Zlatko Balaš: Hlavným cieľom svetelných stropov je dostať do interiéru svetlo ako z oblohy

Pri zariaďovaní bytu či domu treba vskutku myslieť na mnoho vecí. Od podláh a farieb stien cez zariadenie až po svietidlá. Svetelné stropy poskytujú svetlo ako z oblohy, čiže aj vo večerných hodinách vám poskytnú osvetlenie, pri ktorom sa vám bude príjemne pracovať a tráviť čas.

Kruhový svetelný strop

Zlatko Balaš, svetelný špecialista zo Svetelných stropov, nám porozprával o výhodách svetelných stropov, aké stropy patria k najobľúbenejším i to, akým spôsobom sa takýto strop montuje.

V čom spočívajú výhody svetelného stropu?

Keď sme pracovali na vývoji konceptu osvetlenia interiérov pomocou svetelných stropov, inšpirovali sme sa oblohou. Hlavným cieľom svetelných stropov je dostať do interiéru svetlo ako z oblohy, to znamená najmä rozptýlené svetlo v celom interiéri z jedného veľkého zdroja svetla. Vďaka originál Barrisol membráne ako difúzoru, ktorého sme výhradný distribútor pre Slovensko, svetelné stropy zabezpečujú dokonalé rozptýlené svetlo v interiéri s vysokou rovnomernosťou ako žiadny iný spôsob osvetlenia. Podstatou je veľká svetelná plocha, ktorá je aj napriek vysokej intenzite stále príjemná na pozeranie sa aj priamo do svetla.

Dajú sa vyrobiť aj svietidlá na mieru?

Svetelné stropy vyrábame hlavne na mieru. Každý interiér je špecifický ako svojou veľkosťou, tak i farebným prevedením a usporiadaním nábytku. Aby sme zabezpečili dokonalé osvetlenie v každom interiéri, je dôležité, aby sme interiér posúdili a navrhli tú správnu veľkosť a intenzitu svetelného stropu. Samozrejme, máme v ponuke už aj preddefinované modely v štandardizovaných veľkostiach a preddefinovaných výbavách ktoré sú vhodné do klasických bytových obývačiek alebo do menších rodinných domov.

Svetelné stropy v obývačke

Aké tvary patria k najobľúbenejším?

Tvar a dizajnové prevedenie, ktoré sú v súčasnosti najobľúbenejšie, sú kruhové svetelné stropy v bielom prevedení alebo v prevedení s dekórom prírodného dubu. V poslednej dobe však pociťujeme zvýšený záujem o prstencové modely Loop, ktorých máme niekoľko rôznych prevedení a musím uznať, v interiéri vyzerajú nádherne a, samozrejme, zabezpečujú rovnako dokonalé osvetlenie vďaka špeciálne smerovanej distribúcii svetla. Takisto vo výbere dekórov sú čoraz viac dopytované prírodné materiály ako sú drevo, kameň a pod. Vďaka možnosti výberu z viac ako 500 dekórov aj prírodných materiálov si naši zákazníci začínajú vyberať a prispôsobovať svetelné stropy k dizajnu svojho interiéru, čím osvetlenie začína nadobúdať úplne iný rozmer.

Čo je zdrojom svetla?

Zdrojom svetla je LED sústava vysokej kvality. Vďaka dlhodobému vývoju, ktorý sa u nás pravdepodobne ani nikdy neskončí, máme možnosť v našich svetelných stropoch ponúknuť naše vlastné LED, ktoré sme si sami navrhli a dali vyrobiť. Vďaka tomu, že sme vyštudovaní svetelní technici a hlavne, že aj po štúdiu sa aktívne zapájame do vedeckých výskumov na tému „vplyv svetla na zdravie človeka“ vývoj našich LED sa práve orientuje tým smerom.

Montovanie svetelného stropu

Okrem toho, aby sme zabezpečili kvalitné osvetlenie, naše svetelné stropy majú priaznivý vplyv aj na naše zdravie. V tomto roku 2019 dokonca ponúkneme na trh novú generáciu svetelných stropov, ktoré budú najmä šetriť naše zdravie a budú sa prispôsobovať nášmu biorytmu – bude to revolúcia.

Ako sa treba o tento typ svietidiel starať? Dokáže si zákazník sám napríklad vymeniť žiarovku?

