Kávovar netlačí vodu, nemelie kávu, má zaseknutý mlynček – poruchy kávovarov DeLonghi, Krups, Jura

Väčšina porúch kávovarov sa dá zvládnuť aj bez odborných zručností a znalostí. Ak ste už stihli vyhodiť návod na použitie vášho kávovaru, prečítajte si tento článok.

Pokazený kávovar

Dozviete sa v ňom o najčastejších poruchách a chybových kódoch kávovarov podľa typu aj značky. Aby ste sa týmto situáciám vyhli do budúcnosti, máme pre vás tipy na pravidelnú starostlivosť o kávovar.

Obľúbené kávovary


Chybové kódy podľa typu kávovaru

Keď sa rozprávame o elektrických zariadeniach, tak treba rátať s tým, že ani s najlepšou starostlivosťou sa niekedy poruchám nevyhnete. Je to spôsobené pravidelným používaním aj minerálmi vo vode, ktoré sa zanášajú. To potom ovplyvní chuť aj kvalitu vášho nápoja. Najprv si preberieme najčastejšie chybové kódy, ktoré sa týkajú jednotlivých druhov kávovarov, od tých menej závažných až po tie, ktoré si vyžadujú opravy.

Kapsulový kávovar

Z hľadiska použiteľnosti a aj technologického prevedenia je práve kapsulový kávovar ten najjednoduchší. Preto je nižšia pravdepodobnosť, že sa v ňom niečo pokazí. No aj napriek tomu sa to občas stane. Blikajúcimi kontrolkami vám môže dať na vedomie kapsulový kávovar tieto problémy:

 • Zahrievanie – keď kávovar zapnete alebo zapojíte do elektriny, rozblikajú sa sprvu všetky kontrolky. Znamená to, že ho ešte nemôžete použiť, pretože sa zahrieva na požadovanú teplotu. Nejde sa teda o žiadnu poruchu. Po pár sekundách tlačidlá prestanú blikať a vy si môžete zvoliť veľkosť nápoja. Vtedy začne prístroj bez problémov pracovať.
 • Blokovaná kapsula – toto už je problém, ktorý treba riešiť. Niekedy sa môže stať, že sa v kávovare kapsula zablokuje a nedá sa len tak vybrať. Stroj v tomto prípade nie je schopný ďalšieho používania, takže vám to dá na vedomie kontrolkou. Vtedy opatrne otvorte dávkovač na kapsuly a snažte sa ju vybrať. Pokiaľ bola dôvodom blikania kontrolky kapsula, mala by v tejto chvíli kontrolka zhasnúť.
 • Nedostatok vody – aby sa prístroj pri nedostatku vody zbytočne nenamáhal a nepokazil sa, je na ňom kontrolka, ktorá vás na to upozorní. Stačí len doplniť vodu, znovu spustiť prípravu kávy a kontrolka by už nemala svietiť.
 • Odstránenie vápenatých usadenín – začali vám z ničoho nič blikať rôzne kontrolky a nedokážete to vypnúť? Dôvodom môže byť náhodné zapnutie odvápňovania. Zstavíte ho dlhším stlačením všetkých blikajúcich kontroliek, kým nebudete počuť pípnutie. To znamená, že ste ukončili tento proces. Ak kontrolky neprestali blikať, pôjde o jeden z vyššie spomínaných problémov.

Pákový kávovar

pákového kávovaru sú problémy spôsobené najčastejšie nesprávnou alebo nedostatočnou údržbou. Svietiacim kontrolkám sa najjednoduchšie vyhnete každodenným jednoduchým čistením. Najprv vám povieme niečo viac o svietiacich kontrolkách a o tom, čo signalizujú:

