1000 ❤️ tipov na darčeky vo ✅ výpredaji až 90% ⭐ Zobraziť zoznam

zavrieť

Recenzia Electrolux ECS52B - tichý vysávač s výborným výkonom

Pravidelné upratovanie je pre niekoho otravná aktivita, ktorú by najradšej odkladal do nekonečna. Pre niekoho je to zasa pravidelný rituál. Utieranie prachu, umývanie okien, umývanie podláh či vysávanie. Domáce práce, ktoré len malé percento ľudí dokáže vykonávať s úsmevom na perách. Pri vysávaní zostaneme.

Vysávač electrolux

Nedávno sa nám do rúk dostal vysávač Electrolux Classic Silence ECS52B a ja som mal tú česť ho otestovať. Ako obstál sa dočítate v našej podrobnej recenzii.

Elegancia a výkon

Prvý parameter, ktorý vás na tomto vreckovom vysávači zaujme je jeho výkon. Electrolux ponúka výkonný motor s príkonom 650 Wattov. Takýto príkon vysávača sľubuje naozaj plnohodnotný ťah. Áno, je pravdou, že oproti konkurencii patrí do energetickej triedy A, ale rozhodne sa nemusíte báť, že vám zožerie nekonečno kilowattov. Navyše sací výkon možno regulovať jedným tlačidlom.

Teleskopické kovové trubice a 9 m prívodný kábel je pri vysávačoch v tejto triede jasnou požiadavkou. Akčný rádius je 12 metrov a to je v celku pohodlné. Manévrovanie v priestore teda nie je ničím značne limitované. Hmotnosť vysávača je 7,7 kg. Za následok ju ale má práve výkonný motor. Dizajnom je však vysávač klasikou, ktorú avizuje aj výrobca. Kombinácia sivých plastov nie je ničím zvláštna, no zároveň pôsobí elegantne a konzervatívne.

Jednoduché a účelné používanie

Vysávač s takýmto výkonom si pohodlne poradí s kobercami, tvrdými podlahami i dlažbami. Vo výbave máte aj teleskopické trubice s hubicou na parkety. Vysávač zbiera nečistoty do prachového vrecka (tzv. S-bag). Objem vrecka je 3,5 litra. V balení dostanete okamžite aj jedno náhradné vrecko. Počas vysávania je k dispozícii indikátor stavu naplnenia.

Vysávač Electrolux ECS52B

Obrovskou výhodou je umývateľný HEPA filter 12. Pri pohybe a manévrovaní s vysávačom vám pomôžu veľké kolieska, ktoré majú povrchovú úpravu, aby nepoškriabali laminátové podlahy. Komfort dopraje aj nastaviteľné držadlo. Vysávač je na svoj ve0lký výkon veľmi tichý. Maximálna úroveň hluku je 69 dB. Electrolux v základe ponúka hubicu DustPro, ktorá je neutrálnym nástavcom. Môžete používať aj jej zásuvné štetiny. V balení nájdete aj hubicu na čalúnenie, nástavec na vysávanie škár a tesných priestorov. Bonusom je aj kefa na jemné povrchy s hladkými štetinami.

Má čím zaujať

Pri sume, ktorú za takýto vysávač zaplatíte, očakávate že naplní vaše očakávania. Cenovka na úrovni 95 € nie je najmenej, no Electrolux ECS52B je pre mňa v pomere ceny a kvality ideálna voľba. Najviac ma samozrejme lákal výkon vysávača. Ten nesklamal a pri používaní som nikdy nemal problém dostať nečistoty z kobercov či z menej prístupných miest. Navyše, hluk nie je nijak výrazný. Naopak, vzhľadom na sací výkon je hladina hlučnosti veľmi dobrá.

Prachové vrecká s objemom 3,5 litra sú veľmi dostupné. Zároveň som nemusel kontrolovať ako na tom vrecko je, pretože mi to povedal indikátor naplnenia. Potešila aj filtrácia. HEPA filter je umývateľný a tak som nemusel rozmýšľať nad tým, kedy pôjdem kúpiť ďalší.

Detail, ktorý mi dovoľuje Electrolux ECS52B hodnotiť pozitívne je napríklad dĺžka prívodného kábla a takisto akčný rádius 12 metrov. Vybavenie, ktoré Electrolux k vysávaču dodáva je pre moje potreby adekvátne a nič mi nechýba, vrátane hlavice na čalúnenie.

Electrolux ECS52B vysávač

Potešila ma aj kompaktnosť. Ide o klasický vajíčkový tvar vysávača s kolieskami. Mimochodom väčšie kolieska vám pohyb značne uľahčujú a nestane sa, že by ste vysávač po podlahe šúchali.

Chýba trocha praktickosti

Praktickosťou nemám na mysli jeho účel. Vysávač naozaj zvláda všetko a ani raz sa mi nestalo, že by niečo nedokázal povysávať. Hmotnosť 7,7 kilogramu nie je najmenej, ale v zásade vysávač prenášate iba párkrát. Nič tragické.

Omnoho viac ma hnevalo, že výrobca nerátal s odkladacím priestorom pre nástavce či prívodný kábel. Tento drobný detail mi trocha prekážal z hľadiska praktického využitia. Ďalšie negatíva by som hľadal úplne márne.

Záver

Electrolux ECS52B si počínal skvele. Svoj účel splnil vždy na jednotku. Okrem toho v tejto kategórii ponúka naozaj perfektný výkon s ešte lepším ťahom. Výrobcovia si dali záležať takisto na kvalite materiálov a praktickej údržbe. Výmena vrecka či čistenie filtra je naozaj otázkou pár minút. Slabšie stránky týkajúce sa odkladacích priestorov alebo vyššej hmotnosti kompenzuje vysávač vo všetkých ostatných parametroch. Nie je najmenší dôvod si tento vysávač neobstarať. Na záver teda hodnotenie, 8/10.

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie

Plánujete upraviť svoju terasu či záhradu, avšak nemáte nápady? Vyskúšajte niektorý z našich tipov.

Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň Stojanové vešiaky môžu byť praktické a originálne zároveň

Predsieň je prvá miestnosť, ktorú návštevník vášho bytu uvidí. Preto by mala pôsobiť prívetivo a vyvolávať v hosťoch hrejivú atmosféru hneď po vstupe do bytu. Zabezpečiť to môžete...

Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni Skrinka na topánky by nemala chýbať vo vašej predsieni

Malá či veľká skrinka na topánky, určite by nemala chýbať vo vašej predsieni. Ide o prakticky kúsok, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok a mať prehľad vo vašej obuvi. Topánkovník či...Publikované dňa: 11.10.2018
Hodnotenie článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Xiaomi Roborock Sweep one S50 a S55 – recenzia a skúsenosti po 2 mesiacoch používania Xiaomi Roborock Sweep one S50 a S55 – recenzia a skúsenosti po 2 mesiacoch používania

Recenzia Kärcher WD 3 - viacúčelový vysávač za skvelú cenu! Recenzia Kärcher WD 3 - viacúčelový vysávač za skvelú cenu!

Tento výrobca patrí v segmente vysávačov medzi zaručenú kvalitu. Po viac ako troch mesiacoch používania prichádzame s recenziou tohto produktu. A ako si Kärcher počínal?

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač! Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač!

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...