Ako vybrať kávovar + najlepšie kávovary

Aj pre vás je káva overený „životabudič“, bez ktorého by ste deň ani nevedeli začať? Vôňa a chuť lahodnej kávy je pre niekoho doslova závislosťou. Samozrejme poznáme ľudí, ktorým stačí akákoľvek káva, pripravená hocijako.

Príprava kávy v pákovom kávovare

Ak ste však aspoň trocha náročnejší alebo si potrpíte na niečo viac ako len akokoľvek chutiacu dávku kofeínu, určite sa do kvalitnej kávy oplatí investovať. A nemusí to byť vždy veľa.

A ako si tento lahodný nápoj pripraviť doma? S touto otázkou prichádza na scénu ešte náročnejší problém... Aký kávovar? Aký kávovar si vlastne vybrať? Ktoré kávovary sú najlepšie a najobľúbenejšie? Podľa čoho vyberať kávovar?

My sme si pre vás pripravili komplexné informácie z oblasti kávovarov, ktoré vám zaručene pomôžu. Zozbierali sme pre vás podstatné informácie, hodnotenia a recenzie kávovarov, ktoré vám pomôžu sa zorientovať. Takisto ich cenové triedy a typy kávovarov, ktoré sú na trhu k dispozícii.

 

Pozrite si najlepšie hodnotené plne automatické kávovary

MiestoModelHodnotenieViac info
1. DeLonghi ESAM 3000 Magnifica recenzia 5 hviezdičiek Zobraziť produkt
2. DeLonghi ECAM 22.110 B recenzia 5 hviezdičiek Zobraziť produkt
3. Krups Roma EA 8108 recenzia 5 hviezdičiek Zobraziť produkt

Automatické kávovary

V zásade platí, že automatický kávovar urobí všetku prácu za nás. Stačí položiť šálku a o pár minút si môžete vychutnať to najlepšie espresso. Automatické kávovary však majú dve kategórie.

Plnoautomatický kávovar je prístroj, ktorý sa nám postará o prípravu nápojov od namletia kávy až po ich dokonalé naservírovanie do šálky. Okrem klasického espressa sa tento inteligentný kávovar postará o aj o prípravu latté, latte machiato či cappuccino. V domácnosti sú plnoautomatické kávovary obľúbené, niekedy nás však odradí ich vyššia cena.

Ponuka nápojov plnoautomatického kávovaru

Poloautomatické kávovary sú cenovo dostupnejšie, no zároveň si vyžadujú našu čiastočnú asistenciu. Niekedy je potrebné dávkovať vodu, inokedy pomlieť kávu, pretože absentuje mlynček na kávu a niektoré je zasa potrebné precíznejšie čistiť. Cena je však o niečo prívetivejšia.

Kapsulové kávovary

Tento druh kávovaru je všeobecne v domácnosti najobľúbenejší. Prečo práve on? Nepotrebuje žiadne dodávky mletej kávy, mlieka, cukru a podobne. Do kapsulových kávovarov sa vkladajú kapsule, ktoré obsahujú všetky ingrediencie potrebné pre prípravu vášho nápoja od espressa až po horúcu čokoládu či čaj s mliekom.

Kapsulový kávovar Dolce Gusto

Kapsulový kávovar je v zásade automatizovaný prístroj, ktorý je podobný automatickému kávovaru. Je však o niečo menej náročný na údržbu. Nevýhodou azda môže byť dokupovanie kapsúl, ktoré môžu byť pri častom pití finančne nákladnejšie a zároveň väčšie množstvo plastového odpadu.

Pákové kávovary

Hoci sa nám možno nebude páčiť, že pákové kávovary treba obsluhovať, ale vedzte, že najkvalitnejšiu prípravu kávy nám ponúkne práve tento kávovar. Zariadenie je potrebné obsluhovať manuálne a pre prípravu kávy je potrebné poznať určité zásady. Množstvo kávy, hrubosť mletia a množstvo vody. Ich cena je častokrát nižšia, no je potrebné poznať proces prípravy daného druhu kávy.

Varenie kávy v pákovom kávovare

Pákové kávovary sa bežne používajú v reštauráciách či kaviarňach. Aj to svedčí o kvalite a chuti kávy z tohto kávovaru. 

