Aká fitness trampolína na cvičenie doma a jumping je najlepšia?

Trampolína už dávno nie je len pre deti. Zvlášť, ak sa na trampolínu pozriete „fitness očami“. Trampolína na jumping, ktorá sa svojou popularitou dostala na úroveň pilates, aerobiku či jogy, rozhodne bude mať svoje využitie.

Trampolína na jumping

Skupinové tréningy v posilňovni sú určite super, no nie vždy je na to čas. Realizovať sa môžete aj doma. Ako si vybrať správnu fitness trampolínu na jumping? Prináša jumping ako druh cvičenia skutočné výsledky? Dá sa takto účinne schudnúť? Všetko podstatné sa dozviete v našom článku.

Obľúbené fitness trampolíny


Dôležité parametre

Pri výbere trampolíny je podstatné sledovať parametre, ktoré sú pre nás najpodstatnejšie. Všímať by ste si preto určite mali:

  • rozmery trampolíny,
  • maximálne zaťaženie trampolíny,
  • doplnky k trampolíne,
  • bezpečnosť trampolíny.

Dôležite je takisto vedieť, či chcete trampolínu na jumping využívať v exteriéri a dopriať si počas leta športový zážitok vonku, alebo chcete malú trampolínu, ktorá sa pokojne zmestí do vašej obývačky. O rozmeroch teda nerozhodujú len vaše preferencie a možnosti umiestnenia trampolíny.

Správne rozmery trampolíny na jumping

Priestorové možnosti, a teda samotné umiestnenie zohrávajú dôležitú rolu. Ak plánujete cvičiť vonku, veľkosť trampolíny vás príliš neobmedzuje. Fitness trampolína na jumping ponúka množstvo alternatív. Dôležitý je priemer odrazovej plochy. Je podstatné, aby v blízkosti trampolíny s ohľadom na jej veľkosť, bolo dostatok priestoru a to predovšetkým z bezpečnostných dôvodov.

Fitness trampolína na cvičenie

Priemer trampolín na jumping sa pohybuje od 80 do 200 cm. Väčšie trampolíny už ani náhodou nemožno považovať za trampolínu na fitness jumping. Do bytu a menších priestranstiev je najlepšia jumping trampolína s priemerom okolo 120 cm. Trampolína s takýmto rozmerom si nájde svoje miesto v byte, dome či pokojne aj na záhrade. V ponuke nájdete aj trampolíny, ktoré sa líšia tvarom. Najčastejšie ide o oválne no nájdu sa aj štvorhranné (štvorce).

Vyberáme z nášho katalógu

Nosnosť trampolíny

Na trampolíne tohto druhu zrejme neplánuje skákať celá rodina. Každá z trampolín má určenú maximálnu nosnosť, ktorú dokáže zniesť. Ako vždy však platí, že rátať s rezervou nezaškodí. Výrobcovia zvyčajne s rezervou rátajú, no poistiť sa nie je na škodu. Ak má teda trampolína nosnosť 100 kg, pre váš pokoj a predovšetkým bezpečnosť bude lepšie obzrieť sa po trampolíne s nosnosťou aspoň o 10 kg vyššou.

Doplnky k trampolíne a bezpečnosť

Najčastejším doplnkom, ktorý býva súčasťou jumping trampolíny je držadlo. Výhodou je, ak je výškovo nastaviteľné. Pri trampolínach na jumping platí, že zvyčajne sú pružiny prekryté. Ak tak nie je, vhodným doplnkom, ktorý je takisto i bezpečnostným, sú kryty pružín.

Ženy používajúce trampolíny na cvičenie

Či cvičíte vonku alebo vnútri, pochvaľovať si budete protišmykovú podložku, ktorá zabezpečí, že vaša trampolína bude mať ešte lepšiu stabilitu. S tým súvisí aj umiestnenie trampolíny v priestore, a teda dbajte na to, aby v okolí trampolíny bolo dostatok miesta a nedošlo pri vášnivom cvičení k nepríjemnému zraneniu.

Všetky trampolíny, špeciálne fitness trampolíny na jumping, sú testované a podrobené záťažovým testom. Konštrukcia, odrazová plocha i všetky súčiastky sú vyrobené z materiálov prvotriednej kvality. Aj vďaka týmto vlastnostiam máte možnosť využiť ich potenciál a vyskákať sa do sýta.

