Parkside náradie z Lidlu - čo hovoria recenzie a skúsenosti

Pri ponuke príliš lacných výrobkov väčšina z nás zbystrí pozornosť v očakávaní, že výrobok bude oproti konkurencii menej kvalitný či spoľahlivý. Rovnaké je to aj pri náradí značky Parkside, ktoré môžete zakúpiť v predajniach nemeckého reťazca Lidl.

Lacné náradie Parkside Lidl

Sú ale tieto obavy na mieste? Zhrnuli sme pre vás názory z recenzií na toto náradie a prinášame ucelený pohľad používateľov naň.

Náradie Parkside – privátna značka reťazca Lidl

Tak, ako iné reťazce, aj nemecký Lidl má niekoľko svojich tzv. privátnych značiek. Sú to výrobky prakticky vyrábané za účelom predaja iba v tomto reťazci. Výraznou je značka Parkside, čo je séria ručného náradia, určeného pre domácich majstrov. Nejde teda o výrobky určené pre profesionálne použitie a vysokú záťaž v sotlárskych či zámočníckyhc dielňach a na stavbách.

Distribútorom náradia značky Parkside (a tiež mnohých ďalších privátnych značiek pre Lidl) je nemecká firma Kompernass. Čo sa týka výrobcu, ten nie je dohľadateľný, pravdou však je, že na prvý pohľad je náradie Parkside dosť podobné náradiu hobby série značky Bosch. Možno aj to je dôvod, prečo sa v rôznych diskusiách na internete spomína ako výrobca práve Bosch alebo Einhell.

Cena a dostupnosť

Hlavnou výhodou náradia značky Parkside je nepochybne cena. Nie často je to ale tak, a preto je lepšie, ak si vždy cenu pre konkrétny model porovnáte s konurenciou. Tak napr. cena 125 mm uhlovej brúsky Parkside býva okolo 30 EUR, pričom omnoho ľahšiu a tichšiu 125 mm brúsku japonského výrobcu Makita zoženiete za cenu okolo 50 EUR vrátane praktického hliníkového kufríka. Za príplatok okolo 20 EUR teda získate výrobok osvedčenej značky. Niektoré modely náradia, obzvlášť tie veľmi často používané – ako už spomínaná uhlová brúska, sa pravdepodobne viac oplatí kúpiť od osvedčeného výrobcu.

Balenie náradia Parkside Lidl

Nevýhodou výrobkov Parkside je ich sezónna dostupnosť. V letákoch Lidl sa objavujú síce pravidelne, avšak zakaždým ide o iné druhy náradia. Rovnako je to aj s distribúdiou do jednotlivých predajní, ktorá sa odvíja od ponuky v letákoch. Ak si preto zaumienite, že chcete kúpiť povedzme príklepové vŕtacie kladivo, musíte si počkať, kým sa objaví v letáku. Druhou možnosťou je navštíviť niektorú z väčších predajní reťazca, ktoré mávajú bohaté skladové zásoby a opýtať sa, či nemajú nejaké zvyšné kusy na sklade.

Prevládajú tiež skúsenosti zákazníkov, že aj pri uvedení letákovej akcie sa tovar z menších predajní rýchlo vypredá a ďalšie kusy nebývajú počas trvania akcie naskladňované.

Kvalita a trvácnosť

Tá je pri rôznych modeloch rôzna. Jednoduché modely ako vŕtacie kladivá či uhlové brúsky sú väčšinou bezproblémové. Pri zložitejších zariadeniach, ako napr. vysokotlakový čistič sa zyvkne pokaziť niektorá časť – napr. sa zlomí časť rukoväte pištole. Pri akumulátorovom náradí býva zasa problém s pocitovo malou kapacitou akumulátorov oproti konkurencii a tiež s ich menšou životnosťou.

Čo sa týka výkonu (skutočného, nie toho elektrického na štítku prístroja), sú výrobky Parkside subjektívne porovnateľné s konkurenčným hobby náradím. Vo všeobecnosti sú však často viac hlučné a ťažšie. Z hľadiska trvanlivosti nie sú však výnimkou ani modely Parkside, ktoré vydržia 5 a viac rokov. Samozrejme, je nutné brať do úvahy intenzitu ich používania.

Reklamácia a dostupnosť náhradných dielov

Skúsenosti používateľov náradia Parkside s reklamáciami sú veľmi dobré. V predajniach Lidl často menia toto náradie priamo kus za kus (ak je dostupné), čo svedčí aj o nastavení cenovej a kvalitatívnej politiky pri tejto značke, skrátka sa ho neoplatí opravovať.

Horšie je to však s pozáručným servisom, značkové servisy prakticky nie sú dostupné. Náhradné diely však ponúka distribútor – firma Kompernass na predaj v Nemecku. Na Slovensko ich, žiaľ, nezasielajú, no na územie Nemecka alebo Rakúska ich nie je problém doručiť poštou. Ak teda máte známych v niektorej z týchto krajín, môžete to riešiť cez nich. Faktom tiež je, že jednotlivé modely náradia značka časom inovuje a ľahko sa teda môže stať, že niektoré diely na staršiu verziu vášho náradia jednoducho už nezoženiete.

