Ako vybrať kávovar? Najlepšie automatické, poloautomatické či kapsulové kávovary

Aj pre vás je káva overený „životabudič“, bez ktorého by ste deň ani nevedeli začať? Vôňa a chuť lahodnej kávy je pre niekoho doslova závislosťou. Samozrejme, poznáme ľudí, ktorým stačí akákoľvek káva, pripravená hocijako. Ak ste však aspoň trocha náročnejší alebo si potrpíte na niečo viac ako len akokoľvek chutiacu dávku kofeínu, určite sa do kvalitnej kávy oplatí investovať. A nemusí to byť vždy veľa.

Príprava kávy v pákovom kávovare

A ako si tento lahodný nápoj pripraviť doma? S touto otázkou prichádza na scénu ešte náročnejší problém – aký kávovar si vlastne vybrať? Ktoré kávovary sú najlepšie a najobľúbenejšie? Podľa čoho vyberať kávovar? My sme si pre vás pripravili komplexné informácie z oblasti kávovarov, ktoré vám zaručene pomôžu. Zozbierali sme pre vás podstatné informácie, hodnotenia a recenzie kávovarov, ktoré vám pomôžu sa zorientovať. Takisto ich cenové triedy a typy kávovarov, ktoré sú na trhu k dispozícii.

Obľúbené kávovary


Automatické kávovary

V zásade platí, že automatický kávovar urobí všetku prácu za nás. Stačí položiť šálku a o pár minút si môžete vychutnať to najlepšie espresso. Automatické kávovary však majú dve kategórie.

Plnoautomatický kávovar 

Ide o prístroj, ktorý sa nám postará o prípravu nápojov od namletia kávy až po ich dokonalé naservírovanie do šálky. Okrem klasického espressa sa tento inteligentný kávovar postará o aj o prípravu latté, latte machiato či cappuccino. V domácnosti sú plnoautomatické kávovary obľúbené, niekedy nás však odradí ich vyššia cena.

Poloautomatické kávovary

Sú cenovo dostupnejšie, no zároveň si vyžadujú našu čiastočnú asistenciu. Niekedy je potrebné dávkovať vodu, inokedy pomlieť kávu, pretože absentuje mlynček na kávu a niektoré je zasa potrebné precíznejšie čistiť. Cena je však o niečo prívetivejšia.

Ponuka nápojov plnoautomatického kávovaru

Ako vybrať automatický kávovar

Ak túžite po automatickom kávovare, v ktorom si pripravíte kávu podľa svojich predstáv, musí vám kávovar umožniť nastaviť tlak, teplotu vodu, hrubosť mletia kávy a aj možnosť mlieko napeniť. Aké najdôležitejšie parametre si všímať pri kúpe automatického kávovaru?

