Parkside náradie z Lidlu – rázový uťahovák, pokosová, chvostová či reťazová píla. Aká je kvalita?

Pri ponuke príliš lacných výrobkov väčšina z nás zbystrí pozornosť v očakávaní, že výrobok bude oproti konkurencii menej kvalitný či spoľahlivý. Rovnaké je to aj pri náradí značky Parkside, ktoré môžete zakúpiť v predajniach nemeckého reťazca Lidl.

Lacné náradie Parkside Lidl

Sú ale tieto obavy na mieste? Zhrnuli sme pre vás názory z recenzií na toto náradie a prinášame ucelený pohľad používateľov naň.

Parkside náradie do dielne i záhrady


Náradie Parkside – privátna značka reťazca Lidl

Tak, ako iné reťazce, aj nemecký Lidl má niekoľko svojich tzv. privátnych značiek. Sú to výrobky prakticky vyrábané za účelom predaja iba v tomto reťazci. Výraznou je značka Parkside, čo je séria ručného náradia, určeného pre domácich majstrov. Nejde teda o výrobky určené pre profesionálne použitie a vysokú záťaž v stolárskych či zámočníckych dielňach a na stavbách.

Distribútorom náradia značky Parkside (a tiež mnohých ďalších privátnych značiek pre Lidl) je nemecká firma Kompernass. Čo sa týka výrobcu, ten nie je dohľadateľný, pravdou však je, že na prvý pohľad je náradie Parkside dosť podobné náradiu hobby série značky Bosch. Možno aj to je dôvod, prečo sa v rôznych diskusiách na internete spomína ako výrobca práve Bosch alebo Einhell.

Cena náradia Parkside

Hlavnou výhodou náradia značky Parkside je nepochybne cena. Nie často je to však tak, a preto je lepšie, ak si vždy cenu pre konkrétny model porovnáte s konkurenciou. Tak napr. cena 125 mm uhlovej brúsky Parkside býva okolo 30 eur, pričom omnoho ľahšiu a tichšiu 125 mm brúsku japonského výrobcu Makita zoženiete za cenu okolo 50 eur vrátane praktického hliníkového kufríka. Za príplatok okolo 20 eur teda získate výrobok osvedčenej značky. Niektoré modely náradia, obzvlášť tie veľmi často používané – ako už spomínaná uhlová brúska, sa pravdepodobne viac oplatí kúpiť od osvedčeného výrobcu. Napr. rázový uťahovák bez batérie je dostupny už od cca 35 eur, reťazová píla od 50 eur, chvostová píla od 50 eur a pokosová píla od cca 70 eur. V porovnaní s konkurenciou ide zvyčajne o lacnejšiu voľbu.

Balenie náradia Parkside Lidl píla

Dostupnosť náradia nielen počas sezóny

Nevýhodou výrobkov Parkside je ich sezónna dostupnosť. V letákoch Lidl sa objavujú síce pravidelne, avšak zakaždým ide o iné druhy náradia. Rovnako je to aj s distribúdiou do jednotlivých predajní, ktorá sa odvíja od ponuky v letákoch. Ak si preto zaumienite, že chcete kúpiť povedzme príklepové vŕtacie kladivo, musíte si počkať, kým sa objaví v letáku. Druhou možnosťou je navštíviť niektorú z väčších predajní reťazca, ktoré mávajú bohaté skladové zásoby a opýtať sa, či nemajú nejaké zvyšné kusy na sklade.

Prevládajú tiež skúsenosti zákazníkov, že aj pri uvedení letákovej akcie sa tovar z menších predajní rýchlo vypredá a ďalšie kusy nebývajú počas trvania akcie naskladňované.

Ponuka náradia Parkside

Sortiment Parkside, ktorý nájdete v e-shope Lidl.sk, pozostáva z rôznych kategórií náradia. Ide o prístroje, ktoré sa zídu v domácnosti, dielni a aj v garáži. Obľúbené je nielen aku náradie, ale aj "ručné" náradie do záhrady či rôzne meracie prístroje.

Spomedzi elektrického či aku náradia sú vyhľadávané píly (chvostová píla, aku reťazová píla, pásová píla, ale aj pokosová píla), aku skrutkovače, vŕtačky (príklepová, vŕtacie a sekacie kladivo, búracie kladivo, stolová vŕtačka), brúsky (pásová, uhlová, vibračná), zváračkyhoblíky a frézy.

V záhrade sa obľube tešia elektrické aj aku nožnice na trávu a živý plot, kosačky (elektrická, aku), elektrický drvič konárov, ale aj vertikutátor a vysávač na lístie. V garáži má nezastupiteľné miesto pneumatická pieskovacia pištoľ, pneumatický rázový uťahovák i kompresor Parkside. V jeho ponuke sa nachádza aj obľúbený vysokotlakový čistič či rôzne druhy vysávačov. Lidl ponúka k svojmu aku náradiu akumulátory/batérie, pretože väčšina aku produktov sa predáva bez nich.

