Test Magazín – Práčky so sušičkou. Víťazom dTestu je Miele

Ak bývate v menšom byte možno často riešite problém, kde vysušiť práve opratú bielizeň. Mať práčku a sušičku osobitne by mohlo byť pomerne zložité.

Najlepšia práčka so sušičkou

Riešením by preto mohli byť práčky so sušičkami, ktoré spájajú obidva elementy a tým pádom výrazna šetria priestor.

Poradie výsledku testu


Test magazín na RTVS

Na našej verejnoprávnej stanici RTVS bola odvysielaná časť Test magazínu, v ktorej sa venovali práve práčkam so sušičkami. Vybrali konkrétne modely a na základe niekoľkých parametrov ich vzájomne so sebou porovnávali. To, k akým výsledkom sa na základe testovania dopracovali vám prehľadne vypíšeme v našom článku.

Výsledné poradie v teste

 1. Miele WTH 130 WPM - Celkové hodnotenie 59%
 2. Bosch WVG 304411 - Celkové hodnotenie 55%
 3. AEG L8WBC61SC - Celkové hodnotenie 54%
 4. Electrolux EWW 1685 SWD - Celkové hodnotenie 51%
 5. Beko HTV 8733 XS0 - Celkové hodnotenie 49%
 6. LG F72J7HG2W - Celkové hodnotenie 36%
 7. Gorenje WD 49 141 - Nedostatočná

Aké parametre sa hodnotili?

Fakt, že práčky kombinované so sušičkami výrazne šetria priestor v byte je nesporný, no ako na základe ďalších testov sa zistilo, že sa jedná len o jedno z mála pozitív, ktoré tieto zariadenia majú. Časopis dTest zostavil test, kde hľadeli na tieto faktory. V zátvorkách nájdete percentuálny údaj toho, ako sa daná vlastnosť podieľala na celkových výsledkoch.

Práčka so sušičkou Gorenje

  • Pranie (26%)
  • Sušenie (20%)
  • Ovládanie (10%)
  • Spotreba vody (10%)
  • Spotreba elektrickej energie (10%)
  • Plákanie (5,5%)
  • Odstreďovanie (5,5%)
  • Pranie sušenie (5%)
  • Hlučnosť (5%)
  • Dĺžka pracieho cyklu (3%)

Všeobecné poznatky

Sušenie v práčkach má svoje nevýhody. Kapacita na sušenie je totižto menšia ako kapacita na pranie a tým pádom môžeme sušičku použiť len na istú časť oblečenia a druhú časť vysušiť klasickým spôsobom. Druhým variantom je naplniť práčku len do kapacity sušičky. Tak či onak, obe možnosti sú pomerne nepraktické.

Kvalitná práčka so sušičkou

Čo sa týka prania ako takého, všetky práčky dosiahli dobré výsledky. Výnimku tvoril len výrobok značky Gorenje. Problém nastával pri plákaní/žmýkaní, teda odstraňovaní zbytkov pracieho prášku. V tomto bode pohoreli všetky testované produkty. Nutné je počítať tiež s tým, že práčky so sušičkami majú vyššiu spotrebu vody ako klasické práčky. Aj keď si nevyžadujú špeciálnu údržbu, pre zachovanie ich živnotosti je dobré dodržiavať hmotnostné limity na bielizeň a pravidelne čistiť filtre, tesnenia a zásobníky.

Podrobnejšie o víťazoch testu práčok so sušičkou

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zhrnutie

Zo všetkých testovaných modelov by sme za nás odporučili trojicu s najlepším hodnotením, teda produkt od Miele, Bosch a AEG. Tieto výrobky dosiahli pozitívne výsledky v oblasti prania i sušenia a taktiež ponúkajú jednoduché a intuitívne ovládanie.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Komentáre

01/12/2020 01:47
ninka

Zda sa, ze sa v teste pozabudlo na najlepsiu radu L9 od AEG, ktora je v polovicnej cene vitaza.