 • Mlynček na kávu = nájdete ho v plnoautomatických kávovaroch a na výber máte keramický a oceľový mlynček na kávu. Mechanizmus mletia kávy môže byť s trieštivými nožmi (kávové zrná seká, preto môže byť káva namletá nerovnomerne) alebo s mlecími kameňmi (kávové zrná drví rovnomerne na hrúbku, akú ste si nastavili). Mlynček môže mať ploché alebo kónické mlecie kamene z ocele alebo keramiky. Kónické sa zahrievajú menej a kávové zrná sa nepália. Oceľ je trvácnejšia, avšak sa viac zahrieva, keramické kamene vytvárajú menej tepla, ku kávovým zrnám sú preto šetrnejšie.
 • Hrubosť mletia kávy = ovplyvňuje výslednú chuť kávy. Zvyčajne je na výber 2 až 13 stupňov mletia. Zlatou strednou cestou je aspoň 5 – 7 stupňov.
 • Napeňovač mlieka = niektoré kávovary majú výpust/trysku na horúcu paru (mlieko treba šľahať ručne) a niektoré majú mliečny systém (napenenie mlieka prebieha automaticky). Vďaka parnej dýze si mlieko môžete našľahať podľa vlastných predstáv, avšak zručnosť šľahania musíte nadobudnúť. Zabudovaná alebo externá nádoba/karafa na mlieko je na obsluhu jednoduchšia, vy sami si zvolíte, či chcete ručné alebo automatické penenie.
 • Zásobník na kávu a nádoba na vodu = zásobník na kávu s veľkosťou do 300 g, pokiaľ chcete dopĺňať kávu len raz za čas, a do 150 g, ak chcete vždy čerstvé kávové zrná. Nádoba na vodu by mala mať objem do 1,5 l (na prípravu 1 až 2 šálok denne ), na bežné používanie, teda viac šálok denne, vám postačí objem do 2 l. Zásobník na kávu sa plní zboku alebo zhora a zásobník na vodu je odnímateľný zo strany alebo spredu.
 • Tlak = hoci je ideálny tlak na prípravu espressa 9 barov, v prípade domáceho kávovaru by mal mať prístroj tlak aspoň 15 barov. Dôvodom je chýbajúce čerpadlo, ktoré by zabezpečilo konštantný tlak. Automatické kávovary majú vibračnú pumpu a tá neudrží konštantný tlak. Počas prípravy kávy stúpa a klesá a a požadovaných 9 barov dosahuje v priemere.
 • Teplota vody = dôležité je, s akou teplotou vody kávovar pracuje, ideálna teplota na prípravu kávy je okolo 90 °C. Teplota vody by sa mala dať nastaviť, každý druh kávy si totiž vyžaduje inú teplotu vody (najčastejšie sa pohybuje od 87 do 93 °C).
 • Ovládanie kávovaru = môže byť tlačidlové alebo dotykové (na ovládacom paneli sa nachádzajú v oboch prípradoch ikony). Displej nie je bežnou súčasťou automatického kávovaru, bežne sa nachádza len na drahších modeloch.
 • Funkcie a vlastnosti = v prípade automatických kávovarov sa môžete stretnúť s množstvom inteligentných vlasností, niektoré sú dôležité menej, ine viac. Oceníte nahrievanie šálok, funkciu horúcej vody, nastavenie sily kávy a množstva vody, nastaviteľnú výšku výpustu, možnosť automatickej prípravy rôznych druhov káv, uloženie obľúbeného nápoja, časovač, aróma systém, termoblok, samočistenie a odvápňovanie, ale aj WiFi aj ukazovateľ množstva vody a kávy.

Lacný automatický kávovar DeLonghi, Philips alebo Krups

Lacný automatický kávovar stojí do 400 eur. Nie všetky kávovary v tejto cenovej kategórii sú na rovnej kvalitatívnej úrovni, preto si treba všímať recenzie kávovarov. V strednej cenovej kategórii do 800 eur už nenatrafíte na zlý kávovar. Stretnete sa s dobrou kvalitou i funkcionalitou. Najdrahšie automatické kávovary nad 800 eur zaujmú kvalitným vyhotovením i rôznymi funkciami.

Odporučiť vám môžeme kvalitné automatické kávovary DeLonghi, Jura, Philips a Siemens. Výborné renomé majú taktiež automatické kávovary Krups. Nízkou cenou zaujmú kávovary Sencor alebo Klarstein.

TOP automatické espressá

Pozrite si viac produktov z kategórie automatické kávovary

Kapsulové kávovary

Tento druh kávovaru je všeobecne v domácnosti veľmi obľúbený. Prečo práve on? Je relatívne lacný, nepotrebuje dodávky mletej kávy, mlieka či cukru. Ide o prístroj, ktorý je v princípe veľmi podobný automatickému kávovaru. Je však o niečo menej náročný na údržbu.

Do týchto kávovarov sa totiž vkladajú kapsule, ktoré obsahujú všetky ingrediencie potrebné na prípravu vášho nápoja od espressa, cappuccina, caffé latte až po horúcu čokoládu či čaj s mliekom. Ich veľkým plusom je ich čerstvosť, keďže je každá kapsula hermeticky uzavretá

Jeho obsluha je mimoriadne jednoduchá – kapsula sa jednoducho vloží do zásobníka a príprava nápoja sa začína ihneď po stlačení tlačidla Štart. Veľkým plusom je rýchlosť prípravy kávy, ale aj fakt, že nápoj z kapsulového kávovaru sa vždy podarí. Nemusíte si lámať hlavu nad tým, ako pripraviť dokonalú mliečnu penu. Kávovar sa o to postará vo vlastnej réžií.

Dajte si však pozor, aby ste vždy kúpili kapsule pre vašu značku kávovaru. Kapsule bohužiaľ nie sú univerzálne. Pred kúpou nového kávovaru na kapsule je vhodné overiť si, či značka, ktorú sme si vybrali, vyrába všetky druhy nápojov, ktoré si radi doprajeme

Najznámejšie kapsulové kávovary sú:

 • Krups Nescafé Dolce Gusto
 • Nestlé Nespresso
 • Bosch Tassimmo

Kapsulový kávovar je dokonalou voľbou pre tých, ktorí si kávu vychutnajú iba z času na čas. Kúpa kapsúl je totiž finančne nákladná. 1 šálky kávy vás výjde až niekoľkonásobne viac ako 1 káva z pákového alebo automatického kávovaru. Väčšina týchto kávovarov navyše neumožňuje prípravu 2 šálok nápoja naraz.

