Parkside náradie z Lidlu - čo hovoria recenzie a skúsenosti

Pri ponuke príliš lacných výrobkov väčšina z nás zbystrí pozornosť v očakávaní, že výrobok bude oproti konkurencii menej kvalitný či spoľahlivý. Rovnaké je to aj pri náradí značky Parkside, ktoré môžete zakúpiť v predajniach nemeckého reťazca Lidl.

Lacné náradie Parkside Lidl

Sú ale tieto obavy na mieste? Zhrnuli sme pre vás názory z recenzií na toto náradie a prinášame ucelený pohľad používateľov naň.

Náradie Parkside – privátna značka reťazca Lidl

Tak, ako iné reťazce, aj nemecký Lidl má niekoľko svojich tzv. privátnych značiek. Sú to výrobky prakticky vyrábané za účelom predaja iba v tomto reťazci. Výraznou je značka Parkside, čo je séria ručného náradia, určeného pre domácich majstrov. Nejde teda o výrobky určené pre profesionálne použitie a vysokú záťaž v sotlárskych či zámočníckyhc dielňach a na stavbách.

Distribútorom náradia značky Parkside (a tiež mnohých ďalších privátnych značiek pre Lidl) je nemecká firma Kompernass. Čo sa týka výrobcu, ten nie je dohľadateľný, pravdou však je, že na prvý pohľad je náradie Parkside dosť podobné náradiu hobby série značky Bosch. Možno aj to je dôvod, prečo sa v rôznych diskusiách na internete spomína ako výrobca práve Bosch alebo Einhell.

Cena a dostupnosť

Hlavnou výhodou náradia značky Parkside je nepochybne cena. Nie často je to ale tak, a preto je lepšie, ak si vždy cenu pre konkrétny model porovnáte s konurenciou. Tak napr. cena 125 mm uhlovej brúsky Parkside býva okolo 30 EUR, pričom omnoho ľahšiu a tichšiu 125 mm brúsku japonského výrobcu Makita zoženiete za cenu okolo 50 EUR vrátane praktického hliníkového kufríka. Za príplatok okolo 20 EUR teda získate výrobok osvedčenej značky. Niektoré modely náradia, obzvlášť tie veľmi často používané – ako už spomínaná uhlová brúska, sa pravdepodobne viac oplatí kúpiť od osvedčeného výrobcu.

Balenie náradia Parkside Lidl

Nevýhodou výrobkov Parkside je ich sezónna dostupnosť. V letákoch Lidl sa objavujú síce pravidelne, avšak zakaždým ide o iné druhy náradia. Rovnako je to aj s distribúdiou do jednotlivých predajní, ktorá sa odvíja od ponuky v letákoch. Ak si preto zaumienite, že chcete kúpiť povedzme príklepové vŕtacie kladivo, musíte si počkať, kým sa objaví v letáku. Druhou možnosťou je navštíviť niektorú z väčších predajní reťazca, ktoré mávajú bohaté skladové zásoby a opýtať sa, či nemajú nejaké zvyšné kusy na sklade.

Prevládajú tiež skúsenosti zákazníkov, že aj pri uvedení letákovej akcie sa tovar z menších predajní rýchlo vypredá a ďalšie kusy nebývajú počas trvania akcie naskladňované.

Kvalita a trvácnosť

Tá je pri rôznych modeloch rôzna. Jednoduché modely ako vŕtacie kladivá či uhlové brúsky sú väčšinou bezproblémové. Pri zložitejších zariadeniach, ako napr. vysokotlakový čistič sa zyvkne pokaziť niektorá časť – napr. sa zlomí časť rukoväte pištole. Pri akumulátorovom náradí býva zasa problém s pocitovo malou kapacitou akumulátorov oproti konkurencii a tiež s ich menšou životnosťou.

Čo sa týka výkonu (skutočného, nie toho elektrického na štítku prístroja), sú výrobky Parkside subjektívne porovnateľné s konkurenčným hobby náradím. Vo všeobecnosti sú však často viac hlučné a ťažšie. Z hľadiska trvanlivosti nie sú však výnimkou ani modely Parkside, ktoré vydržia 5 a viac rokov. Samozrejme, je nutné brať do úvahy intenzitu ich používania.

