Test magazín - Najlepšie kontaktné grily na trhu

Len málokto by dokázal odolať fajným pochúťkam, ktoré dokáže pripraviť gril. Čo ak sa však už teplé dni skončili? V tom prípade nastupuje na scénu kontaktný gril použiteľný aj v interiéri.

Test magazín - najlepšie elektrické grily?

To, ako kvalitné tieto produkty sú a čo ponúkajú nám odhalí relácia Test magazín.

Kompletné výsledky testu kontaktných grilov

Čo je to kontaktný gril?

V úvode sme načrtli, že kontaktný gril nahrádza klasický gril, keď už počasie nepraje klasickej grilovačke na záhrade. Samozrejme, kontaktné grily nedokážu vytvoriť nenapodobiteľnú atmosféru grilovačky s dobre známou kombináciou vôní mäsa a ohňa, no za to si môžete jedlo ugrilovať priamo vo vašej kuchyni.

Mnohí si možno poviete, že ak pri grilovaní nie je oheň, tak sa ani nejedná o grilovanie. V skutočnosti je však tento pojem širší a definovaný ako úprava jedla pomocou suchého tepla.

Test magazín

Obľúbená relácia RTVS Test magazín v spolupráci s časopisom dTest si tentoraz na mušku zobrala kontaktné grily, kde testovali to, ako dokážu pripravovať rôzne pokrmy - od steakov, cez rybie filety až po zeleninu. Výsledné hodnotenie tiež ovplyvňovala manipulácia s grilom, jeho čistenie alebo celkové prevedenie.

Faktory a ich percentuálna miera, ktorou mali vplyv na výsledky:

  • Grilovanie (50%)
  • Obsluha (30%)
  • Spracovanie (10%)
  • Spotreba elektrickej energie (10%)

Výsledky grilovania boli uspokojivé

Vybraným produktom sa v testoch grilovania darilo veľmi dobre - drvivá väčšina z nich dosiahla minimálne uspokojivú alebo dobrú známku. Čo sa týka grilovania, tak sa najlepšie darilo modelu od výrobcu Sage, ktorý dosiahol pekných 62%. Na chvoste rebríčku skončila Eta Livero so 46%.

Najväčšou skúškou pre kontaktné grily bola príprava kuracieho mäsa. Hodnotila sa jeho teplota, vzhľad, ale aj vôňa či množstvo uniknutej šťavy. Značky De'Longhi, Philips, Sencor a Severin dostávali nižšie hodnotenie v tomto smere kvôli tomu, že mäso bolo suchšie. Gril De Gusto zase smrdel od spáleného plastu.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie elektrické grily

Zelenina a hrianky so syrom na kontaktnom grile

Áno, hlavnou pochúťkou z grilu je pre mnohých mäso, ale ani dobre opečená zeleninka nie je na zahodenie. Zelenina si vyžaduje len krátky čas na grile, počas ktorého by sa však mala dobre prepiecť tak, aby nebola rozvarená. V tomto smere vynikal produkt Domo, ktorý šampiňóny či baklažán ugriloval najlepšie.

Grilovanie zeleniny na kontaktnom elektrickom grile

Na druhej strane, zelenina z Tefal XL Classic bola suchá a zospodu spálená. De Gusto zase na prípravu zeleniny potreboval príliš veľa času (23 min) a nevýhodou je aj malá grilovacia plocha. Zelenina v grile ETA bola až o polhodinu a výsledok pripomínal skôr uvarenie ako ugrilovanie.

Pekne pripečené hrianky s chutným roztečeným syrom sú ideálnymi raňajkami či večerou. Najhoršie sendviče vyprodukoval prístroj De'Longhi, keďže miera opečenia vôbec nebola rovnomerná. Problémom tiež bol dlhší čas grilovania.

Vybavenie a rozmery kontaktného grilu

Mnohé grily majú šikovné vychytávky, ktoré uľahčujú ich obsluhu. Bavíme sa o farebných indikátoroch teploty, zvukových singalizáciách či veko umožňujúce opekanie len zospodu. Celkový dojem ovplyvnil aj prehľadnosť inštrukcií v návode.

Najlepšou obsluhou sa môžu pýšiť Concept, ECG a Sage. Za vyššiu váhu a robustnosť klesla známka za manipuláciu u produktov Sage, Sencor, Catler, Concper, De'Longhi a Gorenje.

Kompletné výsledky testu kontaktných grilov

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Retro obývačka - stavte na explóziu farieb Retro obývačka - stavte na explóziu farieb

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...Publikované dňa: 20.11.2018
Hodnotenie článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test Magazín - vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?Test Magazín - vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?

Relácia Test Magazín z produkcie RTVS nám odhalila, ktoré výrobky sa oplatí kupovať a aké faktory sú rozhodujúce pri výbere. Pozrite si kompletné výsledky.

Test Magazín - vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?Test Magazín - vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?

 Vŕtačky sú univerzálne zariadenia, ktoré môžu vykonávať viaceré činnosti a kdekoľvek. Test poradí, ktoré sú tie najlepšie.

Test magazín - vstavané elektrické rúryTest magazín - vstavané elektrické rúry

Kúpa vstavanej elektrickej rúry by mala byť v prvom rade investíciou do budúcna. Len niektoré modely však vynikajú mimoriadnou kvalitou. V našom článku vám predstavíme tie najlepšie!