Výhody jumpingu

Najväčšou doménou jumpingu i výhodou zároveň je zvyšovanie tepovej frekvencie, čo vám umožňuje zrýchliť krvný obeh. Týmto spôsobom sa zlepšuje vaša kondícia a výdrž. Pomáhate tak vášmu kardiovaskulárnemu systému. Pravidelné cvičenie na trampolíne zlepšuje váš pohyb a buduje lepšiu stabilitu. Skákanie je skvelým prostriedkom pre rozvoj svalstva spodnej časti tela a brucha. Ideálne pomáha tvarovať zadok, zadné stehná a lýtka. Okrem toho zapájate aj brušné svalstvo neustálymi sťahmi pri odrazoch. Vaše telo neabsorbuje také nárazy ako napríklad pri behu a pritom spaľujete kalórie rovnako účinne.

Hlavné výhody skákania na jumping trampolíne

  • Zlepšenie kondície,
  • budovanie svalstva (zadok, stehná, lýtka, brucho),
  • zlepšenie motoriky,
  • prekrvovanie ciev – zlepšuje kardiovaskulárny systém,
  • zvyšovanie odolnosti imunity,
  • menej zaťažuje kĺbové časti a kosti.

Obľúbené fitness trampolíny

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

13/02/2021 17:32
Lenka

Trampolina je super vec. Maju ju aj moje deti a občas si s nimi na nej zaskačem i ja. Je to super na odreagovanie po naročnom dni v práci

03/08/2021 09:33
Gitka

Máme trampolínu inSPORTline Cordy 114 cm a je super. Pôvodne sme kúpili GOFIT PRO 102 cm, ktorú sme však vrátili, pretože nám prekážala vysoká hlučnosť pružín. S inSPORTline Cordy sme spokojnejší a dokonca bola aj lacnejšia. Skáče sa na nej skvele, je tvrdšia a odraz je lepší. Trampolína má dostatočný rozmer, preto je vhodná aj na jumping fitness. Taký malý postreh, ktorý snáď niekomu pomôže, pri montáži kruhu, ktorý sa skladá z troch častí, si treba dať pozor na to, aby bol úplne vodorovný. Inak nebudú nožičky dobre sedieť na zemi. Preto odporúčam, aby ste pred natiahnutím lán položili trampolínu na miesto, kde ju chcete používať. Trampolína je svojou veľkosťou vhodná aj do väčšieho bytu. Je taká akurát, ani malá, ani veľká. Vyzdvihujem tichosť oproti modelu, ktorý sme vrátili. Tichosť spôsobuje zrejme použitý systém pruženia, pretože namiesto hlučných pružín sú použité pružné gumotextilné laná. Trampolína má demontovateľnú opierku a nožičky majú gumené kryty, vďaka ktorým dobre drží na mieste a nešmýka sa po podlahe. Natiahnutie pružných lán bolo pomerne náročné, ale napokon sme to zvládli a teraz sa už tešíme z výhod trampolíny. Cvičenie na trampolíne je príjemné a myslím si, že aj šetrné ku kĺbom. Madlo, ktoré sa dodáva k výrobku, je príjemné, avšak my sme ho nenamontovali, pretože sme mali strach, že keď budú na trampolíne skákať deti, mohli by sa zraniť. Trampolínu odporúčam dospelým pre rôzne cviky, aby si udržali kondičku, ale aj pre deti, ktoré sa na nej dokážu dostatočne vyblázniť. :-) Túto trampolínu využíva celá naša rodinka a všetci sme s ňou nadmieru spokojní.

05/08/2021 08:33
Dodo

Taktiež mám trampolínu od inSPORTline, ale model PROFI 122 cm, ktorý má aj praktické madlo. Je to skvelá vec pre domáci fitness. Trampolína je kvalitne spracovaná, skvele pruží a bez problémov sa vojde do bytu. Montáž bola jednoduchá a intuitívna, preto som pri skladaní nepotreboval ani návod. Trampolínu som vyberal podľa veľkosti tak, aby sa mi vošla do bytu na vyhradený priestor. Doskok je tak akurát, nie je ani tuhý, ani hlboký. Oceňujem, že pružiny sú bez vŕzgania a dúfam, že sa to nezmení ani časom. Madlo pevne drží, no zatiaľ ho veľmi nevyužívam. Trampolína má rôznorodé využitie, stačí si pohľadať nejaké videá na Youtube. Ak nie ste zvyknutí na skákanie, spočiatku odporúčam, aby ste to neprehnali, pretože budete mať svalovicu na nohách. Je extra skladná a ak ju práve nepotrebujete, bez problémov sa dá zložiť a vsunúť pod posteľ. Pomer ceny a kvality je super, kúpu neľutujem.

