Kompletný set karaoke pre deti je výborným darčekom pre malých spevákov

Rastie vám doma malý spevák, tak ste sa rozhodli podporiť jeho talent? Správne! Nikdy neviete, kde sa vďaka spevu dostane. Jedným z darčekov, ktorý detské očká rozžiari je karaoke sada, pri ktorej sa naučí spájať spev s hudbou.

Karaoke pre deti

Čím viac falošných tónov, tým väčšia zábava. Začať na konkrétnom tóne a udržať melódiu a rytmus počas celej pesničky nie je také jednoduché, ako sa zdá. Chce to len detské karaoke a trochu cviku. Ktoré karaoke pre deti je to najlepšie?

Ako správne vybrať karaoke prehrávač?

Predtým, ako do darčeka v podobe karaoke investujete, ujasnite si, čo od speváckeho talentu svojho dieťaťa čakáte a či to nebude len ďalší rozmar, ktorému sa bude venovať celé 2 dni. Viete si predstaviť, aká to bude zábava, keď karaoke vytiahnete na záhradnej párty s priateľmi? Nebudete veriť vlastným ušiam, koľko speváckeho talentu sa vo vašich známych skrýva a o zábavu na celý večer bude postarané.

Karaoke sada a jej druhy

Na trhu nájdete množstvo mixážnych pultov od jednoduchých až po plne profesionálne. Zamerali sme sa na detské karaoke a budeme sa toho držať aj pri tomto rozdelení. Nič profesionálne tu nehľadajte.

Najlepšie detské karaoke

    • najjednoduchšia karaoke súprava obsahuje dva mikrofóny a jednoduchý mixážny pult. Je to aj najlacnejšia verzia speváckej súpravy
    • trochu prepracovanejšou je sada all-in-one a tvorí ju mixážny pult, prehrávač a reproduktor. Všetko je to spojené v jednom prístroji, ktorý stačí zapojiť k televízoru a pripojiť mikrofóny. So zapájaním nestratíte veľa času a karaoke vám môže robiť príjemnú spoločnosť aj na stretnutiach s priateľmi mimo domu, lebo ju ľahko prenesiete. Výkon ako v nahrávacom štúdiu od nej nečakajte. Pohrajte sa so základným nastavením a z karaoke vyžmýkajte všetko, čo sa dá
    • najjednoduchšou karaoke možnosťou je karaoke mikrofón pre deti. Obsahuje základné nastavenia, databázu pesničiek a software, bez ktorého to nepôjde. Za mikrofón zaplatíte viac, ako v prípade predchádzajúcich možností a dostať naň nové pesničky je zložité, ale určite mu doma nájdete svoje miesto.

Ako funguje karaoke?

Plánujete karaoke set prepojiť s televízorom? Postačí vám základný karaoke set a jeden až dva mikrofóny. Pri použití počítača a inej elektroniky musíte k základnému setu dokúpiť potrebné redukcie alebo karaoke set, ktorý ma potrebné redukcie v sebe zabudované.

Detské karaoke

Pri zapájaní setu vychádzajte zo schémy, ktorá je súčasťou každého zariadenia a prečítajte si návod, aby ste vedeli, čo s čím súvisí a naučili sa ho správne používať. Jednou z funkcií, ktorý sa nachádza aj v základnom karaoke sete je aj echo (dozvuk), aby vaše spievanie pôsobilo ešte profesionálnejšie.

Karaoke repertoár musí byť

Okrem hardvérového zariadenia na prehrávanie skladieb potrebujete aj repertoár, ktorý je dostupný na DVD alebo CD-G nosičoch (CD-G nosiče sú na ústupe, na trhu sa s nimi už pravdepodobne nestretnete), ktoré prehráte na DVD prehrávači alebo v počítači a karaoke mixážny pult ich spojí s vaším spevom a z televízie alebo zosilovača vychádza váš spev s hudobným doprovodom, ako od profesionálnej kapely.

Karaoke

Doba pokročila a vďaka tabletom a smartfónom, ktoré má doma už asi každý, sa na trhu objavili on-line karaoke sety, pri ktorých si repertoár stiahnete zo špeciálnych webov a prehrávate z pamäte tabletu alebo mobilu. Karaoke mix a zosilňovač ešte stále potrebujete. Aby všetko išlo tak, ako má.

Stiahnite deťom ich obľúbené skladby, nechajte ich prejaviť svoj talent a dajte si kávičku. V pokoji si ju nevychutnáte, ale aspoň si pri nej posedíte. Pri výbere skladieb skontrolujte:

  • či je nahratá kvalitne, bez pískanie a ostatných rušivých zvukov
  • či zodpovedá originálu (porovnajte napr. s piesňou na YouTube)
  • či je text piesne čitateľný na karaoke sete, ktorý ste si vybrali
  • či sú nahrávky viacerých skladieb z jedného nosiča rovnako hlasné

Najobľúbenejšie detské karaoke sety

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splneným snom bolo aj kníhkupectvo, v ktorom som kraľovala celých 9 rokov. Verím, že lásku k písanému slovu z mojich článkov...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.

Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...Publikované dňa: 13.10.2018
Hodnotenie článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkou Hracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkou

Deti sa potrebujú hrať. Aj tie najmenšie. Jednou z prvých hračiek, o ktoré sa rodičia zaujímajú je hracia deka. Neposkytuje deťom len zábavu, ale aj rôzne stimuly na jeho rozvoj. Na čo...

Ako vybrať bezpečný detský riad a jedálenský príbor? Ako vybrať bezpečný detský riad a jedálenský príbor?

Pre deti len to najlepšie a to aj v prípade, že vyberáte pre svoju ratolesť príbor či riad. Ak sa neviete zorientovať v ponuke trhu, nechajte si poradiť. Čo všetko si pri kúpe treba...

Hélium na párty v spreji? Super do balónov aj na vdychovanie a zmenu hlasu Hélium na párty v spreji? Super do balónov aj na vdychovanie a zmenu hlasu

Hélium na párty dokáže vďaka svojim vlastnostiam vyčariť úsmev na tvárach mnohých detí, ale aj dospelých. Okrem toho, že  hélium vo vzduchu udrží balóny , dokáže udržať i  vysokú úroveň...