Najkrajšie keramické rýchlovarné konvice sú pomerne lacné. Recenzie chvália značky Concept, Sencor aj Orava

Určite si pamätáte ešte z detstva klasické servírovacie kanvice, do ktorých sa naliala zovretá voda z hrnca, vložil sa do nich čaj a potom sa následne po vylúhovaní podával. Takéto nádoby spolu so setom šálok pôsobili priam aristokratickým dojmom a babičky ich vyťahovali zo sekretárov len pri výnimočných príležitostiach.

Keramická rýchlovarná konvica

Ako roky plynuli, bežné zohrievanie vody na sporáku aj samotné servírovanie sa zjednodušilo. Hrnce a servírovacie kanvice nahradili keramické rýchlovarné kanvice, ktoré vodu zohrejú raketovou rýchlosťou, sú lacné, ale stále môžu vyzerať krásne ako tie u babičky. 

Štýlové keramické rýchlovarné kanvice

Moderné keramické rýchlovarné kanvice

Jedným z materiálov, z ktorého sa vyrábajú dnešné rýchlovarné kanvice, je keramika. Nemožno povedať, že tento typ patrí medzi najpredávanejšie, avšak keramické rýchlovarné kanvice ponúkajú celé spektrum vlastností, ktoré netreba pri výbere tohto kuchynského spotrebiča prehliadať. Pozrite sa na to, prečo je keramická kanvica super voľbou.

Vyzerajú Retro

Keramická kanvica vyzerá na prvý pohľad ako keby pochádzala z minulosti. Ak ste nenarazili na absolútny babičkovský retro model, bude vám tento druh rýchlovarnej kanvice pripomínať klasický keramický čajník. Presne taký ten s vrchnákom v hornej časti. Keďže kanvica býva zväčša umiestnená na linke, treba jej dizajn prispôsobiť štýlu kuchyne. Dobrou správou je, že keramické kanvice sa predávajú aj v modernom šate, takže niektoré typy zhoria aj v ultramodernej kuchyni.

Moderné funkcie a nezávadný materiál

Pri keramických kanviciach sa nenechajte oklamať ich vonkajším vzhľadom. Ako sa hovorí, nikdy nesúďte nikoho a nič podľa obalu. Nové keramické kanvice totiž vykonávajú moderné funkcie identické z klasickými rýchlovarnými kanvicami z iných materiálov.

Keramická rýchlovarná kanvica do kuchyne

Veľkou výhodou je tiež zdravotná nezávadnosť keramiky pri vysokých teplotách, bezzápachovosť pri varení vody a tiež to, že keramika dobre a dlho drží teplo. Menšou nevýhodou keramických kanvíc je ich krehkosť pri neopatrnej manipulácii. 

Praktické uloženie vykurovacej špirály

Bežné kanvice z iných materiálov mávajú často vykurovacie špirály uložené na viditeľnom mieste. To zhoršuje čistenie a údržbu kanvice. Väčšina keramických rýchlovarných kanvíc má skrytú vykurovaciu špirálu. Vďaka tomu je čistenie keramických kúskov oveľa jednoduchšie. Pripravte sa však na to, že kvôli skrytej špirále sa voda v kanvici bude možno ohrievať trošku dlhšie ako v plastových alebo nerezových spotrebičoch.

Stoja prekvapivo málo

Ak vezmete do úvahy skutočnosť, že keramické kanvice vyzerajú naozaj exkluzívne, potešujúco zaražajúca cena. Tá nie je vôbec vysoká. Ceny sa pohybujú od 20 eur pri spotrebičoch s objemom okolo 0,8 až 1l. Kanvice s bežným objemom okolo 1,5 až 1,7l výjdu na 30 až 35 eur, a to je oveľa menej ako stoja mnohé nerezové či sklenené druhy.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie rýchlovarné kanvice

Na čo prihliadať pri výbere keramickej kanvice?

Väčšina keramických kanvíc sa predáva v objeme do 1l. Takáto veľkosť stačí, ak žijete vo dvojici alebo nepripravujete teplé nápoje pre viac ako štyroch ľudí. Na prípravu jedného čaju či kávy spotrebujete 250ml vody. Bežné domácnosti a častí hostitelia by si mali radšej kúpiť model s objemom minimálne 1,5l. Nikomu sa nechce variť vodu na viackrát.