07/08/2021 15:14
Mirek

Na dvore pred domom máme trampolínu Fitness King 305 cm aj s ochrannou sieťou. Bláznia sa na nej väčšinou naše dve deti a tiež deti suseda, keď k nám prídu na návštevu. No trampolína je super vec aj pre dospelých. Jednak sa zabavíte a tiež si precvičíte svaly spodných partií. Samotná trampolína je dobrá a kvalitne spracovaná, konštrukcia je pevná a stabilná. Montáž bola jednoduchá a zvládol som ju sám bez kohokoľvek pomoci. Škoda, že ochranná sieť nie je vyrobená z pevnejšieho materiálu, ale je to len maličký nedostatok. Deti si vďaka trampolíne zlepšujú svoju koordináciu aj obratnosť. Skákacia plocha je dostatočne veľká a priestranná, aby na nej súčasne mohli skákať viacerí. Cena, za ktorú som ju kúpil, bola výhodná. Deti sú z nej nadšené a využívajú ju často, dokonca sa začali oveľa menej hrať s mobilnými telefónmi, čo je super. Nosnosť je až 180 kilogramov, preto si na nej občas zaskáčem aj ja spolu s manželkou. Všetci sme spokojní a odporúčame ostatným, ktorí zvažujú kúpu.

29/04/2022 22:11
Sky

mame ju doma, mame ale klasicku velku nadzemnu z ochrannou sietkou po stranach, aby mi z nej deti nevypadli

29/05/2022 14:01
Topa

mam radšej klasicku trampolinu, na ktorej si zaskačem nielen ja, ale aj moje deti

05/11/2022 12:00
Nika

Dobrý deň mám otázku,chcela by som takú trampolínu, len neviem či je vhodná trampolína do 100kg ,a ja vážim 98kg čo myslíte je to v hodné má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za odpoveď ????

07/11/2022 07:41
Milka

Dobrý deň, to určite vhodné nie je, mal by tam byť rozdiel aspoň 10-20 kg, čiže pri vašej hmotnosti potrebujete nosnosť cca 120 kg.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Nástenné hodiny dodajú miestnosti štýl. Hodia sa do obývačky i do kuchyne Nástenné hodiny dodajú miestnosti štýl. Hodia sa do obývačky i do kuchyne

Drevené, kovové, sklenené nástenné hodiny, dizajnové, moderné i vintage modely sa budú krásne vynímať na každej stene. Môžete ich použiť v interiéri aj v exteriéri. Je z čoho vyberať.

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.Publikované dňa: 28.03.2019
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Merino termoprádlo pri športovaní? Merino vlna vhodná do mrazu i na bicykelMerino termoprádlo pri športovaní? Merino vlna vhodná do mrazu i na bicykel

Termoprádlo na zimu je základom oblečenia každého športovca. Udržiava stálu telesnú teplotu a odvádza pot od pokožky. Prečo si obstarať práve merino termoprádlo a čím je merino vlna taká...

Akú turistickú obuv? Vysokú! Vyskúšajte Garmont alebo MammutAkú turistickú obuv? Vysokú! Vyskúšajte Garmont alebo Mammut

Chystáte sa do hôr, ale v skrinke na topánky sa na vás usmievajú len sandále a iná nevhodná obuv? Vieme, ako si vybrať z ponuky outdoorovej obuvi správne.

Najlepšie freestyle kolobežky majú dobré recenzie, avšak nie sú lacnéNajlepšie freestyle kolobežky majú dobré recenzie, avšak nie sú lacné

Lákajú vás skoky, zdolávanie prekážok a trochu adrenalínu? Freestyle kolobežka vám poskytne presne takú zábavu, po akej túžite. V našom článku vám poradíme, akú kolobežku si z bohatej...