Najlepšie bluetooth reproduktory má JBL

Nezávislosť je jednou z vlastností, ktorú chce dosiahnuť azda každý. V tomto prípade, ale nejde o samotný stav. Na mysli máme prenosné bluetooth reproduktory, ktoré vám rýchlou cestou zabezpečia ozvučenie kamkoľvek sa vyberiete.

Bluetooth reproduktor a smartphone

Nebyť závislý na elektrickej sieti a pustiť si hudbu kdekoľvek, je skvelý pocit. Vďaka bluetooth reproduktorom si hudbu vezmete do aj prírody, na chatu či pod stan. Aby ste sa vedeli lepšie rozhodnúť, ponúkame vám jednoduchý návod, na čo si pri kúpe dávať pozor. Navyše vám ponúkame tie najlepšie bluetooth reproduktory, ktoré na trhu dostať.

Účel a miesto používania

Ak plánujete kúpu bluetooth reproduktora, zrejme presne viete k čomu vám bude slúžiť. Využitie bezdrôtového audio systému je naozaj bohaté. Využiť ho môžete v dome, na záhrade, v prírode či na cestách.

V prípade, že reproduktor bude odolávať ťažším podmienkam, kde je prašnosť alebo vlhkosť, určite sa oplatí sústrediť na reproduktor so zvýšenou odolnosťou IPX 6 alebo až IPX 8. Štandardom býva odolnosť IPX 4. Štandardná ochrana odolá miernemu pokropeniu aj prípadnému nárazu. Vyššie IPX 7-8 zvládne aj prípadné ponorenie pod vodu, samozrejme nie účelové.

Dosah bluetooth signálu

Dnes je už takmer štandardom, že dosah bluteooth signálu je minimálne 10 metrov. Samozrejme, toto je maximálna hodnota, preto aj vzdialenosť od zdroja určuje kvalitu prenosu zvuku.

Spárovaný smartphone a bluetooth reproduktor

Existujú rôzne hodnoty bluetooth signálu (4.00 – 4.1). Ideálne je ak hodnota reproduktoru je totožná so zariadením (mobil, notebook...) prípadne má menšie číselné označenie.

Frekvenčný rozsah

Tento parameter určuje kvalitu zvukovej stopy. Uvádzaný je v hertzoch. Uvádzaný je v spodnej a hornej hladine. Čím je rozsah širší, tým dokáže bezdrôtový reproduktor dekódovať signál a kvalita zvuku je teda lepšia. Rozsah je určený napríklad od 62 Hz – 20 000 Hz.

Množstvo meničov

Menič je akýmsi pomysleným „mozgom“ reproduktora. Menič ovplyvňuje kvalitu zvuku. V zásade ju prevádza do výslednej audio podoby. Veľkosť meniča a množstvo meničov je zvyčajne ovplyvnené veľkosťou reproduktorov. Menšie majú zvyčajne jeden (30 – 40 mm) a tie väčšie reproduktory s vyšším výkonom majú meniče aspoň aj dva.

Výdrž batérie

Výdrž je spravidla od 3 do 20 hodín prevádzky. Existujú aj bluetooth reproduktory, ktoré vydržia dlhšie. Ovplyvnené to býva s pravidla kapacitou akumulátora. Nabíjať ich bežne môžete cez micro USB port alebo aj prostredníctvom powerbanku

Nabíjanie bluetooth reproduktoru cez micro USB konektor

Väčšie reproduktory je dokonca možné v prípade vybitia zapojiť do siete. 

Výkon reproduktora

Pre niekoho najpodstatnejší údaj. Existujú malé bezdrôtové reproduktory s výkonom 3 W. Potom sú tu reproduktory okolo 10 W, no a ak si potrpíte na kvalitný hlasitý zvuk a chcete narobiť rámus, z väčších bluetooth reproduktorov dostanete aj 20 W.

Najlepšie bluetooth reproduktory

JBL Flip 4

Výkon: 16 W / Frekvenčný rozsah: 70 Hz – 20 000 Hz / Počet meničov: 2 / Doba prehrávania: 10 hodín / Približná cena: 120 €

JBL Flip 4 generácie možno považovať za najlepšiu voľbu vzhľadom na cenu a kvalitu. Nielenže zariadenie ponúka kvalitný zvuk a dobu prehrávania 12 hodín, ale navyše disponuje odolnosťou IPX 7 (vodeodolný). Upúta aj svojim dizajnom a farebným variabilným prevedením.

Menšou nevýhodou je absencia tlačidiel na posúvanie hudby. Pripojiť však môžete 3.5 Jack a samozrejme nechýba anii micro USB port. Disponuje dvoma meničmi s výkonmi 8 W, celkovo teda ide o výkon 16 W. Zvuk je kvalitný, no pri maximálnom výkone sú basy skreslené.

veľká výdrž batérie
vodeodolný (až do 4 m)
výborný zvuk
rýchle prepojenie so smartfónom

vyššia cena


JBL Charge 3

Výkon: 20 W / Frekvenčný rozsah: 65 Hz – 20 000 Hz / Počet meničov: 2 / Doba prehrávania: 20 hodín / Približná cena: 159 €

Ďalším z rodiny JBL je model Charge 3. Ten možno označiť za absolútnu špičku. Hoci je cena vyššia, model ponúka maximálnu kvalitu. Výkon 20 W zabezpečujú 2 x 10 W meniče, ktoré zabezpečujú kvalitné basy aj v prípade maximálneho výkonu. Zariadenie je takisto veľmi odolné a vďaka pogumovanému krytu a ochrane IPX 7 ho možno ponoriť aj do vody.