Kvalita a trvácnosť

Tá je pri rôznych modeloch rôzna. Jednoduché modely ako vŕtacie kladivá či uhlové brúsky sú väčšinou bezproblémové. Pri zložitejších zariadeniach, ako napr. vysokotlakový čistič sa zyvkne pokaziť niektorá časť – napr. sa zlomí časť rukoväte pištole. Pri akumulátorovom náradí býva zasa problém s pocitovo malou kapacitou akumulátorov oproti konkurencii a tiež s ich menšou životnosťou.

Čo sa týka výkonu (skutočného, nie toho elektrického na štítku prístroja), sú výrobky Parkside subjektívne porovnateľné s konkurenčným hobby náradím. Vo všeobecnosti sú však často viac hlučné a ťažšie. Z hľadiska trvanlivosti nie sú však výnimkou ani modely Parkside, ktoré vydržia 5 a viac rokov. Samozrejme, je nutné brať do úvahy intenzitu ich používania.

Reklamácia a dostupnosť náhradných dielov

Skúsenosti používateľov náradia Parkside s reklamáciami sú veľmi dobré. V predajniach Lidl často menia toto náradie priamo kus za kus (ak je dostupné), čo svedčí aj o nastavení cenovej a kvalitatívnej politiky pri tejto značke, skrátka sa ho neoplatí opravovať.

Horšie je to však s pozáručným servisom, značkové servisy prakticky nie sú dostupné. Náhradné diely však ponúka distribútor – firma Kompernass na predaj v Nemecku. Na Slovensko ich, žiaľ, nezasielajú, no na územie Nemecka alebo Rakúska ich nie je problém doručiť poštou. Ak teda máte známych v niektorej z týchto krajín, môžete to riešiť cez nich. Faktom tiež je, že jednotlivé modely náradia značka časom inovuje a ľahko sa teda môže stať, že niektoré diely na staršiu verziu vášho náradia jednoducho už nezoženiete.

Najporuchovejšími súčasťami ručného náradia však bývajú uhlíky elektromotora a ložiská. Tieto diely sú často univerzálne a môžete sa po nich obzrieť aj v servisoch elektrospotrebičov či náradia iných značiek.

Nezabúdajte na starostlivosť a údržbu

Tak, ako pre náradie inej značky, aj pre Parkside platí, že by ste ho mali udržovať v čistom stave. Pri niektorých činnostiach vzniká veľa jemného prachu (pílenie dreva, rezanie ocele, drážkovanie do muriva), ktorý preniká dovnútra zariadenia a zanáša rotor elektromotora i jeho ložiská. Preto po každom použití prach z útrob náradia vysajte vysávačom a telo pretrite vlhkou handričkou. Nepochybne tak predĺžite jeho životnosť.

Parkside – výhody, nevýhody, skúsenosti

So značkou Parkside majú skúsenosti mnohí domáci majstri, ale aj záhradkári či ľudia, ktorí rekonštruovali svoj byt. Otestovali výkon a funkcie výrobkov naplno a prišli na ich plusy i mínusy. Ide zvyčajne o hobby náradie, keďže ani náradie Parkside Performance nemožno zaradiť do profi kategórie, takže treba počítať, že nie vždy bude všetko tip-top. Napriek tomu sú skúsenosti s náradím dobré, na jeho chod sa dá spoľahnúť, avšak pracuje primerane k svojmu výkonu.

Plusom je dostupnosť produktov, hoci mnohé sú skôr sezónnou záležitosťou, široký výber, k dispozícii sú totiž produkty do dielne, garáže, záhrady i do domácnosti, ale aj priaznivý pomer cena/kvalita. Jednou z najväčších výhod je dobré meno značky. Zákazník vie, čo môže od náradia Parkside čakať. Popis produktov zvyčajne zodpovedá realite, preto produkty pri používaní neprekvapia.

Samozrejme, nie každý značku Parkside chváli, niekedy oprávnene, niekedy menej. Veľa závisí od používania produktov (ako sa s nimi pracuje, či sa používajú správne, aká je údržba) a aj od skúseností s inými značkami. Lidl nie je Makita či Bosch, prirodzene nebude hobby náradie také výkonné ako drahšie stroje známych značiek. Strednú a lacnejšiu triedu však zastupuje dobre.

