Najlepšie bluetooth reproduktory má JBL. Ako vybrať + recenzie

Bluetooth reproduktory predstavujú skvelý spôsob, akým si môžete vychutnať kvalitnú hudbu, kdekoľvek sa vyberiete. Tieto prenosné reproduktory vám umožňujú prehrávať zvuk bez nutnosti napájania. Vybavené sú nabíjateľným akumulátorom.

Bluetooth reproduktor a smartphone

Vďaka bluetooth reproduktorom si hudbu vezmete do aj prírody, na chatu či pod stan. Aby ste sa vedeli lepšie rozhodnúť, ponúkame vám jednoduchý návod, na čo si pri kúpe dávať pozor. Ktoré parametre sú pri výbere dôležité? Prečítať si môžete aj recenzie z nášho testu bluetooth reproduktorov.

Najlepšie bluetooth reproduktory JBL

Názov Hodnotenie Detail
JBL Charge 5Zobraziť produkt
JBL Partybox GOZobraziť produkt
JBL Flip 5   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
JBL Go 2   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
JBL Partybox 310   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Ako vybrať bluetooth reproduktor

Zamerajte sa predovšetkým na dôležité parametre. Nezabudnite si zodpovedať na otázku, kde a na aký účel chcete toto zariadenie využívať. Odporúčame vám vyberať spomedzi overených značiek. Čínske bluetooth reproduktory ani náhodou neponúknu adekvátnu kvalitu. Pre lepší prehľad toho, čo si pri výbere všímať, máme pre vás praktický výber najdôležitejších parametrov.

Bluetooth reproduktor a jeho účel

Ak plánujete kúpu bluetooth reproduktora, zrejme presne viete k čomu vám bude slúžiť. Využitie bezdrôtového audio systému je naozaj bohaté. Využiť ho môžete v dome, na záhrade, v prírode či na cestách. Najčastejšie je bluetooth reproduktor spoločníkom tam, kde nie je možnosť prehrávať hudbu z telefónu alebo jednoducho na mieste nie je prístup pre pripojenie klasických reproduktorov. Zároveň, bluetooth reproduktor s rádiom ponúkne aj možnosť príjmu rádiového signálu. Takže ho môžete využívať ako štandardné rádio. Takisto môžete využívať bluetooth reproduktor k TV. Ak má váš smart televízor bluetooth rozhranie, zvuk môžete externým distribútorom zvuku veľmi oživiť.

Pre niekoho môže byť podstatná nieč kompaktnosť. Malý bluetoothe reproduktor môžete mať neustále so sebou. V prípade, že reproduktor na bluetooth bude odolávať ťažším podmienkam, kde je prašnosť alebo vlhkosť, určite sa oplatí sústrediť na reproduktor so zvýšenou odolnosťou IPX 6 alebo až IPX 8. Štandardom býva odolnosť IPX 4. Štandardná ochrana odolá miernemu pokropeniu aj prípadnému nárazu. Vyššie IPX 7-8 zvládne aj prípadné ponorenie pod vodu, samozrejme nie účelové.

Bluetooth reproduktor k PC

Konektivita prenosného reproduktora

Primárnym druhom konektivity je prirodzene bluetooth rozhranie. Okrem toho však nie je na škodu, ak ponúkne zariadenie aj iné možnosti pripojenia. Základom pre nabíjanie bluetooth reproduktora je USB-C vstup. Najnovšie prenosné reproduktory dokonca umožňujú reverzné nabíjanie, teda môžu nabíjať iné zariadenie.

Pre prehrávanie z pamäťového zariadenia naopak poteší klasický USB port. Menej častý je slot na micro-SD kartu a pomaly sa vytráca i 3,5 mm Jack. Samozrejmosťou by mal byť príjem rádiového signálu. Obecne sú bluetooth reproduktory s rádiom veľmi vyhľadávané. Niektorí majitelia dokážu oceniť aj ovládanie reproduktora na diaľku skrz diaĺkový ovládač.

Dosah bluetooth signálu

Dnes je už takmer štandardom, že dosah bluteooth signálu je minimálne 10 metrov. Samozrejme, toto je maximálna hodnota, preto aj vzdialenosť od zdroja určuje kvalitu prenosu zvuku. Dôležité je, aby bolo bluetooth rozhraním pripojené aj zariadenie, z ktorého chcete zvuk prehrávať. Bluetooth reproduktor môžete spárovať s mobilným telefónom, notebookom, tabletom či inými zariadeniami. Taktiež je dôležité, aby boli verzie bluetooth totožné (v. 5.1, 5.2, 5.3).

Spárovaný smartphone a bluetooth reproduktor

Bluetooth reproduktor – reálny výkon

V mnohých prípadoch býva pomerne zradné riadiť sa konkrétnym čáslom. Ak sa bavíme o výkone reproduktorov, môžeme hovoriť o hodnotách od 20 do 200 Wattov. Existujú však i výkonnejšie prenosné reproduktory. Taktiež však môžeme spomenúť údaje o decibeloch, ktoré situáciu opäť zamotajú. Hľadať najsilnejší bluetooth reproduktor tak môže byť poriadne náročné a skôr sa zamerajte na kvalitu zvuku a reálne skúsenosti používateľov. Len rámus nie je všetko.

