Najlacnejšie-lyže.sk: Povrchové škrabance nie sú podstatné

Kúpa lyží a lyžiarskej výstroje nie je pre športuchtivých lacnou záležitosťou. Samotné lyže, lyžiarky, okuliare a palice ich môžu vyjsť na stovky až viac ako tisíc eur. Aj v tomto prípade je však možnosť si zakúpiť použité vybavenie, ktoré je často o polovicu a viac lacnejšie.

Jazdené lyže

O tom, či sa ojazdené lyže oplatia, čo si všímať pri ich kúpe, ale aj o tom, s akými problémami sa stretávajú najčastejšie, sme sa porozprávali s predajným tímom spoločnosti Najlacnejšie-Lyže.sk.

Kedy je vhodné si zakúpiť lyže – či už nové alebo jazdené?

Určite v októbri, kedy je na SR najväčší výber, najlepšie na začiatku, vtedy je oveľa väčší výber ako napríklad v januári.

Pri jazdených produktoch sa ľudia zvyčajne obávajú skrytých vád. Čo si majú záujemcovia o jazdené lyže všímať, aby predišli sklamaniu?

Hrúbku hrán, povrchové škrabance nie sú podstatné.

Čo okrem lyží sa oplatí kupovať z druhej ruky?

Odporúčame snowboardy, lyžiarky. Lyžiarok sa väčšina ludí obáva, že sú použité a sú vytvarované. Nie je to pravda, keďže moderné lyžiarky majú pamäťové peny a prispôsobujú sa xy-krát na akúkoľvek nohu počas lyžovania. Telesným teplom sa do 15 min prispôsobí tvaru chodidla.

Predajňa s jazdenými lyžami

Je rozhodujúca iba cena, alebo sa jazdené lyže oplatia aj kvôli niečomu inému?

Určite cena a pri našom tovare nájdete hlavne aj modely aktuálnej sezóny tzv. testovacie, ktoré sa predávaju ako novinky v obchodoch, ale my ich máme už použité s minimálnym opotrebovaním a za 1/2 ceny nových.

Čo hrozí pri jazdených lyžiach? S akými problémami sa stretávate najčastejšie?

Poškodenie hrán a sklznice sú dôležitým faktom.

Aké otázky vám kupujúci kladú najčastejšie?

Koľko stoja nové? :-)

Ponuka jazdených lyží

Oplatí sa kupovať jazdené lyže cez internet, keď si ich nemôže záujemca vyskúšať?

Samozrejme, kedže máme zákaznikov z polovice ČR, je ukazovateľ kvality jednoznačný. Záleží aj od konkretného predajcu, avšak my vsádzame na max. 2 sezóny staré lyže a lyžiarky. Preferujeme predaj najvyšších modelov z každej značky lyží, lyžiarok snowboardov. Máme v súčasnosi najlepší a najkvalitnejší materiál na SR.

Ako teda vyberať jazdené lyže?

Ak by sme si to mali zhrnúť, jazdené lyže sú výbornou voľbou pre každého. Dajú sa kúpiť za zlomok ich pôvodnej ceny a poslúžia rovnako dobre, ako keby ste za ne zaplatili plnú cenu. Na jednom páre lyží môžete ušetriť stovky eur. Ak nakupujete lyže pre trojčlennú rodinu, ušetrená cena je naozaj vysoká. Zvyšné peniaze potom môžete radšej použiť na skipasy a užijete si lyžovanie naplno. Pri výbere však treba dodrživať zopár zásad:

  • Nekupujte príliš staré lyže: Podľa konkrétneho modelu si zistite rok, v ktorom sa lyže predávali. Príliš staré lyže strácajú pružnosť a je veľká pravdepodobnosť, že boli hrany brúsené príliš veľakrát a sú veľmi tenké.
  • Pozor na internetové bazáre: Niektorí jednotlivci nakupujú vyradené lyže z lyžiarskych stredísk zo zahraničia a vo veľkom ich predávajú pomocou verejných bazárov, akým je napríklad Bazoš. Tieto jazdené lyže majú často veľmi opotrebované všetky časti.

Ak máte k téme akékoľvek otázky, napíšte nám ich do komentárov, radi vám na ne odpovieme.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Biele kuchyne – v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia Biele kuchyne – v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Jednoduché zdobenie medovníkov Jednoduché zdobenie medovníkov

Dnes vám prinášame fotoinšpirácie v podobe rôznych menej či viac náročných vzorov, ktoré môžete aplikovať aj tento rok. Nebojte sa, nie je to naozaj až tak náročné. Treba len trochu cviku.

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.Publikované dňa: 05.12.2018
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Möbelix: Naši zákazníci nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farbyMöbelix: Naši zákazníci nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farby

S tímom Möbelix sme sa porozprávali o tom, čo je aktuálne v móde, v čom spočívajú výhody e-shopu, ale aj o zmene vkusu slovenského zákazníka.

Bonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmiBonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmi

E-shop Bonami.sk predáva originálne kúsky, s ktorými bude vaša domácnosť pôsobiť výnimočne a zároveň pohodlne. O ponuke obchodu i o tom, čo je aktuálne v móde sme sa rozprávali s tímom...

Petr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domuPetr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domu

Jednou z možností realizácie kvalitnej a dizajnovej terasy je aj kompozit. Dá sa použiť na terasu k rodinnému domu, ale aj na plochú strechu, balkón či spevnené plochy v okolí bazéna.