Drevená, plastová, nafukovacia šmykľavka pre deti do záhrady i do bytu – recenzie, skúsenosti

Šmykľavky sú skvelou hračkou, ktorá dokáže deti dlho pobaviť. Na niekoľko hodín tak majú postarané o zábavu a vy im nemusíte vymýšľať program. Pestré farby a konštrukcia ich začínajú priťahovať už od momentu, keď sa naučia sedieť. Poprední výrobcovia ponúkajú interiérové i záhradné šmýkačky, ktoré sú stabilné a bezpečné, a preto sú ideálnym prostriedkom pre rozvíjanie detskej motoriky, zmyslu pre rovnováhu i fyzickej kondície.

AKo vybrať záhradnú šmýkačku

Väčšia menších detských šmýkačiek je vhodná do interiéru i exteriéru. Deti si preto užijú hru aj počas nepriaznivého počasia a šmýkačka sa stane hračkou s celoročným využitím. Predtým, než sa rozhodnete kúpiť vášmu drobcovi záhradnú šmýkačku, mali by ste vedieť, aké parametre je dôležité sledovať.

Obľúbené šmýkačky do záhrady

Ako vybrať záhradnú šmýkačku

Šmykľavka alebo šmýkačka je skvelá hračka, ktorá dokáže dieťa zabaviť na niekoľko hodín. Správne zvolená šmýkačka dieťa púta a podnecuje ho k hre. Vďaka šmýkačke si dieťa zdokonaľuje motoriku, koordináciu i rovnováhu. Pestré farby podnecujú jeho predstavivosť a fantáziu. Ako sa však v množstve ponúkaných šmýkačiek vyznať? Poradíme vám, čo zvážiť a sledovať pred kúpou. Zamerať by ste sa mali na vek dieťaťa, materiál šmýkačky, rozmery a hmotnosť, maximálne zaťaženie či bezpečnostné prvky. Pri výbere prihliadajte i na dizajn šmykľavky, jednoduchosť údržby, možnosti príslušenstva alebo doplnkové funkcie.

Umiestnenie

Predtým, než svoju pozornosť upriamíte na konkrétne parametre šmýkačky, zmerajte si priestor, kam ju chcete umiestniť. Ten musí byť väčší, aby sa dieťa pohodlne dostalo ku schodíkom a malo dostatok miesta aj na bezpečný dojazd. V ponukách obchodov nájdete malé šmýkačky, ktoré sú ideálne do detskej izby, i veľké modely do záhrady a na ihrisko. Mnohé detské šmýkačky sa hodia do interiéru i exteriéru a majú celoročné využitie.

S umiestnením šmýkačky súvisí tiež odolnosť proti poveternostným vplyvom. Šmýkačky určené na vonkajšie použitie by mali byť odolné proti slnečnému UV žiareniu. Ak takúto odolnosť nemajú, na slnku rýchlo vyblednú a zo žiarivých farieb sa stanú nevýrazné sivé. Pri drevených a kovových záhradných šmýkačkách zas myslite na ochranu pred vlhkosťou. Tieto materiály dokáže ochrániť vhodný náter či povrchová úprava.

Vek dieťaťa

Pri výbere vhodnej šmýkačky berte v prvom rade do úvahy vek vášho dieťaťa. Každý výrobca uvádza v popise produktu vekové rozpätie. Odporúčaný vek zohľadňuje rozmery konštrukcie i nosnosť šmýkačky a v neposlednom rade schopnosti dieťaťa. V ponukách obchodov sa stretnete s malými šmýkačkami, ktoré sú určené deťom od 1 do 3 rokov, ale tiež s väčšími, na ktorých sa zabavia 5-ročné a staršie deti.
 
Veľkosť šmýkačky, ktorá zodpovedá veku dieťaťa, je najdôležitejším kritériom pri výbere. Nie je vhodné, ak je šmykľavka dieťaťu príliš veľká a platí to aj opačne. Na malej šmýkačke, ktorú váš drobec už prerástol, sa dostatočne nezabaví. Navyše, ak prekročí váhový limit, šmýkačka sa môže prevrátiť a dôjde k úrazu.
 
Pre batoľatá od 18 do 24 mesiacov sú ideálne menšie plastové šmýkačky. Dieťa sa na ne vyšplhá ľahšie i bezpečnejšie. Pre deti vo veku od 3 do 5 rokov by šmýkačka nemala presiahnuť 150 cm, avšak pre staršie deti od 6 do 12 rokov je vhodná šmýkačka s výškou okolo 180 cm.