Snáď najväčším mínusom je negatívny dopad na životné prostredie. Kapsule sú jednorázové, nedajú sa opätovne naplniť a použiť znova a znova. S každým nápojom teda vyprodukujeme aj ďalší kus odpadu, ktorý s vysokou pravdepodobnosťou skončí na skládke.

Ako vybrať kapsulový kávovar?

Ako vybrať kapsulový kávovar

Pri kávovaroch na kapsuly je dôležité predovšetkým to, že ide o rýchlu a jednoduchú prípravu kávy. Musíte sa však zmieriť s tým, že nezažijete čerstvú vôňu a chuť kávy ako v prípade automatického alebo pákového kávovaru. Aké parametre si všímať?

 • Tlak = pre prípravu kvalitného espressa je nutný konštantný tlak 9 barov (aj toho z kapsuly), keďže nedisponuje čerpadlom, ktoré by zabezpečilo konštantný tlak, musí dosahovať aspoň 15 barov (počas prípravy kávy tlak stúpa a klesá a požadovaných 9 barov dosahuje v priemere).
 • Objem nádržky na vodu = zvčajne sa pohybuje sa od 0,5 l do 1,5 l. Pokiaľ je u vás väčšia spotreba kávy, uprednostnite modely s väčším objemom.
 • Príkon = čím vyšší príkon, tým rýchlejšie sa voda potrebná na prípravu nápoja ohreje. Pohybuje sa od 1 000 do 1 700 W.
 • Plocha na nahrievanie šálok = dokonalé espresso patrí do teplej šálky, preto je nutné, aby kávovar disponoval plochou na nahrievanie šálok. Vďaka nej môžete taktiež udržavať už pripravený nápoj teplý.
 • Tryska na napenenie mlieka/mliečny systém = napenené mlieko je nevyhnutnou súčasťou nápojov ako cappuccino či latte, preto by mal kávovar, ktorým chcete takéto nápoje pripravovať, disponovať tryskou na napenenie mlieka alebo mliečnym systémom.
 • Nastaviteľný podstavec = je nevyhnutnosťou na dávkovanie nápojov (napr. latte) do vysokej šálky/pohára.
 • Inteligentné kapsuly = kávovar z nich „prečíta“ informáciu o ideálnom tlaku, ktorý má na prípravu daného nápoja použiť.
 • Príprava teplých a studených nápojov = nie všetky kapsulové kávovary dokážu pripravovať všetky druhy nápojov, avšak niektoré umožňujú pripraviť desiatky druhov káv, horúcu čokoládu alebo špeciálne ochutené teplé nápoje. Ľadový čaj a aj skvelé cappuccino dokáže pripraviť stroj, ktorý vie pripraviť teplé aj studené nápoje.
 • Zásobník na použité kapsuly = ak používate kávovar častejšie, je zásobník na použivé kapsul veľmi praktickou záležitosťou.
 • Ovládanie cez smartfón = umožňuje ovládať kávovar pomocou aplikácie cez smartfón či tablet. Môžete si načasovať prípravu kávy, spravovať svoje obľúbené recepty či sledovať zásobu kapsúl.
 • Displej = nájdete ho zriedka, nejde totiž o žiadny o nutnosť. Skôr sa stretnete s digitálnym displejom, tlačidlami alebo dotykovým panelom.
 • Automatické vypnutie = kávovar sa po istej dobe nečinnosti sám vypne.
 • Automatické odvápňovanie = kávovar vás dokáže na nutnosť odvápňovania upozorniť svetelnou signalizáciou, niektoré dokonca disponujú funkciou automatického odvápňovania – po príprave nápoja sa systém vždy prečistí vodou.

Lacné aj kávovary pre náročných ponúka Bosch, Dolce Gusto aj Krups

Kapsulové kávovary sa obľube tešia pre svoju cenovú dostupnosť. Už do 50 eur získate solídny produkt s poloautomatickým ovládaním. Za 60 až 100 eur dostanete väčší model s praktickými funkciami a často aj s kapsulami v balení. V cenovej hladine 100 až 200 eur sa stretnete s luxusnejším vyhotovením či prepracovanejším dizajnom, samozrejmosťou sú profi funkcie (napr. voľba teplých aj studených nápojov.)