Reklamácia a dostupnosť náhradných dielov

Skúsenosti používateľov náradia Parkside s reklamáciami sú veľmi dobré. V predajniach Lidl často menia toto náradie priamo kus za kus (ak je dostupné), čo svedčí aj o nastavení cenovej a kvalitatívnej politiky pri tejto značke, skrátka sa ho neoplatí opravovať.

Horšie je to však s pozáručným servisom, značkové servisy prakticky nie sú dostupné. Náhradné diely však ponúka distribútor – firma Kompernass na predaj v Nemecku. Na Slovensko ich, žiaľ, nezasielajú, no na územie Nemecka alebo Rakúska ich nie je problém doručiť poštou. Ak teda máte známych v niektorej z týchto krajín, môžete to riešiť cez nich. Faktom tiež je, že jednotlivé modely náradia značka časom inovuje a ľahko sa teda môže stať, že niektoré diely na staršiu verziu vášho náradia jednoducho už nezoženiete.

Najporuchovejšími súčasťami ručného náradia však bývajú uhlíky elektromotora a ložiská. Tieto diely sú často univerzálne a môžete sa po nich obzrieť aj v servisoch elektrospotrebičov či náradia iných značiek.

Nezabúdajte na starostlivosť a údržbu

Tak, ako pre náradie inej značky, aj pre Parkside platí, že by ste ho mali udržovať v čistom stave. Pri niektorých činnostiach vzniká veľa jemného prachu (pílenie dreva, rezanie ocele, drážkovanie do muriva), ktorý preniká dovnútra zariadenia a zanáša rotor elektromotora i jeho ložiská. Preto po každom použití prach z útrob náradia vysajte vysávačom a telo pretrite vlhkou handričkou. Nepochybne tak predĺžite jeho životnosť.

Autor článku

Michal Toma

Som technik telom i dušou. Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky...


Komentáre

21/01/2019 17:01
jozef

Najhorší nákup aký som kedy urobil.Lístok od reg. pokladne som stratil.reklamácia "O".Motor vrtačky potiahne vrtak tak do fí 6mm.Potom motor nevládze. Posuvný vrtací hriadeľ je z hliníka a ozubenie sa po pritlačení na vrtak strhne a je po vrtačke.Rada kupujúcim: Túto vrtačku zďaleka obchádzajte aj keby stala iba 5 eur!

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody Zelená kuchyňa - oživte svoju kuchyňu farbami prírody

Túžite s príchodom jari osviežiť vašu kuchyňu? Naberte odvahu a dodajte jej originalitu jedinečnými odtieňmi zelenej. Vneste do svojho bytu kúsok prírody a harmónie pomocou mätových,...

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.Publikované dňa: 10.11.2018
Hodnotenie článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Antialergická interiérová farba - prevencia vzniku plesní v byte Antialergická interiérová farba - prevencia vzniku plesní v byte

Antialergická farba na stenu nie je vôbec nejakým rozmarom senzitívnych ľudí. Ide totiž práve o vaše zdravie, ktoré je v hre. Viete, prečo ju potrebujete?

Najlepšia pokosová píla. Recenzie a test poradia, ako vybrať Najlepšia pokosová píla. Recenzie a test poradia, ako vybrať

Rozmýšľate nad tým, ako sa reže drevo do presne určeného stupňa? Na svedomí má všetko pokosová píla. Viete, na čo myslieť pri jej kúpe?

Najlepšie malé (125 mm) a veľké (230 mm) uhlové brúsky sú Bosch a Makita Najlepšie malé (125 mm) a veľké (230 mm) uhlové brúsky sú Bosch a Makita

Uhlová brúska je veľmi šikovné zariadenie, ktoré vďaka svojej univerzálnosti nájde uplatnenie u každého domáceho majstra. V našom článku vám predstavíme tie najlepšie modely na trhu.