Ivan Firka: Napínacie stropy predstavujú moderné riešenie bývania

Počuli ste už niekedy o napínacích stropoch? Pokiaľ nie, určite neviete, čo všetko sa s takýmto stropom spája, aké sú možnosti motívov a farieb či to, kde všade sa hodí, resp. nehodí napínaný strop.

Napínací strop s motívom lesa

O tejto téme sme sa porozprávali s Ivanom Firkom z Profiinteriéru, ktorý sa okrem iného venuje motáži napínacích stropov.

Napínacie stropy – čo si má pod tým čitateľ predstaviť?

Napínacie stropy sú alternatívou pre sádrokartónové stropy. V Európe sa toto riešenie používa viac ako 40 rokov. Napínací strop predstavuje moderné riešenie bývania, ktoré umožňuje vytvoriť pohodlie domova, aké ste doteraz nepoznali. Napínací strop tvorí samostatnú povrchovú úpravu stropu. Funguje na princípe napnutia PVC membrány pomocou líšt po obvode stien. Tento strop pôsobí moderne a trendy, pričom dokonale ukryje všetky inštalácie a nedokonalosti hrubej stavby nad nimi. Napínací strop vytvorí dokonalú rovinu a pôsobí ako „klasický strop“. Strop pôsobí jednoliatym dojmom, pretože sa skladá z jedného kusu fólie.

Montovanie napínacieho stropu s motívom oblohy

Naša certifikovaná firma a odborne zaškolení zamestnanci dokážu vytvoriť rôzne tvary podľa požiadaviek zákazníka a vytvoriť tak veľmi zaujímavé interiérové riešenia. Povrch napínacieho stropu môže byť matný a napodobňovať vzhľad omietky alebo lesklý so zrkadlovým efektom, satenový povrch nie je ani matný, ani lesklý, má vzhľad hladkeho saténu, translucentné membrány prepúšťajú až 60-70 % svetla a sú vhodné pri kombinácii s LED osvetlením nad membránou, v tejto kombinácii sa takéto riešenie volá svetelný strop. Dokonca všetke druhy membrán môžu mať aj farebné vyhotovenie a v kombinácii s osvetlením vytvoria moderné vzhľady.

Čo všetko treba pred aplikáciou napínacieho stropu urobiť?

Pred aplikáciou napínacieho stropu je potrebné dopredu zakúpiť osvetlenie, lustre a bodové svetlá, na základe rozmerov bodových svetiel a lustrov musíme dopredu objednať nosné platformy a termokoliečka, resp. termoštvorce v tom prípade, ak bodové svetlá sú štvorcové. Je potrebné čiastočne vypratať izbu alebo len stiahnuť nábytok dostredu, aby sme mali prístup k stenám po obvode izby.

Aké sú možnosti ohľadom potlače? Môže si zákazník vybrať akýkoľvek motív?

Na napínacie stropy je možné naniesť akékoľvek grafické zobrazenie s vysokým rozlíšením a kvalitnou tlačou. Grafické zobrazenie je možné naniesť na všetke druhy membrán. Široký výber obrázkov a motívov zákazníci môžu vybrať na stránke shutterstock.com.

Napínací strop pripomínajúci drevo

Čo v prípade, že sa zákazník po čase rozhodne pre výmenu motívu? Aké sú jeho možnosti?

V prípade, že sa zákazník rozhodne vymeniť motív, vymeníme len pôvodnú membránu za membránu s novým motívom, konštrukcia po obvode stien, poprípade osvetlenie a nosné platformy na svietidlá ostanú neporušené a nebude potrebné ich meniť.

Ako dlho trvá montáž takéhoto stropu?

Montáž napínaného stropu nevyžaduje úplne vypratanie nábytku z miestnosti a trvá neporovnateľne kratší čas ako montáž sádrokartónového stropu. Montáž stropu v obývačke s rozlohou cca 20 m2 trvá zhruba 8 hodin, čo je jeden pracovný deň, spolu s montovaním stropu zapájame aj osvetlenie, čiže po nás už nikdo nemusí nič robiť.

Vyžaduje si takýto strop špeciálnu starostlivosť?

Napínaný strop si nevyžaduje žiadnu starostlivosť, ale ak by sa náhodou strop zašpinil, v prípade maľovania stien alebo od mastnôt v kuchyni, či už od nečistôt okolo výduchov rekuperácií, dá sa ľahko očistiť pomocou handričky s mikrovláknom a prípravku s alkoholom. Špina ostane na handričke a prípravok s alkoholom sa vyparí a nenechá žiadne stopy a šmuhy na napínanom strope.

Napínací strop vyzerajúci ako nebo

Sú miesta, kam sa takýto strop nehodí?

Napínané stropy sa nehodia do exteriérov a do miestností s veľkými výkyvmi teplôt, najmä do mínusových teplôt. Do takych miestnosti odporučam textilné napínané stropy.

Na čo sa zákazníci najčastejšie pýtajú ohľadom tohto typu stropu?

Najčastejšie otázky zákazníkov sú: či sa práši pri montáži, či je možné zakomponovať akékoľvek osvetlenie do napínaného stropu, či je možné montovať stropy v podkroví, či je možné montovať strop v miestnosti, kde sa nachádza krb, a akú životnosť ma samotná membrána.

Biely napínací strop s farebnými guľočkami

Ďakujeme krásne za rozhovor! V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom napínacích stropov nám napíšte komentár pod článok, prípadne sa obráťte priamo na internetovú stránku Profiinteriér alebo facebooková stránka.

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.

Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba Oranžová kuchyňa – netradičná, ale vhodná voľba

Vedeli ste, že oranžová ako jedna z mála farieb podporuje chuť do jedla a zmyslový pôžitok z vychutnávania si stravy? Je preto prekvapujúce, že sa v kuchyniach objavuje tak málo. Ak ju...

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...Publikované dňa: 01.02.2019
Hodnotenie článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Möbelix: Naši zákazníci nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farbyMöbelix: Naši zákazníci nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farby

S tímom Möbelix sme sa porozprávali o tom, čo je aktuálne v móde, v čom spočívajú výhody e-shopu, ale aj o zmene vkusu slovenského zákazníka.

Bonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmiBonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmi

E-shop Bonami.sk predáva originálne kúsky, s ktorými bude vaša domácnosť pôsobiť výnimočne a zároveň pohodlne. O ponuke obchodu i o tom, čo je aktuálne v móde sme sa rozprávali s tímom...

Petr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domuPetr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domu

Jednou z možností realizácie kvalitnej a dizajnovej terasy je aj kompozit. Dá sa použiť na terasu k rodinnému domu, ale aj na plochú strechu, balkón či spevnené plochy v okolí bazéna.