Ako vybrať miešačku? Aj tie najlacnejšie môžu byť kvalitné

Stavebná miešačka je zariadením, bez ktorej základy či pevné múry rozhodne nepostavíte. Či staviate dom alebo potrebujete zmes betónu použiť na murovanie plotov, podlahu či iné stavebné práce, miešačka je jednoducho nutnosťou.

Miešačka na stavbu

Výber miešačky nie je procesom, ktorý by sme uskutočňovali bežne, skutočne ide o zariadenie, ktoré kupujeme možno raz za život. Ak si teda nechcete miešačku požičiavať od známych a susedov, tu sú rady ako vybrať tú správnu.

Obľúbené produkty

Parametre kvalitnej miešačky

V zásade pri miešačke nie je toľko parametrov, ktoré by sme mohli porovnávať. K výberu ale treba pristupovať zodpovedne a predovšetkým podľa potreby samotného kupujúceho. Šikovná miešačka, ktorá splní naše očakávania a zároveň nezruinuje náš rozpočet.

Presne niečo také by si želal každý z nás. Najlepšie je preto riadiť sa radami a skúsenosťami ostatných zákazníkov, ktorí kvalitu jednotlivých miešačiek vyskúšali. Na začiatok si odpovedzte na otázku či miešačku budete používať na pracovné účely, pri stavbe domu alebo príležitostne pri práci okolo domu. A aké parametre je potrebné sledovať?

Veľkosť bubna

Ako sme spomínali, účel je prvotným faktorom, ktorý kupujúci musí zvážiť. Práve s tým súvisí aj objem samotnej miešačky. Na príležitostné práce okolo chaty zrejme veľa hmoty nespotrebujete takže sa zamerajte na objem miešačky do 130 litrov (2 fúriky).

Pri výbere miešačky je dôležitý aj jej objem

Naopak ak máte v pláne miešačku využívať častejšie a takisto rátate s väčším objemom hmoty, zamerajte sa na objem bubna okolo 150 – 190 litrov. Na trhu nájdete miešačky s objemom 60 ale aj 200 litrov. Vždy však musíte vedieť, aký objem hmoty plánujete miešať.

Napätie a príkon

V tomto prípade hovoríme o napájaní do elektrickej siete pri napätí 230 alebo 380 voltov. Dnes už tento faktor neurčuje veľkosť miešačky. Miešačka s objemom 120 litrov môže mať pokojne napájanie na napätie 380 voltov. Ide skôr práve o samotnú elektroinštaláciu. Pri starších druhoch elektroinštalácie miešačka zvykla vyhadzovať poistky.

Dnes je zvyčajne príkon elektromotora i veľkosť miešačky sú priamo úmerne prispôsobené aj napätiu. Príkon sa v závislosti od veľkosti pohybuje na úrovni 600 až 1 000 wattov. Výkon miešačky sa odlišným napätím nezmení. Pri väčšom objeme je však dobré ak je napätie na 380 voltov z hľadiska záťaže elektrickej siete.

Závit vretena

Závitom vretena rozumieme upevnenie miešacej metly. Aj tie môžu mať rôzny priemer v závislosti od veľkosti bubna miešačky. Najčastejším druhom závitu je závit s označením M14.

Jednovretenový závit miešačky

Následne sú tu dvojvretenové miešadlá s rýchloupínaním. Dvojvretenové závity sa hodia v prípade veľkej miešačky s veľkým objemom.

Hobby miešačky

Mnohí sa obávajú toho, že lacná miešačka automaticky značí krátku životnosť, slabý výkon a nespoľahlivosť. Neraz však v obchodných reťazcoch OBI či Mountfield natrafíte na akciové ponuky miešačiek. Cena je na úrovni 180 – 250 €, čo sa zdá v prípade tak robustného pomocníka až príliš lacné.

Treba ale povedať, že lacné automaticky neznamená nekvalitné. Miešačka aj v tejto cenovej kategórii dokáže splniť svoju úlohu a na občasné práce rozhodne postačí.

TOP 3 miešačky

Prezreli sme aktuálnu ponuku miešačiek a vytipovali 3 modely s najlepším hodnotením a recenziami. Ak sa neviete rozhodnúť, potom si vyberte jednu z prezentovaných modelov. Nebudete vôbec sklamaní.

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom Moderné drevodekor kuchyne – dajte šancu aktuálnym trendom

Plánujete zariaďovať kuchyňu a páčia sa vám moderné kuchyne so vzorom dreva? Potom začnite uvažovať nad drevodekorovou kuchynskou linkou.

Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame Čierno-biela kuchyňa – overená klasika, ktorá nesklame

Čierno-biela farebná kombinácia je podľa vás nudná? Nesúhlasíme. Presvedčte sa o tom, že čierno-biela kuchyňa môže byť nadčasová a netradičná.Publikované dňa: 19.07.2018
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bezdymový gril vyrieši problém s grilovaním na balkóne Bezdymový gril vyrieši problém s grilovaním na balkóne

Nie každý má k dispozícii záhradku – niektorí majitelia si pobyt v nej nahrádzajú grilovaním na balkóne. Za akých podmienok je takéto grilovanie dovolené? A aký gril je vhodný?

Výber spotrebiča podľa hladiny hluku + tipy ako znížiť hlučnosť spotrebičov Výber spotrebiča podľa hladiny hluku + tipy ako znížiť hlučnosť spotrebičov

Pri výbere spotrebiča vám často ani nenapadne, že by ste sa mali zaujímať o jeho hlučnosť. Ide pritom o jednu z kategórií, ktorej dôležitosť sa často ukáže až po začatí používania...

Ako vybrať najlepší mixér na smoothie? Ako vybrať najlepší mixér na smoothie?

Vyberte si toho najlepšieho pomocníka na prípravu smoothies nápojov a čerstvé ovocie a zelenina sa stanú súčasťou vášho jedálnička každý deň. Na čo sa pri výbere smoothie mixéra zamerať?