Mlynček na kávu Bosch MKM6003 recenzia, skúsenosti, parametre, cena

Patríte do kategórie milovníkov kávy? Ochutnali ste už niekedy čerstvo namletú kávu? Ak ste zarytým kávičkárom, tak o tom absolútne nepochybujeme. Možno doma nie, ale v kaviarni ste si už určite dali tradičné espresso. Pred tým, ako vám nakvapká káva do šálky, ju musí stroj (kávovar) pomlieť. Niektoré kaviarne stále rovno pred zákazníkom kvu zomelú. Chuť pomletej kávy je úplne iná, lepšia, a dokonca je jej aróma aj voňavejšia.

Bosch MKM6003 recenzia, skúsenosti

Rovnako dobrú kávu si môžete pripraviť aj doma pomocou elektrického mlynčeku na kávu od Bosch, model MKM6003.

Sila, rýchlosť a lahodná chuť

S mlynčekom MKM6003 zomeliete aj viac, ako len kávu. So 180-wattovým výkonom a so špeciálnym trieštivým ostrým nožom z ušľachtilej ocele pomôže namlieť aj iné suroviny. Pokojne doň nasypte mak, ovsené vločky, šošovicu, tekvicové, slnečnicové a ľanové semienka, orechy, kuskus alebo tarhoňu. Čo sa týka jeho kapacity a rýchlosti spracovania, 75 g kávových zŕn spracuje behom 30 sekúnd. Toto množstvo vám vystačí na prípravu niekoľkých šálok kávy, presnejšie až na 8 šálok (závisí, akú silnú kávu pijete). Káva z mlynčeka bude namletá najemno, jej chuť a vôňu precítite oveľa intenzívnejšie.

Tichý a praktický

Mlynček na kávu Bosch MKM6003 je v porovnaní s inými elektrickými mlynčekmi tichý. Prostredníctvom neho si dokážete pripraviť kávu aj v skorých ranných hodín a nemusíte sa pritom obávať, že niekoho zobudíte. Ďalšie výhodou mlynčeka je, že má menšie rozmery, preto ho ľahko uskladníte kdekoľvek. Nezaberie veľa priestoru ani na vašej kuchynskej linke. Vzhľadom na svoje kompaktné rozmery (17 x 9 x 9 cm) a nízku hmotnosť (0,6 kg), si ho môžete pribaliť do batožiny a dobrú kávu si pripraviť aj na dovolenke.

Bezpečnosť a údržba je základ

Mlynček zapnete len v prípade, ak je veko dôkladne uzavreté. Navyše je vybavený bezpečnostným vypínačom, ktorý ak chcete, aby mlynček mlel, musíte neustále stláčať. Výhodou tohto kávovaru je aj jeho údržba. V podstate ho nemusíte vôbec umývať či oplachovať, dokonca, je to zakázané. Očistíte ho prostredníctvom štetca, s ktorým odstránite pozostatky kávy, poprípade trošku utrite suchou alebo navlhčenou utierkou a máte hotovo.

Elektrický mlynček na kávu Bosch MKM6003

Bosch MKM6003 reálne skúsenosti a recenzie

Elektrický mlynček na kávu MKM6003 ľudia milujú. Z veľkého množstva recenzií sme našli len 2 negatívne. A aj v nich ľudia kritizovali to, že sa nedá umyť. Tento fakt je však pre niekoho výhodou a pre niekoho nevýhodou. Poďme však k tomu, čo sa vám na mlynčeku páči. V prvom rade je to určite špičková cena, ktorá je podľa vás, s ohľadom na výkon, maximálne výhodná. Oceňujete jeho praktickosť, rýchlosť a, pochopiteľne, tichý chod. Páči sa vám jeho moderné prevedenie a aj to, že je mlynček vybavený priehľadným vekom.

Recenzie a skúsenosti s mlynčekom na kávu MKM6003

Mlynček na kávu Bosch MKM6003 a náš test

Pravdupovediac, ani som netušila, že sa dá kúpiť taký lacný a výkonný mlynček na kávu. Patrím medzi ľudí, ktorí si radšej zaplatia viac, akoby mali ušetriť a potom sa "popáliť". Navyše, nie som nadšencom zrnkovej kávy a tak nebol žiadny dôvod si tento mlynček na kávu zakúpiť. Spolu s priateľom sme najprv zvažovali kúpu kávovaru. Keďže sa naše predstavy absolútne odlišovali, toľko sme sa dohadovali, že sme od jeho kúpy úplne upustili. Ja som chcela, aby pripravil cappuccino a latte macchiato a priateľ túžil po dobrej zrnkovej káve. Dopadlo to tak, že priateľ vymyslel "skvelú vec" (teda pre neho skvelú), že nám postačí mlynček na kávu. Pre mlynček Bosch MKM6003 sme sa rozhodli na základe ceny a na základe skúseností ľudí, ktoré sme našli na heureka.sk. Ako je to s odstupom času, keď je mlynček už nejaký ten čas v našej domácnosti?

