Delimano Elektrický tlakový hrniec Pro 5,5 l – recenzia

Tlakové hrnce vždy boli a aj vždy budú v kurze. Prečo? Pretože využívajú tlak a teplo pre rýchlejšie a lepšie pripravenie jedla. Šetria čas a aj spotrebovanú energiu plynu či elektriny. Mnoho ľudí ich, aj napriek ich prednostiam, z bezpečnostného hľadiska absolútne nevyužíva. Existujú však inteligentné tlakové hrnce, ktoré pracujú samostatne, len prostredníctvom zapojenia do elektrickej energie a sú aj také, ktoré majú zabudovaný digitálny systém, na ktorom je možné pozorovať vzniknutý tlak v nádobe a podobne.

Delimano Elektrický tlakový hrniec Pro, 5,5 l - recenzia

Takéto tlakové hrnce sú maximálne bezpečné, jedným z nich je aj Delimano Elektrický tlakový hrniec Pro.

Elektrický tlakový hrniec Pro 5,5 l

Výrobca Delimano myslel naozaj na všetko. Svoje mimoriadne schopnosti rozumieť ľudským potrebám preukazuje aj v univerzálnom Elektrickom tlakovom hrnci Pro. Je to kuchynský pomocník, ktorý uľahčí život nejednej rodine. Má rôzne funkcie, ktorými vyriešite hneď niekoľko problémov, ktoré sa často objavujú pri varení. Je to hrniec, ktorý svojimi vymoženosťami predbehne nejeden tlakový hrniec. Jednou z nich je zabudovaný integrovaný počítač, na ktorom vidíte tlak a aj čas varenia, preto ho nemusíte neustále fyzicky kontrolovať. Sám si riadi tlak vo vnútri hrnca pri príprave jedál tak, aby nedošlo k žiadnemu nebezpečenstvu. Odložený 24-hodinový štart zabezpečí vždy čerstvo naservírované jedlo a vďaka funkcii Udržiavanie teploty bude teplé a chutné rovnako aj po uplynutí 2 hodín. 1000-watový výkon vás presvedčí o kvalite aj prostredníctvom ďalších 15-tich automaticky programovateľných funkcií. Je to prístroj, ktorý rýchlo, ľahko a chutne navarí naozaj čokoľvek.

Dostupnosť Elektrického tlakového hrnca Delimano Pro môžete sledovať na ✅ oficiálnej stránke predajcu.

Mimoriadna technológia

Elektrický tlakový hrniec Pro od Delimana je vybavený počítačom. Integrovaný počítač sleduje počas celej prevádzky tlakového hrnca čas prípravy a, čo je najpodstatnejšie, tlak v nádobe. Pri takýchto typoch hrncoch je to veľká výhoda, pretože nemusíte neustále kontrolovať ventil hrnca tak, že ho zdvihnete alebo povolíte, čo nie je náročné, ale vždy to zahŕňa isté riziko a strach, že sa popálite. Pri klasických "tlakáčoch" musíte, práve pre tento nedostatok, ustavične byť. Elektrický tlakový hrniec Pro od Delimana je však úplne iný. Vďaka nastaviteľnému časovaču si prípravu jedla môžete naplánovať na akúkoľvek hodinu, vopred až o 24 hodín. Po ukončení prípravy disponuje aj ďalšou významnou funkciou a tou je už spomínané udržiavanie teploty jedla po dobu 2 hodín.

Delimano Elektrický tlakový hrniec Pro ovládanie

Rýchlejšie a lacnejšie

Zdĺhavé varenie na sporáku nepožiera len váš čas, ale aj vašu spotrebovanú elektrickú energiu či plyn a, koniec koncov, aj vašu energiu. Tlakové hrnce sú populárne hlavne pre ich schopnosť rýchlo pripraviť jedlo a pre dobré prepečenie či uvarenie aj tých potravín, ktoré sú mimoriadne náročné na varenie. Elektrický tlakový hrniec Pro má kapacitu 5,5 litra, čo znamená, že je určený na prípravu väčších jedál, resp. aj pre prípravu jedla vo viacpočetnej rodine. Varenie v tomto hrnci je 3-krát rýchlejšie ako klasické varenie na sporáku alebo na indukčnej platni. S výkonom 1000 W inteligentne zaobchádza tak, aby bolo jedlo chutné, rýchle pripravené, s čo najmenšou spotrebovanou elektrickou energiou. Je to rodinný pomocník, ktorý myslí naozaj na všetko.

Zdravé jedlá vďaka Pro

V tomto tlakovom hrnci pripravíte naozaj všetko, a to je ďalšou jeho výhodou. Nielenže v ňom rýchlo uvaríte hovädzie mäso, ale postará sa o to, aby ste servírovali aj ďalšie pokrmy, ktoré v tlakových hrncoch ani nie je možné pripraviť. Môžete uvariť ryžu, polievky, zdravé jedlá pripravené len prostredníctvom horúcej pary, dusené jedlá, pečené jedlá, dokonca aj hustú a na jemno uvarenú ovsenú kašu. Mimochodom, hrniec má až 15 naprogramovaných automatických funkcií, s ktorými môžete v kuchyni priam čarovať.

