1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Recenzia Bosch MUM4880. Kuchynský robot za dobrú cenu

Možnosť zaobstarať si kuchynského robota do každej kuchyne je veľmi vítanou voľbou. Do nášho spotrebiteľského testu sa dostal kuchynský robot Bosch MUM 4880.

Kuchynský robot Bosch MUM4880

Čím kuchynský robot prekvapil? Kde naopak sklamal? Ako som s ním bol spokojný sa dozviete v nasledujúcej recenzii.

Multifunkčný asistent

Slovné spojenie kuchynský robot, vždy trocha zavádza. Bosch MUM 4880 však v tejto kategórii prekonal očakávania. Od kuchynského robota by som čakal, že dokáže zomlieť a miesiť cesto. No nielen to. V tomto prípade Bosch dokáže mlieť, miesiť, krájať, šľahať, strúhať, lisovať citrusy a špeciálne zdôrazním mletie mäsa. Ak teda varíte alebo pečiete pomerne často, kuchynský robot by sa mal stať vašou pravou rukou. Bosch toho dokáže naozaj veľa. Čo všetko dokáže a do akej miery splní svoj účel pri používaní v praxi sa dozviete ďalej.

Predstavujeme Bosch MUM 4880

Ide o jeden z napredávanejších modelov z rady MUM, ktorá už síce predstavila aj piatu generáciu, no model MUM 4880 sa drží stále v popredí. Za kuchynského robota Bosch MUM 4880 zaplatíte bez jedného eura bezmála 119 €. Pre niekoho možno veľa, pre niekoho akurát, pretože konkurenčné roboty sa pohybujú vo vyššej cenovej kategórii. Čo v tejto cene dostanete?

Osvedčeným štandardom je motor s príkonom 600 W. Ten si má poradiť pri miesení, krájaní či mletí mäsa. Výkon vám umožňujú regulovať 4 rýchlostné stupne podľa potreby a pohodlia pri práci s robotom. Spôsobom planetárneho miešania vám zabezpečí, že pripravované cesto bude bez hrudiek. Reguláciou rýchlosti dosiahnete, že vymiešané cesto bude jemné a podľa vašich predstáv.

Príslušenstvo kuchynského robota

Základný objem pre miesenie cesta udáva 3,9 litrov objemná nádoba z nerezovej ocele. Robot ponúka naozaj obrovské množstvo príslušenstva z kvalitných materiálov. V základe dostanete hnetací hák, miešaciu metlu a šľahaciu metličku (mixér). Na tuhé cesto použijete práve hnetací hák, šľahacou metlou pripravíte lahodnú šľahačku a miešacia metla vám pomôže premiešať tekutejšie cesto alebo iné zmesi. To však nie je všetko, čo v základnej výbave dostanete.

Viečko na nádobu, mlynček na mäso, strúhací kotúč, kotúč na jemné strúhanie, kotúč na krájanie, lis na citrusy (odšťavovacia miska) alebo dokonca plastovú nádobku, ktorú použijete pri mixovaní. Kovové časti sú všetko z kvalitnej nerezovej ocele. Na základe príslušenstva už asi tušíte, čo všetko kuchynský robot dokáže.

Miesenie cesta, mletie mäsa, strúhanie sú samozrejmosťou. Prekvapil však aj lis na citrusy, vďaka ktorému si môžete pripraviť chutnú a čerstvú citrusovú šťavu. Nástavce pre krájanie zeleniny či strúhanie zemiakov sú takisto súčasťou. Jednoducho, robot toho dokáže skutočne mnoho. V balení je takisto aj DVD, kde dostanete dávku inšpirácie v podobe chutných receptov, ktoré vám robot Bosch MUM 4880 pomôže pripraviť.

Musíme oceniť

Ak si prejdete možných konkurentov mimo značky Bosch, narazíte na drahších konkurentov ako ETA či Kenwood. Preto cenu hodnotím 119 € veľmi pozitívne.

Ďalším obrovským pozitívom po rozbalení je bohaté príslušenstvo, ktoré vám ušetrí množstvo času i peňazí, pokiaľ nepotrebujete nič špeciálne. Pre bežné domáce používanie celé vybavenie bohato postačuje.