Otváranie mlynčeka na kávu Bosch MKM6003

Páči sa nám

Páči sa mi chuť kávy. Opakujem, nie som nadšencom zrnkovej kávy. Neviem prečo, možno mám v podvedomí zafixované zrnká nachádzajúce sa na spodku, i keď je prekvapkávaná. Netuším, či je to mlynčekom alebo inou značkou kávy, či priateľovými šikovnými rukami, ale káva z mlynčeka je naozaj chutná a už pri samotnom mletí krásne vonia. Netvrdím však, že som úplne prestala piť instantnú kávu, ale podstatne som zvýšila príjem zrnkovej. Čo oceňujeme, je rýchlosť mlynčeka. Hoci je v manuáli uvedené, že pomletie 75 g zŕn trvá 30 sekúnd, je to rýchlejšie. Páči sa mi, že mi pomáha aj pri mletí maku a vlašských orechov do koláčov, nemusím tak vyberať mlynček na mäso. Tento to urobí rýchlo, špičkovo a na jemnejšie. Mimochodom to, že ho takmer vôbec netreba čistiť, vyhovuje hlavne môjmu priateľovi.

Plusy a mínusy mlynčeka na kávu Bosch MKM6003

Nepáči sa nám

Ja osobne nemám čo mlynčeku vytknúť. Možno len malú kapacitu. Keby bola väčšia, bolo by to praktickejšie, hlavne pri mletí maku a orechov. Keby na jednu dávku zomlel viac, bola by som ešte spokojnejšia. Inak som nenašla nevýhody, ktoré by stálo zato spomenúť. Na základe toho, kúpu mlynčeka MKM6003 určite odporúčame a bezpečne môžem tvrdiť, že by sme sa pre jeho kúpu rozhodli opäť.

Najčastejšie otázky a odpovede

Aká je cena MKM6003 a čo je súčasťou balenia?

Okrem samotného prístroja sa v balení nachádza odmerka na kávu, manuál a, samozrejme, elektrický kábel, ktorý je pevnou súčasťou kávovaru (preto ho nie je možné oplachovať vodou).

Aké funkcie má mlynček a aká je jeho kapacita?

Keďže je to mlynček na kávu, jeho funkciou je zomletie zrnkovej kávy na jemnú kávovú zmes. Maximálna kapacita mlynčeka je 75 gramov (8 šálok kávy), ktoré dokáže pomlieť behom pár sekúnd.

Aké sú základné parametre mlynčeku na kávu MKM6003?

  • Typ zariadenia = elektrický mlynček na kávu
  • Výrobca = Bosch
  • Príkon = 180 W
  • Stupne mletia = 1
  • Kapacita = 75 g zŕn
  • Rozmery = 17 x 9 x 9 cm
  • Hmotnosť = 0,6 kg
  • fFrba = čierna

Aké sú reálne skúsenosti a recenzie ľudí s Bosch MKM6003?

Výborné. Naozaj, ľudia sú s mlynčekom nadmieru spokojní. Môžete sa o tom rýchlo presvedčiť na heureka.sk, kde sa nachádza cez vyše 300 pozitívnych príspevkov.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...

Paletové sedenie – hodí sa na záhradu i do domácnosti Paletové sedenie – hodí sa na záhradu i do domácnosti

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie je štýlovým doplnkom každého exteriéru aj...

Zelená detská izba – hodí sa pre chlapcov i dievčatá Zelená detská izba – hodí sa pre chlapcov i dievčatá

Zelená detská izba je vhodnou voľbou, či už vyberáte zariadenie pre dievča, alebo chlapca. Zelená je optimistická farba, ktorá upokojuje. Pozrite sa, ako dobre v detskej izbe vyzerá.Publikované dňa: 22.04.2020
Hodnotenie článku:
(95%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ariete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenostiAriete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenosti

Uvažujete nad domácou výrobou syra no neviete, kde začať? Pomôžte si kompaktným výrobníkom syra od Ariete.

Elektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuálElektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuál

S elektrickým prístrojom Scholl Velvet Smooth Wet & Dry budete mať päty hladké, hebké, mäkké a pre vášho partnerka/ku zvodné. Aké sú s ním skúsenosti?

Delimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenostiDelimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenosti

Mlynček na kávu by mal byť spoľahlivý, vyrobený z kvalitných materiálov a schopný pomlieť množstvo pre jednu, ale aj viacero osôb. Práve preto je vhodným prístrojom do každej domácnosti...