✅ ✅ Zoznam výpredajov Black Friday Zobraziť ponuku

zavrieť

Fondue sady - elektrické, keramické, nerezové či liatinové?

Fondue nie je jedlo, fondue je spoločenská udalosť. Aj vy sa radi pochutnávate na dobrom jedle a špecialitách? Užite si s rodinou alebo priateľmi jedinečný slaný či sladký večer.

Fondue sada z liatiny

Vďaka fondue sade a kvalitným surovinám pripravte najbližším nielen gurmánsky zážitok.

Obľúbené fondue sady

Kde sa vzalo fondue?

Pôvod syrového fondue nie je úplne jasný. K „vynálezu“ pokrmu sa hlási nielen Švajčiarsko ale i Savojsko. Nespochybniteľným faktom však zostáva, že tak, ako švajčiarski , tak i francúzski alpskí pastieri žili mimo bežného sveta a medzi potraviny, ktoré si vedeli sami vyrobiť patril práve syr a chlieb. K objaveniu syrového fondue rozhodne nemali ďaleko. V dnešnej podobe ide o „ohrievanú syrovú misu“, ku ktorej potrebujete špeciálny riad.

Spoločenské jedlo

Fondue patrí medzi obľúbený kulinársky pokrm, ktorý doslova spája spoločnosť. Za jedným stolom, pri fondue sete a syroch, mäse či dokonca čokoláde, môžete stráviť príjemený večer a zároveň sa stať ukážkovým hostiteľom.

Fondue set na čokoládové fondue

Existuje niečo lahodnejšie a zaujímavejšie, pri čom môžete stráviť dlhé sychravé večery bez extra námahy?

Ako funguje fondue set?

Na prípravu fondue potrebujete špeciálny riad, ktorý sa vyrába v rôznych prevedeniach a materiáloch. V zásade a úplne zjednodušene ide o nádobku, ktorá je ohrievaná plápolajúcim ohňom. Ten zahrieva, varí alebo smaží jej obsah a pomocou vidličiek či špajdlí si namáčate a vychutnávate pripravovaný typ fondue. Aké typy poznáme a čo všetko v nich dokážete pripraviť a hneď servírovať?

Hoci sa fondue spája predovšetkým so syrom stretnúť sa môžete aj s ďalšími alternatívami a vôbec sa ich nemusíte báť.

  • Syrové fondue – použite minimálne 2 druhy syra, ktoré pokojne doplňte o pár kvapiek vína či brandy. Do syra sa zväčša namáčajú kúsky chleba či bagety.
  • Mäsové fondue – pripravuje sa z najlepších a najkvalitnejších častí kuracieho, bravčového či hovädzieho mäsa. Kúsky napichnuté na vidličkách sa fritujú v nádobke, v ktorej je zohriaty olej.
  • Rybacie fondue – kvalitné kúsky ryby sa v tomto prípade „varia“ v nádobke, v ktorej je vývar.
  • Čokoládové fondue – sladká bodka na záver! Do kvalitnej, roztopenej čokolády sa namáčajú kúsky nakrájaného ovocia.

Vyberáme z nášho katalógu

Vybrať si môžete z 3 variánt

  • Nerezové fondue – vhodné pre všetky slané pokrmy
  • Keramické fondue – vhodné pre sladké pokrmy
  • Liatinové fondue - najodolnejšia univerzálna verzia

Okrem použitého materiálu vás určite poteší často nápaditý dizajn, farebné prevedenie ale i veľkosť či tvar. Z konštrukčného hľadiska nájdete na trhu rovnako viacero prevedení. Kúpu vhodného fondue setu zvážte aj podľa toho, ako často ho budete používať.

  • Fondue so stojanom – obvykle majú stabilný nerezový stojan, do ktorého sa vkladá vrchná nádoba.
  • Fondue ako celok – zhotovený je prevažne z keramiky a svojim vzhľadom nápadne pripomína vázu. V dolnej časti je otvor na čajovú sviečku.
  • Fondue elektrické – súčasťou takéhoto setu je základňa s ovládaním na reguláciu teploty, do ktorej sa vkladá nerezová nádoba.