Recenzie kávovarov, ktoré sú na trhu obľúbené

DeLonghi ESAM 3000 Magnifica

Je plnoautomatický kávovar talianskej značky DeLonghi, ktorý je sympatický dizajnom a v neposlednom rade svojimi funkciami.

Hmotnosť: 10,5kg
Parný tlak v baroch: 15
Zásobník na kávu: 120g
Objem nádržky na vodu: 1,8 l

Plnoautomatické espresso DeLonghi ESAM 3000 Magnifica

Orientačná cena tohto automatického kávovaru je približne 300€. Prístroj sa vyznačuje takisto funkciou nastavenia hrubosti mletia, automatickým odvápňovaním a jednoduchou obsluhou.

viac informácií

 

DeLonghi ECAM 22.110 B

Opäť ide o produkt značky DeLonghi, ktorý patrí medzi plnoautomatizované kávovary. Jeho cenová relácia je na hodnote približne 300€ a rovnako mu nechýbajú žiadne funkcie vrátane časovača alebo nastaviteľného mlynčeka. Vyznačuje sa takisto nízkou hlučnosťou.

Hmotnosť: 9kg
Parný tlak v baroch: 15
Zásobník na kávu: 250g
Objem nádržky na vodu: 1,8l
 

Plnoautomatické espresso DeLonghi ECAM 22.110 B

viac informácií

 

Krups Roma EA 8108

Plnoautomatické espresso Roma EA8108 sa vyznačuje kvalitnou prípravou kávy bez akejkoľvek vašej asistencie. Kávovar Krups je vybavený hydraulickým lysom, ktorý kávu stlačí a znásobí intenzitu chuti a arómy kávy. 

Hmotnosť: 9,1kg
Parný tlak v baroch: 15
Zásobník kávy: 500g
Objem nádržky na vodu: 1,6l

Plnoautomatické espresso Krups Roma EA 8108

Nastaviteľný mlynček a automatické odvápňovanie je veľkou výhodou, keďže vodný kameň je veľkým nepriateľom týchto prístrojov. Orientačná cena je približne 330€.

viac informácií

 

Krups Nescafé Dolce Gusto Piccolo KP 100B

Kapsulový kávovar značky Krups sa vyznačuje vysokou kvalitou  a jeho výhodou je možnosť pripravovania teplých i studených nápojov.

Hmotnosť: 2,2kg
Parný tlak v baroch: 15
Objem nádržky na vodu: 0,6l
Plnenie kapsulami značky Krups
 

Kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Piccolo KP 100B

Hoci je prístroj hlučnejší a má menší zásobník na vodu, pre domácnosti ide o kvalitného pomocníka za rozumnú cenu okolo 55€.

viac informácií

 

Bosch Tassimo Suny TAS 3202

Je kapsulový kávovar nemeckej značky Bosch, ktorý sa vyznačuje jednoduchou obsluhou, údržbou a rýchlou prípravou kávy. Kapsule Tasssimo obsahujú praženú mletú kávu a ponúkajú širokú škálu nápojov od espressa, orechového cappuccina až po karamelové Latté. Cena sa pohybuje približne okolo 60€.

Hmotnosť:2,7kg
Parný tlak v baroch: 3,3
Objem nádržky na vodu: 0,8l
Plnenie kapsulami značky Tassimo
 
Kapsulový kávovar Bosch Tassimo Suny TAS 3202 

Cena sa pohybuje približne okolo 60€.

viac informácií

 

Electrolux EEA 111

Pakový kávovar, ktorým si zabezpečíte prípravu tej najkvalitnejšej kávy ako z kaviarne. Výhodou je napríklad možnosť predohrevu šálok a takisto funkcia prietokového ohrevu, ktorá šetrí energiu a zohreje iba potrebné množstvo vody.

Hmotnosť: 5,92kg
Parný tlak v baroch: 15
Objem nádržky na vodu: 1,25l
 

Pákový kávovar Electrolux EEA 111

Orientačná cena: 90€

viac informácií

 

Catler ES 8013

Značka Catler sa vyznačuje profesionálnou výrobou pákových kávovarov a patrí medzi skutočné profesionálne kávovary, vďaka ktorým si pochutnáte na chutnej káve. Okrem trojročnej záruky na tento model dostanete funkciu automatického odvápňovania, 250g zásobník na kávu a automatické dávkovanie množstva kávy.