Materiál

Použitý materiál určuje životnosť i bezpečnosť šmýkačky. Napríklad kovová šmýkačka je pre batoľa nebezpečná, ale pre staršie dieťa môže byť vhodnou voľbou. Kovové šmýkačky sú robustné a vyznačujú sa dlhou životnosťou i nosnosťou. Materiál by mal zodpovedať veku vášho dieťaťa a tiež intenzite používania. Ak predpokladáte, že dieťa bude šmýkačku využívať len občasne, pokojne môžete siahnuť po lacnejšom plastovom modeli. Pri intenzívnom používaním je vhodnejší kov.

Farebná plastová šmýkačka pre deti do záhrady

Plast

K najlacnejším a najviac rozšíreným materiálom patrí plast, ktorý sa uplatní v interiéri aj v exteriéri (napr. na záhrade alebo dvore). Plast je vhodný pre batoľatá, pretože je oveľa bezpečnejší než kov alebo drevo. Samozrejme, nesmie obsahovať žiadne zdraviu škodlivé látky, akými sú spomaľovače horenia, dioxíny či ftaláty. Plastové konštrukcie sú ľahké, a tak sa jednoducho prenášajú na potrebné miesto, mávajú však nižšiu nosnosť i životnosť.

Výrobcovia ponúkajú plastové šmýkačky v mnohých farebných i dizajnových prevedeniach, z ktorých si nebudete mať problém vybrať. Tieto modely sa pýšia dokonale hladkou plochou na šmýkanie, no pri lacnejších si plochu pre istotu skontrolujte. K nevýhodám lacných plastových šmýkačiek patrí krehkosť a farebná nestálosť. Blednutiu sa výrobcovia snažia zabrániť povrchovou úpravou s UV filtrom, preto si pred kúpou skontrolujte, či vami vybraný model takúto úpravu má.

Do kategórie plastových šmykľaviek patria aj nafukovacie šmykľavky, ktoré sú doplnkom k bazénu alebo skákaciemu hradu. Nafukovacia šmykľavka do bazéna je však podstatne drahšia než obyčajný plastový model. Rátajte s cenou okolo 50 eur a viac.

Vyberáme z nášho katalógu

Drevo

Drevená šmykľavka dokáže upútať svojím vzhľadom už na prvý pohľad. Drevo je na dotyk príjmené a teplé, navyše je ekologické a trvalo udržateľné. Drevo však so sebou prináša aj niekoľko nevýhod, je viac náchylné na mechanické poškodenie a v menšej miere odoláva poveternostným vplyvom. Drevenej šmykľavke preto budete musieť venovať väčšiu starostlivosť.

Dbajte na to, aby sa drevená šmýkačka nevystavovala prílišnej vlhkosti, pretože vlhké drevo sa môže v dôsledku nekvalitnej či opotrebovanej povrchovej úpravy zdeformovať. Potom predstavuje ideálne prostredie pre množenie zdraviu škodlivých plesní.

Pri drevenom modeli nezabudnite na častejšiu kontrolu plochy na šmýkanie. Tá by mala byť dokonale hladká, aby nehrozilo, že dieťa si počas hry zadrie triesku alebo si spôsobí iné vážnejšie zranenie. Drobné nedostatky je nutné zbrúsiť hneď, ako sa objavia, aby bola zaistená maximálna bezpečnosť dieťaťa. Pri drevených konštrukciách sú taktiež vhodné pravidelné nátery, aby ste sa vyhli vlhnutiu a poškodeniu dreva.

Sklolaminát

Pri šmýkačkach sa môžete stretnúť i so sklolaminátom. Ten sa vyznačuje vysokou odolnosťou i hladkosťou, ktorá je pri šmýkaní podstatná. Správne ošetrenému sklolaminátu neprekáža slnečné žiarenie a pri tomto materiáli nehrozí ani extrémne prehriatie, ktoré by mohlo vášmu dieťaťu ublížiť.

