Test magazín – Najlepšie kontaktné grily na trhu

Len málokto by dokázal odolať fajným pochúťkam, ktoré dokáže pripraviť gril. Čo ak sa však už teplé dni skončili? V tom prípade nastupuje na scénu kontaktný gril použiteľný aj v interiéri.

Test magazín - najlepšie elektrické grily?

To, ako kvalitné tieto produkty sú a čo ponúkajú nám odhalí relácia Test magazín.

Kompletné výsledky testu kontaktných grilov


Čo je to kontaktný gril?

V úvode sme načrtli, že kontaktný gril nahrádza klasický gril, keď už počasie nepraje klasickej grilovačke na záhrade. Samozrejme, kontaktné grily nedokážu vytvoriť nenapodobiteľnú atmosféru grilovačky s dobre známou kombináciou vôní mäsa a ohňa, no za to si môžete jedlo ugrilovať priamo vo vašej kuchyni.

Mnohí si možno poviete, že ak pri grilovaní nie je oheň, tak sa ani nejedná o grilovanie. V skutočnosti je však tento pojem širší a definovaný ako úprava jedla pomocou suchého tepla.

Test magazín

Obľúbená relácia RTVS Test magazín v spolupráci s časopisom dTest si tentoraz na mušku zobrala kontaktné grily, kde testovali to, ako dokážu pripravovať rôzne pokrmy - od steakov, cez rybie filety až po zeleninu. Výsledné hodnotenie tiež ovplyvňovala manipulácia s grilom, jeho čistenie alebo celkové prevedenie.

Faktory a ich percentuálna miera, ktorou mali vplyv na výsledky:

  • Grilovanie (50%)
  • Obsluha (30%)
  • Spracovanie (10%)
  • Spotreba elektrickej energie (10%)

Výsledky grilovania boli uspokojivé

Vybraným produktom sa v testoch grilovania darilo veľmi dobre - drvivá väčšina z nich dosiahla minimálne uspokojivú alebo dobrú známku. Čo sa týka grilovania, tak sa najlepšie darilo modelu od výrobcu Sage, ktorý dosiahol pekných 62%. Na chvoste rebríčku skončila Eta Livero so 46%.

Najväčšou skúškou pre kontaktné grily bola príprava kuracieho mäsa. Hodnotila sa jeho teplota, vzhľad, ale aj vôňa či množstvo uniknutej šťavy. Značky De'Longhi, Philips, Sencor a Severin dostávali nižšie hodnotenie v tomto smere kvôli tomu, že mäso bolo suchšie. Gril De Gusto zase smrdel od spáleného plastu.

Vyberáme z nášho katalógu

TEFAL GC714834

TEFAL GC714834

174,39 €
Pozrite si viac produktov z kategórie elektrické grily

Zelenina a hrianky so syrom na kontaktnom grile

Áno, hlavnou pochúťkou z grilu je pre mnohých mäso, ale ani dobre opečená zeleninka nie je na zahodenie. Zelenina si vyžaduje len krátky čas na grile, počas ktorého by sa však mala dobre prepiecť tak, aby nebola rozvarená. V tomto smere vynikal produkt Domo, ktorý šampiňóny či baklažán ugriloval najlepšie.

Grilovanie zeleniny na kontaktnom elektrickom grile

Na druhej strane, zelenina z Tefal XL Classic bola suchá a zospodu spálená. De Gusto zase na prípravu zeleniny potreboval príliš veľa času (23 min) a nevýhodou je aj malá grilovacia plocha. Zelenina v grile ETA bola až o polhodinu a výsledok pripomínal skôr uvarenie ako ugrilovanie.

Pekne pripečené hrianky s chutným roztečeným syrom sú ideálnymi raňajkami či večerou. Najhoršie sendviče vyprodukoval prístroj De'Longhi, keďže miera opečenia vôbec nebola rovnomerná. Problémom tiež bol dlhší čas grilovania.

Vybavenie a rozmery kontaktného grilu

Mnohé grily majú šikovné vychytávky, ktoré uľahčujú ich obsluhu. Bavíme sa o farebných indikátoroch teploty, zvukových singalizáciách či veko umožňujúce opekanie len zospodu. Celkový dojem ovplyvnil aj prehľadnosť inštrukcií v návode.