 • Pomalé vytekanie kávy – ak vidíte, že sa stroj nadmerne trápi, tečie len veľmi málo vody a začne signalizovať kontrolka, znamená to, že je káva zomletá príliš najemno a je nahusto stlačená.
 • Rýchle vytekanie kávy – naopak, ak vám káva vyteká príliš rýchlo a „jednoducho“, znamená, to, že je káva zomletá nahrubo. Vtedy je aj chuť nevýrazná a vodová. Skúste nechať kávu v mlynčeku dlhšie, aby bola jemnejšie zomletá. Pre istotu si ju vždy nameľte čerstvú.
 • Stroj nevydáva kávu – v prípade, že stroj pracuje, no nevyteká z neho žiadna káva, bude problém niekde vo vnútri. Môže to byť spôsobené vypnutým alebo zapchatým prívodom vody, pokazeným čerpadlom, zanesenou hlavou varnej jednotky alebo zatvoreným elektroventilom.
 • Napájanie – problém môže nastať aj vtedy, ak nesvieti žiadna kontrolka. Kávovar má samostatný vypínač, takže ten môže byť pokazený alebo byť v nesprávnej pozícii. To, že sa kávovaru nedostáva elektrina, niekedy spôsobujú aj poruchy častí stroja.
 • Horúca voda alebo para – keď nevychádza z prístroja horúca voda ani para, nie je v ňom vytváraný dostatočný tlak. Skontrolujte, či nie je problém s upchatými dýzami.
 • Čistá a špinavá voda pod strojom – aby ste prišli na príčinu vytekania čistej vody, musíte odstrániť vrchnú časť kávovaru. Vtedy zistíte, ktorá časť je poškodená. Špinavá voda znamená zanesenú odtokovú hadicu alebo poškodenú nádrž na odtokovú vodu.
 • Unikajúca voda z parnej trysky – deteguje to, že je problém v preplnenej nádržke na vodu alebo nahromadení usadenín na hladinovej sonde.
 • Káva presakuje – máte v káve usadené malé zrniečka? V kávovare vám pravdepodobne nefunguje tesnenie. Vyčistite ho kefkou a pred upevnením páky do stroja odstráňte všetky zrnká kávy na okrajoch. Raz za čas je dobré skontrolovať, či nie je tesnenie zničené a netreba ho vymeniť. Tým, že podliehajú vysokému tlaku a teplote, časom stvrdnú.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie pákové kávovary

Automatické a poloautomatické kávovary

Automatické kávovary sú síce pohodlnejšie, no tým, že sú už technologicky zložitejšie, môže sa v nich rýchlejšie niečo pokaziť. Treba si dávať pozor na to, ako ich používate, na pravidelnú údržbu a kontrolu stavu. Pri automatických a poloautomatických kávovaroch najčastejšie nastávajú tieto problémy:

 • Hlásenie prázdneho zásobníka (aj keď prázdny nie je) – keď vám bliká, že máte doplniť kávu do zásobníka, tak ju, samozrejme, doplníte. No čo robiť vtedy, keď bliká a v prípade, že je zásobník plný? Mohlo sa stať, že zrnká kávy nasali vlhkosť a voda skondenzovala. Zásobník vyprázdnite a nechajte ho vyschnúť. Preventívne skladujte kávu dobre uzatvorenú, na suchom mieste. Druhým problémom môže byť nesprávne uzatvorený zásobník. Ak kontrolka stále nezhasla, obráťte sa na dodávateľa.
 • Hlučné čerpadlo – to sa stáva v prípade, ak nie je v nádrži dostatok vody alebo mlynček na kávu nepracuje správne. Keď je káva zomletá príliš nahrubo, čerpadlo sa namáha. Ak je mlynček pokazený alebo sa v ňom niečo zaseklo, musíte to riešiť s opravárom.
 • Nefungujúca parná tryska – tryska sa môže upchať mliekom. Stačí ju len detailne vyčistiť a keď ju nasadíte na stroj, nechajte ňou prejsť vodu, aby ste vyčistili aj najmenšie nečistoty.
 • Mdlá a vodnatá káva – opäť to súvisí s mlynčekom na kávu. Je príliš hrubá, preto chuť dostatočne neprenikne. Dôvodom môže byť aj slabé stlačenie alebo nerovnomernosť. Stavte na čerstvú kávu, zomletú tesne pred použitím.
 • Prázdna nádrž na vodu, aj keď je plná – hladinu vody v zásobníku sleduje magnetický plavák. Keď je vody málo, tak vám to hneď oznámi blikajúcou kontrolkou. Niekedy sa stane, že bliká, aj keď je nádrž plná. Pokiaľ ste nádobu dlhšie nečistili, plavák sa môže prilepiť na dne nádržky, prípadne na jej stenu. Skúste nádobu vyčistiť a plavák uvoľniť.

Chyby kávovaru podľa značky

Každý kávovar, podľa značky, má iné ovládanie, kontrolky aj stavbu celého prístroja. Preto je ťažké všeobecne určiť, aká je chyba presne na vašom prístroji a čo jednotlivé tlačidlá znamenajú. Preto máme pre vás prehľad chybových kódov a hlásenia kávovarov podľa najznámejších značiek.

Philips

Holandská spoločnosť Philips je jedna z najväčších firiem predávajúcich elektroniku na svete. Preto sa nečudujeme, ak máte doma práve elegantný kávovar od tejto značky. Pobočky má po celom svete a zamestnáva viac ako 100-tisíc ľudí. Máme pre vás bližší popis chybových kódov, ktoré sa pri kávovaroch od značky Philips vyskytujú. Ak ste nenašli riešenie alebo sa objavuje iný chybový kód, odporúčame kontaktovať odborného opravára.