Kov

Robustné šmýkačky sú vyrobené z kovu. Vyznačujú sa najdlhšiu životnosťou i najvyššou nosnosťou. Pokiaľ však nebola použitá nehrdzavejúca oceľ, sú náchylné na koróziu, a tak ich musíte pravidelne ošetrovať nátermi. K nevýhodám kovových konštrukcií patrí vysoká tepelná vodivosť. Keď je šmýkačka vystavená priamemu slnečnému žiareniu, dosahuje vysokú teplotu, čo môže viesť k popáleniu vášho dieťaťa. Týka sa to nielen klznej plochy, ale i schodíkov a držadiel, ktoré môžu byť rovnako prehriate. Počas chladných dní je zas šmýkačka nepríjemne studená. Ak chcete kovovú šmýkačku, uistite sa, že ju počas leta umiestnite do tieňa. Pri kovových modeloch dbajte na spoje a všímajte si každý detail, aby bolo všetko hladké.

Kovová záhradná hojdačka pre väčšie deti

Pre väčšinu outdoorových šmýkačiek je ideálnou voľbou nerezová oceľ. Oceľová šmýkačka má skvelú stabilitu, kotvenie, nosnosť i životnosť. Oceľová šmykľavka je odolná a má hladký povrch, ktorý umožňuje deťom rýchlejšie kĺzanie. Ako sme spomenuli v úvode, kovové šmýkačky sú vhodné pre staršie deti.

Rozmery

Každý výrobca by mal v popise uvádzať rozmery, aby ste vedeli, či je šmykľavka dostatočne veľká pre vášho drobca a či sa zmestí tam, kam ju chcete pripevniť. Údaje o výške predstavujú najvyšší bod šmykľavky, kam sa dieťa dokáže dostať. Najčastejšie ide o 70 až 165 cm. Pre dieťa, ktoré už dokáže samo chodiť, môžete vybrať šmykľavku presahujúcu 150 cm. Menšie deti potrebujú nižšiu šmýkačku, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 70 do 90 cm. Nižšia šmýkačka má výhodu v tom, že dieťa môžete v prípade potreby kedykoľvek chytiť alebo ho počas šmýkania pridŕžať.

Dĺžka plochy určenej na šmýkanie sa vyberá podľa veku dieťaťa a tiež veľkosti priestoru, ktorý máte k dispozícii. Modely určené najmenším deťom majú približne meter a šmýkačky pre veľké deti dosahujú dĺžku aj viac než 5 metrov. Nezabudnite sledovať i šírku kĺzacej plochy, aby sa dieťa počas šmýkania cítilo pohodlne a nebolo príliš stiesnené.

Hmotnosť

Ak plánujete so šmykľavkou často manipulovať a prenášať ju z miesta na miesto, oceníte nižšiu váhu. Sú však situácie, kedy nízka váha nie je výhodou, ale skôr naopak, pretože príliš ľahké šmýkačky môžu mať problémy so stabilitou. Hmotnosť šmykľavky závisí od použitých materiálov. Pri ľahkých šmýkačkách si preverte ich stabilnosť a ukotvenie k miestu.

Modely pre najmenšie deti zvyčajne neprakračujú hmotnosť 5 kilogramov, a preto ich môžete bez problémov podľa potreby prenášať. Na druhej strane sú masívne šmykľavky do exteriéru, ktoré môžu vážiť viac než 50 kilogramov. Montáž i manipulácia s takouto obrovskou šmýkačkou si vyžaduje pomoc viacerých osôb.

Nosnosť

Nosnosť patrí k ďalším z dôležitých parametrov, ktorý by ste pri výbere nemali prehliadať. Čím väčšiu nosnosť šmykľavka má, tým dlhšie ju bude môcť dieťa používať. Pri výbere sa zamerajte na vek a váhu dieťaťa a premyslite si, či chcete šmykľavku na dlhšie obdobie. Záhradné šmykľavky určené pre najmenšie deti majú spravidla nosnosť do 20 kilogramov. Robustné modely zvládnu záťaž až do 80 kilogramov, a preto sú vhodné i pre staršie deti alebo mladých dospelých.

Bezpečnostné prvky

Okrem správneho materiálu, nosnosti či výšky šmýkačky musíte myslieť aj na bezpečnostné prvky. Pri šmýkaní sa dieťa môže veľmi rýchlo zraniť a to aj v prípade, ak je šmýkačka umiestnená v interiéri. Práve bezpečnostné prvky sa takéto nepríjemné situácie snažia eliminovať. S akými bezpečnostnými prvkami sa môžete pri šmýkačkách stretnúť?

