Aká fitness trampolína na cvičenie doma a jumping je najlepšia?

Trampolína už dávno nie je len pre deti. Zvlášť, ak sa na trampolínu pozriete „fitness očami“. Trampolína na jumping, ktorá sa svojou popularitou dostala na úroveň pilates, aerobiku či jogy, rozhodne bude mať svoje využitie.

Trampolína na jumping

Skupinové tréningy v posilňovni sú určite super, no nie vždy je na to čas. Realizovať sa môžete aj doma. Ako si vybrať správnu fitness trampolínu na jumping? Prináša jumping ako druh cvičenia skutočné výsledky? Dá sa takto účinne schudnúť? Všetko podstatné sa dozviete v našom článku.

Obľúbené fitness trampolíny

Dôležité parametre

Pri výbere trampolíny je podstatné sledovať parametre, ktoré sú pre nás najpodstatnejšie. Všímať by ste si preto určite mali:

  • rozmery trampolíny,
  • maximálne zaťaženie trampolíny,
  • doplnky k trampolíne,
  • bezpečnosť trampolíny.

Dôležite je takisto vedieť, či chcete trampolínu na jumping využívať v exteriéri a dopriať si počas leta športový zážitok vonku, alebo chcete malú trampolínu, ktorá sa pokojne zmestí do vašej obývačky. O rozmeroch teda nerozhodujú len vaše preferencie a možnosti umiestnenia trampolíny.

Správne rozmery trampolíny na jumping

Priestorové možnosti, a teda samotné umiestnenie zohrávajú dôležitú rolu. Ak plánujete cvičiť vonku, veľkosť trampolíny vás príliš neobmedzuje. Fitness trampolína na jumping ponúka množstvo alternatív. Dôležitý je priemer odrazovej plochy. Je podstatné, aby v blízkosti trampolíny s ohľadom na jej veľkosť, bolo dostatok priestoru a to predovšetkým z bezpečnostných dôvodov.

Fitness trampolína na cvičenie

Priemer trampolín na jumping sa pohybuje od 80 do 200 cm. Väčšie trampolíny už ani náhodou nemožno považovať za trampolínu na fitness jumping. Do bytu a menších priestranstiev je najlepšia jumping trampolína s priemerom okolo 120 cm. Trampolína s takýmto rozmerom si nájde svoje miesto v byte, dome či pokojne aj na záhrade. V ponuke nájdete aj trampolíny, ktoré sa líšia tvarom. Najčastejšie ide o oválne no nájdu sa aj štvorhranné (štvorce).

Nosnosť trampolíny

Na trampolíne tohto druhu zrejme neplánuje skákať celá rodina. Každá z trampolín má určenú maximálnu nosnosť, ktorú dokáže zniesť. Ako vždy však platí, že rátať s rezervou nezaškodí. Výrobcovia zvyčajne s rezervou rátajú, no poistiť sa nie je na škodu. Ak má teda trampolína nosnosť 100 kg, pre váš pokoj a predovšetkým bezpečnosť bude lepšie obzrieť sa po trampolíne s nosnosťou aspoň o 10 kg vyššou.

Najlepšie trampolíny na jumping

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Doplnky k trampolíne a bezpečnosť

Najčastejším doplnkom, ktorý býva súčasťou jumping trampolíny je držadlo. Výhodou je, ak je výškovo nastaviteľné. Pri trampolínach na jumping platí, že zvyčajne sú pružiny prekryté. Ak tak nie je, vhodným doplnkom, ktorý je takisto i bezpečnostným, sú kryty pružín.

Ženy používajúce trampolíny na cvičenie

Či cvičíte vonku alebo vnútri, pochvaľovať si budete protišmykovú podložku, ktorá zabezpečí, že vaša trampolína bude mať ešte lepšiu stabilitu. S tým súvisí aj umiestnenie trampolíny v priestore, a teda dbajte na to, aby v okolí trampolíny bolo dostatok miesta a nedošlo pri vášnivom cvičení k nepríjemnému zraneniu.

Všetky trampolíny, špeciálne fitness trampolíny na jumping, sú testované a podrobené záťažovým testom. Konštrukcia, odrazová plocha i všetky súčiastky sú vyrobené z materiálov prvotriednej kvality. Aj vďaka týmto vlastnostiam máte možnosť využiť ich potenciál a vyskákať sa do sýta.

Výhody jumpingu

Najväčšou doménou jumpingu i výhodou zároveň je zvyšovanie tepovej frekvencie, čo vám umožňuje zrýchliť krvný obeh. Týmto spôsobom sa zlepšuje vaša kondícia a výdrž. Pomáhate tak vášmu kardiovaskulárnemu systému. Pravidelné cvičenie na trampolíne zlepšuje váš pohyb a buduje lepšiu stabilitu. Skákanie je skvelým prostriedkom pre rozvoj svalstva spodnej časti tela a brucha. Ideálne pomáha tvarovať zadok, zadné stehná a lýtka. Okrem toho zapájate aj brušné svalstvo neustálymi sťahmi pri odrazoch. Vaše telo neabsorbuje také nárazy ako napríklad pri behu a pritom spaľujete kalórie rovnako účinne.

Hlavné výhody skákania na jumping trampolíne

  • Zlepšenie kondície,
  • budovanie svalstva (zadok, stehná, lýtka, brucho),
  • zlepšenie motoriky,
  • prekrvovanie ciev – zlepšuje kardiovaskulárny systém,
  • zvyšovanie odolnosti imunity,
  • menej zaťažuje kĺbové časti a kosti.

Obľúbené fitness trampolíny

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte? Závesy sa hodia do každej izby. Neveríte?

Máte doma závesy? Hodia sa nielen do obývačky či spálne, ale aj do detskej izby a kuchyne. Sú dekoračným doplnkom, ktorý dodá miestnosti svojský ráz.

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.

Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba

Vedeli ste, že oranžová ako jedna z mála farieb podporuje chuť do jedla a zmyslový pôžitok z vychutnávania si stravy? Je preto prekvapujúce, že sa v kuchyniach objavuje tak málo. Ak ju...Publikované dňa: 28.03.2019
Hodnotenie článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Akú raketu na stolný tenis? Butterfly, Stiga alebo YasakaAkú raketu na stolný tenis? Butterfly, Stiga alebo Yasaka

Chcete so stolným tenisom začať, prípadne ste už aktívny hráč? Pomôžeme vám s výberom pingpongovej rakety. Čo je pri výbere rakety dôležité? V čom sa jednotlivé druhy rakiet odlišujú?

Najlepší cyklo batoh? Recenzie a test chvália Cube, Scott, Kellys a DeuterNajlepší cyklo batoh? Recenzie a test chvália Cube, Scott, Kellys a Deuter

Cyklo batohy budú vďaka svojej konštrukcii a užitočným vlastnostiam vašimi dobrými spoločníkmi nielen pri bicyklovaní, ale tiež pri iných športových činnostiach. Aký batoh na bicykel si...

Najlepšie vibromasážne stroje na chudnutie? Gymbit vibroshaper v top 3Najlepšie vibromasážne stroje na chudnutie? Gymbit vibroshaper v top 3

Dobrým pomocníkom pri rysovaní svalstva je tzv. vibromasážny stroj, s ktorým dosiahnete vďaka reflexívnemu sťahovaniu svalov lepšie výsledky. Prečítajte si o ňom všetko podstatné.