Najlepšie ručné masážne prístroje na chrbticu, krk, ramená ale aj proti celulitíde

Ak chcete vašim svalom a kĺbom dopriať uvoľnenie, nemusíte hneď navštevovať maséra alebo kupovať drahé masážne kreslá. Môžete si vybrať z desiatok modelov menších masážnych prístrojov, ktoré vám môžu taktiež pomôcť s rozprúdením lymfatického systému či s bojom proti celulitíde.

Najlepšie masážne kreslo

Predstavíme vám sedem najobľúbenejších modelov prístrojov rôznych druhov, z ktorých si určite vyberiete ten správny.

Obľúbené masážne prístroje

Typy masážnych prístrojov

Elektrostimulátor – Je prístroj, ktorý uvoľňuje a stimuluje svaly pomocou elektrických impulzov. Rozoznávame 2 druhy – typ EMS používajú najmä športovci ako doplnok silového tréningu. Aktivuje svaly a zároveň nenamáha kĺby. Je to akýsi typ pasívneho cvičenia, samozrejme ale nenahrádza bežné cvičenie. Typ TENS využíva klinicky overenú elektrickú stimuláciu nervových vlákien.

Elektrostimulátor svalov

Využíva sa pri bolestiach pohybového aparátu, hlavy, menštruačných kŕčoch a na zlepšenie prekrvenia. Tento systém je využívaný aj lekármi pri rehabilitáciách pacientov. Môže sa skladať zo samostatnej jednotky a elektród pripájaných káblikmi alebo byť vo forme masážneho pásu, ktorý si pripnete na brucho, nohu či ruku. Kúpite ho za cenu už okolo 50 EUR.

Masážne kreslo – Komplexný masážny systém, ktorý sa postará o všetky časti vášho tela. Mnohé z nich v sebe kombinujú aj funkcie ako lymfodrenáž, terapia teplom a pod. Masážne kreslá dokážu v mnohých ohľadoch nahradiť profesionálnych masérov, avšak sú mimoriadne rozmerné, ťažké a ich cena často presahuje tisícku eur.

Vyberáme z nášho katalógu

Masážny prístroj na nohy – Alebo tiež masážny kúpeľ na nohy je v podstate vanička s vodou, v ktorej sa nachádzajú mechanické masážne valčeky. Chodidlá taktiež pomáhajú masírovať bublinky a často nechýba ani ohrev vody či termoterapia infračerveným žiarením.

Masážny prístroj na nohy

Pri niektorých nájdete aj doplnkové funkcie pre navodenie pohody ako napr. aromaterapia a pod. Kúpite ich už za 30 EUR.

Masážna podložka – Masážne podložky na chrbát sú lacnejšou náhradou masážneho kresla, kúpite ich za zlomok jeho ceny. Určené sú na položenie do kresla a sú to najlepšie masážne prístroje na chrbticu. Obsahujú mechanické masážne hlavice, ktoré pôsobia najmä na chrbát, ale tiež na krk a zadok. Niektoré majú tiež pokročilejšie funckie ako terapia teplom. Napájané sú napätím 12 V, takže ich môžete použiť aj v aute. Účinnosť masážnych kresiel však nedosahujú. Tie najlacnejšie vás vyjdú na cca. 50 EUR.

Ručné masážne prístroje – Môžu to byť buď klasické mechanické valčeky alebo sofistikovanejšie elektronické modely. Dokážu masírovať ktorúkoľvek časť vášho tela, na ktorú vaša (alebo partnerova či partnerkina) ruka dosiahne. Okrem mechanickej či vibračnej masáže disponujú často aj funkciou tepelnej terapie. Najlacnejšie modely zoženiete už za cenu okolo 20 EUR.

Ručné masážne prístroje

Lymfatický masážny prístroj – Je určený na vykonávanie lymfodrenáže (nazývaná aj presoterapia – kávičkári pozor, nejde o pressoterapiu). Skladá sa z nafukovacích návlekov, ktoré sa navliekajú na nohy, a z hlavnej elektronickej jednotky. V nej sa okrem ovládadích prvkov nachádza aj kompresor, ktorý zabezpečuje pumpovanie vzduchu do návlekov, ktoré tak vytvoria tlak na nohy. Lymfodrenáž je vhodná na rozprúdenie lymfatického systému a krvného obehu. Dalo by sa povedať, že ide o najúčinnejšie masážne prístroje na celulitídu, no pomáhajú aj proti opuchom nôh a fungujú tiež ako prevencia pred trombózou žíl. Ich ceny začínajú na úrovni 50 EUR.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie masážne prístroje

TOP 7 najlepších masážnych prístrojov

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.Publikované dňa: 21.10.2018
Hodnotenie článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybraťAko vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...