Parkside náradie z Lidlu - čo hovoria recenzie a skúsenosti

Pri ponuke príliš lacných výrobkov väčšina z nás zbystrí pozornosť v očakávaní, že výrobok bude oproti konkurencii menej kvalitný či spoľahlivý. Rovnaké je to aj pri náradí značky Parkside, ktoré môžete zakúpiť v predajniach nemeckého reťazca Lidl.

Lacné náradie Parkside Lidl

Sú ale tieto obavy na mieste? Zhrnuli sme pre vás názory z recenzií na toto náradie a prinášame ucelený pohľad používateľov naň.

Náradie Parkside – privátna značka reťazca Lidl

Tak, ako iné reťazce, aj nemecký Lidl má niekoľko svojich tzv. privátnych značiek. Sú to výrobky prakticky vyrábané za účelom predaja iba v tomto reťazci. Výraznou je značka Parkside, čo je séria ručného náradia, určeného pre domácich majstrov. Nejde teda o výrobky určené pre profesionálne použitie a vysokú záťaž v sotlárskych či zámočníckyhc dielňach a na stavbách.

Distribútorom náradia značky Parkside (a tiež mnohých ďalších privátnych značiek pre Lidl) je nemecká firma Kompernass. Čo sa týka výrobcu, ten nie je dohľadateľný, pravdou však je, že na prvý pohľad je náradie Parkside dosť podobné náradiu hobby série značky Bosch. Možno aj to je dôvod, prečo sa v rôznych diskusiách na internete spomína ako výrobca práve Bosch alebo Einhell.

Cena a dostupnosť

Hlavnou výhodou náradia značky Parkside je nepochybne cena. Nie často je to ale tak, a preto je lepšie, ak si vždy cenu pre konkrétny model porovnáte s konurenciou. Tak napr. cena 125 mm uhlovej brúsky Parkside býva okolo 30 EUR, pričom omnoho ľahšiu a tichšiu 125 mm brúsku japonského výrobcu Makita zoženiete za cenu okolo 50 EUR vrátane praktického hliníkového kufríka. Za príplatok okolo 20 EUR teda získate výrobok osvedčenej značky. Niektoré modely náradia, obzvlášť tie veľmi často používané – ako už spomínaná uhlová brúska, sa pravdepodobne viac oplatí kúpiť od osvedčeného výrobcu.

Balenie náradia Parkside Lidl

Nevýhodou výrobkov Parkside je ich sezónna dostupnosť. V letákoch Lidl sa objavujú síce pravidelne, avšak zakaždým ide o iné druhy náradia. Rovnako je to aj s distribúdiou do jednotlivých predajní, ktorá sa odvíja od ponuky v letákoch. Ak si preto zaumienite, že chcete kúpiť povedzme príklepové vŕtacie kladivo, musíte si počkať, kým sa objaví v letáku. Druhou možnosťou je navštíviť niektorú z väčších predajní reťazca, ktoré mávajú bohaté skladové zásoby a opýtať sa, či nemajú nejaké zvyšné kusy na sklade.

Prevládajú tiež skúsenosti zákazníkov, že aj pri uvedení letákovej akcie sa tovar z menších predajní rýchlo vypredá a ďalšie kusy nebývajú počas trvania akcie naskladňované.

Kvalita a trvácnosť

Tá je pri rôznych modeloch rôzna. Jednoduché modely ako vŕtacie kladivá či uhlové brúsky sú väčšinou bezproblémové. Pri zložitejších zariadeniach, ako napr. vysokotlakový čistič sa zyvkne pokaziť niektorá časť – napr. sa zlomí časť rukoväte pištole. Pri akumulátorovom náradí býva zasa problém s pocitovo malou kapacitou akumulátorov oproti konkurencii a tiež s ich menšou životnosťou.

Čo sa týka výkonu (skutočného, nie toho elektrického na štítku prístroja), sú výrobky Parkside subjektívne porovnateľné s konkurenčným hobby náradím. Vo všeobecnosti sú však často viac hlučné a ťažšie. Z hľadiska trvanlivosti nie sú však výnimkou ani modely Parkside, ktoré vydržia 5 a viac rokov. Samozrejme, je nutné brať do úvahy intenzitu ich používania.

