Delimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenosti

Každý správny kávičkár potrebuje mať doma aj prístroj na mletie kávy. S každou šálkou si tak dopraje plnú chuť, silnú arómu a skrátka poctivý nápoj. Mlynček na kávu by mal byť spoľahlivý, vyrobený z kvalitných materiálov a schopný pomlieť množstvo pre jednu, ale aj viacero osôb.

Delimano Mlynček na kávu Joy recenzia

Práve preto je vhodným prístrojom do každej domácnosti mlynček na kávu Delimano Joy.

Dostupnosť mlynčeka môžete sledovať na oficiálnej stránke ✅ predajcu Delimano.sk.

Mlynček na kávu Delimano Joy

Mletie kávových zŕn má na kvalitu kávy výrazný vplyv. Káva sa síce dá kúpiť aj mletá, ale jej kvalita sa s čerstvo namletou kávou porovnať nedá. Už 30 minút po zomletí kávových zŕn sa totiž vytráca aróma, káva oxiduje a stráca látky, ktoré môžu za jej bohatú chuť a krému. Aj to, ako sa káva namelie, je dôležité – kávové zrná by mali byť približne rovnakej veľkosti, pričom na každý druh kávy sa používa iná hrúbka mletých zŕn. Najjemnejšie namletá káva sa používa v espresse či tureckej káve, hrubšie namleté zrná vyžaduje aeropress.

Preto musí byť mlynček na mletie kávy kvalitný, spoľahlivý a schopný namlieť rôznu hrúbku mletej kávy. Keďže je dôležité, aby namletá káva bola vždy čerstvá, nie staršia ako 30 minút, mlynček by mal byť jednoducho použiteľný, kompaktný a ľahko skladovateľný, aby bol neustále po ruke. Mlynček na kávu Delimano Joy je presne ten typ malého spotrebiča, ktorý kdekoľvek jednoducho uskladníte a stlačením jediného tlačidla privediete do prevádzky. Je vyrobený z kvalitných materiálov, preto sa na tohto kuchynského pomocníka budete môcť kedykoľvek spoľahnúť.

Čo všetko mlynček Delimano Joy dokáže?

  • Vždy čerstvá káva: Kedykoľvek dostanete chuť na kvalitnú kávu z čerstvo pomletých kávových zŕn, mlynček Delimano Joy je tu pre vás. Nie každý kávovar totiž obsahuje aj mlynček na kávu, čo však nie je problém, pretože s mlynčekom Delimano Joy si čerstvo namletú kávu užijete každý deň.
  • Kvalitné materiály = kvalitne namletá káva: Mlynček Delimano Joy je čepeľový elektrický mlynček a tento typ mlynčeka potrebuje na účinné mletie skutočne kvalitný materiál, aby boli čepele vždy ostré a mohli si poradiť s tvrdými zrniečkami. Preto je Delimano Joy vybavený čepeľami z nehrdzavejúcej ocele a výkonným motorom, ktorý si poradí s mletím tvrdých kávových zŕn.
  • Hrúbka kávy podľa vašich predstáv: Potrebujete dosiahnuť hrubšie namletú kávu na moku alebo jemnú múčku na espresso? S mlynčekom Delimano Joy si vďaka priesvitnému veku dokonale odsledujete, akú hrubú kávu potrebujete.

Delimano Joy Mlynček na kávu a orechy

  • Jednoduché ovládanie: Mletie kávy s týmto mlynčekom nie je žiadna veda. Kávovar sa plní vo vrchnej časti, v ktorej budete mať kávu celý čas pod kontrolou, až kým získate požadovanú hrúbku. Mletie spustíte a prerušíte jediným tlačidlom, preto zabudnite na komplikované ovládanie, ktoré vás od celého procesu len odradí.
  • Pre seba i pre návštevu: S mlynčekom Delimano Joy si môžete namlieť presne toľko kávy, koľko práve potrebujete, žiadne minimálne množstvo sa nevyžaduje. Nádobka na kávu sa dá naplniť až 40 g kávových zŕn, čo je množstvo, ktoré vystačí až na 6 šálok. Kávu si teda budete môcť kedykoľvek dopriať len pre seba, no nezaskočí vás ani početnejšia návšteva.
  • Skladný a kompaktný: Mlynček na kávu má malé rozmery, preto sa dá jednoducho uskladniť, aj ak máte v skrinke málo miesta. Navyše vás nebude obťažovať dlhý kábel, ktorý by sa zamotával. Tento mlynček má totižto navíjací kábel, z ktorého si jednoducho potiahnete takú dĺžku, aká vám stačí, a po dokončení mletia kábel jednoducho naviniete späť, takže vám nebude v skrinke zavadzať.
  • Bezpečné používanie: Samozrejmosťou výbavy mlynčeka Delimano Joy je bezpečnostná poistka, vďaka ktorej funguje prevádzka len po bezpečnom zatvorení veka. Ak nie je priehľadné veko navrchu poriadne zatvorené, čepele sa po stlačení tlačidla nepohnú.

Viac ako mletie kávy

Domáce gazdinky určite poteší, že mlynček na kávu Delimano Joy sa dá použiť viacerými spôsobmi, než len na mletie kávy. Jeho multifunkčnosť spočíva v tom, že si dokáže poradiť aj s ďalšími surovinami, ktoré doma bežne melieme. Ak vám doslúžil starý Eta mlynček, ktorý ste rok čo rok vyťahovali na mletie maku, máme pre vás dobrú správu. Mlynček Delimano Joy ho účinne nahradí, a to bez zdĺhavého skladania a následne dlhého čistenia všetkých častí.