Reproduktor funguje aj ako powerbank. Zariadenie disponuje batériou s kapacitou 6000 mAh, čo vám umožňuje počúvať hudbu takmer 20 hodín a navyše si dobiť telefón. Všeobecne reproduktor môžete nabíjať prostredníctvom USB adaptéra.

výdrž batérie 20 hodín
reproduktor a powerbank v jednom prístroji
vodeodolný

vyššia cena
hmotnosť 800 g


LAMAX Beat Street ST-1

Výkon: 10 W / Frekvenčný rozsah: 70 Hz – 20 000 Hz / Počet meničov: 2 / Doba prehrávania: 8 hodín / Približná cena: 30 €

Tento raz je tu kúsok z dielne Lamax. Model Beat street zaujme predovšetkým priaznivou cenou a adekvátnym výkonom 10 W. Zariadenie má pekný moderný dizajn a nechýba mu dokonca rozšírená konektivita. Hudbu môžete prehrávať priamo z micro SD karty alebo USB kľúča. Okrem toho nechýba ani 3,5 Jack konektor. Opäť môžete zariadenie použiť aj ako powerbank. Dosah signálu je až 15 metrov. Materiály sú síce kvalitné, no rozhodne reproduktor nie je tak odolným ako jeho drahší kolegovia.

Výrobca udáva výdrž približne 8 hodín. Užívatelia však udávajú výdrž v praxi okolo 6 hodín, čo je o niečo menej, ako štandard. V porovnaní s ostatnými drahšími modelmi však účel jednoznačne splní a za omnoho menšie peniaze.

výborná cena
funkcia powerbank (1200 mAh)
reproduktor s rádiom

kratšia doba prehrávania (6 až 8 hod.)
rádio bez integrovanej antény


Marshall Kilburn

Výkon: 30 W / Frekvenčný rozsah: 62 Hz – 20 000 Hz / Počet meničov: 2 / Doba prehrávania: 20 hodín / Približná cena: 230 €

Reproduktor značky Marshall patrí medzi väčšie kúsky. Predsa len hmotnosť 3 kg nie je ideálna do vrecka. Disponuje však dvoma meničmi a výkonom až 30 W. Model Killburn je určený na dokonalý prenos zvuku a prevedenie basov. Disponuje dokonca ovládaním intenzity basov priamo na ovládacom paneli. Výdrž je uvádzaná približne 20 hodín. V praxi je to približne o dve hodinky menej.

Pripojiť k nemu zariadenie môžete, samozrejme, cez bluetooth alebo 3,5 Jack. Model sa vyznačuje neštandardným retro dizajnom. Absentuje USB konektor a je potrebné ho nabíjať priamo zo siete na 230 V.

vysoký výkon 30 W
výnimočná kvalita zvuku
výdrž batérie až 20 hodín
osvedčený výrobca
originálny dizajn

vysoká cena
chýba USB konektor
bez funkcie prijímania hovorov
hmotnosť až 3 kg


 JBL GO 2

Výkon: 3 W / Frekvenčný rozsah: 180 Hz – 20 000 Hz / Počet meničov: 1 / Doba prehrávania: 5 hodín / Približná cena: 35 €

Kategóriu prenosných bluetooth reproduktorov jednoznačne ovládol výrobca JBL. Predovšetkým je to kvalitou prevedenia a takisto kvalitou zvuku. Model GO 2 sa opäť vyznačuje odolnosťou IPX 7, takže voda ani mechanické poškodenie nie sú takým rizikom.

Model má iba necelých 9 cm na šírku a 10 cm na dĺžku, čo z neho robí adekvátneho spoločníka kdekoľvek sa vyberiete. Hoci disponuje iba výkonom 3 W, zvuk prehráva kvalitne. Doba prehrávania je približne 5 hodín. Napájaný je prostredníctvom micro USB portu. Avšak, nechýba ani 3,5 Jack.

vodeodolný
skvelá cena
USB konektor
nízka hmotnosť (384 g)
kompaktné rozmery

nižšia výdrž batérie
nižší výkon (3 W)


Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...Publikované dňa: 01.07.2018
Hodnotenie článku:
(89.8%)

Autor článku

Denis Ruščák

Spoľahlivosť, kreativita, rešpekt a chuť na sebe neustále pracovať je správny recept, ako si získať čitateľa a zároveň napredovať. Už od čias...

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie AKU nožnice na živý plot. Pozrite si recenzie a test Najlepšie AKU nožnice na živý plot. Pozrite si recenzie a test

Nožnice na živý plot sú povinnou výbavou každého, kto má v záhrade či okolo domu vysadený živý plot. Niekto používa elektrické, benzínové a niekto práve aku nožnice. Ktoré sú tie...

Najlepšie drony s kamerou - Recenzie a test dronov poradia, ako vybrať Najlepšie drony s kamerou - Recenzie a test dronov poradia, ako vybrať

Drony s kamerou, na pretekanie alebo drony na hranie. Každý si nájde to svoje. Preto skôr, ako sa rozhodnete pre kúpu drona, zistite si tie najzákladnejšie parametre. My vám prezradíme...

Najlepší výrobník sódy je SodaStream Najlepší výrobník sódy je SodaStream

Pamätáte si na sklenenú fľašu na sódu, ktorá bola chránená postriebreným drôtom? Výrobníky sódy prešli naozaj dlhú cestu... Slovenským aktuálne domácnostiam kraľuje Soda Stream a my vám...


Pridať komentár