Výkon sa štandardne meria podľa hodnoty RMS. Tento údaj hovorí o tom, aký je maximálny výkon, počas ktorého možno reproduktor dlhodobo používať. Pri výkone sa riaďte pravidlom, že počuť reálny výkon a kvalitu zvuku je vždy viac, ako čítať číslo na papieri.

Frekvenčný rozsah

Tento parameter určuje kvalitu zvukovej stopy. Uvádzaný je v hertzoch. Uvádzaný je v spodnej a hornej hladine. Čím je rozsah širší, tým dokáže bezdrôtový reproduktor dekódovať signál a kvalita zvuku je teda lepšia. Rozsah je určený napríklad od 20 Hz – 20 000 Hz.

Množstvo meničov v reproduktore

Menič je akýmsi pomysleným „srdcom“ reproduktora. Menič ovplyvňuje kvalitu zvuku. V zásade ju prevádza do výslednej audio podoby. Veľkosť meniča a množstvo meničov je zvyčajne ovplyvnené veľkosťou prenosných reproduktorov. Menšie majú zvyčajne jeden (30 – 40 mm) a tie väčšie reproduktory s vyšším výkonom majú meniče aspoň aj dva. Otázkou však je, ako kvalitné sú samotné komponenty. U lacných bluetooth reproduktorov často môžete doplatiť práve na ich kvalitu a zvuk je následne veľmi skreslený a nekvalitný.

Výdrž batérie bluetooth reproduktora

Výdrž je spravidla od 3 do 40 hodín prevádzky. Existujú aj bluetooth reproduktory, ktoré vydržia dlhšie. Výdrž reproduktora je priamo úmerná kapacite akumulátora. Nabíjať ich bežne môžete cez micro USB (USB-C). Bluetooth reproduktory, ktoré vydržia dlhšie sú zvyčajne aj drahšie.

Nabíjanie bluetooth reproduktoru cez micro USB konektor

Bluetooth reproduktory JBL, Marshall a Sony sú najlepšie

Ak má byť zvuk skutočne kvalitný, dôležité sú kvalitné komponenty. Na trhu nájdete množstvo čínskych a lacných bluetooth reproduktorov, ktorých kvalita zvuku je veľmi priemerná. Hoci upútajú cenou, zvukové podanie je často plechové, chýbajú basy a reproduktor je tak viac hlasnejší telefón ako plnohodnotný zdroj zvuku.

Na základe dlhodobých skúseností možno konštatovať, že bluetooth reproduktory JBL (Harman) patria medzi absolútnu špičku v segmente. K dispozícii majú lacnejšie i drahšie modely, no v pomere ceny a kvality patria k najlepším. Rovnako tak bluetooth reproduktory Marshall či Niceboy. Výraznej obľube sa tešia i reproduktory bluetooth od Sony. Spomedzi lacnejších alternatív vyzdvihujeme značku Denver a bluetooth reproduktory Sencor.

Lacné bluetooth reproduktory a otázna kvalita

Rozhodovať v konečnom dôsledku pri výbere môže aj tak cena. Lacné reproduktory s cenou od 10 do 30 eur by sme mohli radiť skôr k doplnkovým zdrojom zvuku. Rozhodne od nich neočakávajte žiadny vysoký zvukový výkon. Investícia do kvalitného bluetooth reproduktora začína na sume od 50 eur, priečom sa môže vyšplhať na hodnotu až okolo 300 eur. Drahšie modely už majú väčšie rozmery, no aj väčší výkon. Záleži teda opäť na účele využitia. 

Najčastejšie otázky – FAQ

Radi počúvate hudbu a chceli by ste mať vždy po ruke kvalitný zdroj zvuku? Bluetooth reproduktor je praktická prenosná elektronika, ktorá to umožní. Chcete poradiť s výberom? Neviete sa rozhodnúť? Napíšte nám vašu otázku ako komentár pod článok a radi vám poradíme.

Aké sú najlepšie bluetooth reproduktory na trhu?

K absolútnej špičke na trhu s patria bluetooth reproduktory JBL, Marshall a Sony. Prémiovú kvalitu do tohto segmentu prináša i firma Bang & Olufsen, ktorá disponuje výkonnými prenosnými reproduktormi väčších rozmerov.

Môžem využívať bluetooth reproduktor k TV?

Ak váš televízor podporuje bluetooth rozhanie, je možné prenosný reproduktor spárovať s televízorom a využiť jeho zvukovú reprodukciu.

Môžem bluetooth reproduktor ovládať hlasom?

Áno, niektoré bezdrôtové reproduktory disponujú možnosťou ovládania hlasom. Ide o tzv. hlasových asistentov vďaka ktorým môžete hlasom ovládať zvuk, prepínať hudbu a využívať iné funkcie. 

