Ako vybrať elektrickú kosačku? Najlepšie sú s pojazdom

Príchod leta so sebou okrem vysokých teplôt a oddychu prináša rovnako aj množstvo práce. Kosenie trávy je rozhodne jednou z činností, ktorej sa pri práci okolo domu určite nevyhneme.

Kosenie trávy s benzínovou kosačkou

Aby sme túto činnosť hravo zvládli, tak potrebujeme dostatočne výkonnú elektrickú kosačku. Preto sme si pre vás pripravili zopár praktických rád ohľadom výberu elektrickej kosačky. Čo je ich výhodou a nevýhodou oproti benzínovým kosačkám? Aké sú najlepšie elektrické kosačky? Takisto vám ponúkneme testy kosačiek, ktoré v konkurencii obstáli najlepšie.

Najlepšie elektrické kosačky


Elektrická kosačka vs. benzínové kosačky

Trh s kosačkami sa rokmi mení – od manuálnych kosačiek sme prešli k benzínovým, no v súčasnosti jednoznačne vedú elektrické. Kosenie záhrady elektrickou kosačkou je jednoznačne zdravšou, ekologickejšou voľbou. Keďže elektrické kosačky sú poháňané elektrickou energiou, nespaľujú a nevylučujú žiadne emisie, ktoré v prípade benzínových kosačiek majú negatívny dopad na zdravie. Negatívne na zdravie vplýva aj hluk, s ktorým treba pri chode kosačky počítať. Pri benzínových kosačkách je to až 95 dB, čo je dosť na to, aby vám bez ochranných slúchadiel poškodili sluch. Elektrické kosačky sú omnoho tichšie, mnohé sú hlučné do úrovne max. 75 dB, čo je úroveň hluku bežného spotrebiča, napr. práčky alebo sušičky.

Elektrina ako zdroj energie má navrch aj s ohľadom na dopad na životné prostredie. Pri benzínových kosačkách sa neraz stane, že sa pri dopĺňaní benzínu časť z neho rozleje. Benzín tak prenikne do pôdy, ktorú znečisťuje, a časom sa vyparí, pričom takto znečisťuje zase vzduch. Aj prevádzka a údržba elektrických kosačiek je udržateľnejšia než v prípade benzínových. Elektrická energia je lacnejšia, čistejšia a obnoviteľná. Nemusíte myslieť ani na výmenu mnohých súčiastok, čo je pri benzínových kosačkách bežné.

Na používanie elektrickej kosačky potrebujete prístup k zdroju elektrickej energie. Elektromotor nepotrebuje takú precíznu údržbu ako v prípade benzínového motoru. Nemusíte meniť olej, sviečky ani sa starať o filtre alebo palivo. Jedinou potrebnou údržbou elektrickej kosačky je len čistenie od bežných nečistôt a náklady sú tak omnoho nižšie. Ďalším plusom je pohodlné štartovanie pomocou gombíka.

Nevýhodou (vzhľadom na prísun elektrickej energie) je najmä to, že pri kosení dvora či záhrady máte obmedzenú kosenú plochu. Nečakajte teda, že s elektrickou kosačkou pokosíte úplne všetko a všade. Čiastočne vás môže zachrániť robotická kosačka, ktorá je poháňaná lítiovou batériou, no výkon a výdrž nemusí byť vždy dostatočná.

Rotačné, vretenové a strunové elektrické kosačky

Nerozlišujeme len medzi kosačkami benzínovými a kosačkami elektrickými, ale aj v rámci elektrických kosačiek jestvuje viacero podtypov. Tie sa oplatí poznať a vedieť, aký je medzi nimi rozdiel, pretože len tak zistíte, ktorý druh elektrických kosačiek je vhodný práve pre vaše potreby. Podľa spôsobu kosenia rozlišujeme rotačné, vretenové a strunové kosačky.

