Najkrajšie keramické rýchlovarné konvice sú pomerne lacné. Recenzie chvália značky Concept, Sencor aj Orava

Určite si pamätáte ešte z detstva klasické servírovacie kanvice, do ktorých sa naliala zovretá voda z hrnca, vložil sa do nich čaj a potom sa následne po vylúhovaní podával. Takéto nádoby spolu so setom šálok pôsobili priam aristokratickým dojmom a babičky ich vyťahovali zo sekretárov len pri výnimočných príležitostiach.

Keramická rýchlovarná konvica

Ako roky plynuli, bežné zohrievanie vody na sporáku aj samotné servírovanie sa zjednodušilo. Hrnce a servírovacie kanvice nahradili keramické rýchlovarné kanvice, ktoré vodu zohrejú raketovou rýchlosťou, sú lacné, ale stále môžu vyzerať krásne ako tie u babičky. 

Štýlové keramické rýchlovarné kanvice

Moderné keramické rýchlovarné kanvice

Jedným z materiálov, z ktorého sa vyrábajú dnešné rýchlovarné kanvice, je keramika. Nemožno povedať, že tento typ patrí medzi najpredávanejšie, avšak keramické rýchlovarné kanvice ponúkajú celé spektrum vlastností, ktoré netreba pri výbere tohto kuchynského spotrebiča prehliadať. Pozrite sa na to, prečo je keramická kanvica super voľbou.

Vyzerajú Retro

Keramická kanvica vyzerá na prvý pohľad ako keby pochádzala z minulosti. Ak ste nenarazili na absolútny babičkovský retro model, bude vám tento druh rýchlovarnej kanvice pripomínať klasický keramický čajník. Presne taký ten s vrchnákom v hornej časti. Keďže kanvica býva zväčša umiestnená na linke, treba jej dizajn prispôsobiť štýlu kuchyne. Dobrou správou je, že keramické kanvice sa predávajú aj v modernom šate, takže niektoré typy zhoria aj v ultramodernej kuchyni.

Moderné funkcie a nezávadný materiál

Pri keramických kanviciach sa nenechajte oklamať ich vonkajším vzhľadom. Ako sa hovorí, nikdy nesúďte nikoho a nič podľa obalu. Nové keramické kanvice totiž vykonávajú moderné funkcie identické z klasickými rýchlovarnými kanvicami z iných materiálov.

Keramická rýchlovarná kanvica do kuchyne

Veľkou výhodou je tiež zdravotná nezávadnosť keramiky pri vysokých teplotách, bezzápachovosť pri varení vody a tiež to, že keramika dobre a dlho drží teplo. Menšou nevýhodou keramických kanvíc je ich krehkosť pri neopatrnej manipulácii. 

Praktické uloženie vykurovacej špirály

Bežné kanvice z iných materiálov mávajú často vykurovacie špirály uložené na viditeľnom mieste. To zhoršuje čistenie a údržbu kanvice. Väčšina keramických rýchlovarných kanvíc má skrytú vykurovaciu špirálu. Vďaka tomu je čistenie keramických kúskov oveľa jednoduchšie. Pripravte sa však na to, že kvôli skrytej špirále sa voda v kanvici bude možno ohrievať trošku dlhšie ako v plastových alebo nerezových spotrebičoch.

Stoja prekvapivo málo

Ak vezmete do úvahy skutočnosť, že keramické kanvice vyzerajú naozaj exkluzívne, potešujúco zaražajúca cena. Tá nie je vôbec vysoká. Ceny sa pohybujú od 20 eur pri spotrebičoch s objemom okolo 0,8 až 1l. Kanvice s bežným objemom okolo 1,5 až 1,7l výjdu na 30 až 35 eur, a to je oveľa menej ako stoja mnohé nerezové či sklenené druhy.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie rýchlovarné kanvice

Na čo prihliadať pri výbere keramickej kanvice?

Väčšina keramických kanvíc sa predáva v objeme do 1l. Takáto veľkosť stačí, ak žijete vo dvojici alebo nepripravujete teplé nápoje pre viac ako štyroch ľudí. Na prípravu jedného čaju či kávy spotrebujete 250ml vody. Bežné domácnosti a častí hostitelia by si mali radšej kúpiť model s objemom minimálne 1,5l. Nikomu sa nechce variť vodu na viackrát.