Reklamácia a dostupnosť náhradných dielov

Skúsenosti používateľov náradia Parkside s reklamáciami sú veľmi dobré. V predajniach Lidl často menia toto náradie priamo kus za kus (ak je dostupné), čo svedčí aj o nastavení cenovej a kvalitatívnej politiky pri tejto značke, skrátka sa ho neoplatí opravovať.

Horšie je to však s pozáručným servisom, značkové servisy prakticky nie sú dostupné. Náhradné diely však ponúka distribútor – firma Kompernass na predaj v Nemecku. Na Slovensko ich, žiaľ, nezasielajú, no na územie Nemecka alebo Rakúska ich nie je problém doručiť poštou. Ak teda máte známych v niektorej z týchto krajín, môžete to riešiť cez nich. Faktom tiež je, že jednotlivé modely náradia značka časom inovuje a ľahko sa teda môže stať, že niektoré diely na staršiu verziu vášho náradia jednoducho už nezoženiete.

Najporuchovejšími súčasťami ručného náradia však bývajú uhlíky elektromotora a ložiská. Tieto diely sú často univerzálne a môžete sa po nich obzrieť aj v servisoch elektrospotrebičov či náradia iných značiek.

Nezabúdajte na starostlivosť a údržbu

Tak, ako pre náradie inej značky, aj pre Parkside platí, že by ste ho mali udržovať v čistom stave. Pri niektorých činnostiach vzniká veľa jemného prachu (pílenie dreva, rezanie ocele, drážkovanie do muriva), ktorý preniká dovnútra zariadenia a zanáša rotor elektromotora i jeho ložiská. Preto po každom použití prach z útrob náradia vysajte vysávačom a telo pretrite vlhkou handričkou. Nepochybne tak predĺžite jeho životnosť.

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Komentáre

21/01/2019 17:01
jozef

Najhorší nákup aký som kedy urobil.Lístok od reg. pokladne som stratil.reklamácia "O".Motor vrtačky potiahne vrtak tak do fí 6mm.Potom motor nevládze. Posuvný vrtací hriadeľ je z hliníka a ozubenie sa po pritlačení na vrtak strhne a je po vrtačke.Rada kupujúcim: Túto vrtačku zďaleka obchádzajte aj keby stala iba 5 eur!

19/03/2020 21:15
Rasťo

Veľmi zlá skúsenosť s nákupom Parkside.
Kúpil som si uhlovu brúsku. Po prvom zapnuti som zistil že motor ide, ale kotúč sa netoci. Išiel som to okamžite reklamovať. Na moje prekvapenie musím čakať 30 dní na vybavenie reklamácie. Takže ak nemáte kam dávať peniaze, tak si kupujte ich haraburdy. Tie od začiatku nefungujú a vy nebudete mať ani tovar ani peniaze. Ozaj pro zákaznícky prístup. Ďakujem, už viac nie.

24/02/2019 20:22
info

Sieť Lidl,je tak rozšírená, že nieje problémom nakup, ani prípadná reklamácia. U spotrebného tovaru do troch mesiacov,záruku troch rokov vám dá málokto o "slávnej Makite" ... ,ktorá je len na ... Pre domácich majstrov postačuje Parkside, pre tých druhých Narex,Bosch profesionál. A čo sa týka reklamácie, pri strate bločku môžu napomôcť moznosti: vytlačenie kópie dokladu, u obchodníka na prevádzke kde bol tovar zakúpený, prípadne mať znameho/ inzerát na kupujúceho kto si zakúpil totožný produkt ( pre obchodné siete ...,kde sa produkt neregistruje , nepredáva podľa sn, ale typoveho označenia, výr. rady ,šarže ...a pod.

