Ako vybrať miešačku? Aj tie najlacnejšie môžu byť kvalitné

Stavebná miešačka je zariadením, bez ktorej základy či pevné múry rozhodne nepostavíte. Či staviate dom alebo potrebujete zmes betónu použiť na murovanie plotov, podlahu či iné stavebné práce, miešačka je jednoducho nutnosťou.

Miešačka na stavbu

Výber miešačky nie je procesom, ktorý by sme uskutočňovali bežne, skutočne ide o zariadenie, ktoré kupujeme možno raz za život. Ak si teda nechcete miešačku požičiavať od známych a susedov, tu sú rady ako vybrať tú správnu.

Obľúbené produkty

Parametre kvalitnej miešačky

V zásade pri miešačke nie je toľko parametrov, ktoré by sme mohli porovnávať. K výberu ale treba pristupovať zodpovedne a predovšetkým podľa potreby samotného kupujúceho. Šikovná miešačka, ktorá splní naše očakávania a zároveň nezruinuje náš rozpočet.

Presne niečo také by si želal každý z nás. Najlepšie je preto riadiť sa radami a skúsenosťami ostatných zákazníkov, ktorí kvalitu jednotlivých miešačiek vyskúšali. Na začiatok si odpovedzte na otázku či miešačku budete používať na pracovné účely, pri stavbe domu alebo príležitostne pri práci okolo domu. A aké parametre je potrebné sledovať?

Veľkosť bubna

Ako sme spomínali, účel je prvotným faktorom, ktorý kupujúci musí zvážiť. Práve s tým súvisí aj objem samotnej miešačky. Na príležitostné práce okolo chaty zrejme veľa hmoty nespotrebujete takže sa zamerajte na objem miešačky do 130 litrov (2 fúriky).

Pri výbere miešačky je dôležitý aj jej objem

Naopak ak máte v pláne miešačku využívať častejšie a takisto rátate s väčším objemom hmoty, zamerajte sa na objem bubna okolo 150 – 190 litrov. Na trhu nájdete miešačky s objemom 60 ale aj 200 litrov. Vždy však musíte vedieť, aký objem hmoty plánujete miešať.

Napätie a príkon

V tomto prípade hovoríme o napájaní do elektrickej siete pri napätí 230 alebo 380 voltov. Dnes už tento faktor neurčuje veľkosť miešačky. Miešačka s objemom 120 litrov môže mať pokojne napájanie na napätie 380 voltov. Ide skôr práve o samotnú elektroinštaláciu. Pri starších druhoch elektroinštalácie miešačka zvykla vyhadzovať poistky.

Dnes je zvyčajne príkon elektromotora i veľkosť miešačky sú priamo úmerne prispôsobené aj napätiu. Príkon sa v závislosti od veľkosti pohybuje na úrovni 600 až 1 000 wattov. Výkon miešačky sa odlišným napätím nezmení. Pri väčšom objeme je však dobré ak je napätie na 380 voltov z hľadiska záťaže elektrickej siete.

Závit vretena

Závitom vretena rozumieme upevnenie miešacej metly. Aj tie môžu mať rôzny priemer v závislosti od veľkosti bubna miešačky. Najčastejším druhom závitu je závit s označením M14.

Jednovretenový závit miešačky

Následne sú tu dvojvretenové miešadlá s rýchloupínaním. Dvojvretenové závity sa hodia v prípade veľkej miešačky s veľkým objemom.

Hobby miešačky

Mnohí sa obávajú toho, že lacná miešačka automaticky značí krátku životnosť, slabý výkon a nespoľahlivosť. Neraz však v obchodných reťazcoch OBI či Mountfield natrafíte na akciové ponuky miešačiek. Cena je na úrovni 180 – 250 €, čo sa zdá v prípade tak robustného pomocníka až príliš lacné.

Treba ale povedať, že lacné automaticky neznamená nekvalitné. Miešačka aj v tejto cenovej kategórii dokáže splniť svoju úlohu a na občasné práce rozhodne postačí.

