Prikrývka s vyhrievaním Dormeo Warm Hug (recenzia)

Mávate počas zimných mesiacov neustále studené nohy, trasie vás zima a neviete sa zohriať i keď sú radiátory v plnom nasadení? Jedinou formou ako sa zahrejete je len horúci kúpeľ? Áno aj to je jedno z možných riešení, ale čo robiť v prípade, ak namiesto vane máte sprchový kút?!

Warm Hug prikrývka s vyhrievaním od Dormeo (recenzia)

No a v konečnom dôsledku, aj keď máte vaňu, každodenné napúšťanie horúcej vody asi nie je najlacnejším riešením. Darujte sebe a vašim blízkym teplý darček. Darujte im elektrickú prikrývku s vyhrievaním Warm Hug, bez ktorej sa už v zime nebudete chcieť ani pohnúť.

Stručný popis o Warm Hug

Warm Hug je prikrýva, resp. kvalitná deka od známeho overeného výrobcu Dormeo. Jej názov je odvodený od anglického "Warm" a "Hug", čo sa prekladá ako "teplé objatie". Je to absolútne výstižný názov, keďže ide o typ vyhrievacej deky, ktorá vás prekvapí nielen technológiou vyhrievania, ale aj príjemným mäkkým materiálom. Presnejšie povedané, vo vnútri deky má zabudované vodiče, ktoré produkujú teplo po celej jej ploche. Čo sa týka textílie, z jednej strany je deka príjemná, mäkká, povrch imituje kožušinu a druhá strana je z látky.

Deka sa ovláda pomocou ovládača, na ktorom je možné zvoliť si jeden z 3 stupňov zohrievania. Je veľká, má až 140 x 200 cm a váži okolo 2 kg. Má mnoho bezpečnostných prvkov, preto oceníte aj jej využite pri vašich deťoch. A keďže je cenovo prijateľná, môže byť tým správnym darčekom pre vašich uzimených priateľov.

Jemná, mäkká a teplá

Má dve odlišné plochy. Jedna strana je imitáciou kožušiny a na druhej strane sa nachádza mäkká látka. Obe strany deky majú výborné využitie. V zime vás príjemne zahreje nielen vyhrievací mechanizmus, ale aj jemná kožušinka, s ktorou sa môžu vaše deti a aj vy pomaznať. Je taká mäkučká a hebká, ako keby ste sa prikryli nadýchaným, teplým obláčikom. Pri dotyku s ňou sa vám  "zježia všetky chlpy". Môže za to príjemný bavlnený materiál s pridaným polyestrom. Druhá strana, látková, je zase využiteľná pre tých, ktorí práve nemajú chuť sa túliť s kožušinkou, úprimne si však povedzme, že takých je asi málo.

Funkcie a technológia

Deka je niekoľko-vrstvová so zabudovaným vnútorným ohrevom. Vodiče tepla sú však také tenučký, že si ich ani nevšimnete. Sú rozmiestnené po celej deke zhora nadol, teda teplo je produkované rovnomerne na všetkých miestach. Dokonca, si stupeň ohrevu môžete zvoliť, podľa toho ako sa cítite zmrznutí na mierny, stredný alebo veľký výhrev. Urobiť tak môžete z čo najväčšej pohodlnosti, prostredníctvom diaľkového ovládača. Deku aj napriek vodičom možno pohodlne prať v práčke na 40 stupňovej teplote.

Bezpečnostné prvky

Nemusíte sa báť používať deku aj počas spánku alebo pri vašich deťoch. Preto aby sa nestalo žiadne nešťastie, napr. elektrický skrat alebo niečo podobné, je deka vybavená bezpečnostnou funkciou automatického vypnutia. Automaticky sa vypne sa po uplynutí 2 hodín, takže sa môžete pokojne zohrievať a zaspať. Nehovoriac o tom, že disponuje aj štandardnou ochranou proti prehrievaniu.