Obľúbené sú kapsulové kávovary Bosch či Dolce Gusto, ale taktiež kávovary Krups a DeLonghi. Ponúkajú desiatky modelov, ktoré splnia nároky menej náročných i náročnejších zákazníkov.

Obľúbené kapsulové kávovary

Pozrite si viac produktov z kategórie kapsulové kávovary

Pákové kávovary

Pákové kávovary treba obsluhovať manuálne, faktom však zostáva, že aj s minimálnou snahou pripravíme veľmi kvalitnú šálku kávu s plnou a výraznou chuťou.

Tento druh kávovaru nedisponuje zásobníkom na kávové zrná a lacnejšie modely ani vstavaným mlynčekom. Na prípravu nápojov sa používa mletá káva. Je len na vás, či uprednostníte kúpu hotovej namletej kávy, alebo si ju nameliete na vlastnom mlynčeku na kávu. My vám určite odporúčame možnosť č. 2.

Káva sa dávkuje do špeciálneho sitka, ktoré je súčasťou páky. Princíp fungovania kávovaru je jednoduchý - zohriata voda preteká cez vrstvu dobre utlačenej kávy, ktorá jej prepožičiava perfektnú arómu, silu a chuť. Základné balenie väčšiny modelov obsahuje zásobník (sitko) na prípravu 1 alebo 2 káv zároveň a špeciálne utláčadlo na kávu.

Pre takúto prípravu kávy je potrebné poznať určité zásady. Množstvo kávy, jej kvalita, hrubosť mletia a množstvo vody. Kúpa pákového kávovaru nám však otvára dvere do sveta nekonečných možností nákupu kávy, vďaka čomu môže každý z nás nájsť chuť, ktorá mu bude vyhovovať najviac. 

Druhou možnosťou sú špeciálne "vrecúška" z papierového obalu - E.S.E. pody. Porciovaná káva je mimoriadne vhodná nielen pre kávičkárov začiatočníkov, ktorí nemajú skúsenosť s prípravou kávy v pákovom kávovare. Ocenia ju aj tí z nás, ktorí si chcú celý proces zjednodušiť a zrýchliť. Veľkou výhodou podov je presné množstvo kávy v každej porcií (7g) a ich univerzálna veľkosť.

Zaobstaranie si tohto druhu kávovaru ide ruka v ruke s častejšou údržbou a čistením. Ide o mimoriadne dôležité činnosti, ktoré ovplyvňujú celkovú chuť kávy.

Pákový kávovar Delonghi na prípravu espressa

Ako vybrať pákový kávovar

Pákový kávovar je výbornou možnosťou, ako si v pohodlí domova pripraviť obľúbenú kávu. Podľa čoho si vybrať najvhodnejší model pre vaše potreby?

 • Tlak = kvalitný model by mal disponovať 9 až 15 barmi, avšak 15 barov je v prípade domácich kávovarov ideálny tlak.
 • Teplota vody = najvhodnejšou voľbou je kávovar s nastavenou teplotou na 90 až 96 °C.
 • Parná tryska = môže byť plastová alebo kovová, tá je, samozrejme, lepšiu voľbou. Tryska by mala byť rovná alebo zakončená guľôčkou, trysky so širokou oválnou koncovkou neodporúčame.
 • Páka a sitká/filtre = páka by mala byť celkovová a v základnej výbave by sa mali nachádzať aspoň 2 sitká/filtre. Pri príprave kávy sa síce zaobídete aj bez nich, ale množstvo kávy pri príprave nápoja budete musieť odhadnúť sami.
 • Nádržka na vodu = jej objem sa pohybuje od 0,5 do cca 3 l. Vyberajte podľa toho, ako často a koľko kávy budete pripravovať.
 • Automatické vypnutie a režim Stand by = v prípade automatického vypnutia si všimnite, po akej dobe dôjde v prípade nečinnosti k vypnutiu kávovaru (zvyčajne je to 20 až 30 min.). Pri režime Stand by sa kávovar nevypne, ale prepne do úsporného režimu.
 • Funkcia predhriatia šálok = espresso by ste mali pripravovať do predhriatej šálky. Výhrevná plocha sa zvyčajne nachádza na kávovare.
 • Odkvapová miska = na výber máte misky odnímateľné alebo tie, ktoré sú umiestnené fixne. Odnímateľná miska zjednodušuje údržbu a umožňuje do kávovaru vložiť aj vyššie šálky/poháre.
 • Max. výška šálok = v prípade, že kávovar umožňuje nastavenie výšky šálok, môžete kávu pripravovať do väčších i menších pohárov.
 • Nastavenie veľkosti kávy = pokiaľ to kávovar umožňuje, stačí zvoliť príslušný režim a o všetko ostatné sa kávovar postará sám.
 • Čistenie = pákový kávovar musíte čistiť ručne, preto je dôležité, či sa dá rozobrať a dostanete sa bez problémov ku všetkým častiam, ktoré treba vyčistiť. Oceníte pri tom indikátor zavápnenia, ktorý vás upozorní na potrebu odvápnenia kávovaru, a samočistiaci režim (môže sa spustiť po každej príprave kávy, alebo ho musíte spustiť vy).