Lacná keramická rýchlovarná kanvica

Dôležitým parametrom kanvice je tiež príkon. Ten určujte to, ako rýchlo kanvica zohreje vodu. A to je pre vás azda najpodstatnejšie. Platí, že keramické kanvice vodu zohrievajú pomalšie ako tie z iných materiálov. Bežný príkon kvalitných keramických kanvíc je niekde medzi 1500 až 1850 W. Ďalej platí zásada, že čím je väčší je objem kanvice, tým väčší príkon budete potrebovať na čo najrýchlejšie ohriatie vody. 

Ďalšie vychytávky nie sú nutnosťou, avšak ak by sa vám podarilo nájsť kúsok, ktorý by okrem vhodného objemu a dostatočného príkonu bol vybavený ešte aj takou poistkou proti chodu naprázdno či funkciou regulácie teploty, vyhrali ste. V tomto prípade ste našli dokonalú keramickú kanvicu.  

Ostatné druhy rýchlovarných kanvíc

Kanvice sú dnes nielen bežnou súčasťou každej kuchyne, ale predávajú sa v rôznych dizajnoch od moderných až po retro. Tiež sa vyrábajú z rôznych materiálov, pričom každý ma svoje plusy a mínusy. Faktom však je, že všetky moderné rýchlovarné kanvice v sebe nesú praktickosť a estetickosť zároveň.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie rýchlovarné kanvice

Najdlhšie používaným a najbežnejším materiálom na výrobu kuchynských kanvíc je plast. Je ľahký a plastové rýchlovarné kanvice patria k cenovo najdostupnejším. Problém je to, že plast pri zohrievaní začne šíriť zvláštnu vôňu, ktorú následne cítiť aj v samotnej vode. Niekomu to môže vadiť.

Veľmi obľúbené a luxusne vyzerajúce sú nerezové rýchlovarné kanvice. Perfektne zapadnú do moderných kuchýň. Tieto kanvice disponujú rôznymi funkciami akou je napríklad možnosť nastaviť teplotu. Ceny nerezových kanvíc sa pohybujú v reláciách od najlacnejších až po drahšie kúsky za desiatky eur. Zoženiete spotrebiče z lesklého aj matného nerezu. Menším problémom je údržba, nakoľko na nereze vidieť každú malú kvapôčku vody.

Veľkým hitom medzi modernými kuchynskými ohrievačmi vody sú sklenené rýchlovarné kanvice. Vyrobené sú z tvrdeného skla, ktoré je prispôsobené vysokým teplotám. Sú transparentné, takže presne vidíte, koľko vody ste do nich naliali. Patria však k drahším druhom spotrebičov. Výhodou je ľahká údržba a nezávadnosť materiálu. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie rýchlovarné kanvice

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Simona Halásová

Volám sa Simona a som tak trochu schizofrenik. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy, pracovala v nadnárodnej korporácii, navrhla so sestrou kolekciu...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.

Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  Publikované dňa: 25.11.2018
Hodnotenie článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší tepovač kobercov, sedačiek či matracov pre domácnosť? Karcher alebo Zelmer Najlepší tepovač kobercov, sedačiek či matracov pre domácnosť? Karcher alebo Zelmer

Ak máte doma viac kobercov, určite raz za čas hľadáte spôsob, ako ich vyčistiť.   Pomôže vám s tým tepovač, resp. vysávač na tepovanie kobercov a my vám poradíme, ako si ten vhodný model...

Najlepší kombinovaný sporák? Recenzie a test chvália Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje Najlepší kombinovaný sporák? Recenzie a test chvália Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchnou doskou a elektrickou rúrou predstavuje vhodný kompromis medzi kvalitou varenia a energetickou úspornosťou. Viete, podľa čoho si vybrať?

Najlepší ručný vysávač? Recenzie a test chvália Bosch, Sencor aj Rowentu Najlepší ručný vysávač? Recenzie a test chvália Bosch, Sencor aj Rowentu

Ručný vysávač je nenahraditeľným pomocníkom pri náhlej nehode v domácnosti, napr. keď sa vám rozsype múka či strúhanka v kuchyni, ak deti prinesú blato či piesok na topánkach do...