 • Elektrické rotačné kosačky – Patria k najobľúbenejším typom kosačiek, pretože sa ľahko používajú a nestoja veľa. Názov získali vďaka rotujúcim nožom, ktoré sekajú trávu. Sú vhodné na stredne vysokú aj vysokú trávu, no menej vhodné na údržbu krátkych trávnikov.
 • Elektrické vretenové kosačky – Tieto kosačky sa bežne v domácnostiach využívajú menej, pretože bývajú drahšie a sú určené skôr na zastrihávanie krátkych trávnikov, ihrísk či golfových kurtov. Sú vhodné pre krátku trávu, pretože ju strihajú, čím dosahujú veľmi rovnomerný výsledok.
 • Elektrické strunové kosačky – Tento typ je bežný u benzínových kosačiek, no sú dostupné aj v elektrickom prevedení. Strunové kosačky sa hodia tam, kde je terén náročnejší a nejde len o trávu, ale aj burinu s hrubšími stonkami. Kosenie je však fyzicky náročnejšie, no elektrické kosačky sú v tomto prípade ekologickejšie – nespotrebuje sa toľko paliva.

Kosačky s pojazdom i bez

Podľa spôsobu obsluhy delíme kosačky na tie s kráčajúcou obsluhou, kosačky s pojazdom a robotické kosačky.

 • Kosačky s kráčajúcou obsluhou – Táto kategória zahŕňa typické kosačky s rukoväťou, pomocou ktorej ju obsluhujúca osoba tlačí pred sebou a sama tak naviguje, akým smerom bude kosačka kosiť. Tento druh je ideálny pre menšie záhrady a trávniky a plochy s komplikovaným tvarom.
 • Elektrické kosačky s pojazdom – Kosačky s pojazdom nie je potrebné tlačiť, pretože sa poháňajú samy. Ide o systém pohonu, ktorý kosačku posúva vpred bez toho, aby ste ju museli tlačiť napríklad do kopca. Výsledkom býva dôkladnejšie pokosenie, pretože sa pohybujú konštantnou rýchlosťou, čím je kosenie rovnomernejšie.
 • Robotické kosačky – Tieto kosačky možno pokladať za príbuzné robotických vysávačov. Sú tiché a samostatne pokosia trávu na vami ohraničenom území. Dajú sa ovládať cez aplikáciu, kde viete skontrolovať, akú plochu trávy pokosili. Nevýhodou je nerovnomerný terén, s ktorým by si poradili horšie.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie robotické kosačky

Ako vybrať elektrickú kosačku

Pri výbere elektrickej kosačky treba zvážiť niekoľko faktorov, a to hlavne prostredie, v ktorom ju budete používať, typ trávnika, na aký ju potrebujete, ale aj to, kto bude kosačku využívať. Pred kúpou si preto odpovedzte na otázky:

 • Akú veľkú záhradu máte? Rôzne veľké trávniky majú rozdielne nároky na typ kosačky, väčšie trávniky si vyžadujú vyšší výkon.
 • Je vaša záhrada rovná? Kým niektoré kosačky sú vhodné do každého terénu, iné si poradia len s vyrovnaným povrchom.
 • Ako často budete kosiť? Niektoré typy kosačiek sú vhodné na časté udržiavanie malej trávy, no neporadia si s prerastenou trávou a hrubšími steblami.
 • Kto každý bude kosačku používať? Ak má kosačku používať aj tínedžer alebo fyzicky menej zdatná osoba, kosačka musí byť ľahká a musí sa dať používať jednoducho.
 • Kde a kedy budete kosačku využívať? Ak ju budete používať len na samote, nemusíte dbať na hlučnosť alebo kosenie v skorých či neskorých hodinách.

Dôležité sú samozrejme aj parametre elektrických kosačiek, ktoré si treba vopred premyslieť. Základné elektrické kosačky možno používať na ploche nie väčšej ako 500 m2. Pri väčších plochách máte, samozrejme, možnosť použiť výkonnejšie elektrické kosačky, no stále sa nevyhnete problému s obmedzenou kosenou plochou a s manipuláciou.

