Test Magazín – Práčky so sušičkou. Víťazom dTestu je Miele

Ak bývate v menšom byte možno často riešite problém, kde vysušiť práve opratú bielizeň. Mať práčku a sušičku osobitne by mohlo byť pomerne zložité.

Najlepšia práčka so sušičkou

Riešením by preto mohli byť práčky so sušičkami, ktoré spájajú obidva elementy a tým pádom výrazna šetria priestor.

Poradie výsledku testu

Test magazín na RTVS

Na našej verejnoprávnej stanici RTVS bola odvysielaná časť Test magazínu, v ktorej sa venovali práve práčkam so sušičkami. Vybrali konkrétne modely a na základe niekoľkých parametrov ich vzájomne so sebou porovnávali. To, k akým výsledkom sa na základe testovania dopracovali vám prehľadne vypíšeme v našom článku.

Výsledné poradie v teste

 1. Miele WTH 130 WPM - Celkové hodnotenie 59%
 2. Bosch WVG 304411 - Celkové hodnotenie 55%
 3. AEG L8WBC61SC - Celkové hodnotenie 54%
 4. Electrolux EWW 1685 SWD - Celkové hodnotenie 51%
 5. Beko HTV 8733 XS0 - Celkové hodnotenie 49%
 6. LG F72J7HG2W - Celkové hodnotenie 36%
 7. Gorenje WD 49 141 - Nedostatočná

Aké parametre sa hodnotili?

Fakt, že práčky kombinované so sušičkami výrazne šetria priestor v byte je nesporný, no ako na základe ďalších testov sa zistilo, že sa jedná len o jedno z mála pozitív, ktoré tieto zariadenia majú. Časopis dTest zostavil test, kde hľadeli na tieto faktory. V zátvorkách nájdete percentuálny údaj toho, ako sa daná vlastnosť podieľala na celkových výsledkoch.

Práčka so sušičkou Gorenje

  • Pranie (26%)
  • Sušenie (20%)
  • Ovládanie (10%)
  • Spotreba vody (10%)
  • Spotreba elektrickej energie (10%)
  • Plákanie (5,5%)
  • Odstreďovanie (5,5%)
  • Pranie sušenie (5%)
  • Hlučnosť (5%)
  • Dĺžka pracieho cyklu (3%)

Všeobecné poznatky

Sušenie v práčkach má svoje nevýhody. Kapacita na sušenie je totižto menšia ako kapacita na pranie a tým pádom môžeme sušičku použiť len na istú časť oblečenia a druhú časť vysušiť klasickým spôsobom. Druhým variantom je naplniť práčku len do kapacity sušičky. Tak či onak, obe možnosti sú pomerne nepraktické.

Kvalitná práčka so sušičkou

Čo sa týka prania ako takého, všetky práčky dosiahli dobré výsledky. Výnimku tvoril len výrobok značky Gorenje. Problém nastával pri plákaní/žmýkaní, teda odstraňovaní zbytkov pracieho prášku. V tomto bode pohoreli všetky testované produkty. Nutné je počítať tiež s tým, že práčky so sušičkami majú vyššiu spotrebu vody ako klasické práčky. Aj keď si nevyžadujú špeciálnu údržbu, pre zachovanie ich živnotosti je dobré dodržiavať hmotnostné limity na bielizeň a pravidelne čistiť filtre, tesnenia a zásobníky.

Podrobnejšie o víťazoch testu práčok so sušičkou

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zhrnutie

Zo všetkých testovaných modelov by sme za nás odporučili trojicu s najlepším hodnotením, teda produkt od Miele, Bosch a AEG. Tieto výrobky dosiahli pozitívne výsledky v oblasti prania i sušenia a taktiež ponúkajú jednoduché a intuitívne ovládanie.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...Publikované dňa: 04.11.2018
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test Magazín – vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?Test Magazín – vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?

Relácia Test Magazín z produkcie RTVS nám odhalila, ktoré výrobky sa oplatí kupovať a aké faktory sú rozhodujúce pri výbere. Pozrite si kompletné výsledky.

Test magazín – Najlepšie kontaktné grily na trhuTest magazín – Najlepšie kontaktné grily na trhu

Kontaktný gril nahrádza klasický gril, keď už počasie nepraje klasickej grilovačke na záhrade. To, ako kvalitné tieto produkty sú a čo ponúkajú nám odhalila relácia Test magazín. Pozrite...

Test Magazín – vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?Test Magazín – vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?

 Vŕtačky sú univerzálne zariadenia, ktoré môžu vykonávať viaceré činnosti a kdekoľvek. Test poradí, ktoré sú tie najlepšie.