Ako vybrať žehličku na vlasy? Recenzie potvrdzujú, že najlepšia je s keratínom a ionizátorom

Potrebujete skrotiť či dokonca vyrovnať kučery alebo po nich práve naopak túžite? Pravidelná návšteva kaderníckeho salónu môže vyjsť draho, zaobstarajte si žehličku na vlasy.

Ako vybrať žehličku na vlasy?

Pri troche zručnosti dokážete zázraky s vašimi vlasmi aj sama doma. Viete, na čo sa pri jej výbere a kúpe zamerať ? Poradíme vám!

Napredávanejšie žehličky na vlasy

Základné kritériá

Pred samotnou kúpou si ujasnite, na čo budete žehličku na vlasy používaťčo od nej očakávate. Základným kritériom je, či budete žehličkou vlasy vyrovnávať alebo natáčať. Nezabudnite sa kritickým okom pozrieť na kvalitu vašich vlasov, keďže ich žehličky upravujú pri vyšších teplotách. Dôležitým parametrom je tiež veľkosť a materiál žehliacej plochy, nadstaviteľnosť teploty, váha, dĺžka kábla ale i značka produktu.

Rozmyslite si, či vám postačí základný model, alebo či potrebujete žehličku na vlasy s ionizátorom (ktorý eliminuje statickú energiu a dokonale vyrovná vlasy), keratínom alebo dokonca bezdrôtovú žehličku na vlasy.

Základné parametre

Technológia žehličiek na vlasy sa v posledných rokoch posunula dopredu a na trhu sa objavujú čoraz kvalitnejšie a inovatívnejšie kúsky.

Žehlička na vlasy s ionizátorom a keratínom

Profesionálne žehličky na vlasy už dávno nie sú výsadou kaderníckych salónov. Dopriať si ich môžeme aj my. Ktoré žehličky na dlhé či krátke vlasy sú však najlepšie

Materiál žehliacej plochy

Ide o najdôležitejší parameter. Nevhodným výberom žehličky si vlasy môžete raz dva zničiť. Pre každý typ vlasu je vhodný v zásade iný povrch, vyberajte dôkladne a neunáhlite sa. Trh ponúka žehličky na vlasy s týmito povrchovými úpravami:

 • Kov – ak chcete pre vaše vlasy len to najlepšie, tomuto materiálu sa radšej oblúkom vyhnite. Kovové plochy sa zväčša nerovnomerne rozžeravia a vlasy môžu spáliť. Hoci sú tieto typy žehličiek na vlasy cenovo dostupné, neuspokojte sa s tým najlacnejším.
 • Teflón – tento typ povrchu je k vlasom šetrný nakoľko ich teflón chráni pred vysokým teplom pri žehlení. Bonusom navyše je i to, že stylingové prípravky na vlasy sa na tento typ žehličiek nepripaľuje.
 • Keramika – Rovnako ako teflón, ani keramika nespáli vaše vlasy. Keramická žehliaca plocha sa nahrieva rýchlo a práca s týmto druhom žehličky na vlasy je rýchla. Dobrou správou je, že je vhodná pre všetky typy vlasov.
 • Turmalín – potrebujú vaše vlasy lesk, rýchle a jednoduché vyžehlenie? Siahnite po žehličke, ktorej povrch tvorí turmalín kombinovaný najčastejšie s iným druhom povrchu. Turmalínové žehličky nespôsobujú krepovatenie vlasov a sú vhodné pre majiteĽky jemných vlasov.
 • Titán – ak chcete žehličku, ktorá skutočne vydrží roky, investujte do povrchu z titánu. Zo všetkých spomenutých povrchových úprav je najodolnejší.Titánový povrch je vhodný pre silné, hrubé a husté vlasy, ktoré idú ťažšie narovnať.
 • Mramor – hoci patrí menej častý povrch, žehličku tohto možno zaradiť k tým kvalitnejším aj preto, že zaistí okamžitú tepelnú ochranu a zabraňuje poškodeniu vlasov.