Príkon a výkon kosačky

Čím väčší výkon, tým lepšie si kosačka poradí aj s väčšou plochou. Podľa výkonu si môžeme kosačky rozdeliť do 3 skupín, slabšie kosačky do 1 000 W, stredne výkonné do 1 500 W a kosačky s vyšším výkonom od 1 500 W a viac. Keďže výkon a plocha trávnika spolu súvisia, riaďte sa rozmermi plochy, ktorú potrebujete pokosiť. Kosačku do 1 000 W si zvoľte pre záhradu do 300 m2, no nesiahajte pod 700 W. Kosačku od 1 000 do 1 500 W pre záhradu do 550 m2 a kosačku s vyšším výkonom než 1 500 W (1 600 či 1 800 W) voľte v prípade záhrad s rozmerom 550 a viac m2. Výkon však nesúvisí len s rozlohou trávnika, ale aj tým, s akou prerastenou trávou si má poradiť. Ak máte uhladený trávnik, ktorý udržiavate každé 2 týždne, na výkone až tak nezáleží. Ak však nechávate trávu prerásť a v trávniku sa nachádzajú buriny s hrubšími stonkami, kosenie bude náročnejšie a kosačka bude potrebovať vyšší výkon.

Benzínová kosačka s pojazdom

Šírka záberu a výška kosenia

Šírka záberu je údaj, ktorý hovorí o tom, aký široký pás trávy pokosí kosačka pri jedinom prejdení. Mať široký záber znamená rýchlejšie pokosený trávnik, no široký záber nemusí byť vždy výhodou. Pri menších trávnikoch a plochách s komplikovaným tvarom je výhodnejší menší záber do 30 cm. Pri stredne veľkých plochách by mala mať kosačka záber do 40 cm a čím je záhrada väčšia, tým väčší by mal byť aj záber. Pri väčších kosačkách a traktoroch to môže byť aj 70 cm. Väčší záber znamená aj väčšia kosačka a náročnejšia ovládateľnosť, preto berte vždy do úvahy rozlohu záhrady.

Výška kosenia sa môže zdať ako pomerne zanedbateľné kritérium, no rozhodne je dôležité ho zvážiť. Pri kratších, udržiavaných trávnikoch sa odporúča udržiavať výšku trávy na úrovni 2 cm, pričom kosiť by sa mala raz za 1 – 2 týždne, podľa ročného obdobia. Pri úžitkových trávnikoch, napr. v častiach záhrady, kde mávate grilovačky, kde sa hrajú deti alebo trávite voľný čas, sa odporúča udržiavať tráva vysoká 3 – 5 cm. Výška trávnika záleží od ročného obdobia – v lete rastie rýchlejšie a odporúča sa udržiavať častejšie, na jeseň a na jar možno kosiť o čosi menej často. Pri kosení sa pritom odporúča skosiť vždy len jednu tretinu trávy, inak by ste ju mohli poškodiť a spomaliť rast. Pri výbere výšky kosenia je preto potrebné brať do úvahy viacero faktorov, a preto sa skutočne odporúča siahať po kosačkách s výškovým nastavením.

Spôsob napájania

Podľa spôsobu napájania rozlišujeme medzi kosačkami napájanými prostredníctvom kábla a kosačkami s batériou. Kosačky s káblom majú tú výhodu, že ich pred použitím nemusíte nabíjať a taktiež sa nemusíte starať o to, ako dlho vydrží batéria na jedno nabitie. Sú výhodnejšie aj z cenového hľadiska, no kábel môže byť aj nevýhodou. Platí to v prípade trávnikov, kde nie je dostupné pripojenie do siete alebo by ste na pripojenie potrebovali skutočne dlhý predlžovací kábel. V takýchto prípadoch sa oplatí investovať skôr do akumulátorových kosačiek, kde sa vám kábel nebude motať pod nohy a vziať si ich môžete aj tam, kde elektrinu nemáte, napr. na chatu. Kosačky na batériu môžu mať menší výkon a pokiaľ potrebujete pokosiť väčšiu plochu, možno budete musieť kosačku priebežne nabiť. Pri kúpe kosačky s káblom je teda dôležité skontrolovať si dĺžku kábla a pri kúpe akumulátorovej kosačky zase čas, ako dlho vydrží kosiť na jedno nabitie.

