú pomerne dlhšie pílové listy. Tieto pílky mávajú mnoho "vychytáviek" v podobe antivibračných systémov, nastaviteľných rukovätí či rúrkových adaptérov, ktoré umožňujú rezanie jednou rukou na menej dostupných miestach.

Akým spôsobom fungujú?

Pozrime na spôsob ich fungovania po technickej stránke. Chvostovky patria medzi priamočiare píly s tým, že ozubenie smeruje proti upínacej stopke, a preto režú len pri vratnom pohybe. Počet kmitov si môžeme a musíme regulovať hlavne podľa toho, aký materiál režeme. U väčšiny pílok nachádzame možnosť predkmitu. Čo to je?

Pílenie kovu za pomoci chvostovej píly

Predkmit môžeme opísať ako funkciu alebo režim fungovania. Po zapnutí predkmitu pílka svojim pohybom opisuje orbitálnu dráhu podobnú elipse. Rezanie predkmitom zvyšuje celkový výkon, pretože smerom dopredu sa pílkový list nadvíha v podstate nad materiál, čo spôsobuje menšie prehrievanie ako pri obvyklom rezaní.

Výkon a hmotnosť

Chvostové píly sú určené na rôzne práce ako napríklad rezanie dosiek a iných materiálov, ale napríklad aj na upravovanie stromov či väčšich kríkov. Aby sa nám s ňou ľahšie pracovalo, tak je vhodné, aby mala nižšiu hmotnosť.

Ruky sa nám neunavia tak rýchlo a je to praktickejšie aj pri jej nosení - najmä u aku pílkach. Čo sa týka výkonu/príkonu, tak tu sa nemusíte pohybovať v tak vysokých hodnotách ako pri robustných veľkých pílach, na bežné domáce práce si pokojne vystačíte aj s výkonom 500 W. Nároční užívatelia sa však, pochopiteľne, musia obzerať po vyššom výkone cca nad 800 W.

Najlepšie chvostové píly na trhu

Pripravili sme pre vás prehľad konkrétnych modelov s výbornými užívateľskými recenziami. Ak sa vám nepodarilo zorientovať sa v bohatej ponuke píl chvostoviek, potom si vyberte jeden z nasledujúcich modelov a určite budete spokojní.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete

Máte radi žltú farbu? Potom by nemala vo vašej spálni chýbať. POvzbudú váš spánok a krásne presvetlí miestnosť. V žltej spálni sa budete cítiť komfortne.

Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať Čierna kúpeľňa – vyzerá lepšie ako by sa mohlo zdať

Čiernu v kúpeľni si nevie mnoho ľudí ani len predstaviť. A to aj napriek tomu, že pôsobí vskutku elegantne a nadčasovo. Nechajte sa inšpirovať.

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba? Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.Publikované dňa: 11.08.2018
Hodnotenie článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ošetrenie dreveného nábytku či altánku pred zimou Ošetrenie dreveného nábytku či altánku pred zimou

Ako vyčistiť fasádu domu od blata od lastovičiek? Ako vyčistiť fasádu domu od blata od lastovičiek?

Každá fasáda pod vplyvom rôznych faktorov stráca svoju pôvodnú krásu. Ako umyť fasádu domu, čo spôsobuje jej znečistenie alebo aké produkty využiť na elimináciu rias sa dozviete v našom...

Príprava domu na zimu – ako zazimovať závlahu, nábytok, kosačku Príprava domu na zimu – ako zazimovať závlahu, nábytok, kosačku

Jeseň je tu a zima sa blíži. Pripravte svoju záhradu a celý exteriér domu na toto obdobie. Aby ste na nič nezabudli, urobili sme zoznam činností, ktorý vám pomôže zvládnúť všetko...