Je lepšie, keď má šmykľavka na vrchu plošinu, ktorá dieťaťu umožní bezpečne sedieť pred skĺznutím. Po tom, čo dieťa po schodíkoch vylezie hore, sa vďaka plošine bude cítiť istejšie. Pre bezpečné pristátie je vhodné zvoliť šmýkačku s rovným zakončením sklznej plochy. K ďalším bezpečnostným prvkom patria mantinely sklznej plochy či držadlá, ktoré sa nachádzajú na vrchnej časti šmýkačky a dajú sa ľahko a pohodlne uchopiť.

V rámci bezpečnosti sa uistite, že povrch, na ktorý dieťa dopadne, nie je príliš tvrdý a drsný. Preferovanými vonkajšími povrchmi sú piesok, tráva alebo drevná štiepka.

Dreveno-plastová šmýkačka do záhrady

Nezabúdajte, že základom bezpečnosti je dobrá stabilita šmýkačky, zaoblené hrany a absolútne hladká plocha na kĺzanie. Šmýkačka nesmie mať žiadne nerovnosti, vyčnievajúce prvky či nedokonalé spoje, o ktoré by sa dieťa mohlo poraniť. Schodíky, rebrík či plošina by mali disponovať protišmykovými prvkami, ktoré zaistia stabilnosť dieťaťa a minimalizujú riziko pošmyknutia sa.

Pri plastových záhradných šmýkačkách sa v rámci bezpečnosti informujte o použitom plaste. Ten má byť zdraviu vyhovujúci. Ak cítite ostrý zápach chemikálií, zrejme ste natrafili na šmýkačku, na ktorej výrobu boli použité menej kvalitné materiály či farby.

Pred tým, než dieťa pustíte prvýkrat na šmýkačku, ukážte mu, ako ju má správne používať. Ak ide o veľmi malé dieťa, je žiaduce, aby ste mu pri šmýkaní pomáhali a pridržiavali ho. Pred každým použitím šmykľavku skontrolujte, či je všetko v poriadku. Pri zistení akejkoľvek chyby dieťaťu nedovoľte, aby sa na šmýkačke hralo. K opätovnej hre môže prísť až po odstránení problému.

Údržba

Myslite na to, že šmýkačky treba udržiavať čisté, keďže prichádzajú do kontaktu s dieťaťom. Raz za čas ich treba umyť, aby ostali hygienické a hra bola pre dieťa bezpečná. Spravidla sa najľahšie čistia plastové šmykľavky. Menšie modely umiestnené v interiéri stačí pretrieť vlhkou handričkou a pri väčšom znečistení môžete použiť aj saponát. Šmykľavky s väčšími rozmermi, ktoré máte namontované v záhrade alebo na dvore, sa najrýchlejšie vyčistia pomocou vodnej hadice.

Údržba šmykľavky nespočíva len v jej očistení. Všetko závisí od použitých materiálov a vlastností produktu. Mnohé záhradné šmykľavky majú ochranu proti UV žiareniu a dokážu si udržať pôvodnú farbu po dlhé roky. Tie lacnejšie od menej známych výrobcov však ochranou nedisponujú a časom ich farby blednú a dostávajú nádych sivej. Pestré farby sa zmenia na nevýrazné a šmykľavka už nemusí dieťa natoľko priťahovať. V tomto prípade môžete šmykľavku zachrániť novým náterom. S údržbou tak budete mať viac práce a pri výbere farieb dbajte na to, aby boli netoxické a zdraviu vyhovujúce.

Podobný problém môže nastať so šmykľavkou, ktorá má kovové časti s náterom. Náter sa mechanickým používaním znehodnocuje, odlupuje sa. Aj pri tomto probléme vám pomôže správne zvolená farba. Pokiaľ kov nie je z nehrdzavejúcej ocele, je náchylný na koróziu, a preto ho musíte pravidlene ošetrovať vhodnými antikoróznymi nátermi.

Zvýšenú údržbu a starostlivosť si vyžaduje drevená šmykľavka, pretože tento materiál je náchylnejší na mechanické poškodenie a v menšej miere dokáže odolávať poveternostným vplyvom. Drevenú šmýkačku nevystavujte prílišnému vlhku, aby sa drevo v dôsledku nekvalitnej alebo opotrebovanej povrchovej úpravy nezdeformovalo. Vlhké a zdeformované drevo je ideálnym prostredím pre množenie zdraviu škodlivých plesní. Tu však údržba drevenej šmykľavky nekončí, pretože klznú plochu musíte kontrolovať častejšie, aby ste mali istotu, že je dokonale hladká. Inak dieťaťu hrozí, že si počas hry zadrie triesku, prípadne si inak ublíži. Drobné nedostatky zbrúste hneď, ako ich zbadáte, a nezabúdajte ani na pravidelné nátery, vďaka ktorým sa vyhnete vlhnutiu a následnému poškodeniu dreva.

