Ako vybrať darčeky pre otca alebo dedka - Vianočný sprievodca 2020

S otcom alebo dedkom má väčšina veľmi blízke vzťahy. Do výberu vhodného darčeka treba preto zapojiť srdce a trochu kreativity. Čo im v domácnosti chýba a mohlo by ich potešiť? Otcovia a dedkovia bývajú, čo sa darčekov týka, veľmi nenároční, majú totiž pocit, že všetko potrebné už vlastnia. Nezabúdajte preto pri výbere na to, že darček nekupujete pre seba, preto by ste mali dbať na záľuby a schopnosti ľudí, ktorých chcete obdarovať.

Nasledujúci zoznam kategórií využijete pri nákupe darčekov na rôzne príležitosti. Vyberte si z hitov sezóny, ktoré zaručene potešia.

 

Ako vybrať darček pre otca a dedka

Otcovia, dedkovia majú plno životných skúseností, prekvapiť ich preto nie je ľahké. Darčeky by, aspoň to tak väčšina vníma, mali byť prekvapením. Napriek tomu, že otca/dedka dobre poznáte, nemusí byť nákup darčeka jednoduchý. Potvrdzuje sa to každý rok na narodeniny, meniny i Vianoce.

Ako vybrať darček pre otca a starého otca

Pripravili sme pre vás preto zopár tipov, ako môžete otca alebo dedka nadchnúť zaujímavým darčekom.

Zohľadnite jeho potreby

Pri výbere darčeka by ste nemali kupovať, čo vám prvé padne pod ruku. Pre ľudí, ktorí sú vám blízki, vyberajte darček podľa toho, čo má daný človek rád. Takto dáte darčekom najavo, že si človeka všímate, že viete o jeho potrebách a túžbach. Vychádzajte z toho, čo otec či dedko rád robí, čo všetko doma má, čo mu chýba a pod.

Pri darčekoch nie je dôležité to, koľko peňazí na ne miniete, ale to, či ich dávate zo srdca.

Pre muža, ktorý sa o seba stará

Nemusíte sa báť, že by ste otca alebo dedka praktickým darčekom, akým je oblečenie a kozmetika, sklamali. Muži, ktorí sa o seba starajú, sa vždy potežia novému parfumu, hodinkám, kozmetickému balíčku či sade na holenie.

Muž s motýlikom

Pyžamo a ponožky patria ku klasike, ktorá dokáže vyvolať úsmev na tvári. Má už dedko doma vtipné ponožky či kanárikovo žlté pyžamo? Ak chcete byť pri výbere darčeka originálni, zvoľte dreveného alebo skleneného motýlika.

Pre vášnivého záhradkára

Ak má váš otec či dedko záhradku, je veľmi pravdepodobné, že v nej trávi množstvo času. Skúste mu prácu v nej spríjemniť kvalitným záhradným náradím, novou kosačkou či vysávačom na lístie. Vyhýbať sa nemusíte ani náradiu do dielne, práca v záhrade a dielni totiž spolu úzko súvisia. Vŕtačka, priemyselný vysávač či vysokotlakový čistič by mohli zaujať.

Dedko griluje v záhrade s rodinou

Po práci v záhrade a dielni je čas na oddych a dobré jedlo. So záhradným grilom bude kuchtenie pre vášho otca či dedka radosťou.

Pre milovníka hudby

Počúvanie hudby je pre mnohých uvoľnením a oddychom. Ľudia, ktorí voľné chvíľe trávia (s) hudbou, ocenia akýkoľvek darček, ktorý im túto činnosť spríjemní. Váš otca/dedko by mohol potešiť gramofón, kvalitné slúchadlá, ale aj rádio s kvalitným zvukom, ktoré si môže so sebou zobrať všade.

Hudobný darček pre otca/dedka

Pokiaľ sa otec alebo dedko hudbe aj venuje, môžete mu darovať hudobný nástroj. Vie hrať na gitare? Potom mu zakúpte akustickú gitaru, na ktorej si môže brnkať. A čo tak akordeón alebo klávesy? Prípadne mu podarujte obal na hudobný nástroj, aby sa mu nezničil.

Ak chcete, aby bol váš darček skutočne originálny, vyrobte ho. Všetko, čo vyšlo z vašich rúk, sa bude rátať.

Zdraviu zdar

S vekom prichádza aj nutnosť sa viac starať o svoj zdravotný stav. Dvatsiatnici či tridsiatnici ani nepomyslia na vitamíny či výživové doplnky, starší muži by sa im však nemali vyhýbať. Sú vhodným darčekom rovnako ako tlakomer, s ktorým si môžu pravidelne kontrolovať svoj tlak. V dobrej kondícií sa môžu udržiavať pomocou trekingových palíc, elektrického bicykla či kolobežky. Športovým nadšencom ulahodíte fitness náramkom či športtesterom, prípadne krokomerom.

Pre pútnika

Ako sa hovorí, vek je len číslo a ani s pribúdajúcimi rokmi nestrácajú mnohí ľudia chuť cestovať. Či už váš otec/dedko obľubuje výlety po okolí, rád sa vydáva na vychádzky do hôr či navštevuje nové krajiny, potešiť ho môžete ďalekohľadom, kompaktným fotoaparátom, prípadne telefónom s kvalitným foťákom, aby si mohol všetko odfotiť. Praktickou voľbou je aj ruksak a vreckový nožík.

Darček pre muža, ktorý rád cestuje

Pre muža, ktorý má rád svoj gauč

Cestovanie nie je pre každého, niekto trávi čas najradšej doma. Žiaden problém, aj pre domasedov nájdete vhodné darčeky. Vyhrievaná deka, ohrievač, čítačka kníh, univerzálny ovládač alebo meteostanica sa v ich domácnosti určite nestratia.