Skúsenosti a recenzia výhrevnej prikrývky Warm Hug od Dormeo

Ani kábel vás nebude obmedzovať v pohybe. Bez strachu, že ho vytrhnete sa môžete pokojne pobrať do ríše snov pretože je dlhý až 2 metre. Za bezpečnostný prvok môžeme pokladať aj hypoalergénne vlastnosti, ktoré ocenia hlavne alergici.

Zrevitalizuje vaše telo i dušu

Vyhrievacia deka je skvelá aj pri rôznych zdravotných problémoch. Môžete sa pod ňou poriadne vypotiť počas chrípky alebo nachladnutia, či iného ochorenia, ktoré zahŕňa vysokú telesnú teplotu. Zohreje vás aj v prípade, ak máte zimnicu. Uvoľní bolesť vašej namáhanej chrbtici, uľaví prechladnutým krížom. Ocenia ju aj ženy v čase menštruácie, pretože pôsobením tepla uvoľňuje bolestivé sťahy v maternici. Športovcom a športovkyniam pomôže ľahšie sa vyrovnať s bolesťou svalov zapríčinené vysokou námahou.

Využiteľnosť

Deka má mnohé využitie. Môžete ju používať pri zdravotných ťažkostiach alebo len tak na zohriatie. Počas zimy vám bezpečne nahradí aj paplón. Oceníte ju pred televízorom, aj počas vykonávaní ručných prác v kresle. Ak máte vyhrievaciu deku Warm Hug, už si nemusíte po sprche líhať naobliekaní ako snehuliaci. Rozmerovo je veľká ako paplón takže určite zohreje aj dvoch súčasne. Navyše je z antialergického materiálu, takže jej kvality môžu využívať aj alergici. 

Vaše skúsenosti a naše hodnotenie

Keďže na internete sme nenašli  vaše ohlasy na túto konkrétnu vyhrievaciu deku, rozhodli sme sa, že sa s podelíme s vami s tými  našimi. Na vlastnej koži ju má možnosť dennodenne testovať naša redaktorka Dominika. S jej skúsenosťami sa s vami radi podelíme. Predtým však ako si prečítate, s čím bola a naopak nebola spokojná, po zvážení všetkých plusov a mínusov, by sme zakúpenie vyhrievacej prikrývky Warm Hug odporučili. Je to deka, do ktorej sa oplatí investovať. Môže vám pomôcť uvoľniť bolesť na krížoch, kĺboch, príjemne vás zohriať a v prípade predmenštruačného syndrómu alebo pri problémoch spojené s menštruáciou uvoľniť bolestivé podbruško. 

Skúsenosti s prikrývkou s vyhrievaním Warm Hug

Čo sa mi páčilo?

Deku som si zakúpila, pretože mi je neustále zima a už ma nebavilo byť neustále naobliekaná aj počas spánku. Čo už, patrím medzi ľudí, ktorí milujú teplo a nič len teplo. Prvý moment s dekou bol veľmi pozitívny. Páči sa mi z akého je materiálu, je mäkučká a hebučká, ako plyšový macko. Počas prvej noci som ju hneď otestovala naplno, z bezpečnostného i z vykurovacieho hľadiska . Zvolila som si úroveň 3, teda tú naj-intenzívnejšiu. Bola som milo prekvapená, keď som sa zobudila s teplými nahými nohami, ktoré boli vždy ľadové.

Deka nezhorela, ani nič podobné, pravdepodobne sa naozaj vypla po 2 hodinách. Časom som zistila, aké je to úžasné, že sa dá prať, pretože ju nemusím chrániť perinovou návlečkou. Páčilo sa mi aj dostatočne dlhý 2 metrový kábel, ktorý mi umožňuje mať deku aj na miestach, kde nie je hneď zásuvka. Neoceniteľná je pre mňa v čase menštruácie a nachladnutia močového mechúru, kedy doslova nevládzem ani chodiť. Pôsobením tepla mi príjemne uvoľní bolestivé podbruško. Je to pocit, akoby sa bolesť rozpúšťala a pomaličky odchádzala. Deku mám už rok a vzhľadom na moje osobné "super" skúsenosti som ju kúpila aj rodičom. 

Čo sa mi nepáčilo?