V ideálnom prípade hľadajte takú žehličku na vlasy, ktorej povrch je kombináciou rôznych materiálov. Spomínané výhody jednotlivých zástupcov budete môcť využívať naraz (keramika-turmalín alebo keramika-titán). 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie Žehličky na vlasy

Veľkosť ramien

Štandardná šírka žehliacej plochy žehličky je približne 2,5 cm. Celkový rozsah je od 1,5 cm do 5 cm. Výber závisí od vašej preferencie ale i typu a dĺžky vlasov.

Žehličky na vlasy sa delia na dva typy podľa šírky ramien:

 • Žehlička s úzkymi ramenami (úzky styler) – šírka doštičiek je približne 2,5 cm a je vhodná pre všetky typy vlasov. Okrem žehlenia vlasov zvládne aj ich navlnenie.
 • Žehlička s veľkými a širokými ramenami (široký styler) – výborná voľba pre dlhé, husté a nepoddajné vlasy. Žehlenie s nimi je oveľa rýchlejšie, ako v prípade úzkeho stylera, kvôli horšej manipulácii je však problém vlasy navlniť.

Na trhu nájdete aj špeciálne krepovacie žehličky, ktoré slúžia na vytvorenie objemu a štýlových účesov vďaka jemným vlnkám, tzv. krepu, naparovaciu žehličku alebo žehliacu kefu na vlasy. Jej výnimočnosť spočíva v tom, že vlasy kombinuje žehlenie a česanie vlasov. Doba potrebná na celkový styling sa tak skráti o 50%.

Nadstavenie teploty

Pristupujte k vašim vlasom šetrne. Vyberte si takú žehličku na vlasy, ktorej teplotu dokážete nadstaviť. Výhodou sú aj tie s rýchlym ohrevom do 15 až 30 sekúnd. Žehličky zvyčajne pracujú od 100 °C do 180 °C, niektoré dokonca až do 240 °C. Oceníte digitálne nastavenie teploty, ktoré je presnejšie a lepšie sa ovláda.

Žehlička na vlasy s nastaviteľnou teplotou

Zatiaľ čo niektoré žehličky na vlasy majú iba jednu prednastavenú teplotu, na ktorú sa žehliace plochy rozžeravia, u iných môžete teplotu regulovať pomocou tlačidla. Nižšie teploty spravidla nájdete v prípade keramických žehličiek, vyššie zase u titánových. Naraziť môžete aj na inteligentné žehličky, ktoré dokážu prispôsobiť teplotu vašim vlasom priamo na mieru.

Nastavenie teploty žehličky podľa typu vlasov:

 • Veľmi krehké, lámavé a slabé vlasy: 100°C - 140°C
 • Jemné vlasy: 140°C - 160°C
 • Normálne vlasy: 160°C - 180°C
 • Silné vlasy: 180°C - 240°C

Dĺžka kábla

Zdá sa vám tento parameter zbytočný? Dĺžku kábla oceníte hlavne vtedy, ak máte zásuvku v kúpeľni ďaleko od zrkadla. Dostatočná dĺžka uľahčí manipuláciu so žehličkou na vlasy a ich úprava bude oveľa komfortnejšia.

Inovatívne vlastnosti

Finálny efekt žehlenia zlepšujú žehličky na vlasy s inovatívnymi funkciami. Viete, ktoré to sú?