Zberný kôš, mulčovanie alebo bočné vyhadzovanie?

Väčšina elektrických kosačiek, aj keď nie všetky, disponuje zberným košom. Ak si chcete prácu čo najviac uľahčiť, zberný kôš by vám nemal chýbať – inak vás po kosení čaká ešte hrabanie a zametanie trávy. Čo si pri zbernom koši všímať? V prvom rade jeho kapacitu. Čím je väčší, tým lepšie, pretože ho budete musieť menej často vyprázdňovať a práca vám pôjde rýchlejšie. Pri malom koši budete musieť robiť časté prestávky, čo môže byť pri kosení väčšej plochy nepríjemné, preto nesiahajte po košoch menších ako 30 l. Pozornosť venujte aj tomu, akým spôsobom je zberný kôš prichytený, ako ľahko sa vyberá, vyprázdňuje a zakladá späť. Dôležité je i to, či kosačka disponuje indikátorom plnosti zberného koša. Jednoduchý mechanický ukazovateľ vám napovie, že je zberný kôš plný.

Obľúbenou voľbou sú kosačky s mulčovačom. Tie trávu nezbierajú, ale vracajú ju späť v podobe mulču. Takéto kosačky fungujú iným spôsobom – čepele noža totiž trávu nielen skosia, ale ju aj rozdrvia na úplne malé čiastočky. Tráva v takomto stave predstavuje pre trávnik výživu v podobe dusíka, fosfátu a ďalších stopových prvkov. To znamená, že trávnik nielen pokosíte, ale zároveň mu dodáte živiny. Avšak roztrúsený mulč na trávniku nevyzerá tak pekne a uhladene, ako keď trávu jednoducho pozbierate.

Možnosťou je i elektrická kosačka s bočným vyhadzovaním. Pokiaľ trávu nechcete zberať do koša ani mulčovať, môže ju kosačka vyhadzovať do strany a vy ju môžete potom použiť. Väčšinou sa vyhadzovanie vykonáva cez plastový tunel, ktorý trávu vyhadzuje do rovnomerných pásov.

Pre čo sa teda rozhodnúť? V prvom rade ide o to, akú vysokú trávu budete kosiť. Mulčovanie je vhodnejšie pre kratšie, často udržiavané trávniky. Vysoká tráva a hrubé stonky burín nie sú pre mulčovanie práve najvhodnejšie. Pri drvení by zostali väčšie časti rastlín, ktoré by sa na trávniku rozkladali dlhšie a nepôsobili by esteticky. Pokiaľ trávnik pravidelne udržiavate, mulčovanie je určite výhodnejšie. Takýmto spôsobom vraciate do pôdy dôležité živiny bez toho, aby ste museli používať zbytočnú chémiu.

Výška kosenia trávy je dôležitý parameter pri výbere kosačky

Náročnosť používania

Používanie kosačky by malo byť jednoduché a intuitívne. Všetky dôležité ovládacie tlačidlá by sa mali nachádzať na rúčke alebo v blízkosti, aby sa dali rýchlo nájsť a použiť. Keďže nejestvuje univerzálna kosačka, ktorá by padla rovnako dobre vyššej aj nižšej postave, je vhodné, ak sa dá rúčka nastaviť. Pri kosení malej trávnatej plochy by vám možno neprekážalo skláňať sa k príliš nízkej rúčke, no pri kosení väčšej plochy je výšková nastaviteľnosť rúčky kľúčová. Predídete tak bolesti chrbta a kosenie sa stane pohodlnejším, hlavne ak bude kosačku užívať viacero ľudí, ktorí si tak rukoväť budú môcť prispôsobiť svojej výške.