Chybové kódy kávovarov

 • Chybový kód 01 – pri automatických kávovaroch to indikuje, že mlynček na kávu nepracuje tak, ako by mal. Môže byť upchatý zrnkami nepomletej kávy. Skúste vypnúť prístroj, vybrať varnú jednotku a pomocou rukoväte príboru skúste z násypky uvoľniť uviaznuté zrniečka. Nebojte sa trošku pritlačiť. Povysávajte zvyšky kávy, vložte všetky časti na svoje miesto a vyskúšajte funkčnosť mlynčeka.
 • Chybový kód 03 – problém nastal vo varnej zostave. Znamená to, že nie je premazaná alebo sa v nej usadili nečistoty, takže nefunguje správne. Varnú jednotku vyberte tlačidlom „PUSH“ prepláchnite pod tečúcou vodou a nechajte ju na utierke preschnúť. Pred vložením na miesto ju preventívne premažte.
 • Chybový kód 04 – súvisí s predošlým bodom a zobrazí sa vtedy, ak ste varnú jednotku nenasadili správne. Vždy, keď ju dávate naspäť, by ste mali počuť jemné cvaknutie. Otvorte dvierka, pokúste sa varnú jednotku vybrať a opäť ju nasaďte.
 • Chybový kód 05 – vodný okruh v kávovare obsahuje bublinku vzduchu. Uvoľníte ju tak, že z vypnutého kávovaru odoberiete, vyprázdnite nádržku na vodu a skontrolujete stav filtra. Ak je všetko v poriadku, nádobku naplňte čistou vodou a vráťte na miesto. Spustite kávovar a nechajte na prázdno pretiecť 2 – 3 šálky vody.
 • Chybový kód 14 – pri dlhšom používaní by sa mohol kávovar začať nadmerne prehrievať. Vtedy vám vyskočí tento chybový kód. Stačí, keď kávovar vypnete a necháte ho aspoň 30 minút oddychovať.
 • Chybový kód 11 alebo 19 – ak sú teplotné rozdiely príliš vysoké (hlavne počas zimy), tak sa kávovar potrebuje prispôsobiť izbovej teplote. Vypnite ho aspoň na 30 minút a potom ho môžete znovu používať.

DeLonghi

Predné priečky v predajnosti si už roky držia kávovary DeLonghi. Zákazníci sú spokojní, prístroje sú kvalitné a v rôznych cenových kategóriách, aby si vybral každý. Zameriavajú sa hlavne na automatické kávovary, hneď druhou skupinou sú kávovary pákové. Signalizuje vám kávovar od značky DeLonghi nejakú chybu? Príčinou je pravdepodobne jedna z týchto možností:

 • Nedostatok vody – chyba sa zobrazuje nielen vtedy, keď je vody málo, ale aj v prípade, ak je nádoba nesprávne zasunutá.
 • Nastavenie mlynčeka – problémom môže byť mletie kávy príliš na jemno a voda potom preteká pomaly. Keď je mlynček v prevádzke, otáčajte gombíkom na nastavenie mletia v smere hodinových ručičiek. Nastavenie mlynčeka signalizuje aj vzduch vo vodnom okruhu, vtedyy stačí vypustiť vodu z výtoku až kým nebude prietok pravidelný.
 • Zasunutie dávkovača vody – dávkovač vody nie je vložený alebo je vložený nesprávne.
 • Plná nádoba na zvyšky z kávy – vyčistite nádobu na odpad z kávy. Táto signalizácia sa občas objaví aj v prípade, ak ste kávovar dlhšie nepoužili.
 • Vložiť nádobu na zvyšky kávy – po pravidelnom čistení nádobka nie je na mieste alebo tam nie je umiestnená správne.
 • Vložiť zásobník na mlieko – nádoba na mlieko nie je umiestnená správne, preto ho kávovar nedokáže dávkovať.
 • Odvápnenie – čo najskôr by ste sa mali pustiť do odvápnenia prístroja, pretože je zanesený od minerálov z vody.
 • Nasypanie mletej kávy – signalizuje to, že je nádoba na kávu upchatá (vyprázdnite lievik) alebo bola funkcia na mletú kávu zvolená bez toho, aby bola káva nasypaná do zásobníka. V druhom prípade stačí, ak nasypete už pomletú kávu do prístroja a vypnete automatické mletie kávy.
 • Znížiť dávku kávy – na vybranú kávu bolo použité príliš veľké množstvo, preto znížte používané množstvo alebo vyberte jemnejšiu chuť.
 • Naplniť zásobník – v zásobníku je nedostatok kávy alebo je upchatý.
 • Zavrieť dvierka – servisné dvierka sú otvorené a je potrebné ich uzavrieť.
 • CLEAN – pripravovaný nápoj s mliekom znečistil vedenie. Podržte toto tlačidlo na pár sekúnd a spustí sa automatické čistenie.
 • Zasunúť vylúhovač – po čistení ste vylúhovač neumiestnili správne.
 • Všeobecná výstraha – je potrebné vyčistiť kávovar z vnútra, pretože je veľmi znečistené. Ak vám táto kontrolka svieti aj po údržbe, kontaktujte opravára.
Pozrite si viac produktov z kategórie automatické kávovary