Parkside náradie do dielne i záhrady

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Komentáre

21/01/2019 17:01
jozef

Najhorší nákup aký som kedy urobil.Lístok od reg. pokladne som stratil.reklamácia "O".Motor vrtačky potiahne vrtak tak do fí 6mm.Potom motor nevládze. Posuvný vrtací hriadeľ je z hliníka a ozubenie sa po pritlačení na vrtak strhne a je po vrtačke.Rada kupujúcim: Túto vrtačku zďaleka obchádzajte aj keby stala iba 5 eur!

19/03/2020 21:15
Rasťo

Veľmi zlá skúsenosť s nákupom Parkside.
Kúpil som si uhlovu brúsku. Po prvom zapnuti som zistil že motor ide, ale kotúč sa netoci. Išiel som to okamžite reklamovať. Na moje prekvapenie musím čakať 30 dní na vybavenie reklamácie. Takže ak nemáte kam dávať peniaze, tak si kupujte ich haraburdy. Tie od začiatku nefungujú a vy nebudete mať ani tovar ani peniaze. Ozaj pro zákaznícky prístup. Ďakujem, už viac nie.

24/02/2019 20:22
info

Sieť Lidl,je tak rozšírená, že nieje problémom nakup, ani prípadná reklamácia. U spotrebného tovaru do troch mesiacov,záruku troch rokov vám dá málokto o "slávnej Makite" ... ,ktorá je len na ... Pre domácich majstrov postačuje Parkside, pre tých druhých Narex,Bosch profesionál. A čo sa týka reklamácie, pri strate bločku môžu napomôcť moznosti: vytlačenie kópie dokladu, u obchodníka na prevádzke kde bol tovar zakúpený, prípadne mať znameho/ inzerát na kupujúceho kto si zakúpil totožný produkt ( pre obchodné siete ...,kde sa produkt neregistruje , nepredáva podľa sn, ale typoveho označenia, výr. rady ,šarže ...a pod.

09/06/2019 10:48
Miloš dub

Ako ste písali... Bol som na pobočke a nebolo mi umožnené dostať kópiu dokladu... Vy hovorili sa ze to nieje možné.. Nakoľko blok som stratil ale na základe nákupu kartou som vedel presný dátum.. Čas miesto.... Na pobočke v zlatých Moravciach nebola ochota co ma prekvapilo... Jedna sa o búracie kladivo s ktorým som bol nad mieru spokojný ale odišiel motor.. S pozdravom Dub

06/05/2019 20:24
Ivan

PTBM 500 ES Pri rozbalení a naskrutkovaní kruhovej tyče na základňu som zistil, že nie je v pravom uhle. Mala značnú výchylku a musel som ju podložiť a až potom zaskrutkovať. Ako sa nastavuje hlava vrtáka som si pozrel na talianskom videu o uvedenej vŕtačke. Pomohlo mi to, nastavil som podľa pokynov a vrták nehádže. Tiež mi video pomohlo ako mám nastaviť jednotlivé prvky, aby vŕtačka mala tichý chod. Pre domáce hobby použitie za túto cenu doporučujem.
Mám aj aku skrutkovače, pásovú brúsku zatiaľ spoľahlivé a dobré, Čo nedoporučujem kúpiť je 9 V aku píla PHKSA 12A1. nevládze pilovať ani 10 mm dosku. Trápi sa. AKU náradie kupovať len 18 V.

29/09/2019 11:52
bizzo

Mám skoro všetko čo parkside vyrobil a čo viem využiť pri prerabani domu a v garáži. Aku len X20V. Samozrejme že flexu mám makitu a gola sadu Proxxon. Ale všetko ostatné parkside a som Max spokojný. Jediné čo mi za tú dobu odišlo boli uhlíky na buracom kladive. Za tie peniaze odporúčam. Jasné že sú určite aj chybné kusy, ale mňa to zatiaľ obišlo.

24/10/2019 07:08
Rasťo

Som veľmi sklamaní z postupu reklamáci výrobkov v tejto predajni v Novom meste nad Váhom. Kúpil som si výrobok priklepovu vrtaçku , ktorá sa hneď aj pokazila po 2minutach vŕtania.Reklamoval som ju a po vyše 3 týždňoch mi prišla sms že výrobok si mám vyzdvihnúť na predajni,ço som aj urobil a samozrejme tam tovar nebol. Prišiel som o ďalší týždeň a tovar tam zase nebol.Pani vedúca mi povedala že mi má dať druhí náhradný kus čo samozrejme nespravila a peniaze mi vraj takisto nemôže dať,vraj sa nemôže dovolať na centrálu už je dosť hodín. Postup reklamovania tovaru katastrofa. Kúpil som doťahovcku a takisto sa pokazila po mesiaci používania no už nemám nervu, niečo kupovať a reklamovať v Lidli.Rozdiel je v tom že keď som pracoval v Nemecku všetko čo som tam kúpil všetok tovar vydržal dlhé roky. Dovolím si tvrdiť že na Slovensko dodávajú a predávajú podradné elektrické náradie. Taku značku,elektrické náradieMakita alebo Narex ktoré som nakúpil pred vyše 15 a 7 rokmi a pracujem na stavbe hovorí samo o sebe.Za kvalitu sa platí.