Hmotnosť: 15kg
Parný tlak v baroch: 15
Objem nádržky na vodu: 2l

Pákový kávovar Catler ES 80112

Orientačná cena: 700€

viac informácií

Pozrite si aj naše inšpirácie

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Vyrezávané Halloween tekvice Vyrezávané Halloween tekvice

Viete kedy je Halloween? Už o pár týždňov! A máte už premyslený motív, ktorý tento rok vyrežete na tekvicu? Ak nie, potom sa nemusíte stresovať - pripravili sme pre vás to najlepšie z...

Červená obývačka Červená obývačka

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.Publikované dňa: 27.07.2017
Hodnotenie článku:
(91.6%)

Autor článku

Denis Ruščák

Spoľahlivosť, kreativita, rešpekt a chuť na sebe neustále pracovať je správny recept, ako si získať čitateľa a zároveň napredovať. Už od čias...

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať domácu pekáreň na chlieb a bagety Ako vybrať domácu pekáreň na chlieb a bagety

Jednou z výhod, prečo do domácej pekárne investovať je vždy čerstvý chlieb a iné pečivo. V pekárničke nájdete skvelého pomocníka. Ako si však vybrať tú najlepšiu? Poradíme vám!

Najlepšia žehlička - ako vybrať žehličku poradia recenzie a testy Najlepšia žehlička - ako vybrať žehličku poradia recenzie a testy

Výber žehličky nie je vôbec jednoduchý! Má byť ľahká či ťažká? Koľko pary potrebujeme? A ktorý povrch je ten najlepší? Poradíme vám aké parametre si všímať pri výbere novej žehličky.

Vlastná vonkajšia jacuzzi, vírivka na záhrade? Ako vybrať? Vlastná vonkajšia jacuzzi, vírivka na záhrade? Ako vybrať?

Túžite po každodennom relaxe? Zaobstarajte si domácu jacuzzi! Ako si vybrať vírivku? Čo je pri výbere dôležité? Ako sa o vírivku na záhrade starať? Tie najpodstatnejšie informácie práve...


Komentáre

11/08/2017 11:30
Tamara Kováčová

Doma mám pressostroj DeLonghi ECAM 22.110B a môžem ho jedine odporučiť, je výborný! Zabudovaný mlynček, automatické prečisťovanie, jednoduchá obsluha, pekný dizajn a vzhľadom na funkcie aj výhodná cena. A tá káva!! (samozrejme treba investovať do kvalitnejšej a nesypať tam zrnkovú za 5€ / kg).

29/08/2017 12:05
Gabor Danko

Nedávno som spravil test kapsulových kávovarov. Mne najviac vyhovuje buď cenovo dostupný Dolce Gusto Piccolo alebo dizajnovo najkrajší model medzi kapsulovými kávovarmi Dolce Gusto Drop. Zas keď chcete si vychutnať extra chuť kávy tak u mňa vyhráva Nespresso Pixie. Kvalita a chuť Nespresso kávy vás určite začarí.

07/09/2017 13:21
Michal

Kúpil som Dolce Gusto, ale tá kapsulová káva nie je nič pre mňa.Sto ľudí, sto chutí. Pokiaľ by som sa mal znovu rozhodnúť, kúpim niečo z dvoch posledných modelov.

24/09/2017 20:57
Gabor Danko

Michal, tak keď si objednal cez e-shop tak si ho mal poslať späť (asi len do 14 dní) a kúpiť si Nespresso kávovar :) Ja som otestoval Pixie a najkvalitnejšia káva je Nespresso.
Alebo si vyskúšaj napríklad SupreMio kávovú kapsulu, ktorá je kompatibilná s Dolce Gusto kapsulovými kávovarmi.

25/09/2017 09:00
Jana

kapsulova kava nie je kava ;-) radsej investovat do lacnejsieho pakoveho espressa ako do predrazeneho kapsuloveho kavovaru, do ktoreho clovek pcha kapsule, ktore boli vyrobene pred x mesiacmi.. hmm ta aroma... dakujem, neprosim

Pridať komentár