Recenzia Kärcher WD 3 – viacúčelový vysávač za skvelú cenu!

Práve vysávanie je činnosťou, ktorá sa vykonáva v rámci upratovania zrejme najčastejšie. Predsa len, metla už patrí minulosti. Nájsť na trhu vysávač, ktorý splní vaše nároky by nemalo byť vôbec ťažké, sortiment je totiž skutočne široký.

Priemyselný vysávač Kärcher WD3 (MV3)

Ja som hľadal viacúčelový vysávač, ktorý zvládne v domácnosti viac úloh. Nie klasického pomocníka do bytu, ale takého, ktorý si poradí aj s väčším neporiadkom. Voľba padla na Kärcher WD 3. Tento výrobca patrí v segmente vysávačov medzi zaručenú kvalitu. Po viac ako troch mesiacoch používania prichádzam s recenziou tohto produktu. A ako si Kärcher počínal?


Multifunkčný pomocník

Ak hľadáte vysávač, ktorý využijete v domácnosti na viacerých frontoch, Kärcher WD 3 je určite dobrou voľbou. Používať ho môžete aj v byte, dome, garáži, dielni, na vysávanie automobilov a poradí si i s vlhkosťou. Vysávač je teda vhodný na suché i mokré vysávanie.

Príkon vysávača je 1 000 W, čo je možno oproti novším modelom menej, no jeho výkon to nijakým spôsobom neovplyvňuje. Práve naopak, vysávač je energeticky veľmi šetrný a úsporný. Výrobca jeho výkon prirovnáva k modelu s príkonom 1 400 W. Vysávač umožňuje používanie sáčkov. Vysávať nečistoty, ale môžete aj do 17 litrov objemnej nádoby. Veľkým plusom je takisto i možnosť využitia funkcie fúkania.

Multifunkčný vysávač Kärcher WD3 (MV3)

Vysávač je vybavený iba patrónovým filtrom, ktorý však na bežné vysávanie postačí. Zároveň vám odpadá starosť s jeho výmenou, ako tomu býva pri HEPA filtroch. Akčný rádius vysávača je 6,5 m. Samotný kábel má dĺžku 4 metre. Sacia hadica je s podlahovou hubicou na klipy, kedy môžete použiť štetiny pre lepšie zachytenie nečistôt. Rukoväť je jednoducho odnímateľná. Rovnako tak i systém Pull & Push, ktorým otvoríte telo vysávača.

Konštrukcia je z tvrdého plastu. Je odolná voči nárazom, čo umožňuje prácu s vysávačom i v drsnejších podmienkach. Hlučnosť dosahuje úroveň 75 dB. Príslušenstvo si môžete pohodlne odložiť na samotnom vysávači a máte ho teda celý čas po ruke. Rovnako tak je tu priestor pre odloženie zrolovaného kábla.

Čo sa mi páčilo

Prioritne vysávač nie je určený do bytu či domu. Kärcher je radený medzi, viacúčelové vysávače. Práve taký som však hľadal. Už na začiatok môžeme prehlásiť, že Kärcher WD 3 je pre mnohé domácnosti skvelou voľbou. Rozhodne ma ako prvé potešilo, že vysávač je schopný vysávania na sucho i mokro. Druhé pozitívne prekvapenie, je skutočne silný sací výkon. Ten by som radil dokonca k nadštandardným. Vysávač pôsobí robustne, no hmotnosť 5,5 kg je skutočne zanedbateľná. Vysávač dobre drží stabilitu, je vybavený kolieskami, takže problém nie je ani s manipuláciou. Vysávač nemal problém so zvieracími chlpmi alebo ani so opadanou omietkou či nejakou tekutinou.

Pozitívom je aj to, že v byte som mohol vysávať do vrecka, no neporiadok z terasy, balkónu či príjazdovej cesty som jednoducho vysával do 17 litrovej nádoby. Materiály sú kvalitné a pevné. Príslušenstvo v balení takisto postačí. Hubica na mokré-suché vysávanie, nástavec na špáry, filtračná patrona a papierové vrecko. Navyše náhradné vrecká sú oproti ostatným modelom lacnejšie. Vysávač ma naozaj nikdy nesklamal. Skutočne veľmi praktický ako v dome tak i okolo neho. Vzhľadom na cenu ide o praktického a spoľahlivého pomocníka do domácnosti.

Priestor pre zlepšenie

Mierne ma sklamala dĺžka prívodného kábla. Štyri metre sú skutočne málo a akčný rádius je teda veľmi obmedzený. Zo začiatku sa mi vysávač zdal takisto trochu viac hlučný, no vzhľadom na výkon je to absolútne normálne. Oproti klasickým bytovým vysávačom skutočne zanedbateľné.

Pri takomto výkone by však človek privítal jednoduché koliesko na reguláciu výkonu, ktoré Kärcher nemá. Kábel je krátky, to vieme, ale samonavíjanie by určite potešilo. Ešte však upozorním, že ak plánuje niekto tento vysávač využívať iba v byte či dome, alergik by to byť nemal. Vysávač totiž nie je vybavený HEPA filtrom, preto mikročiastočky nie sú tak účinne eliminované.

Urobíte dobre

Ak sa pre Kärcher WD 3 naozaj rozhodnete, myslím, že nebudete mať čo ľutovať. Tento model je totiž akýmsi kompromisom medzi bytovým a viacúčelovým, možno až priemyselným vysávačom. Cena sa pohybuje na úrovni 63 € a nie nadarmo bol tento model vyhlásený za produkt roku 2017 portálom Heureka. Robustná konštrukcia, ľahká manipulácia, možnosť mokrého vysávania i funkcia fúkania sú naozaj dôkazom toho, že Kärcher vie, čo človek v domácnosti naozaj potrebuje.


Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Retro obývačka – stavte na explóziu farieb Retro obývačka – stavte na explóziu farieb

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...

Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím Detská izba pre chlapca – modrá hrá prím

Máte doma chlapca, ktorý by chcel vlastnú detskú izbu, v ktorej by bol mohol prežívať dobrodružstvá? Pozrite sa na našu galériu, možno v nej spolu nájdete niečo, čo sa vám zapáči.

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.Publikované dňa: 14.11.2018
Hodnotenie článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ariete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenostiAriete 615 B-Cheese výrobník syra – recenzia, skúsenosti

Uvažujete nad domácou výrobou syra no neviete, kde začať? Pomôžte si kompaktným výrobníkom syra od Ariete.

Elektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuálElektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – recenzia, test, cena, manuál

S elektrickým prístrojom Scholl Velvet Smooth Wet & Dry budete mať päty hladké, hebké, mäkké a pre vášho partnerka/ku zvodné. Aké sú s ním skúsenosti?

Delimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenostiDelimano Mlynček na kávu Joy – recenzia, skúsenosti

Mlynček na kávu by mal byť spoľahlivý, vyrobený z kvalitných materiálov a schopný pomlieť množstvo pre jednu, ale aj viacero osôb. Práve preto je vhodným prístrojom do každej domácnosti...