15/11/2019 18:19
Tibor

Búracie kladivo Parkside PBH 1050 B2. Problém s pozáručnou opravou. Po oslovení zákazníckej linky Lidlu ma prepojili na firmu Kompernass. Tam mi oznámili, že ložisko čo potrebujem nepredávajú. Prosil som teda, nech mi to oni opravia. Pani povedala, že ľutuje, ale to neopravujú. Po asi 5 minútovom rozhovore (asi 5x mi zopakovala že ľutuje, ale môj problém nemôže vyriešiť, aj keď sa budeme rozprávať aj pol hodiny) som prišiel k záveru že kladivo po záruke asi môžem vyhodiť. 60,-€ to stálo pred 4 rokmi. Pani mi ešte povedala aj to, že mám skúsiť to ložisko zohnať od iných výrobcov. No jasne, ale pre istotu na ložisku nie je absolútne žiadne označenie. Mimochodom v jednej predajni na ložiská mi povedali - zmerali to posuvným meradlom - že je to atypické ložisko, ich dodávatelia také nemajú. Takže toľko k výrobkom Parkside.

A považujem to za drzosť a arogantnosť tejto firmy voči obyčajným malo-spotrebiteľom, lebo peniaze pri nákupe vypýtali, a teraz ma akože nenápadne vedú na to, aby som kúpil znovu ďalšie. Táto firma nerešpektuje životné prostredie, a nepracuje na minimalizovaní odpadu.

23/11/2019 14:52
Jozo

Skús si zavolať do Mikulka Skalica, tam majú aj atyp..

24/11/2019 18:52
Tibor

Vďaka za info.

26/11/2019 10:37
Tibor

Tak zavolal som. Ani tam nemajú tento atyp..
Mieri potrebného ihlového ložiska sú:
d=31mm; D= cca 33,3 mm (neviem presne zmerať ) a šírka klietky = 9mm.
Klietka je z plastu.

Mimochodom mi povedali-poradili, že to búracie kladivo môžem zahodiť.

Záver: nekupujte náradie PARKSIDE z Lidlu!!!!

28/01/2020 14:54
Jambrich Miroslav

potrebujem náhradný pružinkový valec na elektrický vertykulátor-FLV1300 A2 IAN 79060. číslo valca 91097053

21/03/2020 17:19
Jednoznačné len LIDL VERCAJK

neviem ale ako čítam všetci tu pičujete na lidl náradie ja osobne mam všetko AKU či uťahovačky či felxi či vrtačky a kade jaké náradie a nikdy som nemal problém z reklamáciou !!!! zobrali opravili ešte som aj do tej dotyčnej firmy volal kde to servisu ju aký problém opravili vrátili a do dnes stým robím a keď sa nedalo opraviť hneď posielali novy vercajk alebo peniaze takže každy si urobte sami mienku či je to ok alebo nieje ok a keď neviete so šublerou merať tak radšej nehovorte že také ložisko niet lebo všetko ložiska sa daju kupiť bez problema aj objednať

U mňa LIDL top na náradie makita bosh sa môže oproti niektorému náradiu schovať

21/03/2020 18:51
Tibor

Áno, ked máš náradie v záruke, opravia, vymenia alebo možno vrátia peniaze - ak nemajú náhradný diel. Problém nastane, ak ti skončí záruka, keď už dané náradie nevyrábajú, a keď sa pokazí niečo špeciálne na ňom. Napríklad po 4 rokoch od kúpy tovaru. Potom ti len povedia: "Ľutujeme, ale vám nevieme pomôcť ..." A zahoď a kúp si nový. Ale niekto si možno povie : no a čo, veď za toľké peniaze sa to oplatilo, a kúpi si nový. A smetiská len rastú..... Pritom by možno stačilo jedno ložisko vymeniť!

04/10/2020 13:11
Stefan

Píšete, že zobrali, opravili, kdeje tá firma, ktorá to opravuje, kam ste volal, potešilo by ma to potrebujem vymeniť ozubené kolečká v uhlovej brúske Parksede PWS 230 A1.
Ďakujem

05/10/2020 14:57
Tibor

Musíte to zaniesť do obchodu, kde ste to kúpil - aj s bločekom. Ale len ak to máte v záruke.