TOP 3 miešačky

Prezreli sme aktuálnu ponuku miešačiek a vytipovali 3 modely s najlepším hodnotením a recenziami. Ak sa neviete rozhodnúť, potom si vyberte jednu z prezentovaných modelov. Nebudete vôbec sklamaní.

Hecht 2116

Objem bubna: 120 l / Napätie: 230 V / Príkon: 500 W / Približná cena: 150 €

Patrí medzi menšie miešačky s objemom bubna 120 litrov, čo vám postačí na približne 2 fúriky pri plnom naložení miešačky. Miešačka je prispôsobená na napätie 230 voltov, čo je k príkonu 500 wattov naozaj postačujúce.

Aretáciu bubna možno nastavovať do 14 polôh. Miešačka je z masívneho kovu a ovládanie ako i elektronické časti sú veľmi dobre chránené. Váha celej konštrukcie je 43,5 kilogramu takže s miešačkou sa veľmi jednoducho manipuluje ako na pracovisku tak i pri prípadnom prevoze.

jednoduchá manipulácia
priaznivá cena
dostatočný výkon

hlučnejší hriadeľ


Scheppach Mix 180

Objem bubna: 180 l / Napätie: 230 V / Príkon: 800 W / Približná cena: 285 €

Miešačka Scheppach patrí medzi zariadenia s objemom bubna až 180 litrov. V tejto cenovej kategórii ide o naozaj porovnateľne výkonný model ako v prípade drahších modelov. Príkon motora je 800 wattov pri napätí 230 voltov. Motor je vybavený aj systémom dvojitého chladenia, čo eliminuje prípadné prehrievanie.

Konštrukcia bubna má dvojité vystužené dno pričom elektronické časti sú kvalitne oplastované. Miešačka váži až 64 kilogramov a je z kvalitnej kovovej zliatiny.

výkonný motor
kvalitná a stabilná konštrukcia
ľahko ovládateľná

zaisťovací mechanizmus bubna (voľnejší)


Scheppach Mix 140

Objem bubna: 140 l / Napätie: 230 V / Príkon: 550 W / Približná cena: 229 €

Zlatým stredom môže byť miešačka Scheppach Mix 140 s objemom bubna 140 litrov. Opäť ide o kvalitnú konštrukciu z masívnej zliatiny. Ako býva zvykom aj tento model je vybavený dvojitým chladením, aby nedošlo k prehreivaniu. Napájaný je 230 voltovým napätím. Príkon motora by možno prijal o pár wattov viac, no 550 W na takýto objem v celku postačuje.

Hmotnosť miešačky je 51 kilogramov. Kvalitné uloženie ložísk v bezšvovom puzdre a kvalitne izolovaná elektroinštalácia len napovedá o kvalite výrobcu. Opäť možno vytknúť iba upevnenie zaisťovacieho mechanizmu, no v zásade ide len o silu zvyku.

kvalitná a stabilná konštrukcia
nízka hmotnsoť
dostatočný výkon
otáčky miešania

zaisťovací mechanizmus


Pozrite si aj naše inšpirácie

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Námornícka modrá a biela Námornícka modrá a biela

Modrá v nás vyvoláva pocity dôvery, bezpečia a celkovej harmónie. Biela je farbou minimalizmu, ktorý je absolútne nadčasový. Aj vďaka svojej neutralite tvorí biela farba s "ťažšou"...Publikované dňa: 19.07.2018
Hodnotenie článku:
(89%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepšie elektrocentrály aj na chatu sú Honda, Heron a Gude Najlepšie elektrocentrály aj na chatu sú Honda, Heron a Gude

Najlepšie krovinorezy - recenzie a test poradí, ako vybrať Najlepšie krovinorezy - recenzie a test poradí, ako vybrať

Retro gramofóny nie sú najlacnejšie. Recenzie ukázali tie najlepšie Retro gramofóny nie sú najlacnejšie. Recenzie ukázali tie najlepšie

Gramofón rozhodne nie je iba zberateľským kúskom, ale takisto je prvkom moderných technológií. Pripomeňte si zvuk klasickej platne a vráťte sa v čase. My vám pomôžeme vybrať ten najlepší!


Pridať komentár