Fondue sady - elektrické, keramické, nerezové či liatinové?

Fondue nie je jedlo, fondue je spoločenská udalosť. Aj vy sa radi pochutnávate na dobrom jedle a špecialitách? Užite si s rodinou alebo priateľmi jedinečný slaný či sladký večer.

Fondue sada z liatiny

Vďaka fondue sade a kvalitným surovinám pripravte najbližším nielen gurmánsky zážitok.

Obľúbené fondue sady

Kde sa vzalo fondue?

Pôvod syrového fondue nie je úplne jasný. K „vynálezu“ pokrmu sa hlási nielen Švajčiarsko, ale i Savojsko. Nespochybniteľným faktom však zostáva, že tak, ako švajčiarski, tak i francúzski alpskí pastieri žili mimo bežného sveta a medzi potraviny, ktoré si vedeli sami vyrobiť, patril práve syr a chlieb. K objaveniu syrového fondue rozhodne nemali ďaleko. V dnešnej podobe ide o „ohrievanú syrovú misu“, ku ktorej potrebujete špeciálny riad.

Spoločenské jedlo

Fondue patrí medzi obľúbený kulinársky pokrm, ktorý doslova spája spoločnosť. Za jedným stolom, pri fondue sete a syroch, mäse či dokonca čokoláde, môžete stráviť príjemný večer a zároveň sa stať ukážkovým hostiteľom.

Fondue set na čokoládové fondue

Existuje niečo lahodnejšie a zaujímavejšie, pri čom môžete stráviť dlhé sychravé večery bez extra námahy?

Ako funguje fondue set?

Na prípravu fondue potrebujete špeciálny riad, ktorý sa vyrába v rôznych prevedeniach a materiáloch. V zásade a úplne zjednodušene ide o nádobku, ktorá je ohrievaná plápolajúcim ohňom. Ten zahrieva, varí alebo smaží jej obsah a pomocou vidličiek či špajdlí si namáčate a vychutnávate pripravovaný typ fondue. Aké typy poznáme a čo všetko v nich dokážete pripraviť a hneď servírovať?

Hoci sa fondue spája predovšetkým so syrom, stretnúť sa môžete aj s ďalšími alternatívami a vôbec sa ich nemusíte báť.

  • Syrové fondue – použite minimálne 2 druhy syra, ktoré pokojne doplňte o pár kvapiek vína či brandy. Do syra sa zväčša namáčajú kúsky chleba či bagety.
  • Mäsové fondue – pripravuje sa z najlepších a najkvalitnejších častí kuracieho, bravčového či hovädzieho mäsa. Kúsky napichnuté na vidličkách sa fritujú v nádobke, v ktorej je zohriaty olej.
  • Rybacie fondue – kvalitné kúsky ryby sa v tomto prípade „varia“ v nádobke, v ktorej je vývar.
  • Čokoládové fondue – sladká bodka na záver! Do kvalitnej, roztopenej čokolády sa namáčajú kúsky nakrájaného ovocia.

Vyberáme z nášho katalógu

Vybrať si môžete z 3 variánt

  • Nerezové fondue – vhodné pre všetky slané pokrmy;
  • Keramické fondue – vhodné pre sladké pokrmy;
  • Liatinové fondue - najodolnejšia univerzálna verzia.

Okrem použitého materiálu vás určite poteší často nápaditý dizajn, farebné prevedenie, ale i veľkosť či tvar. Z konštrukčného hľadiska nájdete na trhu rovnako viacero prevedení. Kúpu vhodného fondue setu zvážte aj podľa toho, ako často ho budete používať.

  • Fondue so stojanom – obvykle majú stabilný nerezový stojan, do ktorého sa vkladá vrchná nádoba.
  • Fondue ako celok – zhotovený je prevažne z keramiky a svojím vzhľadom nápadne pripomína vázu. V dolnej časti je otvor na čajovú sviečku.
  • Fondue elektrické – súčasťou takéhoto setu je základňa s ovládaním na reguláciu teploty, do ktorej sa vkladá nerezová nádoba.

Veľkosť fondue

Dôležitým parametrom pri výbere fondue setu je, samozrejme, aj jeho veľkosť. Pri jeho kúpe zvážte, pre koľko ľudí ho budete zväčša potrebovať, ale i to, na aké pokrmy ho chcete najčastejšie používať. 

Menšia sada na fondue pre 2 ľudí

Menšie fondue sety sú určené pre 2 až 4 osoby, stredné pre 6 ľudí a veľké – zväčša elektrické sety „nakŕmia“ 8 až 10 hostí.

S príslušenstvom či bez?

Fondue set si môžete kúpiť samostatne, ale aj s príslušenstvom, ktoré vám umožní jeho okamžité použitie. Akékoľvek vidličky, misky či taniere sú síce zohľadnené v cene, ale váš set bude v jednom štýle a dizajne. Súčasťou balenia môžu byť tiež:

Lyžičky – pri niektorých druhoch fondue párty môžno oceníte skôr lyžičky ako vidličky či špajdle.

Vidličky – slúžia k napichovaniu pochutín a následnému namáčaniu. Líšia sa veľkosťou, dĺžkou, ale aj materiálom rukoväte.

Misky a taniere – servírovací riad slúži k doplneniu ingrediencií, môžu byť v rôznych tvaroch, veľkostiach, farbách a ideálne členité.

Koľko stojí fondue set?

Nie, nebojte sa, nezruinuje váš rodinný rozpočet. Závisí však od toho, čo od fondue setu očakávate, pre koľko ľudí ho potrebujete a koľko ste ochotní investovať. Najlacnejšie sety kúpite už od 7 eur, pri elektrických sa dostane aj k sume 100 eur.

Obľúbené fondue sady

Autor článku

Redakcia TopByvanie.sk

Pravidelne Vám prinášame všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov v bývaní a záhrade. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie v každej obývačke.

Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc

Modrá sa s kúpeľňami spája už nejaký ten čas. Že sa jej nemusíte pri zariaďovaní kúpeľne vôbec obávať vás presvedčia naše foto inšpirácie. Do komentárov nám nezabudnite poslať fotky...Publikované dňa: 08.11.2018
Hodnotenie článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší priemyselný vysávač. Recenzie a test chvália Bosch, Hilti, Makita Najlepší priemyselný vysávač. Recenzie a test chvália Bosch, Hilti, Makita

Priemyselné vysávače nachádzajú využitie nielen na stavbe či v profesionálnych dielňach, ale tiež v garážach či hobby dielňach domácich majstrov. Čo si treba pri ich výbere všímať?

Najlepší elektrický sporák (indukčný, sklokeramický) - Recenzie a test chvália Gorenje, Mora, Beco aj Amica Najlepší elektrický sporák (indukčný, sklokeramický) - Recenzie a test chvália Gorenje, Mora, Beco aj Amica

Elektrické sporáky sú obľúbené najmä v kuchyniach rodinných domov, keďže vyžadujú silnú elektrickú prípojku. Pri výbere sa môžete rozhodnúť medzi liatinovými, sklokeramickými alebo...

Najlepší tyčový vysávač? Recenzie a test chvália Eta, Rowenta, Sencor aj Philips Najlepší tyčový vysávač? Recenzie a test chvália Eta, Rowenta, Sencor aj Philips

Tyčový vysávač je zaujímavou alternatívou k bežnému vysávaču s hadicou. Pri vysávaní s ním sa nemusíte príliš ohýbať a skladovanie je vďaka jeho zvislému tvaru tiež jednoduchšie. Pomôže...