Domčeky pre bábiky z dreva, plastu aj kartónu

Sníva o ňom každá malá princezná. Domček pre bábiky. Chcete urobiť radosť aj tej svojej, ale neviete, ktorý domček bude pre ňu ten najlepší? Drevo, plast alebo papier (kartón)?

Veľký domček pre bábiky

Pozrite sa, aké výhody či nevýhody majú domčeky z jednotlivých materiálov a na čo sa pri ich výbere zamerať.

Obľúbené domčeky pre bábiky


Nielen na jedno použitie

Domček pre bábiky je hračka, s ktorou bude vaša dcéra rásť. Nekupujete ho len ako jednorazovú záležitosť. K tejto hračke sa vždy rada vráti. Či má tri, šesť alebo deväť rokov. Bábiky a domček pre ne nikdy neomrzia. A viete prečo?

Každé dievčatko si ho zariadi po svojom. Zariadenie môže presúvať, ukladať, kombinovať tak, ako sa jej páči. Okrem toho, že pri hre s domčekom strávi nejaký čas, cvičí si motoriku, ale aj predstavivosť a priestorové videnie. Vaše dieťa nemá ani tušenie, čo všetko do hry s domčekom pre bábiky zapojí. Vy už máte minimálne predstavu.

Ako domček pre bábiky vybrať?

Zoberte dcéru do hračkárstva a pozerajte, ako sa pri ktorom domčeku bude správať. Nemusí vedieť, že máte v pláne ju domčekom pre bábiky prekvapiť. Bez toho, aby ste okolo domčekov čo i len prešli, sa návšteva hračkárstva neobíde.

Máte prehľad v bábikách, ktoré vaše dcéra doma má? Dobre ju počúvajte. Ona vám prezradí, do ktorého sa bábiky zmestia. Nechcela by predsa taký, pri ktorom by bábiky museli ostať vonku. Má to byť domček pre ne.

Plastový domček pre bábiky do detskej izbičky

Drevený domček je najpopulárnejší

V hračkárstve sa najčastejšie stretnete s dreveným domčekom pre bábiky. Výhodou drevených domčekov je ich stabilita a množstvo doplnkov a nábytku, ktorý viete k domčeku postupne dokúpiť. Drevené domčeky sú odolné a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Sú vhodné, pokiaľ chcete, aby mal domček stále miesto. Nevýhodou je vyššia cena a aj hmotnosť, avšak vďaka tomu je stabilnejší.

Plastový domček pre bábiky

Ľahko umývateľný aj prenosný – to sú hlavné výhody domčeka pre bábiky z plastu. Tešia sa stále väčšej obľube a je len otázka času, kedy drevené domčeky dobehnú. Domčeky z umelej hmoty sú ľahšie a nemusia stáť na jednom mieste. Dieťa si ho môže zložiť do kufríka a preniesť na prázdniny k babke. Dokúpiť nábytok a doplnky tiež nerobí žiadny problém. Nižšia hmotnosť môže byť pri prenášaní výhodou, avšak zároveň značí menšiu stabilitu aj odolnosť.

Drevený domček pre bábiky pre dievča

Domček pre bábiky z papiera

Tento domček má jednu veľkú výhodu. Vyrobíte ho spolu s dcérou. Odmenou nebude len domček, ktorý nikde inde nenájdete, ale predovšetkým čas, ktorý so svojou dcérou strávite.

Od základov ho vyrobíte z kartónovej krabice alebo kúpite zložený, s farbami v každom dobrom hračkárstve. Fantázii sa medze nekladú. Nechajte kreativite svojej dcéry voľný priebeh a výsledok bude určite stáť za to.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie domčeky pre bábiky

Najväčší domček ešte nemusí byť najlepší

Jasné, že sa jej páči ten najväčší, je to predsa žena. Trošku ju usmernite a skúste sa porozprávať o tom, kam domček pre bábiky umiestnite. Aby nepôsobil rušivo a do detskej izby pekne zapadol. Ten najväčší domček ešte nemusí byť najlepší. Rozmery domčekov môžu byť 50 × 25 × 50 cm, ale aj 120 × 40 × 135 cm.

Pozrite si viac domčekov a porovnajte, čo všetko chce vaša dcéra svojim bábikám dopriať. Dobre vyberiete aj z menších domčekov (miniatúrne majú rozmery cca 12 × 14 × 6 cm). Množstvo izieb a možnosti dokupovania nábytku je tiež jedna z možností, ktoré dokážu zabrať. Nakoniec sama uzná, že máte pravdu a začne hľadať výhody menších domčekov. Chcete pre ňu predsa to najlepšie.

Hmotnosť

S materiálom a veľkosťou sa spája hmotnosť domčeka. Rozmyslite si, či bude mať domček stále miesto, alebo ho budete brať všade so sebou. Nižšiu hmotnosť majú papierové a plastové domčeky, drevené sú ťažšie. Samozrejme, závisí to aj od toho, koľko poschodí a aké zariadenie domček má. Veľký drevený domček môže vážiť aj 20 kg, malé, ktoré sa zmestia do batôžka a sú vhodné na cesty, nemajú viac ako pár kg.