Lacná keramická rýchlovarná kanvica

Dôležitým parametrom kanvice je tiež príkon. Ten určujte to, ako rýchlo kanvica zohreje vodu. A to je pre vás azda najpodstatnejšie. Platí, že keramické kanvice vodu zohrievajú pomalšie ako tie z iných materiálov. Bežný príkon kvalitných keramických kanvíc je niekde medzi 1500 až 1850 W. Ďalej platí zásada, že čím je väčší je objem kanvice, tým väčší príkon budete potrebovať na čo najrýchlejšie ohriatie vody. 

Ďalšie vychytávky nie sú nutnosťou, avšak ak by sa vám podarilo nájsť kúsok, ktorý by okrem vhodného objemu a dostatočného príkonu bol vybavený ešte aj takou poistkou proti chodu naprázdno či funkciou regulácie teploty, vyhrali ste. V tomto prípade ste našli dokonalú keramickú kanvicu.  

Ostatné druhy rýchlovarných kanvíc

Kanvice sú dnes nielen bežnou súčasťou každej kuchyne, ale predávajú sa v rôznych dizajnoch od moderných až po retro. Tiež sa vyrábajú z rôznych materiálov, pričom každý ma svoje plusy a mínusy. Faktom však je, že všetky moderné rýchlovarné kanvice v sebe nesú praktickosť a estetickosť zároveň.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie rýchlovarné kanvice

Najdlhšie používaným a najbežnejším materiálom na výrobu kuchynských kanvíc je plast. Je ľahký a plastové rýchlovarné kanvice patria k cenovo najdostupnejším. Problém je to, že plast pri zohrievaní začne šíriť zvláštnu vôňu, ktorú následne cítiť aj v samotnej vode. Niekomu to môže vadiť.

Veľmi obľúbené a luxusne vyzerajúce sú nerezové rýchlovarné kanvice. Perfektne zapadnú do moderných kuchýň. Tieto kanvice disponujú rôznymi funkciami akou je napríklad možnosť nastaviť teplotu. Ceny nerezových kanvíc sa pohybujú v reláciách od najlacnejších až po drahšie kúsky za desiatky eur. Zoženiete spotrebiče z lesklého aj matného nerezu. Menším problémom je údržba, nakoľko na nereze vidieť každú malú kvapôčku vody.

Veľkým hitom medzi modernými kuchynskými ohrievačmi vody sú sklenené rýchlovarné kanvice. Vyrobené sú z tvrdeného skla, ktoré je prispôsobené vysokým teplotám. Sú transparentné, takže presne vidíte, koľko vody ste do nich naliali. Patria však k drahším druhom spotrebičov. Výhodou je ľahká údržba a nezávadnosť materiálu. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie rýchlovarné kanvice

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Simona Halásová

Volám sa Simona a som tak trochu schizofrenik. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy, pracovala v nadnárodnej korporácii, navrhla so sestrou kolekciu...


Komentáre

04/06/2019 11:09
valika

doma mame keramicku kanvicu znacky Sencor a kazdy ju obdivuje :)

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.

Fialová farba do spálne? My hovoríme áno! Fialová farba do spálne? My hovoríme áno!

Všetky odtiene fialovej sa dajú dobre kombinovať s bielymi stenami a doplnkami. Do takéhoto mixu zapadne aj hnedý nábytok či koberec a podlaha. Presvedčte sa o tom s nami!

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...Publikované dňa: 25.11.2018
Hodnotenie článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions? Najlepší bazénový vysávač? Zander, Dolphin, Interx alebo Reactions?

Aj vy máte na záhrade bazén alebo sa chystáte na jeho výstavbu? V tom prípade si určite prečítajte náš návod, v ktorom vám poradíme všetko, čo o bazénových vysávačoch potrebujete vedieť.

Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie! Ultrazvuková čistička na šperky i okuliare. Recenzie poradia tie najlepšie!

Ultrazvukové čističky sú veľmi šikovné zariadenia, ktoré slúžia na čistenie širokej škály rôznorodých predmetov. Tento produkt však ešte nie je medzi ľuďmi veľmi rozšírený, a preto sme...

Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140 Najlepšia kamera do auta s GPS a nočným videním? Xiaomi aj Prestigio Roadrunner 140

Ak trávite veľa času za volantom, určite ste už boli svedkom nejednej nebezpečnej situácie. Kamerový záznam z palubnej kamery v aute vám možno raz príde vhod ako objektívne svedectvo....