Möbelix: Naši zákazníci nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farby

Nákup nábytku online už nie je ničím výnimočným. V e-shopoch človek nájde všetko čo potrebuje, môže si veci pokombinovať podľa svojho vkusu a dať si všetko doviezť domov.

Modrá obývačka Möbelix

Möbelix svoj tovar ponúka nielen v e-shope, ale aj v kamenných predajniach, preto si môže každý ešte pred objednaním vybraný tovar pozrieť aj naživo. S tímom Möbelix sme sa porozprávali o tom, čo je aktuálne v móde, v čom spočívajú výhody e-shopu, ale aj o zmene vkusu slovenského zákazníka.

Každý obchod má istú filozofiu. Aká je tá vaša, čo je vaším mottom vo vzťahu k zákazníkovi?

Naše motto a naša snaha je ponúknuť zákazníkovi nielen trendový nábytok za dobrú cenu, ale poskytnúť aj rady a inšpirácie, ako si zariadiť domácnosť, ako zosúladiť farby, a na čo nezabudnúť pri zariaďovaní domácnosti.

Označujete sa ako "dom s nábytkom a bytovými doplnkami". V čom spočívajú výhody vášho e-shopu?

Hlavnou výhodou e-shopu je prepojenie s kamennými predajňami. Zákazník tak má možnosť si tovar osobne prezrieť, tak povediac ohmatať, vyskúšať. Zároveň si online vybraný tovar môže zdarma vyzdvihnúť, v prípade akýchkoľvek komplikácií môže veľmi ľahko tovar reklamovať alebo vymeniť opäť osobne na predajni.

Obývačka Möbelix

Pôsobíte vo viacerých krajinách. Líšia sa nejakým spôsobom preferencie zákazníkov?

Möbelix pôsobí takmer v celej Európe. Porovnávať preferencie Slovenska a napríklad Rakúska alebo Poľska je veľmi komplikované, a rozdiely sú markantné. Avšak náš hlavný fokus je na e-shop Slovensko a Česko, a tu sú rozdiely v záujmoch a vkuse zákazníkov minimálne.

Akým spôsobom sa za tie roky, čo pôsobíte na slovenskom trhu, zmenil vkus zákazníkov? Čo je v súčasnosti v móde?

Vkus zákazníkov sa za tú dobu zmenil diametrálne. Naši zákazníci už zďaleka nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farby. Cena je samozrejme stále dôležitá, ale už nie je prioritná. Súčasným trendom sú farby. Len sivá alebo hnedá sedačka už jednoducho nestačí, ľudia hľadajú farebné kombinácie. A ak nie v nábytku ako takom, tak určite v doplnkoch.

Čierno-hnedá kuchyňa Moebelix

Sortiment vášho obchodu tvorí nábytok rôzneho druhu. Ponúkate iba sektorový nábytok alebo dodávate aj produkty na mieru?

Sektorový nábytok je naďalej v našej ponuke, ale ako som spomínal vyššie, už to nie je to hlavné, čo ľudia hľadajú. Preto ponúkame sedacie súpravy, skrine, kuchyne a mnoho ďalšieho na mieru.

Aký je pôvod vašich výrobkov? Odkiaľ pochádzajú jednotlivé kúsky z vašej ponuky?

Naši nákupcovia hľadajú produkty naprieč Európou, ale aj celým svetom. Máme lokálnych dodávateľov zo Slovenska a Česka, predovšetkým na čalúnený nábytok. Kuchyne sú osvedčenej nemeckej značky. Časť sortimentu pochádza z Poľska, Rumunska, a niektoré kúsky samozrejme, ako u všetkých predajcov, tiež z Ázie.

Möbelix ponúka sektorové kuchyne i kuchyne na mieru

Čo má medzi zákazníkmi najväčší úspech, resp. čo nakupujú vo vašom e-shope najviac?

Všetko. Sú skupiny tovaru, ktoré sú viac vyhľadávané, napríklad nábytok do obývacej izby a spálne. Vo všeobecnosti zákazníci využívajú možnosť, že si u nás môžu zariadiť skutočne celú domácnosť, vrátane záhrady a garáže.

Je nákup nábytku cez internet už samozrejmosťou alebo ludia majú ešte stále radšej kamenné predajne?

Trend nákupov online versus offline sa postupne vyrovnáva. V našom segmente, teda nábytok, nikdy nedôjde k absolútnemu presunu do online prostredia. Vždy tu bude potreba mať aj kamenné predajne, pretože niektoré druhy nábytku na mieru sa nemôžu na 100 % vyberať len online.

Möbelix ponúka zariadenie pre celú domácnosť

Akými bonusovými službami sa snažíte o to, aby zákazníci od vás odchádzali spokojní? Máte v tomto smere nejaké ďalšie plány do budúcnosti?

V súčasnej dobe máme celý rad bonusových služieb. Napríklad možnosť online plánovania, online rezervácia termínu pre poradenstvo, dodanie tovaru, osobný odber zadarmo a veľa ďalších služieb. Našou víziou je tieto služby ďalej rozširovať, predovšetkým podľa požiadaviek zákazníkov. Nechajte sa prekvapiť.

Ďakujeme pekne za rozhovor. Máte ešte otázky? K dispozícii sú vám komentáre pod článkom. E-shop Möbelix vám rád odpovie aj na ďalšie otázky, stačí ho osloviť mailom.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Jednoduché zdobenie medovníkov Jednoduché zdobenie medovníkov

Dnes vám prinášame fotoinšpirácie v podobe rôznych menej či viac náročných vzorov, ktoré môžete aplikovať aj tento rok. Nebojte sa, nie je to naozaj až tak náročné. Treba len trochu cviku.

Hnedá spálňa – je to dobrá voľba? Hnedá spálňa – je to dobrá voľba?

Farbu do spálne si vyberajte podľa svojich pocitov. Ak sa vám hnedá páči a upokojuje vás, potom sa do vašej spálne hodí.Publikované dňa: 10.06.2020
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(91.4%)