Do úvahy treba vziať aj to, ako ľahko sa kosačka ovláda. So strunovými kosačkami sa síce manipuluje ľahko, no treba si všímať ich váhu, aby kosenie nebolo príliš fyzicky namáhavé. Pri rotačných kosačkách s kolieskami sa môže stať, že bude ťažšie ich otáčať alebo presúvať v náročnejšom teréne, pričom opäť hrá dôležitú úlohu váha – čím je kosačka ťažšia, tým horšie sa vám s ňou bude manipulovať. Výhodou je, ak má kosačka veľké kolesá, pretože tie uľahčia manipuláciu s ňou v akomkoľvek teréne.

Hlučnosť, bezpečnosť, dĺžka kábla

 • Bezpečnosť – Každá kosačka by mala byť vybavená bezpečnostnými prvkami, napr. núdzový vypínač, ktorým sa kosačka ihneď vypne, keby nastal problém. Štartovacie tlačidlo by malo mať poistku, aby sa nedala kosačka len tak spustiť, napr. deťmi. Samozrejmosťou by mal byť aj účinný ochranný kryt, ktorý zamedzí odskakovaniu kamienkov, paličiek a rôznych tvrdých úlomkov pri kosení, ktoré môžu zraniť okoloidúceho alebo spôsobiť škodu na majetku.
 • Hlučnosť – Elektrické kosačky sú vo všeobecnosti omnoho tichšie než benzínové. Aj napriek tomu stojí za to skontrolovať si úroveň hlučnosti v decibeloch (dB). Ochranné pomôcky proti hluku je potrebné zabezpečiť, ak hluk prekročí 80 dB. Na tichý chod sa dbá hlavne pri robotických kosačkách, ktoré sú vyvíjané s čo najtichším chodom napríklad aj preto, aby ste si mohli nechať trávnik pokosiť v noci či vo večerných hodinách bez toho, aby ste riskovali sťažnosti susedov.
 • Vymeniteľná batéria – Ak siahnete po modeli s batériou, kľúčové nie je len to, ako dlho vydrží a ako dlho sa nabíja, ale pomôcť môže aj vymeniteľná batéria, hlavne ak kosíte väčšiu plochu. V prípade, že sa batéria vybije, budete ju môcť jednoducho vymeniť za novú, nabitú batériu. Kým kosíte, vybitú batériu môžete zapojiť do nabíjania, čím si ušetríte čas.
 • Dĺžka kábla – V prípade elektrických kosačiek s káblom je potrebné overiť si jeho dĺžku, či vám postačí na pokosenie záhrady, alebo si budete musieť vypomôcť predlžovacím káblom. Najbezpečnejšie je, ak má kosačka navíjací kábel, ktorý priebežne navíja, ak ho je prebytok, čím predchádza riziku preseknutia kábla pri práci. Plusom je i bezpečnostná slučka pre kábel. Tento háčik slúži na prevlečenie prívodného kábla, aby nehrozilo jeho vniknutie pod kosačku.
 • Spôsob štartovania – V rámci elektrických kosačiek býva bežné použitie štartovacieho tlačidla, ktoré by malo mať bezpečnostnú poistku. Ďalším spôsobom je štartovanie kľúčom, ktorý treba pre spustenie otočiť.
 • Edge cutting – Znamená kosenie trávy až po okraj. Problémom niektorých robotických kosačiek totiž je, že trávu nepokosia až po okraj a nechajú niekoľkocentimetrový pás trávy, na ktorú nedočiahnu. Vďaka bočným hrebeňom dochádza k pokoseniu okrajov a kosačka sa lepšie dostáva do rohov, okolia chodníkov či obrubníkov.
 • Skladacia rukoväť – Pri kúpe treba myslieť nielen na to, kde kosačku využijete, ale aj na to, kde ju uskladníte. Ak máte problém s obmedzenými skladovacími priestormi, siahnite po kosačke so skladacou rukoväťou, vďaka ktorej ušetríte priestor.

