Kuchynské krájače a elektrické strúhadlá na zeleninu - najlepší pomocníci pri strúhaní zemiakov či mrkvy

Varenie a príprava jedál patrí medzi činnosti, ktoré zaberajú pomerne dosť času. Nehovoríme len o samotnej tepelnej úprave pokrmov, ale najmä o chystaní jednotlivých ingrediencií. Doba je uponáhľaná a každý je rád, keď môže tráviť chvíle príjemnejšie, ako stojac za kuchynskou linkou.

Ručné strúhadlo - špiralizér na zeleninu

Krájanie či strúhanie zeleniny ručne trvá celú večnosť a navyše si môžete ublížiť. Určite ste už mali porezaný alebo oškretý prst. Pozrite sa s nami na to, aké typy strúhadiel a krájačov sa predávajú a zistíte, že najlepším pomocníkom je elektrické strúhadlo na zeleninu. Dajte stopku dlhým prípravám surovín a uľahčite si život.

Šikovné elektrické strúhadlá na zeleninu

Bežné druhy krájačov a strúhadiel na zeleninu

Tradičnou klasikou, ktorú používali naše babičky či mamy, sú kovové strúhadlá. Áno, sú to tie, ktoré postavíte na tanier alebo opriete o misu a ručne strúhate a strúhate. Ak potrebujete spracovať jeden zemiak na zahustenie polievky alebo nastrúhať kúsok syra na porciu špagiet, toto strúhadlo je dobrou voľbou, pretože ho netreba skladať a je umyté za pár sekúnd. Akonáhle však chcete nastrúhať väčšie množsto zeleniny či syra, máte po nálade. Trvá to večnosť, narobíte sa a s vysokou pravdepodobnosťou si ako bonus postrúhate prsty. 

Kuchynské kovové strúhadlo na zeleninu

Modernejším upgradom, ktorý ale stále vyžaduje manuálne strúhanie, je multifunkčné strúhadlo. Obvykle sa skladá z niekoľkých nadstavcov, klobúčika, na ktorý napichnete ovocie či zeleninu a lepšie verzie majú aj misku, do ktorej padá nastrúhaná zelenina. Výhodou oproti klasickému strúhadlu je práve spomínaný klobúčik, ktorý ochráni vaše prsty. Na tomto type strúhadla spracujete prakticky akýkoľvek druh ovocia či zeleniny, ale stále sa pri väčšom objeme strúhania narobíte.

Pri príprave obložených chlebíčkov či sviečkovej na smotane zasa oceníte krájače na vajíčka a knedlíky. Nožom ich nikdy nenakrájate tak dokonale, ako s krájačom. To isté platí o cibuli. Ak teda nie ste profesionálni kuchári. Nevýhodou pri strunových krájačoch na vajíčka je to, že sa pomerne rýchlo zničia. Krájač na cibuľu vás síce ušetrí sĺz a cibuľa bude nasekaná ako od profíka, ale pripravte sa na viac umývania.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie strúhadlá

Najlepšie strúhače a krájadlá sú elektrické

Varíte radi, často a pre veľa ľudí? Nenechajte si pokaziť kuchtenie manuálnym krájaním či strúhaním. Zaobstarajte si elektrický krájač zeleniny a prípravy na varenie sa značne skrátia. Použite elektrický strúhač na zemiaky, mrkvu, syry, orechy, suché rohlíky, ovocie či ďalšie potraviny a jedlo bude hotové v rekordnom čase. Moderné prístroje sú výkonné, ľahké na údržbu, zaberajú málo miesta a navyše super vyzerajú.

Použite elektrické strúhadlo na zemiaky/na mrkvu a ďalšie potraviny

Pri kúpte si vyberajte modely, ktoré sú vybavené dostatočným počtom nadstavcov. Vďaka nim môžete využiť elektrické strúhadlo na zemiakové placky, sekanie orechov, strúhanie kapusty, ale aj na prípravu strúhanky. Určite tiež doma organizujete raz za čas oslavy. Azda najpopulárnejšou nátierkou na jednohubky je v každej slovenskej domácnosti tá cesnakovo-syrová. Treba na ňu pomerne veľké množstvo tohto mliečneho výrobku. Použite elektrické strúhadlo na syr a nachystáte ju za pár minút.