Materiály, z ktorých je šmýkačka vyrobená, majú vplyv tiež na to, či ju môžete nechať po celý rok namontovanú vonku. Ak sa vám nechce šmýkačku každú sezónu opätovne skladať a rozkladať, na zimu ju odporúčame aspoň zakryť igelitom či iným vhodným materiálom, ktorý ju sčasti ochráni pred dažďom, snehom a ďalšími vplyvmi počasia. Vhodnejšie je však zvoliť šmykľavku, ktorá má jednoduchú montáž i demontáž a po konci sezóny ju uskladniť na bezpečnom mieste. Budete tak mať istotu, že kĺzačka sa neznehodnotí a spoľahlivo bude vášmu dieťaťu slúžiť dlhé roky.

Dizajn

Šmykľavky sa vyrábajú v mnohých farebných prevedeniach. Na trhu nájdete univerzálne modely, ktoré sú vhodné pre dievčatá i chlapcov, ale aj modely, ktoré cielia na konkrétne pohlavie. Dievčenské šmykľavky sú často fialové alebo ružové, chlapčenské zas modré či sivé. Najčastejšou voľbou rodičov sú pestrofarebné šmykľavky, ktoré majú viacero farieb, vďaka čomu sa stávajú pre dieťa atraktívnou a zaujímavou hračkou. Výrobcovia ponúkajú tiež modely, ktoré vychádzajú z rozprávkových postavičiek.

Plastová šmýkačka pre malé deti

Pre malé deti sú vhodné viacfarebné šmýkačky, lebo ich svojou rozmanitosťou viacej pútajú, pre väčšie zas môžete zvoliť jednofarebné neutrálne modely v oku lahodiacej farbe. Pri rozhodovaní môžete vziať do úvahy miesto, kde chcete šmýkačku upevniť. Vyberajte tak, aby vám hračka farebne ladila s vybavením detskej izby alebo so záhradným nábytkom na dvore.

Dizajn šmýkačky nie je len o farebnom prevedení, ale o celkovom vzhľade, ktorý má byť konštrukčne navrhnutý tak, aby bola šmýkačka pre dieťa maximálne bezpečná a pútavá. V rámci estetického hľadiska dajte bokom svoje preferencie a kupujte to, čo viete, že vaše dieťa poteší a urobí mu radosť.

Príslušenstvo

Niektoré šmýkačky majú zábavné funkcie, akými sú prídavné loptičky, kruhy, vodné mini fontánky a podobne. K šmykľavke môžu byť pripojené i menšie preliezky či suché bazény, vďaka ktorým bude dieťa pri hraní ešte viac aktívne.

Suchý bazén s loptičkami dokáže pozitívne ovplyvňovať rozvoj detskej osobnosti a popritom sa dieťa skvele zabaví. Šmykľavka do suchého bazéna s loptičkami cibrí zmyslové vnímanie, jemnú motoriku, udržiavanie rovnováhy i schopnosť koordinácie. Suchý bazén so šmýkačkou a loptičkami je možné umiestniť vonku aj vnútri. Svoje miesto si nájde v záhrade, na terase, v detskej izbe či obývačke.

Vhodným príslušenstvom k šmykľavkám sú taktiež skákacie hrady alebo záhradné domčeky. Ide o bezpečný priestor na hru, s ktorým sa navyše zabaví viacero detí naraz. Ak máte väčšiu rodinu, prípadne vaše ratolesti často navštevujú kamaráti, takéto príslušenstvo sa vám vyplatí.

Na trhu existujú i šmykľavky s nastaviteľnou výškou, hoci na našom trhu ich je pomenej. Takáto nastaviteľná šmykľavka je ideálna pre batoľatá, ktoré sa ešte len učia chodiť. Výšku kĺzačky môžete upravovať podľa aktuálnych preferencií. Ďalšou alternatívou pre batoľatá, ktoré zatiaľ nechodia, je pevná penová šmýkačka. Tá dieťatku dovolí bezpečne liezť, šmýkať sa po brušku a plaziť sa.