09/06/2019 10:48
Miloš dub

Ako ste písali... Bol som na pobočke a nebolo mi umožnené dostať kópiu dokladu... Vy hovorili sa ze to nieje možné.. Nakoľko blok som stratil ale na základe nákupu kartou som vedel presný dátum.. Čas miesto.... Na pobočke v zlatých Moravciach nebola ochota co ma prekvapilo... Jedna sa o búracie kladivo s ktorým som bol nad mieru spokojný ale odišiel motor.. S pozdravom Dub

06/05/2019 20:24
Ivan

PTBM 500 ES Pri rozbalení a naskrutkovaní kruhovej tyče na základňu som zistil, že nie je v pravom uhle. Mala značnú výchylku a musel som ju podložiť a až potom zaskrutkovať. Ako sa nastavuje hlava vrtáka som si pozrel na talianskom videu o uvedenej vŕtačke. Pomohlo mi to, nastavil som podľa pokynov a vrták nehádže. Tiež mi video pomohlo ako mám nastaviť jednotlivé prvky, aby vŕtačka mala tichý chod. Pre domáce hobby použitie za túto cenu doporučujem.
Mám aj aku skrutkovače, pásovú brúsku zatiaľ spoľahlivé a dobré, Čo nedoporučujem kúpiť je 9 V aku píla PHKSA 12A1. nevládze pilovať ani 10 mm dosku. Trápi sa. AKU náradie kupovať len 18 V.

29/09/2019 11:52
bizzo

Mám skoro všetko čo parkside vyrobil a čo viem využiť pri prerabani domu a v garáži. Aku len X20V. Samozrejme že flexu mám makitu a gola sadu Proxxon. Ale všetko ostatné parkside a som Max spokojný. Jediné čo mi za tú dobu odišlo boli uhlíky na buracom kladive. Za tie peniaze odporúčam. Jasné že sú určite aj chybné kusy, ale mňa to zatiaľ obišlo.

24/10/2019 07:08
Rasťo

Som veľmi sklamaní z postupu reklamáci výrobkov v tejto predajni v Novom meste nad Váhom. Kúpil som si výrobok priklepovu vrtaçku , ktorá sa hneď aj pokazila po 2minutach vŕtania.Reklamoval som ju a po vyše 3 týždňoch mi prišla sms že výrobok si mám vyzdvihnúť na predajni,ço som aj urobil a samozrejme tam tovar nebol. Prišiel som o ďalší týždeň a tovar tam zase nebol.Pani vedúca mi povedala že mi má dať druhí náhradný kus čo samozrejme nespravila a peniaze mi vraj takisto nemôže dať,vraj sa nemôže dovolať na centrálu už je dosť hodín. Postup reklamovania tovaru katastrofa. Kúpil som doťahovcku a takisto sa pokazila po mesiaci používania no už nemám nervu, niečo kupovať a reklamovať v Lidli.Rozdiel je v tom že keď som pracoval v Nemecku všetko čo som tam kúpil všetok tovar vydržal dlhé roky. Dovolím si tvrdiť že na Slovensko dodávajú a predávajú podradné elektrické náradie. Taku značku,elektrické náradieMakita alebo Narex ktoré som nakúpil pred vyše 15 a 7 rokmi a pracujem na stavbe hovorí samo o sebe.Za kvalitu sa platí.

15/11/2019 18:19
Tibor

Búracie kladivo Parkside PBH 1050 B2. Problém s pozáručnou opravou. Po oslovení zákazníckej linky Lidlu ma prepojili na firmu Kompernass. Tam mi oznámili, že ložisko čo potrebujem nepredávajú. Prosil som teda, nech mi to oni opravia. Pani povedala, že ľutuje, ale to neopravujú. Po asi 5 minútovom rozhovore (asi 5x mi zopakovala že ľutuje, ale môj problém nemôže vyriešiť, aj keď sa budeme rozprávať aj pol hodiny) som prišiel k záveru že kladivo po záruke asi môžem vyhodiť. 60,-€ to stálo pred 4 rokmi. Pani mi ešte povedala aj to, že mám skúsiť to ložisko zohnať od iných výrobcov. No jasne, ale pre istotu na ložisku nie je absolútne žiadne označenie. Mimochodom v jednej predajni na ložiská mi povedali - zmerali to posuvným meradlom - že je to atypické ložisko, ich dodávatelia také nemajú. Takže toľko k výrobkom Parkside.

