Recenzia Kärcher WD 3 - viacúčelový vysávač za skvelú cenu!

Práve vysávanie je činnosťou, ktorá sa vykonáva v rámci upratovania zrejme najčastejšie. Predsa len, metla už patrí minulosti. Nájsť na trhu vysávač, ktorý splní vaše nároky by nemalo byť vôbec ťažké, sortiment je totiž skutočne široký.

Priemyselný vysávač Kärcher WD3 (MV3)

Ja som hľadal viacúčelový vysávač, ktorý zvládne v domácnosti viac úloh. Nie klasického pomocníka do bytu, ale takého, ktorý si poradí aj s väčším neporiadkom. Voľba padla na Kärcher WD 3. Tento výrobca patrí v segmente vysávačov medzi zaručenú kvalitu. Po viac ako troch mesiacoch používania prichádzam s recenziou tohto produktu. A ako si Kärcher počínal?

Multifunkčný pomocník

Ak hľadáte vysávač, ktorý využijete v domácnosti na viacerých frontoch, Kärcher WD 3 je určite dobrou voľbou. Používať ho môžete aj v byte, dome, garáži, dielni, na vysávanie automobilov a poradí si i s vlhkosťou. Vysávač je teda vhodný na suché i mokré vysávanie.

Príkon vysávača je 1 000 W, čo je možno oproti novším modelom menej, no jeho výkon to nijakým spôsobom neovplyvňuje. Práve naopak, vysávač je energeticky veľmi šetrný a úsporný. Výrobca jeho výkon prirovnáva k modelu s príkonom 1 400 W. Vysávač umožňuje používanie sáčkov. Vysávať nečistoty, ale môžete aj do 17 litrov objemnej nádoby. Veľkým plusom je takisto i možnosť využitia funkcie fúkania.

Multifunkčný vysávač Kärcher WD3 (MV3)

Vysávač je vybavený iba patrónovým filtrom, ktorý však na bežné vysávanie postačí. Zároveň vám odpadá starosť s jeho výmenou, ako tomu býva pri HEPA filtroch. Akčný rádius vysávača je 6,5 m. Samotný kábel má dĺžku 4 metre. Sacia hadica je s podlahovou hubicou na klipy, kedy môžete použiť štetiny pre lepšie zachytenie nečistôt. Rukoväť je jednoducho odnímateľná. Rovnako tak i systém Pull & Push, ktorým otvoríte telo vysávača.

Konštrukcia je z tvrdého plastu. Je odolná voči nárazom, čo umožňuje prácu s vysávačom i v drsnejších podmienkach. Hlučnosť dosahuje úroveň 75 dB. Príslušenstvo si môžete pohodlne odložiť na samotnom vysávači a máte ho teda celý čas po ruke. Rovnako tak je tu priestor pre odloženie zrolovaného kábla.

Čo sa mi páčilo

Prioritne vysávač nie je určený do bytu či domu. Kärcher je radený medzi, viacúčelové vysávače. Práve taký som však hľadal. Už na začiatok môžeme prehlásiť, že Kärcher WD 3 je pre mnohé domácnosti skvelou voľbou. Rozhodne ma ako prvé potešilo, že vysávač je schopný vysávania na sucho i mokro. Druhé pozitívne prekvapenie, je skutočne silný sací výkon. Ten by som radil dokonca k nadštandardným. Vysávač pôsobí robustne, no hmotnosť 5,5 kg je skutočne zanedbateľná. Vysávač dobre drží stabilitu, je vybavený kolieskami, takže problém nie je ani s manipuláciou. Vysávač nemal problém so zvieracími chlpmi alebo ani so opadanou omietkou či nejakou tekutinou.

Pozitívom je aj to, že v byte som mohol vysávať do vrecka, no neporiadok z terasy, balkónu či príjazdovej cesty som jednoducho vysával do 17 litrovej nádoby. Materiály sú kvalitné a pevné. Príslušenstvo v balení takisto postačí. Hubica na mokré-suché vysávanie, nástavec na špáry, filtračná patrona a papierové vrecko. Navyše náhradné vrecká sú oproti ostatným modelom lacnejšie. Vysávač ma naozaj nikdy nesklamal. Skutočne veľmi praktický ako v dome tak i okolo neho. Vzhľadom na cenu ide o praktického a spoľahlivého pomocníka do domácnosti.

Priestor pre zlepšenie

Mierne ma sklamala dĺžka prívodného kábla. Štyri metre sú skutočne málo a akčný rádius je teda veľmi obmedzený. Zo začiatku sa mi vysávač zdal takisto trochu viac hlučný, no vzhľadom na výkon je to absolútne normálne. Oproti klasickým bytovým vysávačom skutočne zanedbateľné.

Pri takomto výkone by však človek privítal jednoduché koliesko na reguláciu výkonu, ktoré Kärcher nemá. Kábel je krátky, to vieme, ale samonavíjanie by určite potešilo. Ešte však upozorním, že ak plánuje niekto tento vysávač využívať iba v byte či dome, alergik by to byť nemal. Vysávač totiž nie je vybavený HEPA filtrom, preto mikročiastočky nie sú tak účinne eliminované.

Urobíte dobre

Ak sa pre Kärcher WD 3 naozaj rozhodnete, myslím, že nebudete mať čo ľutovať. Tento model je totiž akýmsi kompromisom medzi bytovým a viacúčelovým, možno až priemyselným vysávačom. Cena sa pohybuje na úrovni 63 € a nie nadarmo bol tento model vyhlásený za produkt roku 2017 portálom Heureka. Robustná konštrukcia, ľahká manipulácia, možnosť mokrého vysávania i funkcia fúkania sú naozaj dôkazom toho, že Kärcher vie, čo človek v domácnosti naozaj potrebuje.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.

Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu Sivá obývačka - hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...

Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi Verandy a terasy – príjemný priestor na stretávanie sa s priateľmi

Veranda či terasa je snom pravdepodobne každého, kto by chcel bývať v dome. Je to priestor, kde si môžete na čerstvom vzduchu posedieť s rodinou či priateľmi. Za letných večerov...Publikované dňa: 14.11.2018
Hodnotenie článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Xiaomi Roborock Sweep one S50 a S55 – recenzia a skúsenosti po 2 mesiacoch používaniaXiaomi Roborock Sweep one S50 a S55 – recenzia a skúsenosti po 2 mesiacoch používania

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač!Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH - kvalitný parný vysávač!

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Recenzia Bosch SMV46KX01E, výbornej umývačky riaduRecenzia Bosch SMV46KX01E, výbornej umývačky riadu

Umývačka riadu je praktický pomocník, ktorý ušetrí čas i peniaze. Prezradíme vám, ako v našom teste obstála vstavaná umývačka riadu Bosch SMV46KX01E.