Elektrický krájač na zeleninu

Elektrické strúhadlo uľahčuje spracovanie množstva potravín a tým značne skracuje čas prípravy jedla. Či už varíte bryndzové halušky, potrebujete nakrájať zeleninu na šalát alebo posekať oriešky do koláča. Stačí vložit surovinu do prístroja, stlačiť gombík a je hotovo. Je to prístroj vhodný pre každého. Pre vyťažených, lenivých, ale aj vášnivých kuchárov, ktorí kráčajú s dobou radi si zjednodušia prípravy na samotné varenie. Jedinou nevýhodou je, že strúhač musíte zakaždým vytiahnuť a po umytí a uschnutí zasa schovať.

Ako vybrať elektrický strúhač?

Ak ste sa niekedy pozerali na ponuku elektrických strúhadiel a krájačov tak viete, že sa predávajú desiatky značiek a modelov. Ale ako si vybrať strúhadlo, ktoré bude kvalitným spoločníkom? Pozrite si recenzie elektrických strúhadiel na zeleninu, v ktorých sa dozviete o skúsenostiach používateľov jednotlivých modelov. Ak má pomocník dobré hodnotenie podložené osobnými skúsenosťami, nemusíte vôbec váhať. 

Pokiaľ sa zaujímate o model, o ktorom neviete nájsť žiadne relevantné informácie, treba sa zamerať na technické parametre. Dôležitý je príkon spotrebiča. Ten určuje výkon strúhadla. Bežné strúhadlá by mali mať príkon minimálne 150 W. Najvýkonnejšie modely dosahujú príkon až 1100 W, ale takto silný stroj na domáce použitie nepotrebujete. Prístroj obsahuje zväčša 1 až 5 nadstavcov. Vyberajte si tak, aby ste vedeli strúhadlo využiť skutočne na všetky pokrmy, ktoré varievate a budete spokojní. 

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie elektrické krájače

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Simona Halásová

Volám sa Simona a som tak trochu schizofrenik. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy, pracovala v nadnárodnej korporácii, navrhla so sestrou kolekciu...


Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky Vázy na kvety ako bytové doplnky do obývačky

Aspoň jednu vázu má doma asi každý. Môže ísť o sklenený kúsok s jednoduchým dizajnom, alebo napríklad o kovovú dekoratívnu vázu. Akú máte doma vy?

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.

Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc Modrá kúpeľňa dodá vášmu bytu šmrnc

Modrá sa s kúpeľňami spája už nejaký ten čas. Že sa jej nemusíte pri zariaďovaní kúpeľne vôbec obávať vás presvedčia naše foto inšpirácie. Do komentárov nám nezabudnite poslať fotky...Publikované dňa: 24.11.2018
Hodnotenie článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako vybrať najlepší mixér na smoothie? Ako vybrať najlepší mixér na smoothie?

Vyberte si toho najlepšieho pomocníka na prípravu smoothies nápojov a čerstvé ovocie a zelenina sa stanú súčasťou vášho jedálnička každý deň. Na čo sa pri výbere smoothie mixéra zamerať?

Ako vybrať najlepší kapsulový kávovar? Ako vybrať najlepší kapsulový kávovar?

Výhodou kapsulových kávovarov je predovšetkým   jednoduchosť ich obsluhy a rýchlosť prípravy kávy. Poradíme vám, ako si vybrať najlepší kapsulový kávovar do domácnosti.

Ako vybrať elektrický kuchynský krájač na chlieb, mäso či šunku? Poradia recenzie a testy Ako vybrať elektrický kuchynský krájač na chlieb, mäso či šunku? Poradia recenzie a testy

Elektrický krájač si poradí so zeleninou, šunkou či mäsom. S týmto skvelým pomocníkom už nebudete mať problém odrezať rovný krajec chleba. Pomôžeme vám si vybrať.