Najlepšie ručné mixéry – recenzie a test 2020 poradí, ako vybrať

Mať doma v kuchyni aspoň jeden ručný mixér by mala byť samozrejmosť. Množstvo domácností má doma týchto pomocníkov omnoho viac. Dokonca rôznych druhov. Mixér je štatisticky jedným z najfrekventovanejších darčekov, ktoré darúvame alebo dostávame.

Ručný mixér značky Kenwood

Niekto tak má doma mixérov aj viac, ako by sa patrilo. Ručný šľahač však svoje miesto v kuchyni rozhodne má. Druhov mixérov je skutočne mnoho, no v tomto prípade nám nejde o ponorné, stojanové či smoothie mixéry. Práve preto si v tomto článku ukážeme, ako postupovať pri výbere ručného mixéra. Všetky potrebné parametre a vlastnosti, ktoré ručný šľahač musí mať si zmapujeme a odporučíme ten najlepší ručný mixér. 

Obľúbené produkty

Využitie ručného mixéra

Alebo šľahač je určený pre rýchle, jednoduché a praktické použitie. Tento druh mixéra slúži predovšetkým na šľahanie a miesenie (hnetenie). Vybavený je metličkami, ktoré zabezpečia dokonalé premiešanie cesta, či vyšľahanie krému. Niektoré mixéry tohto druhu sú často kombinované aj s tyčovou verziou. Ide tak o tyčový a ručný mixér dohromady. Tento druh mixéra sa vyznačuje bezproblémovým a rýchlym ovládaním, zaberá málo miesta a takisto sa ľahko udržiava. Metličky je možné pokojne umývať priamo v umývačke riadu. 

Využitie ručného mixéra v domácnosti

Výhodou ručného mixéra môže byť aj jeho príslušenstvo. Niektoré modely disponujú pripevnením k nádobe na šľahanie či miesenie a v zásade sa tak o ich držanie nemusíte starať. V podstate môžu fungovať ako kuchynský robot. Ručné šľahače sú vybavené takisto rýchlostnými stupňami. Pochopiteľne, množstvo doplnkov, nástavcov či nádob sa odrazí aj na cene zariadenia.

Príkon mixéra

Ručný mixér ako taký nie je druhom mixéra, ktorý by potreboval enormne vysoký výkon. Výhodou teda je, že váš účet za elektrinu vďaka tomuto zariadeniu príliš nenarastie. Príkon je v tomto prípade priamo úmerný práve výkonu. V prípade bežných ručných mixérov sa príkon pohybuje od 300 do 400 Wattov. Ak sa vám predsa len žiada vyšší výkon, napríklad používate toto zariadenie denne, príkon sa pohybuje okolo 500 – 800 Wattov. Mixéry s väčším výkonom zvyčajne robia väčší hluk, čo niekomu môže prekážať. 

Hmotnosť a ergonómia

V tomto prípade ide o jasný atribút. Čím je ručný mixér ľahší, tým lepšie sa s ním pracuje. Určené je to predovšetkým motorom a výrobcom. Možno sa jedná o desiatky gramov, no pri dennom používaní pochopíte, že manipulácia s ľahším mixérom je omnoho pohodlnejšia.

Práca s ručným mixérom

Ďalšou vlastnosťou, ktorá je spojená s hmotnosťou mixéra je ergonómia. Teda spôsob, akým mixér môžeme uchopiť. Ideálne je, ak je časť, kde mixér držíme aspoň čiastočne pogumovaná. Ide o pohodlnejšie i bezpečnejšie držanie. V prípade, že časť nie je pogumovaná, postačí aspoň, aby miesto pre držanie malo oblúkový tvar a nie tvrdé hrany.   

Dĺžka elektrického kábla

Nie vždy máme zásuvku úplne po ruke, hoci v kuchyni by sme na to mali myslieť. Nie je teda na škodu, ak je dĺžka prívodného kábla aspoň o niečo dlhšia. Nehovoríme však o 3 metroch kabeláže. Taká dĺžka vám skôr bude prekážať.