30/06/2021 07:34
Ema V.

Vybrala som si práčku so sušičkou AEG ÖKOMix, hoci ma od kúpy viacerí odradzovali, ja kúpu neľutujem. Všetko funguje ako má a sušenie je tiež dokonalé. Bielizeň je po vytiahnutí suchá a voňavá a pokrčenie je len veľmi mierne, preto mám pri žehlení menej práce. Práčka so sušičkou mi šetrí čas a oceňujem aj jej jednoduché ovládanie. Chod je pomerne tichý, no treba priznať, že programy sú dlhé, preto využívam funkciu odložený štart. Každý program je však možné upraviť si podľa vlastných predstáv. Myslím si, že cena je adekvátna vzhľadom k funkciám a veľkosť je tak akurát, aby sa tam zmestilo dostatok bielizne. Sušičku oceníte najmä v zime, keď nie je možné sušiť vonku.

30/06/2021 10:24
Kamila N.

Mám Beko HTV 8733 XS0, pretože som chcela niečo lacnejšie. Práčka je tichá a bielizeň vysušená k spokojnosti. Čo sa týka výkonu, nemám jej čo vyčítať. Bielizeň je čístá, pekne vonia a po sušení je pokrčená len mierne. Oceňujem ľahké a intuitívne ovládanie a veľké dvierka, cez ktoré sa oblečenie dobre vkladá aj vyberá. Plus dávam za to, že prádlo je suché aj na kratšom sušiacom programe a za individuálne nastavenie teploty i otáčok. Za túto cenu ide o skvelý produkt.

02/08/2021 16:47
Alexandra P.

Mám lacnú práčku so sušičkou Zerowatt OZW 4752DE/1-S, pretože nezvyknem prať často, lacný produkt mi úplne postačuje. Netreba sa nechať odradiť nízkou cenou, lebo vždy neplatí, že čo je lacné, je automaticky zlé. Táto práčka má 16 programov, ktoré dokážu pokryť všetku bežnú bielizeň. Podľa hmotnosti vloženej bielizne vie v niektorých programoch automaticky upraviť čas aj množstvo vody. Oceňujem, že mi nebehá po kúpeľni, čo bolo problémom starej práčky. Nožičky práčky sa dajú nastaviť tak, ako vám to vyhovuje, čo je super aj pre tých, ktorí majú v kúpeľni nerovnú podlahu. Túto značku som predtým nepoznala, no kúpu neľutujem, pretože cena bola fakt super. Jediné mínus si práčka vyslúži za troška vyššiu hlučnosť a za menej podrobný návod, avšak ten sa dá vygoogliť na internete. Predtým som mala klasickú práčku bez sušičky, takže čo sa týka sušenia bielizne, nemám to s čím porovnať, avšak sušenie priamo do skrine trvá 5 hodín. Celkovo som spokojná, za tú cenu je to skvelý produkt.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity

Túžili ste aj vy ako dieťa po izbe v podkroví? Ak máte šancu svojmu dieťaťu zariadiť izbu v podkroví, neváhajte. Inšpirujte sa v našej galérii.

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.Publikované dňa: 04.11.2018
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test Magazín – vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?Test Magazín – vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?

Relácia Test Magazín z produkcie RTVS nám odhalila, ktoré výrobky sa oplatí kupovať a aké faktory sú rozhodujúce pri výbere. Pozrite si kompletné výsledky.

Test magazín – Najlepšie kontaktné grily na trhuTest magazín – Najlepšie kontaktné grily na trhu

Kontaktný gril nahrádza klasický gril, keď už počasie nepraje klasickej grilovačke na záhrade. To, ako kvalitné tieto produkty sú a čo ponúkajú nám odhalila relácia Test magazín. Pozrite...

Test Magazín – vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?Test Magazín – vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?

 Vŕtačky sú univerzálne zariadenia, ktoré môžu vykonávať viaceré činnosti a kdekoľvek. Test poradí, ktoré sú tie najlepšie.