Cena

Pre mnohých je najdôležitejším parametrom cena, tá by však mala ísť bokom, pretože vyberáte hračku pre dieťa. Bezpečnosť je na prvom mieste. Samozrejme, v ponukách obchodov nájdete aj lacné záhradné šmýkačky, ktoré ponúkajú základné možnosti a nemusíte si priplácať za exkluzívny dizajn či prídavné funkcie, napríklad v podobe pripojenia vodnej hadice.

Príliš lacné šmýkačky môžu trpieť rôznymi, nielen bezpečnostnými nedostatkami. Ich nekvalita sa prejaví hlavne v použitom materiáli s krátkou životnosťou. Ak chcete ušetriť, vyberajte z tých lacných záhradných šmýkačiek, ktoré majú pozitívne recenzie a hodnotenia od používateľov. Často si totižto priplatíte za prémiovú značku, hoci porovnateľný model ponúka i menej známy výrobca a za výrazne nižšiu cenu.

Najlacnejšiu šmýkačku si kúpite už od cca 11 eur. V tejto cenovej kategórii nájdete plastové šmykľavky, ktoré sú určené pre najmenšie deti, ale aj vodné kĺzačky, ktoré deťom poskytnú skvelú zábavu počas horúcich letných dní.

Medzi obľúbené šmýkačky patria tie, ktoré začínajú na cenovke cca 20 eur a končia okolo sumy 80 eur. V tejto cenovej kategórii nájdete šmýkačky rôznych veľkostí, materiálov i farebných prevedení. Samozrejme, cena šmykľaviek sa môže vyšplhať oveľa vyššie. Výnimkou nie sú ceny niekoľko stoviek či dokonca niekoľko tisícok eur. V tomto prípade ide o obrovské šmýkačky, ktoré sú určené na verejné miesta a komerčné použitie. Za kvalitnú šmykľavku na domáce použitie, ktorá má prepracovaný dizajn a nadštandardné funkcie, nezaplatíte viac než 200 eur.

K populárnym značkám detských záhradných šmykľaviek patria napríklad Smoby, Little Tikes, Dohany, Buddy Toys, Doloni, KBT, Paradiso, Marimex alebo Inlea4Fun.

TOP záhradné šmýkačky pre deti

Na trhu je množstvo záhradných šmýkačiek, ktoré ponúkajú známi i neznámi výrobcovia, a preto je náročné v ponuke sa rýchlo zorientovať. Vybrali sme pre vás zopár produktov, ktoré sa môžu stať vhodnými kandidátmi na kúpu a uľahčia vám rozhodovanie. Pozrite sa, aké parametre majú jednotlivé šmýkačky a čo patrí k ich plusom a mínusom. Ktorá z nich vás zaujala najviac?

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová Zelená kúpeľňa nemusí byť tuctová

Farbu do kúpeľne, podobne ako je to v prípade kuchyne, si zvyčajne vyberáme na desiatky rokov. Preto sa pri jej voľbe môžete poriadne zapotiť. Pokiaľ ste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí Zrkadlo do predsiene rozhodne patrí

Máte vo svojej predsieni zrkadlo? AK vám v nej chýba, mali by ste to čo najskôr napraviť. V galérii nájdete inšpirácie, kam ho do miestnosti umiestniť.

Sivá obývačka – hodí sa do každého bytu Sivá obývačka – hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...Publikované dňa: 17.05.2021
Hodnotenie článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať odrážadlo pre deti, výhody, vhodný vekAko vybrať odrážadlo pre deti, výhody, vhodný vek

Prečo sa oplatí dieťaťu zaobstarať odrážadlo a ako si poradiť s jeho výberom? Čítajte.

Magnetická tabuľa na kreslenie pre deti – 90 x 60 cm, 120 x 90 cm alebo na mieru?Magnetická tabuľa na kreslenie pre deti – 90 x 60 cm, 120 x 90 cm alebo na mieru?

Magnetická tabuľa je vhodná nielen pre deti, ale aj dospelých – na kreslenie i vešanie obrázkov. Poradíme vám, ako si magnetickú vybrať tak, aby ste s ňou boli spokojní v každom ohľade.

Kedy a ako naučiť dieťa bicyklovať – ako udržať rovnováhu, ako pedálovaťKedy a ako naučiť dieťa bicyklovať – ako udržať rovnováhu, ako pedálovať

Plánujete učiť svojho drobca bicyklovať? Poradíme vám správny postup, ale aj čas, kedy s bicyklovaním začať.