Najlepšie darčeky pre ženu Vianoce 2019

Darček (hoc aj maličká drobnosť) poteší naozaj každú ženu. A to aj napriek tomu, že veľké množstvo našich mamičiek, babiek alebo kamarátok sú praktické tvory, ktoré "naozaj nič nepotrebujú". Ak nepatríte ku kreatívnym ľuďom, ktorí dokážu v dostatočnom časovom predstihu povymýšľať a zabezpečiť darčeky pre celú rodinu, potom je pre vás prichádzajúce sviatočné obdobie pravdepodobne menšou "nočnou morou".

Aký darček vybrať? Nie je lepšie položiť túto otázku priamo dáme, ktorú chceme obdarovať? Alebo to radšej risknúť a skúsiť vybrať podľa seba? Jednoznačné odpovede na tieto otázky bohužiaľ neexistujú. Tí šťastnejší dostanú zoznam vecí, ktoré by vašu milovanú naozaj potešili. Ostatní si budú musieť poradiť sami ...

Ešte stále si lámete hlavu nad tým, čím najviac potešíte maminu, sestru, priateľku či manželku? My vám pomôžeme! Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam kategórií, ktoré vás určite dokonale inšpirujú.

 • ✔   VÝPREDAJ

Žehličky na vlasy

Žehličky na vlasy
 • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Parfumy

Parfumy
 • ✔   NÁŠ TIP

Tablety

Tablety
 • ✔   Milovníci športu

Mestské bicykle

Mestské bicykle
 • ✔   Milovníci športu

Tlakomery

Tlakomery
 • ✔   VÝPREDAJ

Infra lampy

Infra lampy
 • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Elektrické deky

Elektrické deky
 • ✔   NÁŠ TIP

Súpravy riadu

Súpravy riadu
 • ✔   NÁŠ TIP

Domáce pekárne

Domáce pekárne
 • ✔   PRE NÁROČNÝCH

Robotické vysávače

Robotické vysávače
 • ✔   PRE NÁROČNÝCH

Bežecké pásy

Bežecké pásy
 • ✔   Milovníci športu

Fitness trampolíny

Fitness trampolíny
 • ✔   Luxusné

Náušnice

Náušnice

 

Ako vybrať najlepší darček pre ženu? 

Zabodovať s darčekom k narodeninám, výročiu či dokonalým vianočným prekvapením nie je vždy jednoduché. A to najmä vtedy, ak ste s partnerkou v dlhodobom vzťahu a studnica vašich nápadov už dávno vyschla. Tento problém sa samozrejme vyskytuje aj pri obdarovávaní maminy alebo babiek, ktoré majú už naozaj všetko. Svoju kreativitu môžete naplno využiť aspoň v prípade sestier alebo kamarátok a to najmä v prípade, ak patria k ženám, ktoré sa radi parádia a užívajú si akékoľvek radosti života.

Ako vybrať vianočný darček pre ženu?

S výberom darčeka majú zväčša problém najmä muži a preto túto povinnosť radi prehadzujú na svoje polovičky, ale aj veľmi zaneprázdnené ženy, ktoré nikdy nestíhajú. Ak ste sa však tento rok rozhodli blysnúť pred svojimi blízkymi, potom si určite prečítajte naše tipy na darčeky. Radi vám pomôžeme s výberom. Nie je to totiž až také náročné a s trochou plánovania to určite zvládnete aj vy!

Vyberajte vždy pre konkrétnu dámu

Zabudnite na univerzálne darčeky, ktoré "zaručene potešia". Výber daru by sa mal odvíjať od niekoľkých "parametrov", ktoré charakterizujú práve VAŠU maminu, sestru, babku či snúbenicu.

 • koľko má obdarovaná rokov? Iný darček vyberiete "násť-ročnej" sestre, iný babke seniorke.
 • aká je príležitosť? Vyberáte darček na Vianoce, narodeniny, meniny, výročie, promócie alebo originálny svadobný dar?
 • aký máte rozpočet? Chcete do darčeku investovať iba pár EUR alebo vyberáte niečo hodnotnejšie v cenovej hladine niekoľko stoviek EUR?
 • aký je váš vzťah k obdarovanej žene? Kamarátke z práce pravdepodobne nevenujete tlakový hrniec rovnako ako sestru neobdaríte sexi spodnou bielizňou.

Naučte sa počúvať (počas celého roka)

Ženy častokrát veľmi otvorene hovoria o tom, čo by si priali. A preto ich treba počúvať priebežne a nečakať na to, že vám svoje tajné priania "naservírujú" dva týždne pred sviatkom. Výberom "darčeka na mieru" navyše výborne prezentujete aj to, ako dobre svoju blízku poznáte.

