Möbelix: Naši zákazníci nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farby

Nákup nábytku online už nie je ničím výnimočným. V e-shopoch človek nájde všetko čo potrebuje, môže si veci pokombinovať podľa svojho vkusu a dať si všetko doviezť domov.

Modrá obývačka Möbelix

Möbelix svoj tovar ponúka nielen v e-shope, ale aj v kamenných predajniach, preto si môže každý ešte pred objednaním vybraný tovar pozrieť aj naživo. S tímom Möbelix sme sa porozprávali o tom, čo je aktuálne v móde, v čom spočívajú výhody e-shopu, ale aj o zmene vkusu slovenského zákazníka.

Každý obchod má istú filozofiu. Aká je tá vaša, čo je vaším mottom vo vzťahu k zákazníkovi?

Naše motto a naša snaha je ponúknuť zákazníkovi nielen trendový nábytok za dobrú cenu, ale poskytnúť aj rady a inšpirácie, ako si zariadiť domácnosť, ako zosúladiť farby, a na čo nezabudnúť pri zariaďovaní domácnosti.

Označujete sa ako "dom s nábytkom a bytovými doplnkami". V čom spočívajú výhody vášho e-shopu?

Hlavnou výhodou e-shopu je prepojenie s kamennými predajňami. Zákazník tak má možnosť si tovar osobne prezrieť, tak povediac ohmatať, vyskúšať. Zároveň si online vybraný tovar môže zdarma vyzdvihnúť, v prípade akýchkoľvek komplikácií môže veľmi ľahko tovar reklamovať alebo vymeniť opäť osobne na predajni.

Obývačka Möbelix

Pôsobíte vo viacerých krajinách. Líšia sa nejakým spôsobom preferencie zákazníkov?

Möbelix pôsobí takmer v celej Európe. Porovnávať preferencie Slovenska a napríklad Rakúska alebo Poľska je veľmi komplikované, a rozdiely sú markantné. Avšak náš hlavný fokus je na e-shop Slovensko a Česko, a tu sú rozdiely v záujmoch a vkuse zákazníkov minimálne.

Akým spôsobom sa za tie roky, čo pôsobíte na slovenskom trhu, zmenil vkus zákazníkov? Čo je v súčasnosti v móde?

Vkus zákazníkov sa za tú dobu zmenil diametrálne. Naši zákazníci už zďaleka nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farby. Cena je samozrejme stále dôležitá, ale už nie je prioritná. Súčasným trendom sú farby. Len sivá alebo hnedá sedačka už jednoducho nestačí, ľudia hľadajú farebné kombinácie. A ak nie v nábytku ako takom, tak určite v doplnkoch.

Čierno-hnedá kuchyňa Moebelix

Sortiment vášho obchodu tvorí nábytok rôzneho druhu. Ponúkate iba sektorový nábytok alebo dodávate aj produkty na mieru?

Sektorový nábytok je naďalej v našej ponuke, ale ako som spomínal vyššie, už to nie je to hlavné, čo ľudia hľadajú. Preto ponúkame sedacie súpravy, skrine, kuchyne a mnoho ďalšieho na mieru.

Aký je pôvod vašich výrobkov? Odkiaľ pochádzajú jednotlivé kúsky z vašej ponuky?

Naši nákupcovia hľadajú produkty naprieč Európou, ale aj celým svetom. Máme lokálnych dodávateľov zo Slovenska a Česka, predovšetkým na čalúnený nábytok. Kuchyne sú osvedčenej nemeckej značky. Časť sortimentu pochádza z Poľska, Rumunska, a niektoré kúsky samozrejme, ako u všetkých predajcov, tiež z Ázie.

Möbelix ponúka sektorové kuchyne i kuchyne na mieru

Čo má medzi zákazníkmi najväčší úspech, resp. čo nakupujú vo vašom e-shope najviac?

Všetko. Sú skupiny tovaru, ktoré sú viac vyhľadávané, napríklad nábytok do obývacej izby a spálne. Vo všeobecnosti zákazníci využívajú možnosť, že si u nás môžu zariadiť skutočne celú domácnosť, vrátane záhrady a garáže.

Je nákup nábytku cez internet už samozrejmosťou alebo ludia majú ešte stále radšej kamenné predajne?

Trend nákupov online versus offline sa postupne vyrovnáva. V našom segmente, teda nábytok, nikdy nedôjde k absolútnemu presunu do online prostredia. Vždy tu bude potreba mať aj kamenné predajne, pretože niektoré druhy nábytku na mieru sa nemôžu na 100 % vyberať len online.

Möbelix ponúka zariadenie pre celú domácnosť

Akými bonusovými službami sa snažíte o to, aby zákazníci od vás odchádzali spokojní? Máte v tomto smere nejaké ďalšie plány do budúcnosti?

V súčasnej dobe máme celý rad bonusových služieb. Napríklad možnosť online plánovania, online rezervácia termínu pre poradenstvo, dodanie tovaru, osobný odber zadarmo a veľa ďalších služieb. Našou víziou je tieto služby ďalej rozširovať, predovšetkým podľa požiadaviek zákazníkov. Nechajte sa prekvapiť.

Ďakujeme pekne za rozhovor. Máte ešte otázky? K dispozícii sú vám komentáre pod článkom. E-shop Möbelix vám rád odpovie aj na ďalšie otázky, stačí ho osloviť mailom.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Provensálska kuchyňa – dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa – dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.

Jednoduché vianočné handmade dekorácie Jednoduché vianočné handmade dekorácie

Naše inšpirácie sú naozaj veľmi jednoduché a preto ich zvládne aj menej zručný jedinec. Odmenou vám budú ozdoby, ktoré nenájdete nikdy inde!

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.Publikované dňa: 10.06.2020
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmiBonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmi

E-shop Bonami.sk predáva originálne kúsky, s ktorými bude vaša domácnosť pôsobiť výnimočne a zároveň pohodlne. O ponuke obchodu i o tom, čo je aktuálne v móde sme sa rozprávali s tímom...

Petr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domuPetr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domu

Jednou z možností realizácie kvalitnej a dizajnovej terasy je aj kompozit. Dá sa použiť na terasu k rodinnému domu, ale aj na plochú strechu, balkón či spevnené plochy v okolí bazéna.

Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej bázeOlinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze