Ako vybrať eliptický trenažér? Najlepšie trenažéry ukážu recenzie

Pri prvom počutí možno presne neviete identifikovať o aký druh fitness prístroja ide. A práve preto sme tu my. Priblížime vám ako eliptický trenažér funguje, načo sa používa a rovnako tak vám ponúkneme tipy podľa čoho najlepší eliptický trenažér vybrať.

Cvičenie na eliptickom trenažéry

Ak ste náhodou počuli názvy ako crossový trenažér, crosstrainer alebo aj orbitrek, možno už viete o čo ide, pretož sú to synonymá. Hoci posledný názov je názvom výrobcu daných zriadení a nie samotného prístroja. Poďme si teda zatrénovať.

Obľúbené produkty

Eliptický trenažér – ako funguje?

Veslovací či cyklistický trenažér. Z týchto názvov je úplne zrejme načo je prístroj určený. Pri názve eliptický alebo ak chcete crossový trenažér však nemusí byť úplne každému jasné, čo je jeho účelom. Cvičenie na eliptickom trenažéri, možno sa budete čudovať, je v skutku jedno z najefektívnejších spomedzi všetkých kardio prístrojov.

Eliptický trenažér bez problémov nahradí bežecký trenažér, rotoped alebo stepper a je omnoho účinnejší. Samozrejme, všetko si vyžaduje určitý cvik a pravidelnosť, predovšetkým ak hovoríme o kardio tréningu. Pri eliptickom trenažéri môžete zapájať (aj nemusíte) hornú i spodnú časť tela. Cvičenie je maximálne efektívne a zároveň šetrné ku kĺbom. Tréning je zameraný predovšetkým na zadok, stehná, lýtka, no a pochopiteľne na spaľovanie kalórií.

Čo pred kúpou musím vedieť?

Tak ako pri každom posilňovacom prístroji aj pri crossovom trenažéri je nutné poznať zámer, pre ktorý chceme prístroj používať a zodpovedať si základné otázky, podľa ktorých určujeme aj dané parametre pri samotnom výbere.

  • Koľko osôb bude prístroj používať?
  • Aká bude intenzita používania?
  • Aká je maximálna hmotnosť užívateľa?
  • Koľko chcem to eliptického trenažéra investovať?

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie eliptické trenažéry

Nosnosť crossového eliptického trenažéra

Nie je to pravidlom, no zvyčajne platí, že čím je crossový trenažér ťažší, tým je kvalitnejšia jeho konštrukcia a tým pádom aj jeho odolnosť. Robustnejšia konštrukcia zvyčajne vydrží omnoho viac. Klasické crossové trenažéry majú zvyčajne nosnosť maximálne 100 kg. Ak však vážite 95 kg, určite sa nespoliehajte iba na daný limit. Radšej investujte do trenažéra, ktorý má maximálnu nosnosť 120 kg. Myslite na rezervu, automaticky je konštrukcia pevnejšia a pravidelnou námahou sa tak jej opotrebenie zvyšuje pomalšie.

Eliptický trenažér v posilňovni

Profesionálne eliptické trenažéry, ktorých cena ja však o poznanie vyššia majú nosnosť 150 až 180 kg. Takéto zariadenie nájdete skôr v posilňovniach, kde ich využíva veľký počet ľudí a sú tak vystavené veľkej záťaži.

Hmotnosť zotrvačníka

Tento parameter je dôležitým predovšetkým z hľadiska náročnosti, ktorú od cvičenia vyžadujete. Hmotnosť zotrvačníka totiž určuje práve stupeň záťaže, ktorý si môžete zvoliť. Pokiaľ vám eliptický trenažér slúži predovšetkým za účelom nadobudnutia kondície, postačí vám klasický zotrvačník s hmotnosťou 5 kg.

Ak však chcete čo to nadobudnúť i do sily, prípadne svaly formovať, rozhodne investujte do ťažšieho zotrvačníka. Pri záťaži totiž budete potrebovať určite vyšší odpor. Ak by bol zotrvačník príliš ľahký, pohyb by bol sekavý a neefektívny. Preto, ak hľadáte kvalitný crossový trenažér, hmotnosť zotrvačníka okolo 10 kg je ideálna. Ak si teda potrpíte na to, aby vaše svaly nielen vytrvali, ale nadobudli aj väčší objem, hmotnosť zotrvačníka by mala byť rozhodne vyššia.

Dĺžka kroku eliptického trenažéra

Pravdepodobne najdôležitejší parameter, pretože určuje jednak istý komfort pri cvičení takisto správny pohyb tela. Pri lacných crossových trenažéroch sa stretnete zvyčajne s malou konštrukciou, ktorá ani zďaleka nedokáže optimalizovať správnu biomechaniku pohybu tela. Krátky a vysoký krok je neprirodzený a neprináša až taký účinok. Dĺžka kroku by mala byť minimálne 35 cm, ideálne ak by to bolo 50 cm, avšak tu už ide drahšie modely, na ktoré narazíte v posilňovniach. Týmto spôsobom je takisto výška kroku menšia, čím omnoho menej zaťažujete svoje kĺby.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie domáce eliptické trenažéry

Typ brzdného systému

  • Magnetický brzdný systém je najpoužívanejším typom brzdenia u eliptických trenažérov. Kovový zotrvačník má na jednej strane magnet. Zmenou záťaže sa magnet vzďaľuje alebo približuje práve k zotrvačníku s magnetom, čím sa mení intenzita. Tento spôsob je tichý, pretože neprichádza k žiadnemu treniu a zároveň predlžuje životnosť zotrvačníka.
  • Indukčný brzdný systém je najinovatívnejším a najdokonalejším. O brzdenie sa stará elektronická indukcia. Nedochádza tak k opotrebeniu žiadnej mechanickej časti a zároveň je možná jednoduchá regulácia intenzity záťaže.
  • Páskový brzdný systém je dnes inštalovaný u najlacnejších crossových trenažérov. Samotný zotrvačník je brzdený za pomoci pásky, teda mechanicky. Nevýhodou je vyššia hlučnosť a takisto aj vyššie opotrebenie, a teda znížená životnosť.

Regulácia záťaže zvyčajne obsahuje 1-8 stupňov. V prípade, že nastavenie je manuálne. V prípade špičkových trenažérov s indukčným brzdným systémom je záťaž ovládaná za pomoci servomotorčeka. Na displeji teda nastavíte väčšie množstvo stupňov záťaže.

Snímač tepovej frekvencie

Meranie tepovej frekvencie je perfketným parametrom, ktorým môžete sledovať vaše fyzické atribúty. Preto aj väčšina trenažérov je týmto zariadením vybavená. Existujú buď to integrované snímače hrudných pásov, ktoré hodnoty merajú alebo nastavíte potrebné údaje na počítači a podľa navolených údajov, počítač sleduje aktuálnu tepovú frekvenciu.

Digitálny displej

Je dnes súčasťou aj tých najlacnejších modelov. Zvyčajne vám poskytuje základné údaje ako napríklad rýchlosť, čas, spálené kalórie, tepovú frekvenciu alebo prepočet na prejdenú vzdialenosť.

Displej eliptického trenažéra

Pri drahších modeloch sú počítače, respektíve konzola vybavené napríklad bluetooth, reproduktormi alebo USB portom pre MP3 a podobne.

Servis a odborná montáž

Pri kúpe eliptického trenažéra, keďže nejde o malú položku , informujte sa či predajca poskytuje záruku a nielen po zákonnú dobu 24 mesiacov, ale takisto napríklad pozáručný servis. Takisto je vítanou službou aj odborná montáž priamo u zákazníka či prípadná oprava.

✅ inSPORTline Atlanta Black 

Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta Black

Na základe výborných recenzií a hodnotení odporúčame tento kvalitný a cenovo dostupný eliptický trenažér. inSPORTline Atlanta black má stabilnú a robustnú konštrukciu. Vďaka tichému chodu je častou voľbou na domáce cvičenie. Počas jeho používania oceníte aj praktické funkcie computeru: hodiny, čas, rýchlosť, vzdialenosť, kalórie, tepová frekvencia.

 » nosnosť: 150 kg
 » výborná cena
» rozšírená záruka: 10 rokov

 

Viac informácií 

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne Fialová kúpeľňa – pôsobí luxusne a odvážne

Fialová farba je dlhé roky spájaná s luxusom a kráľovským prostredím. Kedysi totiž nebolo jednoduché vyrobiť fialové farbivo, preto bolo veľmi vzácne. Napriek tomu, že dnes je už fialová...

Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri Závesné kreslá a hojdacie siete v interiéri

Závesné kreslo či hojdacia sieť? Výber ani jedného z nich nebudete ľutovať. Ozvláštnia interiér a vytvoria priestor na zábavu a oddych.Publikované dňa: 25.05.2018
Hodnotenie článku:
(92.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať elektroboard? Podstatný je dojazd, doska, ale aj vybavenie Ako vybrať elektroboard? Podstatný je dojazd, doska, ale aj vybavenie

Cesty už dávno nepatria len autám, motocyklom a bicyklom. Veľkú popularitu si získavajú aj najrôznejšie osobné dopravné prostriedky na elektrický pohon, napr. elektroboardy. Poradíme...

Ako vybrať mestský bicykel? Aké výhody ponúka? Ako vybrať mestský bicykel? Aké výhody ponúka?

Bicykel do mesta je čoraz viac preferovaným riešením dopravy mnohých obyvateľov miest. Hlavný vplyv má na to predovšetkým hustá doprava a takisto rozvoj cyklistických trás. Ako si...

Najlepší waveboard pre deti? Rozhoduje cena, kvalita, recenzie Najlepší waveboard pre deti? Rozhoduje cena, kvalita, recenzie

Waveboard, konkrétne princíp koordinácie jeho pohybu, má pomerne blízko k snowboardingu. Ovládate ho totiž balansovaním svojho tela. Ako si ho vybrať správne?