Misa kuchynského robota

Prístroj považujem za dizajnovo veľmi podarený kúsok. Pôsobí skutočne moderne a biela farba mi vôbec neprekáža. Základná konštrukcia i nerezová nádoba pôsobia kvalitne. Prístroj váži niečo okolo 6,6 kilogramu, čo vzhľadom na 600 W motor nie je tak veľa. Nájdete modely s menším výkonom, ktoré vážia o 2-3 kilogramy viac.

Praktický je aj stojan na rotačné nože a šľahacie metličky. Oceniť musím jednoduché ovládanie. To sa týka spúšťania, regulácie výkonu i výmeny príslušenstva. Otočné rameno vám umožňuje jednoduché zapojenie mixéra alebo krájacieho príslušenstva. Nič zložité a naučí sa ho teda používať aj laik. V mojom prípade si kuchynský robot získal sympatie vďaka mlynčeku na mäso a takisto pri šľahaní šľahačky. Pri porovnaní s ponornými či ručnými mixérmi je motor robota veľmi tichý.

Chyby sa predsa nájdu

Pri používaní človek zistí, že nie je všetko také ideálne. Motor s príkonom 600 W sa mi zdal spočiatku pomerne kvalitným a výkonným. Pri miešaní riedkeho cesta žiadny problém. Avšak, pri miesení tuhého cesta sa robot trápi a prehrieva. Avizovaný objem cesta 2,7 kg je veľmi skreslený a odporúčam vám ho tak nezaťažovať.

Mlynček kuchynského robota

Trochu ma sklamal lis na citrusy. Rozhodne nie je tak účinným, ako by sa zdalo. Za následok to má zrejme slabší výkon motora. Rovnako tak je tomu i v prípade šľahania bielkov. Regulácia za pomoci 4 rýchlostí je absolútnym základom a viac by potešila plynulá regulácia výkonu (otáčok). Kovové časti okrem nerezovej nádoby nie sú vhodné do umývačky riadu, hoci pôsobia, že sú z nerezovej ocele, nie je tomu zrejme tak. Chýba aj funkcia odšťavovania a vzhľadom na slabú účinnosť lisu na citrusy to určite zamrzí.

Robot určite obstál

O tom, či som bol s robotom spokojný netreba diskutovať. Ak sa pozriem na pomer ceny a výkonu, Bosch MUM 4880 si ma získal. Pre domáce využitie je to ideálny pomocník, ktorý splní to, čo od neho žiadate. Vyšší výkon by bol skutočne lepším riešením, pretože na miesenie cesta budete musieť mať ďalšieho pomocníka. Ak však nepečiete často, nutnosť to nie je.

Bosch ponúka bohaté príslušenstvo, ktoré funguje. Hoci chýba funkcia odšťavovania, lis na citrusy veľmi mierne tento hendikep vykrýva. Komplexne však musím oceniť funkčnosť a spoľahlivosť. Celkové hodnotenie je preto 8/10 a preto si myslím, že Bosch je rozhodne správnou voľbou v prípade, že hľadáte kuchynského robota za rozumnú cenu.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Retro obývačka - stavte na explóziu farieb Retro obývačka - stavte na explóziu farieb

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríte aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...Publikované dňa: 07.10.2018
Hodnotenie článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia Kärcher WD 3 - viacúčelový vysávač za skvelú cenu! Recenzia Kärcher WD 3 - viacúčelový vysávač za skvelú cenu!

Tento výrobca patrí v segmente vysávačov medzi zaručenú kvalitu. Po viac ako troch mesiacoch používania prichádzame s recenziou tohto produktu. A ako si Kärcher počínal?

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač! Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač!

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Recenzia Bosch SMV46KX01E, výbornej umývačky riadu Recenzia Bosch SMV46KX01E, výbornej umývačky riadu

Umývačka riadu je praktický pomocník, ktorý ušetrí čas i peniaze. Prezradíme vám, ako v našom teste obstála vstavaná umývačka riadu Bosch SMV46KX01E.