Najlepšie ručné masážne prístroje na chrbticu, krk, ramená ale aj proti celulitíde

Ak chcete vašim svalom a kĺbom dopriať uvoľnenie, nemusíte hneď navštevovať maséra alebo kupovať drahé masážne kreslá. Môžete si vybrať z desiatok modelov menších masážnych prístrojov, ktoré vám môžu taktiež pomôcť s rozprúdením lymfatického systému či s bojom proti celulitíde.

Najlepšie masážne kreslo

Predstavíme vám sedem najobľúbenejších modelov prístrojov rôznych druhov, z ktorých si určite vyberiete ten správny.

Obľúbené masážne prístroje

Typy masážnych prístrojov

Elektrostimulátor – Je prístroj, ktorý uvoľňuje a stimuluje svaly pomocou elektrických impulzov. Rozoznávame 2 druhy – typ EMS používajú najmä športovci ako doplnok silového tréningu. Aktivuje svaly a zároveň nenamáha kĺby. Je to akýsi typ pasívneho cvičenia, samozrejme ale nenahrádza bežné cvičenie. Typ TENS využíva klinicky overenú elektrickú stimuláciu nervových vlákien.

Elektrostimulátor svalov

Využíva sa pri bolestiach pohybového aparátu, hlavy, menštruačných kŕčoch a na zlepšenie prekrvenia. Tento systém je využívaný aj lekármi pri rehabilitáciách pacientov. Môže sa skladať zo samostatnej jednotky a elektród pripájaných káblikmi alebo byť vo forme masážneho pásu, ktorý si pripnete na brucho, nohu či ruku. Kúpite ho za cenu už okolo 50 EUR.

Masážne kreslo – Komplexný masážny systém, ktorý sa postará o všetky časti vášho tela. Mnohé z nich v sebe kombinujú aj funkcie ako lymfodrenáž, terapia teplom a pod. Masážne kreslá dokážu v mnohých ohľadoch nahradiť profesionálnych masérov, avšak sú mimoriadne rozmerné, ťažké a ich cena často presahuje tisícku eur.

Vyberáme z nášho katalógu

Masážny prístroj na nohy – Alebo tiež masážny kúpeľ na nohy je v podstate vanička s vodou, v ktorej sa nachádzajú mechanické masážne valčeky. Chodidlá taktiež pomáhajú masírovať bublinky a často nechýba ani ohrev vody či termoterapia infračerveným žiarením.

Masážny prístroj na nohy

Pri niektorých nájdete aj doplnkové funkcie pre navodenie pohody ako napr. aromaterapia a pod. Kúpite ich už za 30 EUR.

Masážna podložka – Masážne podložky na chrbát sú lacnejšou náhradou masážneho kresla, kúpite ich za zlomok jeho ceny. Určené sú na položenie do kresla a sú to najlepšie masážne prístroje na chrbticu. Obsahujú mechanické masážne hlavice, ktoré pôsobia najmä na chrbát, ale tiež na krk a zadok. Niektoré majú tiež pokročilejšie funckie ako terapia teplom. Napájané sú napätím 12 V, takže ich môžete použiť aj v aute. Účinnosť masážnych kresiel však nedosahujú. Tie najlacnejšie vás vyjdú na cca. 50 EUR.

Ručné masážne prístroje – Môžu to byť buď klasické mechanické valčeky alebo sofistikovanejšie elektronické modely. Dokážu masírovať ktorúkoľvek časť vášho tela, na ktorú vaša (alebo partnerova či partnerkina) ruka dosiahne. Okrem mechanickej či vibračnej masáže disponujú často aj funkciou tepelnej terapie. Najlacnejšie modely zoženiete už za cenu okolo 20 EUR.

Ručné masážne prístroje

Lymfatický masážny prístroj – Je určený na vykonávanie lymfodrenáže (nazývaná aj presoterapia – kávičkári pozor, nejde o pressoterapiu). Skladá sa z nafukovacích návlekov, ktoré sa navliekajú na nohy, a z hlavnej elektronickej jednotky. V nej sa okrem ovládadích prvkov nachádza aj kompresor, ktorý zabezpečuje pumpovanie vzduchu do návlekov, ktoré tak vytvoria tlak na nohy. Lymfodrenáž je vhodná na rozprúdenie lymfatického systému a krvného obehu. Dalo by sa povedať, že ide o najúčinnejšie masážne prístroje na celulitídu, no pomáhajú aj proti opuchom nôh a fungujú tiež ako prevencia pred trombózou žíl. Ich ceny začínajú na úrovni 50 EUR.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie masážne prístroje

TOP 7 najlepších masážnych prístrojov

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.Publikované dňa: 21.10.2018
Hodnotenie článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Technológie chladničiek zažívajú výslnieTechnológie chladničiek zažívajú výslnie

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybraťAko vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.