Lacné kávovary pre nenáročných, drahšie pre milovníkov kávy

Lacné kávovary do 200 eur sú vhodnou voľbou pre bežných spotrebiteľov. Ide o jednoducho ovládateľné prístroje bez profi funkcií, avšak ich obsluhu zvládnu aj začiatočníci. Za cenu 300 až 500 eur sú dostupné kávovary s parnou tryskou i výhrevnou plochou na šálky, ich obsluha už je trochu náročnejšia. V cenovej kategórii 600 až 1 000 eur sa nachádzajú poloprofesionálne pákové kávovary, ktorých ovládanie si vyžaduje isté skúsenosti. Nezriedka majú integrovaný mlynček a bohaté možnosti nastavenia.

Kvalitné a zároveň cenovo dostupné pákové kávovary ponúkajú značky Electrolux, ETA, Klarstein, Rowenta či Sencor. O niečo drahšie, avšak aj zákazníkmi odporúčané kávovary majú v ponuke výrobcovia DeLonghi či Gaggia. Krok vedľa neurobíte ani ak si zaobstaráte pákový kávovar Krups alebo Sage/Catler.

Najobľúbenejšie pákové kávovary

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie pákové kávovary

Najčastejšie otázky – FAQ

Zaujíma vás ohľadom kávovarov ešte niečo? K dispozícii sú vám komentáre pod článkom. Budeme radi, ak sa podelíte aj o svoje skúsenosti s jednotlivými druhmi kávovarov a pomôžete tak ďalším čítateľom s výberom.

Aké nápoje dokáže pripraviť automatický kávovar?

Automatické kávovary dokážu pripraviť celý rad, niekedy až desiatky nápojov. Ak majú zásobník na mlieko, môžete si dopriať cappuccino, caffé latte alebo latte macchiato stlačením jedného tlačidla. Môžete si pripraviť i čaj alebo horúcu kávu.

Ako sa obsluhuje pákový kávovar?

Do sitka umiestneného v páke treba dať príslušné množstvo namletej kávy, zafixovať ju pod výpust vody a stlačiť tlačidlo na prípravu nápoja.

Sú kapsulové kávovary kompatibilné so všetkými typmi kapsúl?

Väčšina výrobcov má vlastný kapsulový systém, čo znamená, že do jedného modelu nesedia kapsuly určeného do iného modelu.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

11/08/2017 11:30
Tamara Kováčová

Doma mám pressostroj DeLonghi ECAM 22.110B a môžem ho jedine odporučiť, je výborný! Zabudovaný mlynček, automatické prečisťovanie, jednoduchá obsluha, pekný dizajn a vzhľadom na funkcie aj výhodná cena. A tá káva!! (samozrejme treba investovať do kvalitnejšej a nesypať tam zrnkovú za 5€ / kg).

29/08/2017 12:05
Gabor Danko

Nedávno som spravil test kapsulových kávovarov. Mne najviac vyhovuje buď cenovo dostupný Dolce Gusto Piccolo alebo dizajnovo najkrajší model medzi kapsulovými kávovarmi Dolce Gusto Drop. Zas keď chcete si vychutnať extra chuť kávy tak u mňa vyhráva Nespresso Pixie. Kvalita a chuť Nespresso kávy vás určite začarí.

07/09/2017 13:21
Michal

Kúpil som Dolce Gusto, ale tá kapsulová káva nie je nič pre mňa.Sto ľudí, sto chutí. Pokiaľ by som sa mal znovu rozhodnúť, kúpim niečo z dvoch posledných modelov.