Siemens

Po nemeckej značke Siemens nesiaha až tak veľa ľudí, pretože v oblastí kávovarov nie je veľmi známa. Je to škoda, pretože jej kávovary sú prepracované nielen po dizajnovej stránke, ale aj technológií a jednoduchosti používania. V návode na používanie nájdete detailné obrázkové postupy, ako na opravu pri rôznych problémoch. No pravdepodobnejšie je, že sa návod niekde zapatrošil, takže si prečítajte o chybách kávovarov Siemens:

 • Čistenie sparovacej jednotky – aby kávovar fungoval správne, vyčistite sparovaciu jednotku. Je znečistená alebo nadmieru preplnená zvyškami kávy.
 • Reštart – ak kávovar detegoval znečistenie alebo prehriatie, automaticky odporúča reštart.
 • Prehriatie kávovaru – pri dlhšom používaní sa môže kávovar prehriať. Vypnite ho a nechajte ho 30 minút bez používania.
 • Odvápnenie – ak použijete nesprávny odvápňovač a prístroj nie je dobre vyčistený, je potrebné tento proces zopakovať.
 • Zhoršená kvalita kávy – spôsobujú to väčšie nánosy vodného kameňa, preto kávovar nefunguje správne.
 • Nevyrába sa mliečna pena alebo sa nenasáva mlieko – chyba môže byť v znečistení alebo zlom osadení mliečneho systému, prípadne používate mlieko, ktoré nie je vhodné na prípravu peny do kávy.
 • Káva nemá krémovú vrstvu – vybrali ste si nevhodný typ kávy alebo káva nie je čerstvo zomletá, takže zoxidovala.
 • Spálená chuť – teplota sparovania je vysoká.
 • Horká alebo kyslá káva – zvolili ste nesprávny druh kávy alebo je káva zomletá príliš najemno/nahrubo.
 • Vážnejšia porucha – na spotrebiči sa objavila vážnejšia porucha, na ktorú by sa mal prísť pozrieť opravár.

Krups

Máte doma kávovar značky Krups? Potom o jeho plusoch a mínusoch už určite viete. Pri každodennom používaní sa každý prístroj znečisťuje a opotrebováva, preto sa môžu objaviť chybové hlásenia.

 • Odvápňovanie – kapsulový kávovar treba pravidelne odvápňovať. Zanesené časti na seba upozornia nízkym prietokom vody.
 • Zablokovaná kapsula – v prístroji zostala zablokovaná kapsula, ktorú je potrebné vybrať. Jednoducho ju podpáčte a opatrne vyberte z dávkovača.
 • Nedostatok vody – táto kontrolka vám bliká vtedy, keď je nízka hladina vody. Stačí, keď ju doplníte a oznam automaticky zhasne.
 • Červená dióda – bliká prvých 30 sekúnd po zapnutí kávovaru. Signalizuje, že sa kávovar zahrieva a ešte ho nemôžete použiť.
 • Pomalé vytekanie vody – ak vám vyteká z kávovaru menej vody ako obvykle, vypnite ho a skúste vyčistiť hlavu pomocou špendlíka.
 • Voda pod šálkou – problémom môže byť nesprávne osadenie odkvapkávacej tácky alebo nahromadená voda.
 • Vystrekovanie zo šálky – vystrekuje vám počas prípravy mlieko alebo káva zo šálky? Dôležité je nastaviť správnu pozíciu tácky alebo zvoliť inú veľkosť šálky.
 • Voda pod kávovarom – to vyriešite naplnením nádoby na vodu a odstátím kávovaru aspoň 30 minút. Ak pod ním nebude čistá voda, je chyba v trubici, čo si vyžaduje opravu od odborníka.