Tu je ich internetová adresa: https://www.lidl.sk/o-nas/informacie/kontaktne-udaje
Zákaznícka linka tel.: 0800 005 095

29/07/2022 17:03
Rado

Parkside už NIKDY VIAC.
Kúpil som miešadlo na maltu od Parkside a používal ho len príležitostne, ale zodrali sa uhlíky a po zdĺhavom vypisovaní so zákazníckym servisom LIDL som dostal od subdodávateľa odpoveď, že uhlíky nemajú a miešadlo mi nevedia opraviť !
U iných značiek sú uhlíky bežný spotrebný materiál a po výmene náradie funguje ďalej.
Parkside po zodraní uhlíkov môžete vyhodiť. S takýmto prístupom k zákazníkom sa asi vernosť značke nevytvorí.
Ja si po tejto skúsenosti už žiadne náradie od Parkside NEKÚPIM, ani keby bolo o polovicu lacnejšie ako porovnateľný výrobok. A ľutujem, že som si nedávno kúpil aku pílu Parkside.
Veľmi zlá je aj moja skúsenosť so zákazníckym servisom. Byrokracia a nekompetentnosť.
Od teraz už budem radšej kupovať náradie od značiek, ktoré vedia zabezpečiť na náradie aj servis a náhradné diely.

27/04/2020 18:42
Monika

Dobrý deň je tu niekto kto ma z Lidla kúpenú vyžínač parkside mne sa dneska pokazilo tá umelina na spodu ???? chcem sa spýtať ak by mal niekto tiež pokazenú a inú časť ako mám ja či by mi nepredal ten spodok Ďakujem

27/04/2020 18:46
Monika

Dobrý deň je tu niekto kto ma z Lidla kúpenú vyžínač parkside PRT 550 A1 mne sa dneska pokazilo tá umelina na spodu ???? chcem sa spýtať ak by mal niekto tiež pokazenú a inú časť ako mám ja či by mi nepredal ten spodok Ďakujem

05/05/2020 22:33
Martin

Dobrý deň,
Ja mám so značkou Parkside doteraz iba dobré skúsenosti. Vŕtacie kladivo mám už 7 rokov a to som s ním prerábal panelový byt, kde vrtalo konštrukcie na sadrokartóny, sekalo krabice na alektrinu, odvrtával a následne odsekával panelovú priečku 10 cm hrubú. Používam ho tiež ako miešadlo na lepidlá a omietku. Vrtal som s ním do všetkých materiálov bez problému. Na SDS úchyt som používal vakružováky do muriva aj dreva. Najväčší vrták na SDS ktorý som už použil veľa krát je 12x800 mm, dokonca som už aj improvizoval, keď som potreboval prevrtať stenu hrúbky 1 meter, tak som do vretena upol roxor 8 mm s dĺžkou 1,2 metra bez problémov.
Ďalšie veľmi vydarené náradie je uhlová brúska 125, ktorú mám 5 rokov a porezala toho fakt veľa od betónu, dlažby, železa. Sklamaný som akurát z kotúčov na rezanie a brúsenie kovu, tie na kameň sú celkom v pohode.
Perfekte funguje aj priamočiarka, ktorú mám 2,5 roka. Všetko náradie mám klasika na 220, žiadne aku.
ZLidlu mám tiež veľa iných ručných náradí a doteraz max. spokojnosť. Plánujem ešte kúpiť ponorú pílu. Výhoda je aj 3 ročná záruka.
Ďakujem.

22/08/2020 14:45
Miro

Lidl parkside je super naradie, mam kadeco a nic sa nepokazilo. Keby aj ... Naposledy som kupil utahovacku 20v aj s bateriou a kufrikom za 39,90 . Je to v ich poradi druha najsilnejšia aj s priklepom. Ak sa pokazí a neda sa spravit ... S takym utahovacim momentom stoji makita cca 100 bez priklepu, takze kupim novu parkside ....Neni co riesit

24/08/2020 09:27
Tibor

A presne takto bude reagovat vacsina ludi. Kup a zahod. A kup znova. Toto je filozofia dnes. Ale o par rokov z toho su len smeti. Rozmyslal si o tom kam tie smeti das? Nebolo by lepsie vyrabat opravitelne veci???

24/08/2020 11:06
Miro

Pises tu akoby Lidl robil cielene smejdy na 2 roky. No, mam doma einhell utahovacku co stala 2x tolko , pokazená spúšť s regulaciou, nevyhodil som , vrtacku Metabo - opravil som.
Parkside mam utahovacku, flexu, vibracnu brusku, el. skrutkovač , el. kosačku a zatial všetko ide , naradie ma od 8 rokov najstarsie, prerabal som s nim dom. A pouzivam stále.