24/09/2017 20:57
Gabor Danko

Michal, tak keď si objednal cez e-shop tak si ho mal poslať späť (asi len do 14 dní) a kúpiť si Nespresso kávovar :) Ja som otestoval Pixie a najkvalitnejšia káva je Nespresso.
Alebo si vyskúšaj napríklad SupreMio kávovú kapsulu, ktorá je kompatibilná s Dolce Gusto kapsulovými kávovarmi.

25/09/2017 09:00
Jana

kapsulova kava nie je kava ;-) radsej investovat do lacnejsieho pakoveho espressa ako do predrazeneho kapsuloveho kavovaru, do ktoreho clovek pcha kapsule, ktore boli vyrobene pred x mesiacmi.. hmm ta aroma... dakujem, neprosim

04/05/2019 18:44
Dušana

najlepšia je prekvapkavana kava , takže z pakoveho kavovaru a ak ešte je možnost napenovača na mlieko a možem si spravit suprove latte, som spokojna. jeden taky kavovar mame v práci a jeden doma ( značka Orava)

27/06/2019 15:54
Bibi

k pakovemu je dobre kupovat kvalitnu mletu kavu, alebo mat doma mlynček na kavu a tak si vždy pomliet a mat čerstvu kavu

08/10/2019 15:27
kavickarka

fakt dobru kavu maju v datarte - maju hned niekolko druhov (mne najviac chuti Brazilia), prazi im to slovenska praziaren, prijatelna cena okolo 7-8 € za 250 g... dokonca maju aj bezkofeinovu variantu - asi najlepsiu aku som kedy pila (vyrazna bohata chut, ktora mi u inych znaciek chybala)

22/08/2019 10:38
mato

mal som doma pakovy kavovar Delonghi - super kvalita, vydrzal 8 rokov a potom asi pomaly zacalo odchadzat cerpadlo, nahradil som ho automatickym espressom rovnakej znacky (model DeLonghi ECAM 22.110 B) a som spokojny, je to idealne riesenie pre leniveho cloveka - staci nasypat kavu do nadrzky a potom uz len stlacat tlacidla :-) dakujem za rady, vyberal som aj podla vasho clanku

08/10/2019 13:57
veronika

roozmyslam nad nakupom automatickeho espressa DeLonghi ECAM 350.55 len rozmyslam, ci sa oplati investovat donho tolko penazi lebo ma aj tu nadrzku na mlieko.. mam rada cappuchino, ale fakt neviem ako casto by som to vyuzila.. nema to niekto doma? je to prakticke? alebo radsej investovat do lacnejsieho modelu a napenovaca mlieka osve?

19/09/2021 21:24
Miša

najlepší je automaticky espresovat de longhi z okay. Manžel mi ho kupil k narodeninam

28/11/2021 21:31
Spika

mame automaticky samočistiaci kavovar siemens z okay elektro. Najlepšia kava na svete

27/02/2022 15:29
Bensa

odporučam automaticky na zrnkovu kavu. Su najlepšie

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete Žltá spálňa – výber, ktorý neoľutujete

Máte radi žltú farbu? Potom by nemala vo vašej spálni chýbať. POvzbudú váš spánok a krásne presvetlí miestnosť. V žltej spálni sa budete cítiť komfortne.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.Publikované dňa: 27.07.2017
Posledná aktualizácia: 23.03.2023
Hodnotenie článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nástenná vs mobilná klimatizácia – výhody a nevýhodyNástenná vs mobilná klimatizácia – výhody a nevýhody

Pozreli sme sa na 2 typy klimatizácií – nástenné a mobilné. Aké sú ich prednosti, nevýhody a odlišnosti, kedy a v akom kontexte sa oplatí siahnuť po ktorej klimatizácii?

Najlepšie vysávače. Ako vybrať vysávač? Tyčový, bezvreckový alebo robotický Najlepšie vysávače. Ako vybrať vysávač? Tyčový, bezvreckový alebo robotický

Aký vybrať vysávač? Aký vysávač je najlepší? Prečo sú tyčové vysávače najobľúbenejšie? Aké výhody má robotický vysávač? S výberom poradia recenzie a test vysávačov. Prečítajte si náš...

Remoska ako najlepšia elektrická panvica? Podľa recenzií vyhráva Eta a GuzzantiRemoska ako najlepšia elektrická panvica? Podľa recenzií vyhráva Eta a Guzzanti

Ťažko dnes nájdeme domácnosť, v ktorej by nepomáhali vymoženosti 21. storočia. Pomoc v kuchyni je predsa vždy vítaná. Pamätáte si na remosky? Pri výbere alektrickej panvice vám dnes...