Ručný mixér s dlhým káblom

Ak viete, aká situácia vo vašej kuchyni, dĺžky káblov pri ručných mixéroch sa pohybujú od 1 až do 1,6 metra. 

Bezpečnosť

Možno sa budete diviť, no mixér veru nie je žiadna hračka. Prípadov, kedy mixér zlámal prsty alebo vytrhal vlasy nie je vôbec málo. Bezpečnosť má svoje miesto aj pri ergonómii, ktorú sme vyššie spomínali. Časť, kde mixér držíme je ideálne, ak je pogumovaná. Zabezpečíme tak nie len pohodlnejšiu manipuláciu, ale pogumovaná časť zabezpečí ochranu proti vyšmyknutiu.

Množstvo mixérov dnes disponuje aj bezpečnostnou poistkou v prípade vyberania alebo výmeny metličiek, aby ste náhodu pri manipulácii nestlačili rýchlosť poistku jednoducho zatlačíte.

Cena

Zrejme ten najpodstatnejší atribút. Opäť sa dostávame k spotrebiču, ktorý nepatrí medzi cenovo nedostupné zbožie. Vedzte, že dostačujúci a kvalitný mixér zoženiete už okolo 30€. Ak si prajete nejaké ti metličky, nádoby či nástavce na viac, pripravte si niečo okolo 40 – 50€. 

Najlepšie ručné mixéry - TOP 5

Okrem toho, že vám poradíme ako si najlepší ručný šľahač vybrať na základe dôležitých vlastností, pomôžeme vám aj konkrétnymi modelmi, s ktorými bola spokojná aj väčšina zákazníkov. Na základe skúseností, recenzií, hodnotení a takisto parametrov sme vybrali tie najlepšie ručné šľahače, ktoré možno dostať na trhu. Tu sú.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Žltá obývačka vás nabije energiou Žltá obývačka vás nabije energiou

Žltá je farba slnka, rozžiari každú jednu miestnosť. Podľahnite čaru tejto farby a skúste ju zakomponovať aj do svojho bytu. Uvidíte, že obývačka v žltých odtieňoch každého očarí.

Žlté kuchyne – potešia oko i ducha Žlté kuchyne – potešia oko i ducha

Žltá farba má mnoho pozitív – nielenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale tiež dokáže zosvetliť a otepliť interiér a zväčšiť priestor. Hovorí sa však aj to, že vzbudzuje chuť do...

Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane Hnedo-biele kuchyne – kombinácia, korá vás dostane

Farba dreva v kombinácii s bielou je pre kuchyne typická. Napriek tomu, že už sa môže zdať táto kombinácia obohraná, stále sa teší veľkej obľube a stále dokáže prekvapiť. Ak neviete, akú...Publikované dňa: 15.12.2017
Hodnotenie článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Americká chladnička s výrobníkom ľadu Electrolux, Samsung, LG, Beko – aké sú jej výhody?Americká chladnička s výrobníkom ľadu Electrolux, Samsung, LG, Beko – aké sú jej výhody?

Ako je to pri amerických chladničkách, je ich kúpa výhodnejšia ako kúpa bežnej chladničky?

Najlepší stolný skener nielen na fotografie nie je lacný. Ako ho vybrať?Najlepší stolný skener nielen na fotografie nie je lacný. Ako ho vybrať?

Potrebujete naskenovať doklady, uložiť si digitálnu verziu dokumentov alebo zvečniť starý rodinný album? Na to všetko vám poslúži skener.

Odvlhčovač vzduchu pomôže pri sušení bielizne i proti plesni. Poradíme, ako vybraťOdvlhčovač vzduchu pomôže pri sušení bielizne i proti plesni. Poradíme, ako vybrať

Spôsobuje vám vlhký vzduch problémy s tvorbou plesní alebo dokonca zdravotné komplikácie? V tom prípade vám pomôže odvlhčovač vzduchu. Pozrite sa, ako vybrať vhodný do vášho bytu.