Najlepšie ručné masážne prístroje na chrbticu, krk, ramená, ale aj proti celulitíde

Ak chcete vašim svalom a kĺbom dopriať uvoľnenie, nemusíte hneď navštevovať maséra alebo kupovať drahé masážne kreslá. Môžete si vybrať z desiatok modelov menších masážnych prístrojov, ktoré vám môžu taktiež pomôcť s rozprúdením lymfatického systému či s bojom proti celulitíde.

Najlepšie masážne kreslo

Predstavíme vám sedem najobľúbenejších modelov prístrojov rôznych druhov, z ktorých si určite vyberiete ten správny.

Obľúbené masážne prístroje


Typy masážnych prístrojov

Elektrostimulátor – Je prístroj, ktorý uvoľňuje a stimuluje svaly pomocou elektrických impulzov. Rozoznávame 2 druhy – typ EMS používajú najmä športovci ako doplnok silového tréningu. Aktivuje svaly a zároveň nenamáha kĺby. Je to akýsi typ pasívneho cvičenia, samozrejme ale nenahrádza bežné cvičenie. Typ TENS využíva klinicky overenú elektrickú stimuláciu nervových vlákien.

Elektrostimulátor svalov

Využíva sa pri bolestiach pohybového aparátu, hlavy, menštruačných kŕčoch a na zlepšenie prekrvenia. Tento systém je využívaný aj lekármi pri rehabilitáciách pacientov. Môže sa skladať zo samostatnej jednotky a elektród pripájaných káblikmi alebo byť vo forme masážneho pásu, ktorý si pripnete na brucho, nohu či ruku. Kúpite ho za cenu už okolo 50 EUR.

Masážne kreslo – Komplexný masážny systém, ktorý sa postará o všetky časti vášho tela. Mnohé z nich v sebe kombinujú aj funkcie ako lymfodrenáž, terapia teplom a pod. Masážne kreslá dokážu v mnohých ohľadoch nahradiť profesionálnych masérov, avšak sú mimoriadne rozmerné, ťažké a ich cena často presahuje tisícku eur.

Vyberáme z nášho katalógu

Masážny prístroj na nohy – Alebo tiež masážny kúpeľ na nohy je v podstate vanička s vodou, v ktorej sa nachádzajú mechanické masážne valčeky. Chodidlá taktiež pomáhajú masírovať bublinky a často nechýba ani ohrev vody či termoterapia infračerveným žiarením.

Masážny prístroj na nohy

Pri niektorých nájdete aj doplnkové funkcie pre navodenie pohody ako napr. aromaterapia a pod. Kúpite ich už za 30 EUR.

Masážna podložka – Masážne podložky na chrbát sú lacnejšou náhradou masážneho kresla, kúpite ich za zlomok jeho ceny. Určené sú na položenie do kresla a sú to najlepšie masážne prístroje na chrbticu. Obsahujú mechanické masážne hlavice, ktoré pôsobia najmä na chrbát, ale tiež na krk a zadok. Niektoré majú tiež pokročilejšie funckie ako terapia teplom. Napájané sú napätím 12 V, takže ich môžete použiť aj v aute. Účinnosť masážnych kresiel však nedosahujú. Tie najlacnejšie vás vyjdú na cca 50 EUR.

Ručné masážne prístroje – Môžu to byť buď klasické mechanické valčeky alebo sofistikovanejšie elektronické modely. Dokážu masírovať ktorúkoľvek časť vášho tela, na ktorú vaša (alebo partnerova či partnerkina) ruka dosiahne. Okrem mechanickej či vibračnej masáže disponujú často aj funkciou tepelnej terapie. Najlacnejšie modely zoženiete už za cenu okolo 20 EUR.

Ručné masážne prístroje

Lymfatický masážny prístroj – Je určený na vykonávanie lymfodrenáže (nazývaná aj presoterapia – kávičkári pozor, nejde o pressoterapiu). Skladá sa z nafukovacích návlekov, ktoré sa navliekajú na nohy, a z hlavnej elektronickej jednotky. V nej sa okrem ovládadích prvkov nachádza aj kompresor, ktorý zabezpečuje pumpovanie vzduchu do návlekov, ktoré tak vytvoria tlak na nohy. Lymfodrenáž je vhodná na rozprúdenie lymfatického systému a krvného obehu. Dalo by sa povedať, že ide o najúčinnejšie masážne prístroje na celulitídu, no pomáhajú aj proti opuchom nôh a fungujú tiež ako prevencia pred trombózou žíl. Ich ceny začínajú na úrovni 50 EUR.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie masážne prístroje