14/09/2020 08:22
Matúš Michalek

Mám všetko náradie okrem okružnej píly z Lidlu. Aku skrutkovače, rázový uťahovak, chvostová píla, aku karbobrúska....... všetko mi ide denno denne a všetko ide perfektne. A som nad mieru spokojný. Osobne viem že keď sa mám zamýšľať nad ozajstnou kvalitou tak cena je úplne inde. Jediné čo som zle kúpil je karbobrúska kde je cenový rozdiel ozaj zanedbateľný ale kvalita a pohodlie pri práci úplne rozdielne. Ako je aj v článku porovnané.

30/10/2020 08:29
Mano

Parkside mi úplne vyhovuje,používam takmer všetky v stavebníctve a veľmi sa osvedčili.Zastanú svoju prácu , keď bol vadnyý kus bez problémová výmena.Použivame ich deņ čo deň už 2 roky.Tieto mi aspoň neroskradnú a zničí ich tak ako aj značkové

08/03/2021 20:49
Peter

Tak mam aku vrtacku a dneska som snou pracoval bolo cca 3 stupne a prestala vonku pracovat niekde som cital ze pod pet stupnov baterka nepracuje.
Ma niekto z tym skusenosti ?
Ďakujem

11/10/2021 22:40
Jaro

Mam presne ten isty problem. Vonku bolo cca do 5st. a kym bola este nahriata tak pracovala ok. Ked som ju na chvilu polozil (bolo to do tiena) tak uz potom nesla (nepomohla ani vymena baterky, ktora bola mimochodom v dome/teple)
Zda sa mi tym padom, ze problem nie je v baterke, ale v samotnom pristroji.
Mimochodom, ked som ju polozil vonku nie do tiena, ale na slnko (stacilo aj 5min.) a uz zase isla.
Mam ju stale (nereklamoval som), pouzivam ju totiz zriedka, ale tak to zamrzi (makity na stavbe slapu aj pri - 10) lebo inak by bola fakt super za tu cenu.
Ma uz bezuhlikovy motor a makita takato s BL motorom a podobnymi parametrami zas stoji aj 3x tolko, mozno aj viac.

08/03/2021 20:49
Peter

Tak mam aku vrtacku a dneska som snou pracoval bolo cca 3 stupne a prestala vonku pracovat niekde som cital ze pod pet stupnov baterka nepracuje.
Ma niekto z tym skusenosti ?
Ďakujem

22/03/2021 23:36
Stano Kočiš

Mne sa zdá, že výrobky sú na našom trhu namiešané kvalitné + nepodarky a reklamácie. Čo sa nepredá u nich na západe, skúsia znova predať pred zošrotovaním východnejšie, kde nieje tak náročný spotrebiteľ. Zažil som to osobne v obchode s elektronikou. Osobne ak idem niečo kúpiť mám obavy. V Lídli ak sa dá, tovar vybalím z krabice, skontrolujem a až tak kúpim.

Ja vlastním, alebo som chvíľu vlastnil:
- deltabrúsku KH 3259, 160W - spokojnosť, stále funguje (má dlhý prívodný kábel)
- modelársku brúsku PMGS 12 C3, 22W - mala vôľu v prednom ložisku - reklamácia, vymenili mi za druhú. Tá zase vo vysokých otáčkach nepríjemne vibruje, nevyvážený rotor.
- striekaciu pištoľ elektrickú - nepodarok. Zle opracovaný piest. Boli na ňom od nova ryhy. Nestriekala, ale pľula - reklamácia. Vrátili peniaze.
- samostmievaciu zváračskú kuklu PSHL 2 A1 - funguje uspokojivo, osvetlenie s led je len na okrasu
- kliešťový multimeter PZM 2 A2 - frekvenčný rozsah meria s maximálnym napätím len 20V !!! Odhliadnuc od toho, ostatné funkcie čo ponúka v cene 20€ ani zďaleka neponúka žiadny podobný kliešťak na našom trhu.

22/07/2021 13:06
František Antolík

Hľadám vypínač na sekacie kladivo PBH 1050 A1 .(pokazilo sa mi v ňom zaisťovacie tlačítko pre nepretržitú prevádzku)
- teraz nejde zapínanie. A neviem sa dopracovať k nejakému obchodu, servisu, kde by som ho objednal

