Drevená truhlica je skvelá na uskladnenie hračiek, prádla, ale aj na sedenie

Drevená truhlica v domácnosti nie je žiadnym novodobým trendom. Skôr ide o účelový návrat do minulosti. Ak sa pozrieme pár stáročí, možno aj tisícročie dozadu, drevené truhlice boli povinnou výbavou každej domácnosti.

Vintage drevená truhlica

Toto dedičstvo z minulosti je praktickým doplnkom či nábytkom, ktorý má svoju riadnu funkciu. Prečo by retro drevená truhlica nemala chýbať ani u vás doma?

Krásne drevené truhlice do domácnosti

Nápaditý úložný priestor

V prvom rade je truhlicou skvelou voľbou z hľadiska praktického využitia. Určite aj u vás doma máte veci, ktoré sú takpovediac sezónne. Množstvo doplnkov, dekorácií či predmetov, ktoré poslúžia iba v určitom období. Vyhodiť ich je však nezmysel a dávať všetko do skrine takisto nie je najšťastnejšie riešenie.

Drevená truhlica do obývačky môže byť vcelku šťastným riešením. Veľká drevená truhlica s mohutným rámom zaberie miesto, poslúži ako úložný priestor, ale pokojne aj ako konferenčný stolík priamo za gaučom či pri stene. V spálni je pre zmenu drevená truhlica na oblečenie ideálnym druhom „šatníka“. Pokojne poslúži aj namiesto perináka, paplóny, plachty či vankúše pohodlne uschováte práve do drevenej truhlice.

Drevená truhlica

Kto má deti, ocení takúto drevenú truhlicu ako dekoratívny spôsob uskladnenia hračiek. Stačí si zvoliť správnu veľkosť a razom je všetok neporiadok z detskej izby v truhlici. Hračky sú navyše chránené pred prachom a nečistotou. Ak sa chce dieťa hrať, hračky si jednoducho vyberie.

Svoje miesto si nájdu aj na chodbe či v predsieni, kde môžu plniť funkciu topankovníka. Okrem toho využijete drevenú truhlicu napríklad aj v špajze či kuchyni. Na trhu nájdete aj špeciálne truhlice s vnútorným chladením na nápoje či niektoré druhy potravín. V interiéri majú drevené truhlice naozaj široké možnosti využitia.

Doplnok i nábytok

K tomu, ako esteticky drevená truhlica v domácnosti pôsobí, sa ešte určite dostaneme. Teraz je však na rade jej ďalší účel. Drevená truhlica do obývačky nemusí slúžiť iba ako odkladací priestor pre sezónnu výzdobu či iné veci. Takáto truhlica poslúži aj ako kus nábytku. Spomenuli sme konferenčný stolík, no zabudovať do priestoru drevenú truhlicu na sedenie je možno ešte zaujímavejšie. Ak by sme to chceli povedať trefne, dve muchy jednou ranou. Truhlica pohltí neporiadok, resp. ponúkne priestor pre uskladnenie predmetov a zároveň poslúži aj ako nenápadný taburet. Stačí ju potiahnuť dekou či použiť podsedáky. Takáto truhlica skutočne poslúži ako doplnok i unikátny kus nábytku.

Vyberáme z nášho katalógu

Estetický prvok interiéru

Obývačka, spálňa, predsieň, chodba, špajza, kuchyňa či detská izba. Okrem toho, že poslúžia prakticky, plnia i estetickú funkciu. Krásne drevená truhlica na oblečenie s mohutným kovovým orámovaním pôsobí honosne a vytvára jedinečný dekoratívny prvok interiéru.

Svoje miesto si nájde v mnohých štýloch. Dizajnové prevedenia sú rôzne. Starožitný vzhľad, odlišné tvary, unikátne farby dreva, ručne maľované truhlice, drevené truhly s kovovými časťami alebo uhladené a jednoduché truhly s hladkými líniami. Ponuka je naozaj široká, preto možno povedať, že svoje miesto si nájdu v rôznych štýloch.

Veľká drevená truhlica

Najviac drevená truhlica určite zapasuje do vidieckeho štýlu, kde v podstate nesmie chýbať. Pokojne v každej miestnosti domu či bytu. Minimalistický a škandinávsky štýl má pre truhlice takisto svoje patričné miesto. Vintage a retro truhlice neodmietnu takisto. Ak by sme mali hľadať štýl, kde takáto truhlica nezapadne, možno by šlo skutočne moderné štýl, založený na čisto moderných prvkoch dnešnej doby.

Drevená truhlica je však skvelým doplnkom i účelovým nábytkom. Poslúži na uskladnenie vecí, posedenie či ako konferenčný stolík. Rovnako tak majú mnohé truhlice inštalovaný zámok. Pokojne do nej môžete ukrývať i poklady. Drevenou truhlicou u vás doma nemáte čo pokaziť.

Krásne drevené truhlice do domácnosti

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Jednoduché zdobenie medovníkov Jednoduché zdobenie medovníkov

Dnes vám prinášame fotoinšpirácie v podobe rôznych menej či viac náročných vzorov, ktoré môžete aplikovať aj tento rok. Nebojte sa, nie je to naozaj až tak náročné. Treba len trochu cviku.

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.Publikované dňa: 12.12.2018
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako zariadiť spálňu v paneláku? Ani menší priestor nie je žiadny problémAko zariadiť spálňu v paneláku? Ani menší priestor nie je žiadny problém

Vedeli ste, že? Najväčšiu položku pri zariaďovaní bytu predstavuje kuchyňa. Po nej nasleduje obývacia izba a na chvoste s najnižšími nákladmi je práve spálňa. Poradíme vám ako ju zariadiť.

Ako vybrať luster do jedálne, kuchyne a obývačkyAko vybrať luster do jedálne, kuchyne a obývačky

Luster v domácnosti je vnímaný predovšetkým ako dekoračný prvok, no pri jeho výbere by ste mali dbať aj na funkčné vlastnosti. Poradíme vám ako si vybrať ten najlepší!

Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne.Ako vybrať osvetlenie do každej miestnosti? Bodové svetlá sú stále populárne.

Vedeli ste, že do každej miestnosti sa hodí iný typ osvetlenia? Pozrite sa, podľa čoho si v jednotlivých miestnostiach osvetlenie vyberať.