TOP 5 najlepších masážnych prístrojov

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Komentáre

17/08/2021 21:12
Andrea

Mám vibrančný prístroj pre masáž nôh VibroLegs, ktorý poskytuje unaveným nohám posilnenie, regeneráciu aj uvoľnenie. Keďže mám zle prekrvovanie a nohy večne studené dokonca aj v lete, oceňujem tento prístroj aj v tomto smere. Nohy mi krásne prekrví a ja sa cítim lepšie. Prístroj masíruje veľmi dobre a zatiaľ funguje bez problémov. Škoda, že prístroj nie je aspoň trošička menší, pretože v mojom prípade ho neviem zasunúť pod pohovku ani pod gauč, a tak som musela vymyslieť iný odkladací priestor. Dokáže uvoľniť nielen chodidlá, ale aj lýtka, pretože výkon je naozaj veľmi dobrý. Všetko potrebné si viem nastaviť cez praktický diaľkový ovládač, obsluha je preto nenáročná a pohodlná. Uvažujem, že rovnaký prístroj kúpim aj mojim rodičom. Sú už starší a majú problémy s chôdzou a tento prístroj im možno pomôže. Vďaka dobrému prekrveniu ich snáď budú končatiny bolieť o niečo menej. Tento vibračný prístroj môžem len odporučiť.

18/08/2021 19:01
Hubert

Používam masážny prístroj Hyundai FM 605 B, ktorý je ľahký a skladný, no málo bublinkuje, čo ma trocha nemilo prekvapilo. V návode je navyše napísané, že do vaničky sa nemôžu pridávať žiadne prípravky, ako sú napríklad soľ, olej a podobne. Manipulácia s prístrojom je jednoduchá a za tie peniaze sa oplatil, aj keď má svoje muchy. Prístroj je dosť hlučný a keď ho používam počas pozerania televízora, musím zvýšiť hlasitosť, aby som lepšie počul. Napriek výhradám sú masážne účinky dobré, pretože po masáži cítim, že nohy mám ľahšie a lepšie prekrvené. Prístroj som si kúpil v rámci rehabilitácie po zlomenine nohy a pomohol mi s rozhýbaním sa. Potom som si na neho tak zvykol, že ho používam aj naďalej, aj keď už je zlomená noha úplne v poriadku. Prístroj neviem porovnať so žiadnym konkurenčným modelom, pretože tento je môj prvý. Nakoľko som vyberal prístroj z nižšej cenovej kategórie, nečakal som žiadne zázraky. Ale prístroj je fajn a ja ho používam každý deň po dobu 15 minút. Je veľmi fajn aj na relaxáciu po únavnom dni, pretože nohy sa príjemne uvoľnia. K dispozícii sú tri rôzne programy. Odporúčam ho aj ostatným.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Luster do obývačky, kuchyne, jedálne i do spálne. V kurze sú moderné i krištáľové lustre Luster do obývačky, kuchyne, jedálne i do spálne. V kurze sú moderné i krištáľové lustre

Pri výbere lustra treba myslieť nielen prakticky, ale aj esteticky. Luster musí poskytnúť dostatočné osvetlenie a zároveň môže pôsobiť na pohľad zaujímavo.

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...Publikované dňa: 21.10.2018
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšia elektrická, plynová či aku spájkovačka. Oplatí sa lacná z Lidl alebo Hornbachu?Najlepšia elektrická, plynová či aku spájkovačka. Oplatí sa lacná z Lidl alebo Hornbachu?

Po akej spájkovačke však siahnuť, aby ste si vybrali nástroj podľa vašich očakávaní? Poďte sa s nami pozrieť na najdôležitejšie kritéria.

Ako vybrať najlepší stolný mixér? Výkonné sú značky Kenwood, Russell Hobbs, ETA i BraunAko vybrať najlepší stolný mixér? Výkonné sú značky Kenwood, Russell Hobbs, ETA i Braun

Stolné mixéry patria medzi najobľúbenejšie kuchynské spotrebiče. Čítajte ďalej a dozviete sa, aké sú kľúčové vlastnosti mixérov a aké funkcie majú moderné mixéry, ktoré vám môžu prípravu...

Infrasauna pre 2 osoby do domu aj bytu. Účinky, výhody a nevýhodyInfrasauna pre 2 osoby do domu aj bytu. Účinky, výhody a nevýhody

Infrasauna u vás doma? Prečo nie! Blahodárne účinky infrasauny si rozoberieme, no predovšetkým vedzte, že mať doma infrasaunu pre 1-2 osoby vôbec nie je nereálnym snom.