Jedlá pripravené v Elektrickom tlakovom hrnci Delimano Pro

Pomocou nich dokážete:

 • uvariť mäso, hydinu,
 • napariť mäso, ryby a zeleninu,
 • dusiť, smažiť, pomaly variť,
 • pripraviť omáčky, polievky, krémy,
 • pripraviť strukoviny, obilniny, kaše a ďalšie.

Všetkých 15 naprogramovaných funkcií na prípravu jedla zahŕňa:

 • MEAT = mäso
 • POULTRY = hydina
 • VEGETABLES = zelenina
 • STEAM = naparovanie/dusenie
 • SAUTE = pražené jedlá
 • SLOW COOK =pomalé varenie
 • WHITE RICE = biela ryža
 • BROWN RICE = hnedá ryža
 • BEANS = fazuľa
 • BROTH = vývar
 • CURRY = karí
 • SOUP = polievka
 • MULTIGRAIN = viaczrnné potraviny
 • CONGEE = kaše
 • CHILI = čili

Bezpečnosť je základ

Tlakový hrniec Pro je vybavený niekoľkými bezpečnostnými prvkami. Už na samotnej pokrievke sa nachádza bezpečnostný zatvárací systém, vďaka ktorému sa nestane, že by ste seba a vaše okolie popálili odchádzajúcou parou. Zároveň zabraňuje otvoreniu hrnca počas prevádzky. Zariadenie je vybavené ďalšími 9-timi bezpečnostnými systémami, ktoré regulujú teplotu a bránia tak prehriatiu hrnca, udržujú tlak v hrnci pod kontrolou. Sú to systémy, ktoré bránia výpadku prúdu, ale i náhodnému zapnutiu. Vďaka odizolovaným rukovätiam bude aj servírovanie čo najkomfortnejšie.

Elektrický tlakový hrniec Pro s 15 funkciami

Vaše skúsenosti

Na internete sme hľadali vaše príspevky o tom, aké skúsenosti máte s týmto hrncom vy. Na heureka.sk sme našli jeden príspevok, ktorý je stručný, jasný a výstižný. Hrniec, podľa nemenovaného užívateľa, je spoľahlivý, rýchly a úsporný. Delimano pod výrobkom zaregistroval pár vašich príspevkov a skúseností. Po ich vyhodnotení sme vydedukovali, že ste s hrncom spokojní. Jediné, čo by ste vytkli, je absencia knihy s receptami špecifikovanými konkrétne na tento model hrnca, inak sa vám páči jeho prevedenie, rýchlosť a ste spokojní aj s chuťou jedla.

Recenzie a skúsenosti s Elektrickým tlakovým hrncom Delimano Pro

Skúsenosti s Elektrickým tlakovým hrncom Delimano Pro

Naše hodnotenie

Tlakový hrniec sme skúšali behom 2 týždňoch štyria. Zamerali sme sa na prípravu rovnakých jedál a následne sme porovnali naše skúsenosti. Podotýkame, že pri testovaní, sme okrem rýchlosti varenia, chuti jedla, testovali aj funkcie ako odložený štart, či v skutočnosti hrniec naozaj udržuje teplotu jedla a pod. Zamerali sme sa na bezpečnostné prvky aj na praktické využitie, univerzálnosť, manipuláciu, ovládanie a údržbu.

Páčilo sa nám

Začneme pekne od začiatku a to prvým dojmom. Hrniec sa nám javil ako nadčasový produkt. Hneď sme si všimli, že ovládací panel je v anglickom jazyku, čo však nie je žiadny problém, pretože vďaka piktogramom mu porozumie každý. Mimo nich sa intuitívne ovláda a celková manipulácia je s ním jednoduchá. Sem-tam niečo stlačíte, sem-tam niečo zavriete. Páči sa nám, že v tlakovom hrnci môžeme pripraviť naozaj nezvyčajné pokrmy, ako je napr. ovsená kaša. Tú sme varili naozaj krátko, asi 8 minút s vodou a so škoricou. Kaša bola vláčna, bez akýchkoľvek hrudiek, môže sa podávať aj deťom v predškolskom veku. Všimli sme si, a zaujímalo nás, prečo je na ovládacom paneli zobrazená možnosť prípravy polievky a aj možnosť prípravy vývaru. Je to jednoduché. Pri polievke nevyužíva hrniec taký tlak ako pri vývare, pretože pod vývarom sa rozumie polievka s kosťami. Pri varení slepačieho vývaru sa z kostí uvoľnilo množstvo minerálov aj vitamínov, kosti boli také prevarené, že sa pri trochu pevnejšom stisku rozpadávali. Ďalšie jedlo, ktoré sme testovali, bola roštenka. V klasickom hrnci nám uvarenie hovädzieho trvá približne 3,5 hodiny, ale v tomto to bolo za necelé 2 hodiny. Síce to nie je 3-krát rýchlejšie, no určite lepšie. Odložený štart a udržiavanie teploty pracovali bez problémov. Po uvarení sme vnútornú nádobu (hrniec) umiestnili do umývačky riadu, hoci v popise nie je napísané, či je alebo nie je vhodná takáto údržba. Nádobe sa nič nestalo, podobne ako príslušenstvu.

