1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Elektrické autodráhy pre malých aj veľkých chlapcov: Poďla čoho vyberať?

Uvažujete o darčeku pre chlapca a neviete si dať rady? Odpoveďou by mohla byť elektrická autodráha. Je to skvelá zábavka pre malých i veľkých chlapcov a kopu času pri nej dokážu stráviť aj dospelí.

Autodráha pre deti aj dospelých

Kúpou autodráhy určite nič nepokazíte. Trhová ponuka je aj v tomto smere pomerne široká, my sme pre vás pripravili návod, ako postupovať pri ich výbere.

Mierky autodráhy

Ako prvé uvádzame mierku autodráhy, keďže ide o základný parameter, podľa ktorého sa autodráhy kategorizujú a ovplyvňuje veľkosť autíčiek. V praxi sa využívajú tieto dve merítka:

  • Mierka 1:32: Štandardná mierka, ktorá sa teší väčšej obľube a to hlavne kvôli dlhšej trati a väčším autám s dĺžkou cca 10-14 centimetrov. Obvykle sú konštrukcie trate bohaté na rôzne doplnky či "vylepšováky" ako mosty, skríženia a tak podobne. Odporúčame, aby ste si radšej trošku priplatili, resp. nekupovali len oválne dráhy. Pre väčšiu súťaživosť je lepšie, keď je dráha členitejšia.
  • Mierka 1:43: Zmenšená mierka nemusí vyhovovať každému, no v porovnaní so svojím predošlým konkurentom má výhodu v nižšej cene a pochopiteľne zaberá menej miesta. Autá majú od 7 do 10 centimetrov a sortiment produktov v tomto merítku je o dosť chudobnejší. Určené sú hlavne pre mladšie deti, pretože autá jazdia pomalšie, no za to je jednoduchšie ich udržať na trati.

Rozmery dráhy a vek dieťaťa

Väčšie autodráhy zaberú značnú časť izby a preto je dobré, ak si pred kúpou všetko vymeriate a zariadite tak, aby autodráha perfektne zapadla a nezavadzala.

Elektrické autodráhy pre deti

Ak kupujete pre mladších, postačia menšie dráhy za menej peňazí. Ak nechcete riskovať sklamanie u starších detí, siahnite po väčších dráhach s rozmanitejším dizajnom.

Obľúbené autodráhy

Digitálne alebo analógové autodráhy?

Aký typ autodráhy kúpiť? Vyberajte digitálne modely, ktoré ponúkajú oveľa viac možností, väčšiu zábavu a dieťa o ne nestratí záujem hneď po pár minútach. Analógové autodráhy síce sú lacnejšie, no iné výhody by ste hľadali márne. Umožňujú pohyb autička len na jednej trati a povedzme si úprimne, koho by to neunudilo?

Materiál a údržba

V súčasnosti nachádzame u predajcov plastové a koľajové autodráhy. Prvé sú lacnejšie, zložené z viacerých častí a v prípade ich zlomenia ich môžete zlepiť a vytvoriť tak nový dizajn. Spoje nie sú úplne ideálne, pretože autíčko na nich mierne nadskakuje. Koľajové autodráhy sú vyrobené z menej kusov plechového materiálu, prípadne to môže byť drevotrieska alebo polyméry. Drážky sú rezané priamo do materiálu a pohyb áut je hladký a plynulý.

Autodráha pre deti

Čo sa týka údržby, dôležité je, aby ste autá a trať udržiavali čisté. Pred zapnutím odstráňte prach a ďalšie nečistoty, ktoré by mohli zmenšovať výkon a rýchlosť. Ak chcete nápravu auta naolejovať, použite len pár kvapiek. Vyhnete sa tak zašpineniu dráhy a okolia.

Spoľahlivý predajca

Elektrická autodrahá je technologická záležitosť, ktorá je pomerne náchylná na poškodenie. S tým jednoducho musíme počítať. Práve preto je veľmi dôležité, aby ste nenakupovali u nespoľahlivých predajcov - napríklad na rôznych trhoch. Nižšie ceny môžu byť lákavé, no v prípade poruchy nemáte záruku servisu. Objednávajte alebo kupujte len u takých predajcov, ktorí vám garantujú aj servis.

Cena autodráh

Cenové rozpätie je pomerne široké. Záleží od veľkosti a taktiež od toho, pre akú vekovú skupinu kupujete. Autodráhy pre mladšie deti sú menšie a tiež lacnejšie - 20 až 35 €.

Najlepšie autodráhy pre deti

Cena väčších autodráh pre starších sa pokojne môže vyšplhať nad hranicu 60 €. Pri lacných modeloch si dávajte pozor na kvalitu materiálov. Radšej si priplaťte a vyhnite sa tak zbytočným poškodeniam.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K písaniu článkov som sa dostal už na gymnáziu a za tých pár rôčkov sa z toho vyvinulo skvelé hobby a mám v pláne ho naplno rozvíjať aj naďalej. Na...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú Žltá kúpeľňa - aj doplnky rozhodujú

Nebojte sa žltej! Každý deň s ňou môžete začínať ráno v kúpeľni, zlepšiť si náladu, keď si pôjdete umyť ruky, či sa dostať do hravej nálady, keď sa pôjdete prepudrovať. 

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...Publikované dňa: 16.09.2018
Hodnotenie článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkou Hracia deka pre deti – najlepšie sú s ohrádkou

Deti sa potrebujú hrať. Aj tie najmenšie. Jednou z prvých hračiek, o ktoré sa rodičia zaujímajú je hracia deka. Neposkytuje deťom len zábavu, ale aj rôzne stimuly na jeho rozvoj. Na čo...

Ako vybrať bezpečný detský riad a jedálenský príbor? Ako vybrať bezpečný detský riad a jedálenský príbor?

Pre deti len to najlepšie a to aj v prípade, že vyberáte pre svoju ratolesť príbor či riad. Ak sa neviete zorientovať v ponuke trhu, nechajte si poradiť. Čo všetko si pri kúpe treba...

Hélium na párty v spreji? Super do balónov aj na vdychovanie a zmenu hlasu Hélium na párty v spreji? Super do balónov aj na vdychovanie a zmenu hlasu

Hélium na párty dokáže vďaka svojim vlastnostiam vyčariť úsmev na tvárach mnohých detí, ale aj dospelých. Okrem toho, že  hélium vo vzduchu udrží balóny , dokáže udržať i  vysokú úroveň...