A považujem to za drzosť a arogantnosť tejto firmy voči obyčajným malo-spotrebiteľom, lebo peniaze pri nákupe vypýtali, a teraz ma akože nenápadne vedú na to, aby som kúpil znovu ďalšie. Táto firma nerešpektuje životné prostredie, a nepracuje na minimalizovaní odpadu.

23/11/2019 14:52
Jozo

Skús si zavolať do Mikulka Skalica, tam majú aj atyp..

24/11/2019 18:52
Tibor

Vďaka za info.

26/11/2019 10:37
Tibor

Tak zavolal som. Ani tam nemajú tento atyp..
Mieri potrebného ihlového ložiska sú:
d=31mm; D= cca 33,3 mm (neviem presne zmerať ) a šírka klietky = 9mm.
Klietka je z plastu.

Mimochodom mi povedali-poradili, že to búracie kladivo môžem zahodiť.

Záver: nekupujte náradie PARKSIDE z Lidlu!!!!

28/01/2020 14:54
Jambrich Miroslav

potrebujem náhradný pružinkový valec na elektrický vertykulátor-FLV1300 A2 IAN 79060. číslo valca 91097053

21/03/2020 17:19
Jednoznačné len LIDL VERCAJK

neviem ale ako čítam všetci tu pičujete na lidl náradie ja osobne mam všetko AKU či uťahovačky či felxi či vrtačky a kade jaké náradie a nikdy som nemal problém z reklamáciou !!!! zobrali opravili ešte som aj do tej dotyčnej firmy volal kde to servisu ju aký problém opravili vrátili a do dnes stým robím a keď sa nedalo opraviť hneď posielali novy vercajk alebo peniaze takže každy si urobte sami mienku či je to ok alebo nieje ok a keď neviete so šublerou merať tak radšej nehovorte že také ložisko niet lebo všetko ložiska sa daju kupiť bez problema aj objednať

U mňa LIDL top na náradie makita bosh sa môže oproti niektorému náradiu schovať

21/03/2020 18:51
Tibor

Áno, ked máš náradie v záruke, opravia, vymenia alebo možno vrátia peniaze - ak nemajú náhradný diel. Problém nastane, ak ti skončí záruka, keď už dané náradie nevyrábajú, a keď sa pokazí niečo špeciálne na ňom. Napríklad po 4 rokoch od kúpy tovaru. Potom ti len povedia: "Ľutujeme, ale vám nevieme pomôcť ..." A zahoď a kúp si nový. Ale niekto si možno povie : no a čo, veď za toľké peniaze sa to oplatilo, a kúpi si nový. A smetiská len rastú..... Pritom by možno stačilo jedno ložisko vymeniť!

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie

Plánujete upraviť svoju terasu či záhradu, avšak nemáte nápady? Vyskúšajte niektorý z našich tipov.

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.Publikované dňa: 10.11.2018
Hodnotenie článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Decht v komíne – príčiny, ako vyčistiť sadze. Čo rozpúšťa decht? Šupky zo zemiakov komín nevyčistiaDecht v komíne – príčiny, ako vyčistiť sadze. Čo rozpúšťa decht? Šupky zo zemiakov komín nevyčistia

Pri kúrení na pevné palivo netreba zabúdať na údržbu a vyčistenie komína od množstva dechtu v podobe sadze, ktorá vás v tých najhorších prípadoch môže stáť aj život. Viac info v našom...

Ako navrhnúť a zrealizovať záhradné jazierko svojpomocne?Ako navrhnúť a zrealizovať záhradné jazierko svojpomocne?

Ak máte v záhradke veľa  "placu" , nerozmýšľajte príliš dlho, navrhnite a urobte si umelé jazierko úplne sami. S naším postupom "ako na to", vám vytvorenie záhradného jazierka nezaberie...

Aký je rozdiel medzi odvetrávanou a kontaktnou fasádou?Aký je rozdiel medzi odvetrávanou a kontaktnou fasádou?

Správne zvolená fasáda môže udržovať váš príbytok v šetriacom, úspornom režime a zároveň to môže byť aj niečo, čo budove dodá nový moderný ráz. Pred aplikáciou fasády, je potrebné,...