Elektrický tlakový hrniec Delimano Pro príslušenstvo

Plusy

 • Rýchla príprava jedla,
 • jednoduchá a intuitívna manipulácia,
 • možnosť prípravy rôznych jedál,
 • bezchybné fungovanie odloženého štartu,
 • jedlo teplé aj po uplynutí 2 hodín,
 • veľký objem hrnca,
 • vnútorný hrniec je umývateľný v umývačke riadu,
 • mnoho bezpečnostných prvkov,
 • varenie prostredníctvom tepla a tlaku bez strachu,
 • informácie zobrazované na digitálnom displeji.

Nepáčilo sa nám

Pri skúšaní akéhokoľvek produktu, sa vždy stretneme s nejakou prekážkou, kvôli ktorej nemôže od nás produkt získať 100 %. Pri tomto hrnci sme si všimli, že nie každému vyhovuje kapacita hrnca, ktorá je pomerne veľká. Pri menej početnej rodine sa potom stáva, že jedlo, ktoré by si za ideálnych okolností pripravili v hrnci, pripravia radšej klasicky na sporáku. Je to tým, že hrniec aj napriek 1000-watovému výkonu je v niektorých prípadoch náročnejší na spotrebovanie energie. Avšak táto malá chybička krásy môže byť pre niekoho plusom, napr. pre tých, ktorí sú zvyknutí variť na viac ako jeden deň.

Vyberateľný vnútorný hrniec Eleketrického tlakového hrnca Delimano Pro

Mínusy

 • Veľký objem hrnca,
 • chýbajú priložené recepty na prípravu jedál.

Najčastejšie otázky

Kde sa dá elektrický tlakový hrniec Pro kúpiť a aká je cena?

Hrniec si môžete zakúpiť v pohodlí vášho domova jedným kliknutím na oficiálnej stránke predajcu delimano.sk. Hrniec je dostupný za výbornú cenu 119,90 €. V cene máte, samozrejme, zahrnuté aj náklady na dopravu. Čo je však ešte zaujímavejšie, spolu s hrncom obdržíte aj bohaté príslušenstvo, ktoré pri používaní hrnca určite využijete.

Aké sú základné parametre Delimano Elektrického tlakového hrnca Pro?

 • Typ zariadenia = elektrický tlakový hrniec
 • Výrobca = Delimano
 • Výkon = 1 000 W
 • Kapacita = 5,5 l
 • Funkcie = 15 prednastavených automatických funkcií + odloženie štartu, udržiavanie teploty jedla

Čo je obsahom balenia hrnca Pro 5,5 l?

S elektrickým spotrebičom Pro získate omnoho viac ako len špičkový tlakový hrniec. K objednávke automaticky získate: vnútornú nádobu na varenie, ktorá je vybavená odmerkou a navyše umývateľná v umývačke riadu; podložku pod túto nádobu; nádobu na prípravu pokrmov prostredníctvom naparovania; 2 naberačky na tekutú a pevnú stravu z vysoko odolného plastu a umelohmotnú odmerku.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

24/06/2021 08:14
Katka T.

Spočiatku som si myslela, že ide len o marketingový ťah a hrniec bude taký ako aj ostatné bežné hrnce. No teraz už viem, že som sa mýlila. Tlakový hrniec Delimano Pro je najlepší hrniec, aký som kedy mala, pretože mäsko je chutné a hlavne mäkké, až sa rozplýva na jazyku. Hrniec predčil moje očakávania a od jeho kúpy sa stal mojím nenahraditeľným pomocníkom v kuchyni. Aj ostatné nemäsité jedlá sú chutné a hotové za krátky čas. Vďaka hrncu šikovne navarím pre celú rodinku. Obsluha hrnca je jednoduchá a cena vzhľadom ku kvalitám prijateľná.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie

Plánujete upraviť svoju terasu či záhradu, avšak nemáte nápady? Vyskúšajte niektorý z našich tipov.

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Sivá obývačka – hodí sa do každého bytu Sivá obývačka – hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...Publikované dňa: 18.04.2020
Hodnotenie článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ariete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenostiAriete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenosti

Uvažujete nad domácou výrobou syra no neviete, kde začať? Pomôžte si kompaktným výrobníkom syra od Ariete.

Elektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuálElektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuál

S elektrickým prístrojom Scholl Velvet Smooth Wet & Dry budete mať päty hladké, hebké, mäkké a pre vášho partnerka/ku zvodné. Aké sú s ním skúsenosti?

Delimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenostiDelimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenosti

Mlynček na kávu by mal byť spoľahlivý, vyrobený z kvalitných materiálov a schopný pomlieť množstvo pre jednu, ale aj viacero osôb. Práve preto je vhodným prístrojom do každej domácnosti...