Študentské izby - ako zariadiť izbu pre teenagerov

S pribúdajúcim vekom dieťa dospieva nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke, menia sa jeho názory, vkus, štýl obliekania a hodnoty. Táto zmena neobíde ani prostredie, v ktorom sa nachádza.

Študentská izba pre dievča

Presedlá na “dospeláckejší vkus“, jednoducho, v istom období si povie, že treba detské hračky zabaliť do škatúľ a schovať ich na povalu. Rodičov to pravdepodobne rozosmúti, je to však fakt, ktorý musia prijať. Detská izba by viac nebola pre študenta tým pravým a prospešným prostredím.

To samozrejme neznamená, že musíte odpratať všetok nábytok a vyhodiť starú zbierku motýľov. Máme skôr na mysli izbu premeniť. Niekedy sa nevyhnete i kompletnej zmene nábytku, avšak v niektorých prípadoch môžete časti nábytku ponechať, prípadne ich doplniť o iné kúsky. Základom zostáva, aby sa deti v izbe cítili naďalej príjemne. 

Študentská izba pre chlapca

Pri zariaďovaní chlapčenských izieb sa pridržiavame pravidla, že menej je niekedy viac. S nábytkom to rozhodne nepreháňame. Lepšia je sektorová zostava nábytku, ako kopa skriniek rozmiestnená po izbe.

Študenstská izba pre chlapca

Pôsobí to uhladenejším dojmom a priestor môžete doplniť kútikom pre voľnočasové aktivity. Dieťa tak získa priestor na relax, zábavu s kamarátmi i učenie. Pri výbere písacieho stolu siahnite pokojne po kancelárskych. 

Študentská izba pre dievča

Zvlášť v dievčenských izbách treba dbať na to, aby mali dostatok miesta na odkladanie všetkých vecí. Práve z tohto dôvodu sa väčšina rodičov rozhoduje pre zakúpenie jednotlivých častí nábytku samostatne. Veľká šatníková skriňa, kozmetický a písací stolík, pohodlná posteľ, poličky a regále - to všetko poteší študentky. Pri zariaďovaní je vhodné zamerať sa na konkrétny štýl. Izba tak nebude pôsobiť chaoticky, prípadne preplnene.

Dôležité sú i jemné detaily, na ktorých si dievčatá dávajú záležať. Obrazy, prípadne fotografie blízkych a rôzne dekorácie, ktoré robia izby študentiek jedinečnými.

Študentská izba pre súrodencov

V období dospievania túžia tínedžeri po zvýšenom súkromí, čo môže byť v prípade spoločnej izby veľkým problémom. Ak však nemáte inú možnosť, skúste túto situáciu vyriešiť čo najefektívnejšie. Najlepšie spravíte, ak jednotlivé oddychové zóny rozdelíte a spojíte len tie pracovné.

V prípade, že sú súrodenci opačného pohlavia, zariaďte ju do neutrálnych farieb, aby vyhovovala obom stranám. Ostatok si môžu individuálne dotvoriť, pričom sa vyhnú haštereniu. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie Študentské izby

Študentská izba zariadená podľa Feng Šuej

Podľa filozofie Feng Šuej je dôležité vytvoriť v študentskej izbe dve základné zóny. V prvej zóne by mal dominovať tvorivý priestor určený pre aktívnu energiu a v druhej miesto pre odpočinok. Je dôležité vytvoriť  otvorený priestor, aby sa energia mohla voľne pohybovať. Pre Feng Šuej je typický poriadok, dostatok úložného priestoru, bledé a živé farby. Odporúča sa nepoužívať vyradený nábytok, ktorý už nikam nepatrí.

Malá podkrovná izba

Pri zariaďovaní malých izieb si volíme svetlejšie farby, ktoré izbu opticky zväčšia a rozjasnia. Pamätajte, hoci je malá, môže byť dokonale útulná a pre študenta ako ušitá. Musíte však vybrať správny nábytok a využiť priestor na maximum.

Príliš veľa farieb by sa mohlo podpísať na nevkusnom dizajne izby. Ideálne je zakúpiť nábytok na mieru, ktorý by do malej izby dokonale zapasoval. Nedostatok miesta môžete riešiť i zakúpením postele s úložným priestorom, prípadne môžeme zaobstarať multifunkčný rozkladací nábytok. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie jednolôžkové postele

Pozrite si aj naše inšpirácie

Drevené umývadlá Drevené umývadlá

Patríte k tým, ktorí sa v bytovom dizajne chcú odlíšiť a radi volíte netradičné riešenia? Máte radi krásu a praktickosť dreva? Potom je pre vás drevené umývadlo ako stvorené!

Adventné vence Adventné vence

4 týždne pred Vianocami je krásna, zároveň však aj hektická kapitola roka. Napriek tomu by sme nemali zabudnúť na jeden z najtypickejších symbolov adventu, tradičný adventný veniec,...

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 25.11.2017
Hodnotenie článku:
(91.8%)

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy som hľadala spôsob, ako kreatívne vyjadriť predstavy a myšlienky, ktoré vo mne driemali. Priviedlo ma to k písaniu a odvtedy milujem, že sú...

V tejto kategórií nájdete aj:

Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí Sklápacie postele aj so sedačkou nielen pre hostí

Vďaka tejto skvelej „vychytávke“ budete mať dostatok priestoru v miestnosti a v prípade potreby máte veľmi rýchlo o jednu posteľ viac. Aké sú jej ďalšie výhody? Prezradíme vám!  

Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne Luxusné krištáľové lustre do obývačky, spálne aj modernej kuchyne

Pri výbere osvetlenia sa netreba obmedzovať iba na klasické „bodovky“. Doprajte si dotyk luxusu a stavte na netradičnú voľbu - atraktívny krištálový luster, ktorý sa okamžite stane...

Spálňový nábytok z masívneho dreva Spálňový nábytok z masívneho dreva

Keď sa cítite v spálni dobre, tak máte veľký predpoklad kvalitného spánku a načerpania novej energie na každý deň.  O dporúča sa nábytok z masívneho dreva. Ako si ho vybrať? Poradíme...


Komentáre

10/01/2018 12:03
Zuzka

Tie izby sú nádherné a priestranné. Ale ako zariadiť študentskú izbu v paneláku?

15/01/2018 20:44
Kamila

V sconte ako sme to urobili my :-) Vstavená skriňa po celej jednej dĺžke izby, posteľ s úložným priestorom, písací stol so stoličkou a po celej druhej dĺžke izby policový systém. A na leňošenie sedací vak. Praktická, útulná a všetko má svoje miesto (aspoň keď ju mama uprace) :-)

19/01/2018 09:55
Stanka

Tiež sme kupovali policový systém v sconte. Do študentskej izby je úplne super, netreba už toľko košov na hračky ale potrebuje priestor na knihy, učebnice a vašom prípade modely lietadiel

Pridať komentár