Delimano Joy dokáže zomlieť mak aj cukor

Okrem kávy teda môžete mlynček využiť aj na mletie maku do koláčov a plniek, mletie a sekanie vlašských a rôznych druhov orechov, ale aj semienok ako slnečnicových semienok či ľanových semienok, ktoré je potrebné pred konzumáciou rozdrviť. Rozmlieť môžete aj cukor, ak nemáte po ruke práškový cukor, alebo vám stvrdol hnedý cukor do veľkej hrudy, prípadne ak máte doma len kockový cukor, no potrebujete ho rozmiešať v koláči. Mlynček sa dá použiť aj pri varení a príprave smoothies, poradí si s mletím rôznych typov korenín a spoľahlivo naseká aj bylinky, ktoré si môžete dopriať čerstvé v polievke alebo omáčke.

Prevádzka a ovládanie

Používanie mlynčeka je skutočne jednoduché. Vytiahnutím navíjacieho kábla a zapojením do siete je pripravený na prevádzku. Do vrchnej nádobky vložte kávu, prípadne inú surovinu, ktorú si želáte pomlieť. Nádobku dobre uzavrite, inak sa čepele mlynčeka nepohnú. To, akú jemnú alebo hrubú kávu chcete, si ovládate manuálne, podľa toho, ako dlho budete stláčať tlačidlo mletia. Dlhším mletím získate jemnejšiu štruktúru vhodnú napríklad na espresso. Požadovanú hrúbku namletej kávy priebežne kontrolujte cez priehľadné veko a keď budete s výsledkom spokojní, pustite tlačidlo a otvorte veko.

Delimano Mlynček na kávu Joy s navíjateľným káblom

Cena

Mlynček na kávu Delimano Joy je možné zakúpiť v internetovej predajni Delimano.sk. Cena mlynčeka na kávu je 29,99 eura, pričom členovia Clubu 5 si môžu výrobok zakúpiť s exkluzívnou zľavou za 19,99 eura. K výrobku je možné dokúpiť predĺženú záruku o 1, 2 alebo 3 roky. Z cenového hľadiska teda ide o pomerne výhodný mlynček, aj keď je o čosi drahší, pohybuje sa v podobnom cenovom rozpätí ako iné mlynčeky na kávu.

Recenzie a skúsenosti

S mlynčekom na kávu Delimano Joy majú užívatelia pozitívne skúsenosti. Chvália si najmä jednoduchosť používania, vďaka navíjaciemu káblu sa jednoducho skladuje, kábel nezavadzia, a preto je ľahké ho vyberať a používať aj na dennej báze. Spokojní zákazníci si pochvaľujú aj nízku hlučnosť, kvalitu mletia a multifunkčnosť – mlynček využívajú aj na mletie maku či orieškov. Pochvala sa dostala aj jeho malým rozmerom, praktickému využitiu a príjemnému dizajnu.

Recenzie a skúsenosti s mlynčekom na kávu Delimano Joy

Záverečné zhodnotenie

Mlynček na kávu Delimano Joy predstavuje praktického pomocníka do domácnosti, s ktorým môžete rátať pri každodennom používaní. Jeho najväčšími výhodami sú praktické používanie, kávu si zomeliete naozaj rýchlo, pričom mlynček je malý a skladný s navíjacím káblom, preto vám nezaberie veľa miesta. Ďalšou výhodou je možnosť použiť ho aj na iné účely, najmä na mletie maku a orechov. V tomto prípade sa pri väčších množstvách môže zdať nádobka na suroviny primalá, keďže iné druhy mlynčekov na trhu ju majú aj niekoľkonásobne väčšiu. Cena mlynčeka je vzhľadom na výkon a kvalitu primeraná, no negatívom je, že chýbajú prednastavené programy na mletie konkrétnej hrúbky kávy. Hrúbka kávy je pre milovníkov kávy dôležitá a pri tomto mlynčeku je možné odhadnúť ju len od oko, čo znamená, že sa vám nepodarí dvakrát namlieť tú istú hrúbku.

Galéria obrázkov

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

 Stanislava Havrilová

Moje záľuby sa vždy točili okolo kreatívnych činností a jazyka. Bavilo ma kresliť, maľovať, písať a učiť sa cudzie jazyky. Aj to ma doviedlo k...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...

Žltá kúpeľňa – aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa – aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Retro obývačka – stavte na explóziu farieb Retro obývačka – stavte na explóziu farieb

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...Publikované dňa: 25.11.2020
Hodnotenie článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ariete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenostiAriete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenosti

Uvažujete nad domácou výrobou syra no neviete, kde začať? Pomôžte si kompaktným výrobníkom syra od Ariete.

Elektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuálElektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuál

S elektrickým prístrojom Scholl Velvet Smooth Wet & Dry budete mať päty hladké, hebké, mäkké a pre vášho partnerka/ku zvodné. Aké sú s ním skúsenosti?

Bosch MFW 68660 recenzia, test. Elektrický mlynček na mäso s bohatým príslušenstvomBosch MFW 68660 recenzia, test. Elektrický mlynček na mäso s bohatým príslušenstvom

Pomocou kvalitného mlynčeka na mäso pripravíte nielen jemne namleté mäso, ale aj domáce linecké koláčiky alebo džús. Vyskúšali sme elektrickéý multifunkčný mlynček Bosch ProPower MFW...