Študentské izby - ako zariadiť izbu pre teenagerov

S pribúdajúcim vekom dieťa dospieva nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke, menia sa jeho názory, vkus, štýl obliekania a hodnoty. Táto zmena neobíde ani prostredie, v ktorom sa nachádza.

Študentská izba pre dievča

Presedlá na “dospeláckejší vkus“, jednoducho, v istom období si povie, že treba detské hračky zabaliť do škatúľ a schovať ich na povalu. Rodičov to pravdepodobne rozosmúti, je to však fakt, ktorý musia prijať. Detská izba by viac nebola pre študenta tým pravým a prospešným prostredím.

To samozrejme neznamená, že musíte odpratať všetok nábytok a vyhodiť starú zbierku motýľov. Máme skôr na mysli izbu premeniť. Niekedy sa nevyhnete i kompletnej zmene nábytku, avšak v niektorých prípadoch môžete časti nábytku ponechať, prípadne ich doplniť o iné kúsky. Základom zostáva, aby sa deti v izbe cítili naďalej príjemne. 

Študentská izba pre chlapca

Pri zariaďovaní chlapčenských izieb sa pridržiavame pravidla, že menej je niekedy viac. S nábytkom to rozhodne nepreháňame. Lepšia je sektorová zostava nábytku, ako kopa skriniek rozmiestnená po izbe.

Študenstská izba pre chlapca

Pôsobí to uhladenejším dojmom a priestor môžete doplniť kútikom pre voľnočasové aktivity. Dieťa tak získa priestor na relax, zábavu s kamarátmi i učenie. Pri výbere písacieho stolu siahnite pokojne po kancelárskych. 

Študentská izba pre dievča

Zvlášť v dievčenských izbách treba dbať na to, aby mali dostatok miesta na odkladanie všetkých vecí. Práve z tohto dôvodu sa väčšina rodičov rozhoduje pre zakúpenie jednotlivých častí nábytku samostatne. Veľká šatníková skriňa, kozmetický a písací stolík, pohodlná posteľ, poličky a regále - to všetko poteší študentky. Pri zariaďovaní je vhodné zamerať sa na konkrétny štýl. Izba tak nebude pôsobiť chaoticky, prípadne preplnene.

Dôležité sú i jemné detaily, na ktorých si dievčatá dávajú záležať. Obrazy, prípadne fotografie blízkych a rôzne dekorácie, ktoré robia izby študentiek jedinečnými.

Študentská izba pre súrodencov

V období dospievania túžia tínedžeri po zvýšenom súkromí, čo môže byť v prípade spoločnej izby veľkým problémom. Ak však nemáte inú možnosť, skúste túto situáciu vyriešiť čo najefektívnejšie. Najlepšie spravíte, ak jednotlivé oddychové zóny rozdelíte a spojíte len tie pracovné.

V prípade, že sú súrodenci opačného pohlavia, zariaďte ju do neutrálnych farieb, aby vyhovovala obom stranám. Ostatok si môžu individuálne dotvoriť, pričom sa vyhnú haštereniu. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie Študentské izby

Študentská izba zariadená podľa Feng Šuej

Podľa filozofie Feng Šuej je dôležité vytvoriť v študentskej izbe dve základné zóny. V prvej zóne by mal dominovať tvorivý priestor určený pre aktívnu energiu a v druhej miesto pre odpočinok. Je dôležité vytvoriť  otvorený priestor, aby sa energia mohla voľne pohybovať. Pre Feng Šuej je typický poriadok, dostatok úložného priestoru, bledé a živé farby. Odporúča sa nepoužívať vyradený nábytok, ktorý už nikam nepatrí.

Malá podkrovná izba

Pri zariaďovaní malých izieb si volíme svetlejšie farby, ktoré izbu opticky zväčšia a rozjasnia. Pamätajte, hoci je malá, môže byť dokonale útulná a pre študenta ako ušitá. Musíte však vybrať správny nábytok a využiť priestor na maximum.

Príliš veľa farieb by sa mohlo podpísať na nevkusnom dizajne izby. Ideálne je zakúpiť nábytok na mieru, ktorý by do malej izby dokonale zapasoval. Nedostatok miesta môžete riešiť i zakúpením postele s úložným priestorom, prípadne môžeme zaobstarať multifunkčný rozkladací nábytok. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie jednolôžkové postele

Pozrite si aj naše inšpirácie

Záhradné paletové sedenie Záhradné paletové sedenie

Nábytok z paliet si možno vyrobiť naozaj rýchlo, jednoducho a pomerne lacno. Stačí si prezrieť naše inšpirácie a uveríte, že paletové sedenie na záhradu je štýlovým doplnkom každého...

Retro obývačka Retro obývačka

Prvky retro štýlu nás obklopujú každý deň. Spojenie moderného a retra sa páči nielen mladším, ale aj starším ročníkom. Ak rozmýšľate nad tým, že svoju obývačku oživíte netradičným old...

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 25.11.2017
Hodnotenie článku:
(91.8%)

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...

V tejto kategórií nájdete aj:

Kvalitné detské postele pre chlapcov i dievčatá Kvalitné detské postele pre chlapcov i dievčatá

Pre dieťa je dôležitý mať počas dospievania dlhý a kvalitný spánok, výber postele preto nezanedbávajte. Na trhu nájdeme rôzne varianty postelí. Ako si vybrať tú najlepšiu?

Interiérové hojdacie kreslo pre dokonalý oddych Interiérové hojdacie kreslo pre dokonalý oddych

Domčekové postieľky pre ružové sníčky Domčekové postieľky pre ružové sníčky

Zabudnite na nudu v detskej izbe! Detská posteľ v tvare domčeka bude zaručene jedným z najvýraznejších prvkov miestnosti. České postele Bentlemi sa vyrábajú z kvalitného dreva z Fínska....


Pridať komentár