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

06/07/2021 20:18
Reno

Za mňa sú najlepšie reproduktory JBL, mal som už viacero modelov a momentálne mám Flip 4. Reproduktor má stereo zvuk a skvelý mikrofón. Reprodukcia hudby aj hovoreného slova je veľmi verná realite. Oceňujem pri hudbe hlboké basy aj 3,5 mm jack pre pripojenie slúchadiel. Vyššie rady jack už nemajú, preto som vsadil na tento. Pripojenie slúchadiel je fajn pre možnosť občas počúvať diskrétnejšie. Pri stredovej hlasitosti je výdrž batérie pomerne slušná. V porovnaní s konkurenčnými reproduktormi nie je veľmi o čom premýšľať. Cez reproduktor sa dá aj telefonovať a navyše je vodeodolný.

07/07/2021 07:42
Majky

Mám reproduktor Marshall Kilburn, je vhodný skôr na domáce použitie, nakoľko je pomerne veľký. Dizajn je krásny retro a zatiaľ funguje ako má. Zvuk je kvalitný a plus dávam za dlhú výdrž batérie. V balení bol podrobný návod, čo tiež oceňujem. Okrem hudby si cez neho púšťam aj filmy. Páči sa mi možnosť nastaviť výšky basov aj rúčka pre pohodlnejší prenos. Bluetooth pripojenie je rýchle a stabilné. Cena je vyššia, avšak kto hľadá kvalitný a krásne vyzerajúci reproduktor, oplatí sa priplatiť si.

24/08/2021 15:49
Noro

Mám reproduktor JBL Go 2 a som s ním spokojný, pretože mi vyhovuje rozmerovo. Chcel som niečo skladné a kompaktné, aby som ho mohol prenášať tam, kam potrebujem. Reproduktor má vzhľadom k svojim menším rozmerom veľmi dobrý zvuk. Cena bola tiež prijateľná a za málo peňazí som dostal veľa muziky. :-) Myslím si, že JBL je v rámci prenosných bezdrôtových reproduktorov špičkou na trhu. Páči sa mi dizajn produktu, ktorý je dostupný vo viacerých farebných variantoch, čiže vyberie si naozaj každý. Plus dávam za vodeodolnosť, môžem si ho so sebou brávať aj k vode, bez obáv, že by sa poškodil. Pripojenie k mobilu bolo rýchle a bezproblémové. Signál dobre drží a spojenie sa neprerušuje. Ovládanie reproduktora je jednoduché a výdrž batérie na jedno nabitie slušná. V malom tele som získal to, čo som hľadal. Odporúčam každému, kto hľadá ľahko prenosný a výkonný reproduktor so slušným zvukom a veľmi dobrou výdržou batérie. Ešte dodám, že nabíjanie je pomerne rýchle, a tak nemusíte dlho čakať, kým si ho opäť zoberiete so sebou.

24/08/2021 19:40
Dominik

Mám LAMAX Street ST-1 a bol som prekvapený, ako perfektne dokáže hrať aj napriek svojej menšej veľkosti. Cena a kvalita sú v súzvuku. Reproduktor je malý, skladný, ľahko prenosný a dostatočne hlasitý. Páči sa mi zaujímavý dizajn aj rýchle spárovanie s mobilom. Tuner dokázal naladiť rozhlasové stanice bez problémov, no len v prípade, ak ste na mieste s dobrým pokrytím signálu, prípadne ak máte dlhší USB kábel. V tomto prípade je príjem signálu rádia vynikajúci. Nechýba možnosť vloženia micro SD karty a počúvania hudby, ktorú mám uloženú na karte. Škoda, že sem výrobca nezakomponoval nejaký aspoň maličký displej, ktorý by mi zobrazoval, akú mám práve naladenú rádiovú stanicu. Za tie peniaze je to vydarený reproduktor, vďaka ktorému doslova získate veľa muziky za málo peňazí. Vzhľadom na podporu micro SD kariet aj rádia nemám nikdy núdzu o dobrú hudbu. Nevidím dôvod, prečo by som ho nemal odporučiť. Splnil všetky moje očakávania.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.

Žltá kúpeľňa – aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa – aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. Publikované dňa: 01.07.2018
Posledná aktualizácia: 09.03.2023
Hodnotenie článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Flambovacia pištoľ – návod, použitie, cenaFlambovacia pištoľ – návod, použitie, cena

Ste skutočný gurmán? Milujete dokonalosť pripraveného pokrmu nielen po chuťovej, ale aj po vizuálnej stránke? V tom prípade by vám nemala doma chýbať flambovacia pištoľ.

Slúchadlá Beats patria medzi to najlepšie!Slúchadlá Beats patria medzi to najlepšie!

 Hudba je pre mnohých ľudí základom dobrého dňa. Ak si chcete tú svoju vypočuť v tej najlepšej kvalite, siahnite po značke Beats. Predstavíme vám najlepšie, ale aj napredávanejšie modely.

Najlepšie kuchynské roboty – recenzie a test poradia, ako vybraťNajlepšie kuchynské roboty – recenzie a test poradia, ako vybrať

Kvalitný kuchynský robot musí mať svoje parametre. Tie najdôležitejšie si vysvetlíme a následne ukážeme aj to najdôležitejšie. Pomôžeme vám vybrať si ten najlepší.