Je dobré si pamätať, že mamine sa pokazil kuchynský robot (našťastie, že aspoň po dopečení vianočného pečiva), že sestra miluje parfumy Lancôme, alebo aj to, že babke by sa po posledných výsledkoch krvi zišiel glukomer. Uvedomte si, že s priateľkou, snúbenicou alebo manželkou trávite najviac času a príležitostí na tvorbu nákupného zoznamu prianí máte viac než dosť. 

Výber darčeka pre ženu

O radu môžete požiadať aj ocina, švagra alebo frajera svojej sestry. Prípadne sa zapojiť do "hromadnej skladačky" na väčší hodnotnejší darček. Výborným zdrojom informácií sú aj statusy na sociálnych sieťach, v rámci ktorých sa človek častokrát zapája do súťaží o vecičky, po ktorých túži

Stavte na záujmy a koníčky

Snáď každá žena má nejaké hobby. Niektorá zbiera parfumy, iná miluje varenie, ďalšia rada zverejňuje zaujímavé fotky na Instagrame. Preto pri výbere darčeka pre ženu porozmýšľajte aj nad tým, či by sa jej v rámci koníčka nehodilo niečo nové.

Využiť môžete aj to, ak dáma vo vašom okolí plánuje začať vykonávať nejakú novú aktivitu. Prihlásila sa na hodiny jógy alebo chce skúsiť trénovať na polmaratón? Potom jej môžete zaobstarať praktické športové vybavenie. Ďalšie možnosti sa črtajú aj v prípade, ak sa vaša blízka presťahovala do nového rodinného domu, ktorý treba dozariaďovať. Dizajnové doplnky ju zaručene potešia.

Na výber darčeka sa však možno pozrieť aj z "opačnej strany mince" a porozmýšľať nad tým, čo maminu, babku či manželku nebaví alebo nenapĺňa. Nie každá žena sa totiž vyžíva v upratovaní a preto by ju zaručene potešil robotický vysávač, umývačku riadu alebo čistič okien, s ktorým bude náročné leštenie skiel minulosťou.

Darujte zážitok alebo adrenalín!

Ak sa vo vašom okolí nachádza žena s dušou dobrodruha, potom porozmýšľajte aj nad niečim nehmotným. Mnohé dámy totiž milujú zážitkové darčeky, na ktoré môžu spomínať aj niekoľko rokov po ich absolvovaní. Tandemový zoskok z lietadla, bungee jumping, škola šmyku, kurz prežitia, výstup na Gerlach či let stíhačkou potešia nejednu milovníčku zvýšeného adrenalínu.

Pre romantickejšie a jemnejšie duše je vhodnejší poukaz do wellness, víkendový pobyt na zámku či let balónom počas letného západu Slnka.

Let balónom ako darček k narodeninám alebo Vianociam

Hand made darček

Tí najkreatívnejší z nás už určite rozmýšľajú nad niečim vlastnoručne vyrobeným. Čo to bude tento rok? Pohárik domáceho lekváru, doma vyrobené cukríky, ručne šitý vankúšik s levanduľou alebo praktická "kupónová knižka" s kupónikmi na upratanie bytu, škrabkanie chrbta, zabezpečenie nákupu či uvarenia perfektnej večere?

Veľkou výhodou týchto darčekov je aj to, že nestoja takmer nič. Tento nápad teda ocenia nielen študenti, ale aj tí, ktorí majú "hlboko do vrecka". A verte nám, že aj takéto darčeky vedia vykúzliť veľký úsmev na tvári.

Krásny obal = radosť pred rozbalením darčeka

Ak sa vám podarilo vybrať darčeky pre každú dôležitú dámu vo vašom živote, potom svoju pozornosť venujte aj vkusnému zabaleniu. Snáď najjednoduchšou možnosťou je kúpa hotového ozdobného papiera (jednofarebného alebo s motívom Vianoc). Milovníci filozofie Zero waste môžu siahnuť po starších novinách, ktoré sú naozaj originálnym obalovým materiálom.

Originálne balenie darčekov s kvetmi

Ak chcete darček oživiť, potom ho nezabudnite ozdobiť mašľou, previazať prírodným motúzom, okrášliť vysušenými listami, vylisovanými kvetmi, zelenými vetvičkami či obyčajným bobkovým listom, ktorý nájdete v každej kuchyni.