Najporuchovejšími súčasťami ručného náradia však bývajú uhlíky elektromotora a ložiská. Tieto diely sú často univerzálne a môžete sa po nich obzrieť aj v servisoch elektrospotrebičov či náradia iných značiek.

Nezabúdajte na starostlivosť a údržbu

Tak, ako pre náradie inej značky, aj pre Parkside platí, že by ste ho mali udržovať v čistom stave. Pri niektorých činnostiach vzniká veľa jemného prachu (pílenie dreva, rezanie ocele, drážkovanie do muriva), ktorý preniká dovnútra zariadenia a zanáša rotor elektromotora i jeho ložiská. Preto po každom použití prach z útrob náradia vysajte vysávačom a telo pretrite vlhkou handričkou. Nepochybne tak predĺžite jeho životnosť.

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Komentáre

21/01/2019 17:01
jozef

Najhorší nákup aký som kedy urobil.Lístok od reg. pokladne som stratil.reklamácia "O".Motor vrtačky potiahne vrtak tak do fí 6mm.Potom motor nevládze. Posuvný vrtací hriadeľ je z hliníka a ozubenie sa po pritlačení na vrtak strhne a je po vrtačke.Rada kupujúcim: Túto vrtačku zďaleka obchádzajte aj keby stala iba 5 eur!

24/02/2019 20:22
info

Sieť Lidl,je tak rozšírená, že nieje problémom nakup, ani prípadná reklamácia. U spotrebného tovaru do troch mesiacov,záruku troch rokov vám dá málokto o "slávnej Makite" ... ,ktorá je len na ... Pre domácich majstrov postačuje Parkside, pre tých druhých Narex,Bosch profesionál. A čo sa týka reklamácie, pri strate bločku môžu napomôcť moznosti: vytlačenie kópie dokladu, u obchodníka na prevádzke kde bol tovar zakúpený, prípadne mať znameho/ inzerát na kupujúceho kto si zakúpil totožný produkt ( pre obchodné siete ...,kde sa produkt neregistruje , nepredáva podľa sn, ale typoveho označenia, výr. rady ,šarže ...a pod.

09/06/2019 10:48
Miloš dub

Ako ste písali... Bol som na pobočke a nebolo mi umožnené dostať kópiu dokladu... Vy hovorili sa ze to nieje možné.. Nakoľko blok som stratil ale na základe nákupu kartou som vedel presný dátum.. Čas miesto.... Na pobočke v zlatých Moravciach nebola ochota co ma prekvapilo... Jedna sa o búracie kladivo s ktorým som bol nad mieru spokojný ale odišiel motor.. S pozdravom Dub

06/05/2019 20:24
Ivan

PTBM 500 ES Pri rozbalení a naskrutkovaní kruhovej tyče na základňu som zistil, že nie je v pravom uhle. Mala značnú výchylku a musel som ju podložiť a až potom zaskrutkovať. Ako sa nastavuje hlava vrtáka som si pozrel na talianskom videu o uvedenej vŕtačke. Pomohlo mi to, nastavil som podľa pokynov a vrták nehádže. Tiež mi video pomohlo ako mám nastaviť jednotlivé prvky, aby vŕtačka mala tichý chod. Pre domáce hobby použitie za túto cenu doporučujem.
Mám aj aku skrutkovače, pásovú brúsku zatiaľ spoľahlivé a dobré, Čo nedoporučujem kúpiť je 9 V aku píla PHKSA 12A1. nevládze pilovať ani 10 mm dosku. Trápi sa. AKU náradie kupovať len 18 V.

Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu Stolík do detskej izby – patrí k základnému vybaveniu

Či máte doma škôlkara, alebo už školáka, stolík je preňho nevyhnutnou pomôckou – slúži na kreslenie i na písanie, na hranie sa i tvorenie.

Wire závesné lampy – moderné svietidlá Wire závesné lampy – moderné svietidlá

Hľadáte vhodné svietidlo do svojej obývačky či kuchyne? Wire závesné lampy by pre vás mohli byť to pravé.

Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.Publikované dňa: 10.11.2018
Hodnotenie článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšia teplovzdušná pištoľ? Bosch, Parkside alebo Patriot Najlepšia teplovzdušná pištoľ? Bosch, Parkside alebo Patriot

Teplovzdušná pištoľ je šikovným pomocníkom v domácnosti alebo v dielňach. Slúži na odstraňovanie starej farby, lakov či polepov. Ak sa rozhodnete pre jej kúpu, tak by ste vo výbere mali...

Ako vymeniť zámku vo dverách? Ako vymeniť fabku bez kľúča? Ako vymeniť zámku vo dverách? Ako vymeniť fabku bez kľúča?

Pokazená zámka vo dverách je problém. O tom niet pochýb. Komplikácia s vložkou vo dverách dokáže narobiť poriadne vrásky. Myslíte, že okamžite je to práca pre zámočníka? Ako vymeniť...

Špárovačka – ako vybrať škárovaciu hmotu na dlažbu, kameň, tehlový obklad Špárovačka – ako vybrať škárovaciu hmotu na dlažbu, kameň, tehlový obklad

Plánujete obkladať kuchyňu, kúpeľňu alebo inú miestnosť? V tom prípade by ste rozhodne nemali podceniť výber škárovacej hmoty. Poradíme vám, ako si správne vybrať škárovaciu maltu tak,...