Elektrická kosačka s pojazdom

Lacné elektrické kosačky neprekvapia

Cena závisí od značky, typu kosačky, funkcí a kvality použitých materiálov. Medzi lacnejšie patria strunové aj rotačné kosačky s kráčajúcou obsluhou, drahšie sú kosačky s pojazdom a najviac zaplatíte za robotické kosačky. Tie najlacnejšie elektrické kosačky nájdete už od 50 eur. Ide o ľahké strunové kosačky s malým záberom a slabším výkonom. Sú vhodné na skutočne malé a nenáročné povrchy, no svojím výkonom vás môžu sklamať.

Ak hľadáte lacnú elektrickú kosačku, investujte do nej aspoň 100 eur. V tejto cenovej kategórii sa už nachádzajú o čosi kvalitnejšie modely, už aj rotačné kosačky so zberným košom. Pre tých, ktorí hľadajú kvalitnú kosačku na domáce využitie, ktorá čo-to vydrží, odporúčame siahnuť po kosačke s cenou okolo 200 eur, kde sa už stretnete so silnejším výkonom a praktickými funkciami. Čím väčšie plochy potrebujete pokosiť, tým viac by ste mali do kosačky investovať, aby ste nemuseli každú chvíľu kupovať novú. Pre väčšie plochy odporúčame siahnuť po kosačke v cenovom rozmedzí od 300 do 400 eur a tí, ktorí potrebujú kosačku pre profesionálne použitie, by mali siahnuť po kosačke v rozmedzí 500 až 1 000 a viac eur.

Elektrickú kosačku je možné zakúpiť v predajniach so záhradníckymi potrebami aj v predajniach elektroniky ako OBI, Mounfield či Alza a Mall, no prezrieť si môžete aj ponuku bazárov ako Bazoš, kde nájdete lacnejšie kosačky z druhej ruky.

Elektrické kosačky Stihl, Parkside, Fieldmann alebo Stiga?

K najlepším sa radia elektrické kosačky Stiga Bosch. Dobre si vedú taktiež kosačky Makita, AL-KO a VeGA. Kvalitné sú i kosačky Husqvarna a Stihl, tie sú však dostupné za vyššiu cenu, čo môže od kúpy odradiť. Obľube sa tešia kosačky Gardena aj Dolmar. Lacnou, napriek tomu často vyhľadávanou voľbou sú elektircké kosačky Parkside (Lidl), Fieldmann, Hecht či Einhell.

Náš tip

Starostlivosť a údržba elektrickej kosačky

Údržba a pravidelné čistenie kosačky sú dôležité pre zníženie jej opotrebovania a predĺženie životnosti na maximum. Predtým, než sa do čistenia pustíte, si vždy overte, že ste kosačku odpojili zo siete, resp. odpojili batériu. Ak tento krok vynecháte, riskujete nehodu pri čistení nožov. Výhodné je odopnúť rôzne doplnky a odnímacie časti, ako zberný kôš alebo mulčovač, ku ktorým sa takto ľahšie dostanete. Odstráňte trávu a kosačku začnite čistiť vlhkou handričkou s mydlovou vodou, no vyhnite sa tomu, aby sa voda dostala k motoru. Pri čistení si všímajte, či sú všetky časti v poriadku, bez poškodenia. Skontrolujte predovšetkým kábel, či nedošlo k jeho poškodeniu – v takom prípade je potrebná jeho výmena.

