Najlepšie ručné mixéry – recenzie a test 2020 poradí, ako vybrať

Mať doma v kuchyni aspoň jeden ručný mixér by mala byť samozrejmosť. Množstvo domácností má doma týchto pomocníkov omnoho viac. Dokonca rôznych druhov. Mixér je štatisticky jedným z najfrekventovanejších darčekov, ktoré darúvame alebo dostávame.

Ručný mixér značky Kenwood

Niekto tak má doma mixérov aj viac, ako by sa patrilo. Ručný šľahač však svoje miesto v kuchyni rozhodne má. Druhov mixérov je skutočne mnoho, no v tomto prípade nám nejde o ponorné, stojanové či smoothie mixéry. Práve preto si v tomto článku ukážeme, ako postupovať pri výbere ručného mixéra. Všetky potrebné parametre a vlastnosti, ktoré ručný šľahač musí mať si zmapujeme a odporučíme ten najlepší ručný mixér. 

Obľúbené produkty

Využitie ručného mixéra

Alebo šľahač je určený pre rýchle, jednoduché a praktické použitie. Tento druh mixéra slúži predovšetkým na šľahanie a miesenie (hnetenie). Vybavený je metličkami, ktoré zabezpečia dokonalé premiešanie cesta, či vyšľahanie krému. Niektoré mixéry tohto druhu sú často kombinované aj s tyčovou verziou. Ide tak o tyčový a ručný mixér dohromady. Tento druh mixéra sa vyznačuje bezproblémovým a rýchlym ovládaním, zaberá málo miesta a takisto sa ľahko udržiava. Metličky je možné pokojne umývať priamo v umývačke riadu. 

Využitie ručného mixéra v domácnosti

Výhodou ručného mixéra môže byť aj jeho príslušenstvo. Niektoré modely disponujú pripevnením k nádobe na šľahanie či miesenie a v zásade sa tak o ich držanie nemusíte starať. V podstate môžu fungovať ako kuchynský robot. Ručné šľahače sú vybavené takisto rýchlostnými stupňami. Pochopiteľne, množstvo doplnkov, nástavcov či nádob sa odrazí aj na cene zariadenia.

Príkon mixéra

Ručný mixér ako taký nie je druhom mixéra, ktorý by potreboval enormne vysoký výkon. Výhodou teda je, že váš účet za elektrinu vďaka tomuto zariadeniu príliš nenarastie. Príkon je v tomto prípade priamo úmerný práve výkonu. V prípade bežných ručných mixérov sa príkon pohybuje od 300 do 400 Wattov. Ak sa vám predsa len žiada vyšší výkon, napríklad používate toto zariadenie denne, príkon sa pohybuje okolo 500 – 800 Wattov. Mixéry s väčším výkonom zvyčajne robia väčší hluk, čo niekomu môže prekážať. 

Hmotnosť a ergonómia

V tomto prípade ide o jasný atribút. Čím je ručný mixér ľahší, tým lepšie sa s ním pracuje. Určené je to predovšetkým motorom a výrobcom. Možno sa jedná o desiatky gramov, no pri dennom používaní pochopíte, že manipulácia s ľahším mixérom je omnoho pohodlnejšia.

Práca s ručným mixérom

Ďalšou vlastnosťou, ktorá je spojená s hmotnosťou mixéra je ergonómia. Teda spôsob, akým mixér môžeme uchopiť. Ideálne je, ak je časť, kde mixér držíme aspoň čiastočne pogumovaná. Ide o pohodlnejšie i bezpečnejšie držanie. V prípade, že časť nie je pogumovaná, postačí aspoň, aby miesto pre držanie malo oblúkový tvar a nie tvrdé hrany.   

Dĺžka elektrického kábla

Nie vždy máme zásuvku úplne po ruke, hoci v kuchyni by sme na to mali myslieť. Nie je teda na škodu, ak je dĺžka prívodného kábla aspoň o niečo dlhšia. Nehovoríme však o 3 metroch kabeláže. Taká dĺžka vám skôr bude prekážať.

Ručný mixér s dlhým káblom

Ak viete, aká situácia vo vašej kuchyni, dĺžky káblov pri ručných mixéroch sa pohybujú od 1 až do 1,6 metra. 

Bezpečnosť

Možno sa budete diviť, no mixér veru nie je žiadna hračka. Prípadov, kedy mixér zlámal prsty alebo vytrhal vlasy nie je vôbec málo. Bezpečnosť má svoje miesto aj pri ergonómii, ktorú sme vyššie spomínali. Časť, kde mixér držíme je ideálne, ak je pogumovaná. Zabezpečíme tak nie len pohodlnejšiu manipuláciu, ale pogumovaná časť zabezpečí ochranu proti vyšmyknutiu.

Množstvo mixérov dnes disponuje aj bezpečnostnou poistkou v prípade vyberania alebo výmeny metličiek, aby ste náhodu pri manipulácii nestlačili rýchlosť poistku jednoducho zatlačíte.

Cena

Zrejme ten najpodstatnejší atribút. Opäť sa dostávame k spotrebiču, ktorý nepatrí medzi cenovo nedostupné zbožie. Vedzte, že dostačujúci a kvalitný mixér zoženiete už okolo 30€. Ak si prajete nejaké ti metličky, nádoby či nástavce na viac, pripravte si niečo okolo 40 – 50€. 

Najlepšie ručné mixéry - TOP 5

Okrem toho, že vám poradíme ako si najlepší ručný šľahač vybrať na základe dôležitých vlastností, pomôžeme vám aj konkrétnymi modelmi, s ktorými bola spokojná aj väčšina zákazníkov. Na základe skúseností, recenzií, hodnotení a takisto parametrov sme vybrali tie najlepšie ručné šľahače, ktoré možno dostať na trhu. Tu sú.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň Skrinky pod TV – praktické a pútavé zároveň

Máte už vybratý stolík pod TV? Nie je to také jednoduché ako ste si na začiatku mysleli? Možno vám pomôžu sa rozhodnúť naše tipy. Nechajte sa inšpirovať našou galériou.

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky

Je čierny gauč dobrou voľbou? Určite áno. Pozrite sa, ako dobre môže v miestnosti vyzerať a s čím všetkým sa dá kombinovať.Publikované dňa: 15.12.2017
Hodnotenie článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Výhody a nevýhody umývačiek riadu: Životnosť, spotreba vody, radyVýhody a nevýhody umývačiek riadu: Životnosť, spotreba vody, rady

Umývačka riadu sa stala už akousi „basic“ súčasťou vybavenia kuchyne. Premýšľali ste ale nad tým, či je umývačka taká výhodná, ako sa to zdá? Alebo poznáte všetky jej výhody a nevýhody,...

Aký set-top box kúpiť? Na kartu, DVB-C, DVB-T, DVB-T2?Aký set-top box kúpiť? Na kartu, DVB-C, DVB-T, DVB-T2?

Kúpa set-top boxu je už pre domácnosti niekoľko rokov pomerne aktuálna téma. Toto malé, ale veľmi praktické zariadenie dokáže v spojení s vašim televízorom robiť divy. Poradíme vám, ako...

Značka Bosch prispôsobuje veľkostné požiadavkyZnačka Bosch prispôsobuje veľkostné požiadavky

Inú chladničku si zvolí mnohopočetná rodina a úplne po rozdielnom type siahne študent v prenajatej izbe. Značka Bosch má vo svojej ponuke všetky veľkostné typy a tie prispôsobuje...