Výbava – nábytok a postavičky do domčeka pre bábiky

Ako vyrobiť domček pre bábiky, ktoré bude pre dieťa zaujímavý? Overte si, či sa dá dokúpiť do vybraného modelu nábytok a bytové doplnky, často bývajú dostupné rôzne doplnky a dekorácie, dokonca domáce zvieratá. K domčeku, najmä ak vyrábate model z kartónu, môžete dokúpiť samolepky a hračky a vyzdobiť ho podľa vkusu svojho dieťaťa. Niektoré domčeky sú špecifické pre série bábik, preto si všímajte veľkosti (rozmery) bábik, figúrok a nábytku, aby sa bez problémov vošli do miestností domčeka.

Drevené domčeky pre bábiky KidKraft, Eichhorn a Woody

Veľkej obľube sa najmä pred Vianocami teší domček pre bábiky z Lidla alebo Pepca. Jednoducho ho zložíte, je farebný a cenovo prístupný. Dokúpte k nemu aj nábytok a bábiky a na rozžiarené očká svojej dcéry nikdy nezabudnete. K obľúbeným patria najmä domčeky KidKraft, Eichhorn a Woody, ale vyhľadávané sú aj drevené domčeky Littel Dutch, ktorých je na trhu menej.

Domčeky pre bábiky Woody

Rozhodli ste sa pre drevený domček pre bábiky Woody? Viete presne, ktorý chcete? Tieto domčeky majú prepracovaný dizajn a reagujú na bábiky, ktoré sú práve populárne. Drevený domček pre nesmrteľnú bábiku Barbie, bábiky Vila Wisteria, plážový dom Provence či moderný domček s markízou.

Drevený domček pre bábiky

Obľúbené domčeky Woody

Eichhorn drevený domček pre bábiky 

Domček, ktorý má tiež čo ponúknuť. S príslušenstom alebo bez. Dievčatám urobí radosť každý. Je vyrobený z kvalitných materiálov a hýri farbami. Taký, v ktorom by chcela bývať každá bábika. Opýtajte sa svojej dcéry, či aj tá jej. 

Domček pre bábiky KidKraft

Firma KidKraft vyrába a distribuuje drevené hračky už od roku 1968. Kladie dôraz na kreatívny dizajn kvalitu, spoľahlivosť a konkurencie schopné ceny. Domček pre bábiky KidKraft nie je výnimkou. Domčeky majú odolnú a pevnú konštrukciu, ktorá im zaručuje dlhú životnosť. Domčeky tejto značky sú prepracované do posledného detailu.

Pekné farby a zábavný interaktívny nábytok si vaše dievčatko rýchlo získa. Je dosť veľký aj na to, aby mohlo pozvať na návštevu svoju najlepšiu kamarátku. Samozrejme, so všetkými bábikami. 

Domček pre bábiky KidKraft Sweet Savannah

Nádherné domčeky KidKraft

Domčekov pre bábiky je na trhu naozaj veľa. Vyberáte ho pre svoju dcéru, do jej detskej izbičky a predpokladáte, že pri ňom strávi veľa času. Dajte si pri jeho výbere záležať. Za radosť, ktorú domček pre bábiky vyvolá, to určite stojí.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím

Máte doma chlapca, ktorý by chcel vlastnú detskú izbu, v ktorej by bol mohol prežívať dobrodružstvá? Pozrite sa na našu galériu, možno v nej spolu nájdete niečo, čo sa vám zapáči.

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete, kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať – pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Biele kuchyne – v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia Biele kuchyne – v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.Publikované dňa: 26.08.2018
Posledná aktualizácia: 16.03.2023
Hodnotenie článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Elektrická odsávačka hlienov a soplíkov, na vysávač alebo ručná: Ktorá je najlepšia?Elektrická odsávačka hlienov a soplíkov, na vysávač alebo ručná: Ktorá je najlepšia?

Odsávačka hlienov je dostupná v každej lekárni a na boj s detským soplíkom je hneď pripravená. Čo ponúka trh a ktorú odsávačku si vybrať?

Výtvarné a kreatívne sady na maľovanie, výrobu náramkov, mydiel a sviečok nielen pre detiVýtvarné a kreatívne sady na maľovanie, výrobu náramkov, mydiel a sviečok nielen pre deti

Pomocou výtvarných a kreatívnych sád dieťa nadobúda nové vedomosti hravou formou. O všetkých plusoch takýchto sád a typoch, aké sú v ponuke, sa dozviete v článku.

Bavlnené, svietiace, ale aj vianočné posteľné obliečky pre deti. Obľúbené sú zvieracie motívy i FrozenBavlnené, svietiace, ale aj vianočné posteľné obliečky pre deti. Obľúbené sú zvieracie motívy i Frozen

Pri výbere obliečok pre deti zohráva dôležitú úlohu vek dieťaťa, rozmer vankúša a paplóna, materiálové zloženie a aj motív na obliečkach. Ako vybrať detské obliečky do postieľky?