Motory elektrických kosačiek nepotrebujú výmenu oleja a rovnakú údržbu ako benzínové kosačky, no stále je potrebné motor aspoň ku koncu sezóny skontrolovať a zistiť stav ventilácie, ktorá motor ochladzuje. Ventilátor sa opráši metličkou od prachu, aby nedošlo k znižovaniu jeho účinnosti a prehrievaniu motora. Pred ukončením sezóny vždy skontrolujte nielen motor, ale aj kábel či batériu, podvozok a čepele kosačky. Pred uskladnením musí byť dôkladne vyčistená a ukladajte ju len na suché a tmavé miesto, napr. v záhradnom domčeku, garáži alebo pivnici. Ak by zimu prečkala vo vlhkých priestoroch, mohlo by dôjsť k zhrdzaveniu kovových častí.

Najčastejšie otázky – FAQ

Elektrické kosačky sú vhodnou voľbou do malých záhrad. Napriek tomu, že vás limitujú káblom, ponúknu dostatočný výkon. Nedozvedeli ste sa z nášho návodu všetko, čo ste potrebovali? Chcete sa podeliť o svoje skúsenosti s elektrickými kosačkami? Napíšte nám. 

Elektrická alebo akumulátorová kosačka? Ktorá je lepšia?

Akumulátorové kosačky sú obmedzené výdržou batérie a majú slabší výkon, avšak sú tichšie a dostanú sa všade, keďže vás neobmedzuje kábel. Elektrické kosačky majú vyšší výkon, vzhľadom na nutnosť zapojenia do elektrickej siete je ich využitie obmedzené. Každá z nich má tak výhody aj nevýhody, ktoré treba pred kúpou zvážiť.

V čom spočíva údržba elektrickej kosačky?

Po každom kosení treba kosačku zbaviť nečistôt. Pred a po sezóne je nutné skontrolovať ostrosť a upevnenie noža, ale aj pevnosť skrutiek a upevnenie koliesok.

Ako si poradiť s nefungujúcim pojazdom?

Zvyčajne ide spadnutý klinový remeň, ktorý sa časom opotrebúva a získava vôľu, preto môže začať skĺzavať. Môžete ho napraviť, časom sa však môže problém objaviť znova. Najlepšie je remeň hneď vymeniť. Pokiaľ si s tým neviete poradiť sami, navštívte radšej servis.

Najlepšie elektrické kosačky

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...

Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok Modrá spálňa – farba oblohy pôsobí blahodárne na spánok

Modrá je do spálne najvhodnejšou voľbou, pretože podporuje spánok. Hodí sa na steny, dekorácie i na obliečky. Overte si to.

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...Publikované dňa: 24.07.2017
Posledná aktualizácia: 15.03.2023
Hodnotenie článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si vybrať ten správny gril online: Grily dostupné na overenom eshope PlaneoAko si vybrať ten správny gril online: Grily dostupné na overenom eshope Planeo

Na e-shope Planeo zakúpite všetky modely grilov, stačí si len vybrať aký druh grilu vám bude najviac vyhovovať. Pri výbere zvážte niekoľko kritérií.

Najlepšia elektrická, plynová či aku spájkovačka. Oplatí sa lacná z Lidl alebo Hornbachu?Najlepšia elektrická, plynová či aku spájkovačka. Oplatí sa lacná z Lidl alebo Hornbachu?

Po akej spájkovačke však siahnuť, aby ste si vybrali nástroj podľa vašich očakávaní? Poďte sa s nami pozrieť na najdôležitejšie kritéria.

Ako vybrať najlepší stolný mixér? Výkonné sú značky Kenwood, Russell Hobbs, ETA i BraunAko vybrať najlepší stolný mixér? Výkonné sú značky Kenwood, Russell Hobbs, ETA i Braun

Stolné mixéry patria medzi najobľúbenejšie kuchynské spotrebiče. Čítajte ďalej a dozviete sa, aké sú kľúčové vlastnosti mixérov a aké funkcie majú moderné mixéry, ktoré vám môžu prípravu...