Najlepšie bluetooth reproduktory má JBL

Nezávislosť je jednou z vlastností, ktorú chce dosiahnuť azda každý. V tomto prípade, ale nejde o samotný stav. Na mysli máme prenosné bluetooth reproduktory, ktoré vám rýchlou cestou zabezpečia ozvučenie kamkoľvek sa vyberiete.

Bluetooth reproduktor a smartphone

Nebyť závislý na elektrickej sieti a pustiť si hudbu kdekoľvek, je skvelý pocit. Vďaka bluetooth reproduktorom si hudbu vezmete do aj prírody, na chatu či pod stan. Aby ste sa vedeli lepšie rozhodnúť, ponúkame vám jednoduchý návod, na čo si pri kúpe dávať pozor. Navyše vám ponúkame tie najlepšie bluetooth reproduktory, ktoré na trhu dostať.

Účel a miesto používania

Ak plánujete kúpu bluetooth reproduktora, zrejme presne viete k čomu vám bude slúžiť. Využitie bezdrôtového audio systému je naozaj bohaté. Využiť ho môžete v dome, na záhrade, v prírode či na cestách.

V prípade, že reproduktor bude odolávať ťažším podmienkam, kde je prašnosť alebo vlhkosť, určite sa oplatí sústrediť na reproduktor so zvýšenou odolnosťou IPX 6 alebo až IPX 8. Štandardom býva odolnosť IPX 4. Štandardná ochrana odolá miernemu pokropeniu aj prípadnému nárazu. Vyššie IPX 7-8 zvládne aj prípadné ponorenie pod vodu, samozrejme nie účelové.

Dosah bluetooth signálu

Dnes je už takmer štandardom, že dosah bluteooth signálu je minimálne 10 metrov. Samozrejme, toto je maximálna hodnota, preto aj vzdialenosť od zdroja určuje kvalitu prenosu zvuku.

Spárovaný smartphone a bluetooth reproduktor

Existujú rôzne hodnoty bluetooth signálu (4.00 – 4.1). Ideálne je ak hodnota reproduktoru je totožná so zariadením (mobil, notebook...) prípadne má menšie číselné označenie.

Frekvenčný rozsah

Tento parameter určuje kvalitu zvukovej stopy. Uvádzaný je v hertzoch. Uvádzaný je v spodnej a hornej hladine. Čím je rozsah širší, tým dokáže bezdrôtový reproduktor dekódovať signál a kvalita zvuku je teda lepšia. Rozsah je určený napríklad od 62 Hz – 20 000 Hz.

Množstvo meničov

Menič je akýmsi pomysleným „mozgom“ reproduktora. Menič ovplyvňuje kvalitu zvuku. V zásade ju prevádza do výslednej audio podoby. Veľkosť meniča a množstvo meničov je zvyčajne ovplyvnené veľkosťou reproduktorov. Menšie majú zvyčajne jeden (30 – 40 mm) a tie väčšie reproduktory s vyšším výkonom majú meniče aspoň aj dva.

Výdrž batérie

Výdrž je spravidla od 3 do 20 hodín prevádzky. Existujú aj bluetooth reproduktory, ktoré vydržia dlhšie. Ovplyvnené to býva s pravidla kapacitou akumulátora. Nabíjať ich bežne môžete cez micro USB port alebo aj prostredníctvom powerbanku

Nabíjanie bluetooth reproduktoru cez micro USB konektor

Väčšie reproduktory je dokonca možné v prípade vybitia zapojiť do siete. 

Výkon reproduktora

Pre niekoho najpodstatnejší údaj. Existujú malé bezdrôtové reproduktory s výkonom 3 W. Potom sú tu reproduktory okolo 10 W, no a ak si potrpíte na kvalitný hlasitý zvuk a chcete narobiť rámus, z väčších bluetooth reproduktorov dostanete aj 20 W.

Najlepšie bluetooth reproduktory

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...Publikované dňa: 01.07.2018
Hodnotenie článku:
(89.6%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie práčky so sušičkou? Poradia recenzie, skúsenosti aj test Najlepšie práčky so sušičkou? Poradia recenzie, skúsenosti aj test

Na trhu nájdete neúrekom modelov, stačí si vybrať ten najvhodnejší. Zvažujete zároveň aj sušičku na bielizeň? Poradíme vám, na čo si dať pozor!

Čítačky kníh: Viete, aké funkcie majú a ktorá je tá najlepšia? Čítačky kníh: Viete, aké funkcie majú a ktorá je tá najlepšia?

Stretli ste sa už s názorom, že klasické knihy budú o sto rokov patriť histórií? Alternatívou k nim sú čoraz viac obľúbené čítačky kníh. Viete, akými funkciami sú vybavené a ktoré sú...

Najlepšie mlynčeky na kávu: Recenzie a test poradia, ako si vybrať Najlepšie mlynčeky na kávu: Recenzie a test poradia, ako si vybrať

Každý milovník kvalitnej kávy vám potvrdí, že najlepšiu chuť hotového kávového nápoja dosiahnete výlučne s použitím čerstvo namletej kávy. Súčasťou výbavy každého kávičkára, ktorý to so...


Pridať komentár