Nepáčilo sa mi a teda stále s tým nejako bojujem je to, že deka nemá využitie počas letných dní a dá sa povedať, že okrem toho, keď nie som chorá a nemám menštruáciu, je od júna do septembra uložená v skrini. Nie je to až také negatívum, ale zase keď si pomyslím, že stojí 89,99 €, tak by mohla mať celoročné využitie. Inak asi nie je nič čo by som jej vytkla. Vlastne predsa len ešte niečo, na splátky ju bolo možné zobrať len v prípade, ak by stála viac ako 100 €.

Upozornenie

Nie je vhodné používať v prípade čerstvého zranenia, pretože môže spôsobiť zhoršenie. Nepoužívajte dennodenne, pri nadmernom používaní vám môže teplo z vyhrievacej deky uškodiť spôsobom začervenania pokožky. Ide o povrchové spálenie kože, ktoré sa prejavuje pri nadmernom používaní. Vyhrievacie deky sa neodporúča používať ľuďom, ktorí majú kožné problémy, napr. psoriázu alebo majú strojček na srdci.

Vaše otázky a naše odpovede

Koľko stojí prikrývka s vyrhievaním Warm Hug a kde sa dá kúpiť?

Prikrývka stojí okolo 89,99 €. Je však pravda, že výrobca od ktorého je, teda Dormeo je známy neustálymi zľavami, tak možno budete mať šťastný deň a zakúpite si ju ešte lacnejšie. No a kde si ju vôbec môžete kúpiť? Na oficiálnej stránke predajcu www.dormeo.sk, kde si môžete vybrať aj spôsob platby a doručenie. Čo sa tíka ceny, pre niekoho sa to môže zdať príliš, ale ak si porovnáte ceny iných podobných prikrývok je to taký "zlatý stred". Sú deky, ktoré sú drahšie a nesmú sa napr. prať a zase sú deky, ktoré sú lacnejšie a rozmerovo menšie.

Aké sú parametre prikrývky?

Rozmer: 140 x 200 cm

Hmotnosť: 2140 gramov

Dĺžka kábla: 2 m

Materiál:

  • vrchná strana obsahuje 50 % polyesteru a 50% bavlny
  • spodná strana obsahuje 100% polyester, ktorý imituje kožušinu
  • výplň = antialergické mikrovlákna Wellsleep (160 gsm)

Čo je obsahom celého balenia?

Obsahom základného balenia je samotná vyhrievacia deka a odnímateľný ovládač, na ktorom si môžete regulovať teplotu výhrevu.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

06/01/2020 10:29
mili

kupili sme ju babke k vianociam a velmi sa potesila :) vraj je super

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.

Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni

Malá či veľká skrinka na topánky, určite by nemala chýbať vo vašej predsieni. Ide o prakticky kúsok, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok a mať prehľad vo vašej obuvi. Topánkovník či...

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.Publikované dňa: 05.12.2019
Hodnotenie článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Delimano Multifunkčný hrniec 18v1 – recenzia, skúsenosti, receptyDelimano Multifunkčný hrniec 18v1 – recenzia, skúsenosti, recepty

Multifunkčný hrniec 18v1 od Delimana za vás vyrieši všetky starosti okolo varenia. Čo všetko ponúka? Je vhodný pre každého? Pozreli sme sa na to.

Multifunkčný teplovzdušný hrniec Delimano Multivarič 20v1 (recenzia)Multifunkčný teplovzdušný hrniec Delimano Multivarič 20v1 (recenzia)

Na to, aby ste niečo uvarili, nemusíte vedieť variť. Multivarič 20v1 od Delimana je kuchynská pomôcka, s ktorou navarí naozaj každý. Uľahčí vám život a predĺži čas, ktorý môžete tráviť...

Kuchynský robot Delimano – recenzia, skúsenosti, cenaKuchynský robot Delimano – recenzia, skúsenosti, cena

Dnes si predstavíme vydarený spotrebič - kuchynský robot od Delimana, s ktorým bude pečenie, varenie a miesenie oveľa rýchlejšie a jednoduchšie. Čítajte a dozviete sa všetko podstatné.