Veľkosť fondue

Dôležitým parametrom pri výbere fondue setu je samozrejme aj jeho veľkosť. Pri jeho kúpe zvážte, pre koľko ľudí ho budete zväčša potrebovať ale i to, na aké pokrmy ho chcete najčastejšie používať. 

Menšia sada na fondue pre 2 ľudí

Menšie fondue sety sú určené pre 2 až 4 osoby, stredné pre 6 ľudí a veľké – zväčša elektrické sety „nakŕmia“ 8 až 10 hostí.

S príslušenstvom či bez?

Fondue set si môžete kúpiť samostatne ale i s príslušenstvom, ktoré vám umožní jeho okamžité použitie. Akékoľvek vidličky, misky či taniere sú síce zohľadnené v cene, ale váš set bude v jednom štýle a dizajne. Súčasťou balenia môžu byť tiež:

Lyžičky - pri niektorých druhoch fondue párty môžno oceníte skôr lyžičky ako vidličky či špajdle.

Vidličky – slúžia k napichovaniu pochutín a následnému namáčaniu. Líšia sa veľkosťou, dĺžkou ale i materiálom rukoväte.

Misky a taniere – servírovací riad slúži k doplneniu ingrediencií, môžu byť v rôznych tvaroch, veľkostiach, farbách a ideálne členité.

Koľko stojí fondue set?

Nie nebojte sa, nezruinuje váš rodinný rozpočet. Závisí však od toho, čo od fondue setu očakávate, pre koľko ľudí ho potrebujete a koľko ste ochotní investovať. Najlacnejšie sety kúpite už od 7 eur, pri elektrických sa dostane aj k sume 100 eur.

Obľúbené fondue sady

Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši Váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  

Detské ihrisko z pneumatík Detské ihrisko z pneumatík

Patríke aj vy k milovníkom recyklácie nepoužívaných vecí a máte aspoň trošku manuálnej zručnosti? Potom čítajte ďalej! Aj vy si totiž môžete doma svojpomocne vyrobiť originálne, lacné a...

Originálne stojany na dáždniky Originálne stojany na dáždniky

Aj vaša predsieň si zaslúži nádych originality! Prajavte svoju osobnosť a kreativitu pri výbere doplnkov a dodajte život aj tej najponurejšej vstupnej hale.Publikované dňa: 08.11.2018
Hodnotenie článku:
(88.8%)

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Akú snehovú frézu? Elektrickú alebo jednostupňovú či dvojstupňovú benzínovú? Akú snehovú frézu? Elektrickú alebo jednostupňovú či dvojstupňovú benzínovú?

Trápite sa s odpratávaním snehu z chodníka? Riešením je snehová fréza. Ako si tohto pomocníka na zimu vybrať? Je lepšia elektrická či benzínová snehová fréza? S výberom vám pomôžeme v...

Ako vybrať žehličku na vlasy? Recenzie potvrdzujú, že najlepšia je s keratínom a ionizátorom Ako vybrať žehličku na vlasy? Recenzie potvrdzujú, že najlepšia je s keratínom a ionizátorom

Potrebujete skrotiť či dokonca vyrovnať kučery alebo po nich práve naopak túžite? Zaobstarajte si žehličku na vlasy. Viete, na čo sa pri jej výbere a kúpe zamerať ? Poradíme vám v našom...

Ako vybrať detektor dymu, plynu, vody či CO? Najlepšie domáce hlásiče požiaru podľa testov majú aj wifi Ako vybrať detektor dymu, plynu, vody či CO? Najlepšie domáce hlásiče požiaru podľa testov majú aj wifi

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť vášho domu, bytu či iného priestoru, investícia do hlásičov požiaru, dymu, plynov či vody je úplne na mieste. V našom článku vám predstavíme osvedčené modely.


Pridať komentár