Najlepšou obsluhou sa môžu pýšiť Concept, ECG a Sage. Za vyššiu váhu a robustnosť klesla známka za manipuláciu u produktov Sage, Sencor, Catler, Concper, De'Longhi a Gorenje.

Kompletné výsledky testu kontaktných grilov

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Komentáre

23/06/2021 20:33
Zuzana N.

Som úplne spokojná s grilom Tefal Optigrill. Funguje presne tak, ako to má uvedené v popise. Pozná dokonca výšku steaku a vďaka tomu vie urobiť rare, medium alebo well done. Okrem mäsa na ňom robíme napríklad aj zeleninu či panini a tie sú tiež skvelé. Gril sa jednoducho ovláda, ľahko sa čistí, má odkvapkávaciu nádobu a zapekacie príslušenstvo. Vyzdvihujem možnosť vlastnej úrovne grilovania a prepečenia, signalizáciu - senzor teploty či možnosť umyť platne v umývačke riadu. Konštrukcia grilu je pevná, preto verím, že našej rodinke bude dlho a k spokojnosti slúžiť.

27/06/2021 10:16
Gitka

Zatiaľ som úplne spokojná s grilom Gorenje, ale nemám ho dlho. Gril je praktický, pekne vyzerá a v kuchyni nepôsobí odpudzujúcu. :-) V týchto slnečných dňoch ho používam aj na balkóne, večerné posedenie si spríjemním chutným jedlom. Oceňujem pohodlný úchyt pre otváranie aj veľkosť grilovacej plochy. Odnímateľné dosky sú super, pretože sa ľahko vytiahnu. Všetko je perfektne ugrilované a nie uvarené - takýto problém mal môj starší gril, ktorý jedlo akoby len uvaril namiesto dobrého prepečenia. Plus dávam za jednoduchú obsluhu, mínus za veľmi všeobecný návod. S grilom som spokojná a nie je problém na ňom pripraviť kompletný obed alebo večeru pre dve osoby.

26/05/2022 14:24
Eva

tiež teraz vyberame nejaky gril,lebo sme oficialne zahajili grilovaciu sezonu

31/05/2022 10:29
Erika

najlepšie grily maju v obchode dellinger

27/06/2022 15:05
Bara

u nas to vyberal manžel, já tomu nerozumiem, ale podmienka bola, aby sa tam dalo ugrilovat naozaj všetko . Milujem grilovanie a grilovane produkty

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Hnedá kúpeľňa v rôznych odtieňoch dokáže očariť Hnedá kúpeľňa v rôznych odtieňoch dokáže očariť

Hnedá nie je častou voľbou pri výbere farby do kúpeľne. A to aj napriek tomu, že ide farbu mnohých odtieňov, ktorá sa hodí k bielej, sivej, béžovej i zelenej.

Provensálska kuchyňa – dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa – dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.

Fialová farba do spálne? My hovoríme áno! Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!

Všetky odtiene fialovej sa dajú dobre kombinovať s bielymi stenami a doplnkami. Do takéhoto mixu zapadne aj hnedý nábytok či koberec a podlaha. Presvedčte sa o tom s nami!Publikované dňa: 20.11.2018
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test Magazín – vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?Test Magazín – vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?

Relácia Test Magazín z produkcie RTVS nám odhalila, ktoré výrobky sa oplatí kupovať a aké faktory sú rozhodujúce pri výbere. Pozrite si kompletné výsledky.

Test Magazín – vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?Test Magazín – vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?

 Vŕtačky sú univerzálne zariadenia, ktoré môžu vykonávať viaceré činnosti a kdekoľvek. Test poradí, ktoré sú tie najlepšie.

Test magazín – vstavané elektrické rúryTest magazín – vstavané elektrické rúry

Kúpa vstavanej elektrickej rúry by mala byť v prvom rade investíciou do budúcna. Len niektoré modely však vynikajú mimoriadnou kvalitou. V našom článku vám predstavíme tie najlepšie!