28/07/2021 22:17
Martin

Pridam aj moju skusenost.
Z radu Parkside mam toho viac. Som iba hobby majster a zdaleka to naradie nepouzivam denne. Moje skusenosti su ale dobre, pomer cena/vykon je naozaj vyborny. Utahovacka, sroubovacka, buracie kladivo, pokoska, priamociarka a mnoho ineho slape perfektne. S niektorymi kusmi sa musite trochu "pohrat" a naucit sa s tym robit. Spravne nastavit pokosovu pilu, to bola trochu maturita, ale teraz už ide dobre a viem s tým odrezat presne to čo potrebujem. Mal som skusenost aj s reklamaciou a nevydarenymi kusmi...
Tlakovy cistic na zaciatku novej sezony po zimnej pauze zacal prepustat/tiect. Musel som sice cakat na vybavenie 30 dni, ale potom bez reci vratili peniaze. Nerobte si prosim iluzie, že Makita alebo Bosch sa nekazi. Kazi sa uplne rovnako a velmi podobne je aj riesenie reklamacii. Dnes je hobby naradie robene tak, ze oprava sa nikomu neoplati. Mnoho vnutornosti, ktore ma profi naradie kovove, je v tejto kategorii z plastu. Ale to iste plati pre vsetkych vyrobcov. No a ak niekto strati nakupny doklad a place že mu nechcu uznat reklamaciu, to pardon. A kde by taku reklamaciu uznali? Preco by to robili?
Fakt je, že sa mi z Lidlu zatial nepokazilo nic, co by bolo mimo zaruky. Ale nakupoval som cez komparnass nahradnu bateriu a posielaju uz aj na Slovensko. Doprava z nemecka 5 eur je akceptovatelna. Videl som na ich stranke aj mnoho nahradnych dielov, uhlíky, rozne plastove casti, atd. Moje hodnotenie Parkside - pre prilezitostneho majstra dobra volba.

02/12/2021 21:15
Kareya

Milí spotrebitelia, kupujete hobby náradie za pár drobných ale očakávate že vám to bude šlapať 10rokov, 3 ročná záruka je priateľská do tej doby vám náradie vymenia/opravia/vrátia€. Pozáručny servis by bol taky drahý vzhľadom na cenu výrobku že by ho polka z vás namiesto toho aj tak hodila do smetiaka. Áno je pravda že niektoré kusy su ihneď po vybalení vadné, niekto má na to šťastie no mýty že Nemecko posiela druhotriedny parkside tovar by som rád vyvrátil, nie je to pravda. Ľudská hlúposť je nekonečná, pekný deň!

15/07/2022 22:27
filip.j.fry

Na to ci je parkside dobre naradie je jednoducha odpoved, ak ste absolutny "hobysta" a nemate nervovy kolaps sk sa naahodou v strede vasej prace rozpadne/pokazi moze byt pomer cena/kvalita velmi dobry. Len hodne zalezi od typu naradia a stasti - vyvazuje nizka cena AJ KED ! zalezi ako co. Makitka ma niektore druhy naradia len asi o 20% drahsie a tam sa nsozaj ani nepozriet na naradie medzi rozkami a trenkami! To je nerozum..
A ! Ide aj o prirodu - napr.lozisko na flexu makita po 10 rokoch kupite za 50 centov alebo semering vypinac skratka absolutne vsetko - nemusite zahodit, aj dewslt je na toto super. (milwaukee ma na SK katastrofalny servis asi ako ten lidl ...)
Ja napr.som jedneho dna stratil nervy z parksidom a letelo vsetko do *****. Vymenil som dost draho komplet vsetko dewalt - nie som profik ale ani hobbysta - pouzivam velmi casto naradie a parkside hracky prestali drzat krok..
(Jasne po skole prve peniazky prve hracky bol super aj ten lidl...)
Teda ako kto, ako co, jednoznscna odpoved neni..

29/07/2022 17:05
Rado

Parkside už NIKDY VIAC.
Kúpil som miešadlo na maltu od Parkside a používal ho len príležitostne, ale zodrali sa uhlíky a po zdĺhavom vypisovaní so zákazníckym servisom LIDL som dostal od subdodávateľa odpoveď, že uhlíky nemajú a miešadlo mi nevedia opraviť !
U iných značiek sú uhlíky bežný spotrebný materiál a po výmene náradie funguje ďalej.
Parkside po zodraní uhlíkov môžete vyhodiť. S takýmto prístupom k zákazníkom sa asi vernosť značke nevytvorí.
Ja si po tejto skúsenosti už žiadne náradie od Parkside NEKÚPIM, ani keby bolo o polovicu lacnejšie ako porovnateľný výrobok. A ľutujem, že som si nedávno kúpil aku pílu Parkside.
Veľmi zlá je aj moja skúsenosť so zákazníckym servisom. Byrokracia a nekompetentnosť.
Od teraz už budem radšej kupovať náradie od značiek, ktoré vedia zabezpečiť na náradie aj servis a náhradné diely.