Ako som spomínal, ako svetelné zdroje používame vyhradne naše LED sústavy ktoré okrem kvalitného osvetlenia zabezpečia aj skutočné dlhú životnosť. To znamená, že nie je potrebné nikdy vymieňať „žiarovku“, svetelný strop vám bude svietiť aj 30 rokov.

Čo sa týka starosti, svetelné stropy sú bezúdržbové, sú prachotesné a nedostane sa do nich ani hmyz. Dávame na ne až 10-ročnú záruku.

Akým spôsobom sa montuje veľkoplošné svietidlo?

Vsetko závisí od veľkosti svetelného stropu. Pri menších rozmeroch, do 2 m, je montáž rýchla a jednoduchá = uchytenie je na magnety a do 30 min je svetelný strop veľkosti 1,5 m namontovaný a funkčný.

Drevený svetelný strop

V prípade celostropných riešení, kde na celý strop robíme svetelnú plochu, montáž a čiastočná výroba prebieha priamo na mieste, u zákazníka. Je to celodenná záležitosť a jej montáž je trochu náročnejšia = musí ju vykonávať certifikovaný montážny tím svetelných stopov.

Aký je rozdiel medzi svetelným stropom a svietiacimi panelmi?

Svietiace panely sú plastové svietidlá, ktoré majú úplne iný princíp svietenia ako svetelné stropy. Ich rozmery sú limitované ich konštrukčným riešením a vďaka tomu nedokážete pomocou panelov vytvoriť skutočne veľké a silné svetlo „ako z oblohy“.

Svetelné stropy je možné vytvoriť akéhokoľvek rozmeru a tvaru. Vďaka tomu, je možné do interiéru dostať svetlo ako za slnečného dňa.

Čo zákazníkov ohľadom svetelného stropu najviac zaujíma?

Je to rôzne u každého zákazníka. Väčšina našich zákazníkov však chce vidieť ako svetelné stropy skutočne svietia a ako vyzerajú. Z toho dôvodu sme pred rokom otvorili veľký showroom v obchodnom centre Lightpark pre našich zákazníkov. V showroome si každý nájde to svoje a vytvorí si dokonalú predstavu o tom čo svetelné stropy predstavujú. Máme tam všetky naše modely vystavené a rôznych výbavách a povrchových prevedeniach. Máme dokonca aj svetelný strop, ktorým dokážeme simulovať skutočný slnečný deň, také silné svetlo v interiéri ste ešte nevideli.

Svetelné stropy v kúpeľni a rodinnom dome

Ďakujeme pekne za rozhovor. Chcete vedieť o svetelných stropoch niečo viac? Napíšte nám do komentárov. Podeliť sa môžete aj o svoje skúsenosti s týmto typom osvetlenia. Firmu Svetelné stropy môžete kontaktovať na jej webovej stránke alebo na Facebooku.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky

Aspoň jednu vázu má doma asi každý. Môže ísť o sklenený kúsok s jednoduchým dizajnom, alebo napríklad o kovovú dekoratívnu vázu. Akú máte doma vy?

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane

Farba dreva v kombinácii s bielou je pre kuchyne typická. Napriek tomu, že už sa môže zdať táto kombinácia obohraná, stále sa teší veľkej obľube a stále dokáže prekvapiť. Ak neviete, akú...Publikované dňa: 21.03.2019
Hodnotenie článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze Olinka Balaďa: V súčasnosti ľudia uprednostňujú ekologické farby na prírodnej báze

Marián Majcher z Fajn Art: Originálna patina a kresba dreva sú typické pre naše výrobky Marián Majcher z Fajn Art: Originálna patina a kresba dreva sú typické pre naše výrobky

Výrobky zo starého dreva dodajú vášmu domovu nádych originality a atmosféru starých čias. Marián Majcher vyrába svoje dielka zo starých dreveníc a starých nástrojov.

Tomáš Horváth: Porez a hranovanie drevotriesky je atypická zákazková výroba Tomáš Horváth: Porez a hranovanie drevotriesky je atypická zákazková výroba

Nábytkové dielce na mieru, z ktorých si môžete poskaladať skriňu, komodu či posteľ? Domáci majstri môžu drevotriesku použiť na čokoľvek. Viac sa dozviete v rozhovore s Tomášom Horváthom...