 • Úprava mokrých vlasov - väčšina žehličiek je určená na suché vlasy, sú však i také, ktoré môžete bez problémov použiť na vlasy mokré. Vďaka tejto funkcii vlasy šetrne vysušíte a zároveň vyžehlíte. Určená je pre nepoddajné a husté vlasy, ktoré vyžadujú zložitejšiu úpravu.
 • Iontec - žehličky na vlasy s ionizátorom touto vlasy chránia, pôsobia proti krepovateniu, elektrizácii a dodajú im lesk a hebkosť. Vyžarujú negatívne ióny, ktoré nasajú vlhkosť vzduchu, obalia ňou vlas a tým zabraňujú jeho vysušeniu. Nie sú však vhodné pre ženy s jemnými vlasmi.
 • Naparovanie - funkciu, ktorú majú zväčšia drahšie modely žehličiek na vlasy. Počas jej používania sa voda mení na paru, vlasy sú popri vyrovnávaní vyživované, hydratované a oveľa menej na ne vplýva teplo.
 • OptiHeat - inteligentná technológia, ktorá distribuuje teplo tam, kde je ho najviac treba - do hustejších častí vlasov pri ich korienkoch. Zároveň zníži teplotu tam, kde existuje vyššie riziko poškodenia vlasov.

Žehliace plochy a ich doplnky

Niektoré typy žehličiek majú plochy doplnené o látky, ktoré majú na svedomí dokonalý finálny efekt. Stretnúť sa môžete so žehliacimi plochami napustenými kondicionérom, argánovým olejom ale i výťažkami z perál. 

Žehlička na vlasy s keratínom

Veľmi obľúbené sú aj žehličky na vlasy s keratínom - základným stavebným prvkom vlasu, ktorý poskytuje dodatočnú výživu vlasom počas celej doby žehlenia.

Displej či dióda

Kvalitnejšie a cenovo drahšie žehličky na vlasy majú displej alebo diódu. Bezpečne spoznáte, kedy je žehlička pripravená presne tak, ako potrebujete. V prípade diód platí, že pokiaľ bliká, žehlička sa zohrieva, ak dobliká je pripravená na použitie.

Bezpečnosť

Ak používate žehličku každý deň a v rannom zhone ste nie raz mysleli na to, či ste ju nezabudli vypnúť, oceníte funkciu automatického vypnutia. Niektoré žehličky sa po určitom časovom intervale nečinnosti samé vypnú.

Nezabudnite na ochranu

Pri žehlení vlasov alebo ich natáčaní pomocou žehličky na vlasy myslite na ochranu samotných vlasov. Používajte špeciálne prípravky na to určené. Ani tá najkvalitnejšia žehlička vaše vlasy neochráni na maximum, ak jej nebudete nápomocní. Nechajte sa zlákať obľúbenými modelmi od značiek Remington, Rowenta, Phillips či Babyliss. Ceny kvalitnejších žehličiek sa pohybujú od 40 do 100 eur, profesionálne sú o čosi drahšie.

Napredávanejšie žehličky na vlasy

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Komentáre

02/11/2019 12:04
Eva

uuuuplne suhlasim ja mam s keratinom tuto - notino.sk/brazil-keratin/iron-repair/ a je naozaj supiskova

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová Detská izba pre dievča – nemusí to byť len ružová

Vyberáte vhodné zariadenie do izby pre svoje dieťa? Chce do svojej izby ružovú, fialovú, bielu, prípadne žltú? V našej galérii nájdete rôzne inšpirácie do detskej izby pre dievča.

Jednoduché vianočné handmade dekorácie Jednoduché vianočné handmade dekorácie

Naše inšpirácie sú naozaj veľmi jednoduché a preto ich zvládne aj menej zručný jedinec. Odmenou vám budú ozdoby, ktoré nenájdete nikdy inde!

Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity Detská izba v podkroví – vytvorte dieťaťu vhodný priestor na všetky aktivity

Túžili ste aj vy ako dieťa po izbe v podkroví? Ak máte šancu svojmu dieťaťu zariadiť izbu v podkroví, neváhajte. Inšpirujte sa v našej galérii.Publikované dňa: 13.11.2018
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Technológie chladničiek zažívajú výslnieTechnológie chladničiek zažívajú výslnie

Ako vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybraťAko vybrať záložný zdroj pre PC? Testy a recenzie UPS pomôžu vybrať

Zažili ste už situáciu, keď ste z dôvodu výpadku elektrického prúdu stratili niekoľkohodinovú prácu vykonanú na počítači? V týchto prípadoch vás vie zachrániť automatický záložný zdroj....

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.