03/09/2022 13:13
Daniel

Kúpil som asi pred 10.rokmi modelársku vrtačku PMGS 12 B2. Po asi dvoch rokoch sa zodral závit na upínacej matici vyrobený z hliníku. Uťahoval som ju iba prstami. Zohnať novú sa mi nepodarilo. Kúpil som teda novú vrtačku model D3 iba kvôli matici ktorá má zanedbateľnú hodnotu. Matica pasuje aj na ten starší model,tak som novú vrtačku schoval a používal som tú starú dosť intenzívne. Vrtačka funguje bez problémov,len tá druhá matica zasa odišla. Zohnať novú sa mi nepodarilo. Kúpil som veľa nových kade-tade po internete. Ani jedna nepasuje !
Kvôli takej somarine mám doma dve funkčné vrtačky ktoré vlastne nemôžem používať.

28/09/2022 20:48
Lysikr

Mám vŕtačku Parkside PABS 20-LI D4 ktorá mi padla a poškodili sa mi drážky ktorými sa prichytáva vŕtačka k akumulátoru. Oprava, by prebiehala asi tak, že, by sa vymenil kryt vŕtačky. Skontaktoval som sa s Lidl zákaznícky servis hotline@lidl.sk ... popísal som poruchu, zaslal som artiklové číslo produktu, foto atď. a ďalej nič... len mi zaslali číslo prípadu. O dva dni sa sa ozvala iná pracovníčka a emailom žiadala to isté... tak som jej doporučil nech sa spojí s pracovníčkou s ktorou som sa skontaktoval prvý raz, že ona má všetky údaje. V liste žiadajú, aby som okrem okrem adresy a tel. č. aj oznam :"Z dôvodu ochrany osobných údajov je pre spracovanie Vašej požiadavky vyžadovaný Váš výslovný súhlas. Súhlasíte s predaním Vašich osobných údajov na servisného partnera?"... V prvej reakcii zo strany servisu to nebolo... asi chcú kšeftovať s mojimi údajmi na reklamu.... Opakujem zložitá a zdĺhavá komunikácia a žiadny tel. kontakt na nich.... Zrejme som s Parkside skončil navždy.

20/11/2022 12:26
Duri

keby ludia viac citali navody co priklada parkside k vyrobkom boli by sa docitali kde sa da objednat original diel. je to sice z poza hranic ale nieje to absolutne ziaden problem...

01/09/2023 14:23
Ján Mendel

Hrôza. Aku kosačku som 2 krát už reklamoval a vždy mi vymenili za novú! A teraz ju idem reklamovať 3 x! Na výmenu som dostal kosačku s 3 režimami (aj turbo režim). V čom je problém? Kosačka jeden deň kosí, všetko v pohode. Na druhý deň, nenačíta úplne dobyté baterky … Nie, nie je problém s batériami, ti v iných zariadeniach idú úplne bezproblémovo. Dokonca, aj sused mi na skúšku požičal jeho batéria a kosačka ani necekla. Je stále v záruke (už 3 kus) a stále robí to isté. Raz ide, raz nejde … Myslel som si, že nejaká tepeľná poistka, ale dnes bolo dosť chladno a nič … Vždy ten istý problém – nabité batérie a kosačka si spinká …

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady Betónové kvetináče – hodia sa do bytu i do záhrady

Betonové kvetináče sa skvelo hodia nielen do vašej záhrady, ale aj do bytu. Môžete do nich zasadiť rôzne sukulenty, ale napríklad aj ihličnany.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky

Aspoň jednu vázu má doma asi každý. Môže ísť o sklenený kúsok s jednoduchým dizajnom, alebo napríklad o kovovú dekoratívnu vázu. Akú máte doma vy?Publikované dňa: 10.11.2018
Posledná aktualizácia: 14.02.2023
Hodnotenie článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako nalepiť vliesovú, vinylovú či papierovú tapetu na stenu? Ako nalepiť vliesovú, vinylovú či papierovú tapetu na stenu?

Rozdelenie vŕtačiek podľa použitia, ako si vybrať správne?Rozdelenie vŕtačiek podľa použitia, ako si vybrať správne?

Dnes je ručná elektrická vŕtačka základom každej domácnosti a využíva ju snáď každý technik a opravár. Dnes už jestvuje množstvo druhov vŕtačiek. Poďme sa pozrieť na tie najznámejšie.

Aký je rozdiel medzi aku vŕtačkou a aku skrutkovačom?Aký je rozdiel medzi aku vŕtačkou a aku skrutkovačom?

Ak preferujete bezkáblové náradie, pravdepodobne oceníte jeho praktickosť a slobodu pri práci. Akumulátorové náradie dnes ponúka rovnakú kvalitu ako klasické elektrické varianty, pričom...