Najlacnejšie-lyže.sk: Povrchové škrabance nie sú podstatné

Kúpa lyží a lyžiarskej výstroje nie je pre športuchtivých lacnou záležitosťou. Samotné lyže, lyžiarky, okuliare a palice ich môžu vyjsť na stovky až viac ako tisíc eur. Aj v tomto prípade je však možnosť si zakúpiť použité vybavenie, ktoré je často o polovicu a viac lacnejšie.

Jazdené lyže

O tom, či sa ojazdené lyže oplatia, čo si všímať pri ich kúpe, ale aj o tom, s akými problémami sa stretávajú najčastejšie, sme sa porozprávali s predajným tímom spoločnosti Najlacnejšie-Lyže.sk.

Kedy je vhodné si zakúpiť lyže – či už nové alebo jazdené?

Určite v októbri, kedy je na SR najväčší výber, najlepšie na začiatku, vtedy je oveľa väčší výber ako napríklad v januári.

Pri jazdených produktoch sa ľudia zvyčajne obávajú skrytých vád. Čo si majú záujemcovia o jazdené lyže všímať, aby predišli sklamaniu?

Hrúbku hrán, povrchové škrabance nie sú podstatné.

Čo okrem lyží sa oplatí kupovať z druhej ruky?

Odporúčame snowboardy, lyžiarky. Lyžiarok sa väčšina ludí obáva, že sú použité a sú vytvarované. Nie je to pravda, keďže moderné lyžiarky majú pamäťové peny a prispôsobujú sa xy-krát na akúkoľvek nohu počas lyžovania. Telesným teplom sa do 15 min prispôsobí tvaru chodidla.

Predajňa s jazdenými lyžami

Je rozhodujúca iba cena, alebo sa jazdené lyže oplatia aj kvôli niečomu inému?

Určite cena a pri našom tovare nájdete hlavne aj modely aktuálnej sezóny tzv. testovacie, ktoré sa predávaju ako novinky v obchodoch, ale my ich máme už použité s minimálnym opotrebovaním a za 1/2 ceny nových.

Čo hrozí pri jazdených lyžiach? S akými problémami sa stretávate najčastejšie?

Poškodenie hrán a sklznice sú dôležitým faktom.

Aké otázky vám kupujúci kladú najčastejšie?

Koľko stoja nové? :-)

Ponuka jazdených lyží

Oplatí sa kupovať jazdené lyže cez internet, keď si ich nemôže záujemca vyskúšať?

Samozrejme, kedže máme zákaznikov z polovice ČR, je ukazovateľ kvality jednoznačný. Záleží aj od konkretného predajcu, avšak my vsádzame na max. 2 sezóny staré lyže a lyžiarky. Preferujeme predaj najvyšších modelov z každej značky lyží, lyžiarok snowboardov. Máme v súčasnosi najlepší a najkvalitnejší materiál na SR.

Ako teda vyberať jazdené lyže?

Ak by sme si to mali zhrnúť, jazdené lyže sú výbornou voľbou pre každého. Dajú sa kúpiť za zlomok ich pôvodnej ceny a poslúžia rovnako dobre, ako keby ste za ne zaplatili plnú cenu. Na jednom páre lyží môžete ušetriť stovky eur. Ak nakupujete lyže pre trojčlennú rodinu, ušetrená cena je naozaj vysoká. Zvyšné peniaze potom môžete radšej použiť na skipasy a užijete si lyžovanie naplno. Pri výbere však treba dodrživať zopár zásad:

  • Nekupujte príliš staré lyže: Podľa konkrétneho modelu si zistite rok, v ktorom sa lyže predávali. Príliš staré lyže strácajú pružnosť a je veľká pravdepodobnosť, že boli hrany brúsené príliš veľakrát a sú veľmi tenké.
  • Pozor na internetové bazáre: Niektorí jednotlivci nakupujú vyradené lyže z lyžiarskych stredísk zo zahraničia a vo veľkom ich predávajú pomocou verejných bazárov, akým je napríklad Bazoš. Tieto jazdené lyže majú často veľmi opotrebované všetky časti.

Ak máte k téme akékoľvek otázky, napíšte nám ich do komentárov, radi vám na ne odpovieme.

Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 05.12.2018
Hodnotenie článku:
(88.6%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Smart dom vám má čas ušetriť a nie vás nútiť ovládať ho, tvrdí Oskar Vyskoč Smart dom vám má čas ušetriť a nie vás nútiť ovládať ho, tvrdí Oskar Vyskoč

Vďaka technológii môžete svoj dom plne ovládať prostredníctvom svojho telefónu či tabletu. Jednoducho si nastavíte, čo potrebujete, a už sa tým vďaka inteligentnej technológii viac...

Dalno kuchyne: Kuchyne na mieru sa prispôsobia vám, nie vy vašej kuchyni Dalno kuchyne: Kuchyne na mieru sa prispôsobia vám, nie vy vašej kuchyni

Kuchyňa na mieru nemusí byť nedosiahnuteľným snom. Kuchyňu podľa svojich predstáv môžete mať bez problémov aj vy. Dalno kuchyne sú toho dôkazom.

Eva Kyselovičová z NaVidieku.sk: Zákazníkov nabádame, aby prejavili svoju kreativitu Eva Kyselovičová z NaVidieku.sk: Zákazníkov nabádame, aby prejavili svoju kreativitu

Plánujete rekonštruovať a všetko v byte natierať nanovo? Chalk Paint je ekologická, nezapácha a veľmi rýchlo schne, preto je pre vás ideálnou voľbou. Viac porozpráva Eva Kyselovičová z...


Pridať komentár