Pokazený kapsulový kávovar

Gaggia

Talianska značka kávovarov, ktorá je na trhu už od roku 1947. Práve zakladateľ tejto spoločnosti by mal byť aj vynálezcom klasického espressa. Prístroje od značky Gaggia patria medzi tie luxusnejšie s vyššie nastavenou cenou. No chutnú kávu vám budú pripravovať dlhé roky. Aké chybové kódy vám môžu vyskočiť pri každodennom používaní?

 • Chybový kód 01 – problémom je upchatý mlynček zrnkami alebo mletou kávou. Opravíte to tak, že vyberiete všetku kávu a zvolíte najhrubší stupeň mletia. Kávovar sa dá dočistiť vysávačom. Na záver vložte kávu naspäť do dávkovača. Skontrolujte, či je suchá, inak by sa mohla znovu zanášať.
 • Chybové kódy 03 a 04 – keď je motor kávovaru namáhaný viac, ako by mal byť a môže dôjsť k väčšej poruche, zabudovaná poistka zabráni fungovaniu varnej jednotky. Stačí, keď prístroj bežne vyčistíte. Reštartujte zariadenie, vyberte varnú jednotku, opláchnite ju studenou vodou a nechajte ju vyschnúť. V prípade akýchkoľvek ďalších komplikácií sa obráťte na odborníka.
 • Chybový kód 05 – signalizuje vám, že sa do vodného okruhu dostal vzduch. Skúste odobrať a vrátiť naspäť nádobu na vodu. Uistite sa, že je vložená správne. Ak používate filter, vytiahnite ho a zatraste s ním, na odstránenie vzduchu. Potom ho umiestnite naspäť.
 • Chybový kód 14 – po dlhom používaní sa začne stroj prehrievať. Vypnite ho a nepoužívajte aspoň 30 minút.

Jura

S týmto kávovarom od švajčiarskej značky Jura si budete kávu naozaj vychutnávať. Pre značku Jura je typický jednoduchý a elegantný dizajn. Objavil sa vám na prístroji jeden z týchto chybových kódov?

 • Chybový kód 1 a 2 – tieto kódy vám oznámia, že kávovar nedosiahol požadovanú teplotu na prípravu kávy. Môže to znamenať, že je poškodený tepelný senzor, je poškodená ochrana pred nadmernou teplotou alebo je chybný termoblok. V prvých dvoch prípadoch treba skontrolovať príslušné časti kávovaru, v prípade chybného termobloku je potrebná jeho výmena.
 • Chybový kód 3 a 4 – opäť súvisia s teplotou kávovaru. Buď ju nedosiahol alebo ju prekročil. Problémom býva poškodenie tepelného senzora. Skontrolujte, či nie je poškodený kábel alebo či nie sú poškodené kontakty. Často dochádza aj k vybitiu alebo poškodeniu ochrany pred nadmernou teplotou alebo chybe na termobloku pary.
 • Chybový kód 5 – termoblok je zhrdzavený alebo zanesený vodným kameňom. Preto prístroj nedosiahne teplotu požadovanú na prípravu kávy. Jediným riešením je výmena termobloku.
 • Chybový kód 6 – ak sa pri používaní kávovaru nespustil keramický ventil, zobrazí sa vám táto chyba. Táto časť má na starosti distribúciu horúcej vody. Stačí, keď vyčistíte kontaktné kolíky, nechajte ich vysušiť a môžete použiť kontaktný sprej.
 • Chybový kód 7 a 8 – kávovar nedokáže aktivovať ventil, enkodér alebo varnú jednotku. Tu si sami neporadíte, skontaktujte sa s opravárom.
 • Chybový kód 9 – stroj sa nezohrial niekoľko sekúnd po zapnutí. Problémom býva najčastejšie korózia na vykurovacích telesách, preto skontrolujte kontakty v kávovare.
 • Chybové kódy 10 a 14 – špeciálne kódy, ktoré si vyžadujú kontrolu odborníka.
 • Chybový kód 15 – toto hlásenie oznamuje problém s krokovým motorom, ktorý nespustil ventilačný systém. Aby mohol kávovar pracovať, musí byť otvorené vetranie.
 • Hlásenie zásobníka na kávu – oznámi vám, že sú opotrebované nože v mlynčeku (vtedy je potrebné ich nabrúsenie) alebo je zanesený. Nastavenie mletia upravte na hrubšiu úroveň a nezabúdajte na pravidelné čistenie.
 • Hlásenie obehu vody – v obehu vody kávovaru môže nastať chyba na rôznych miestach, preto treba prístroj pravidelne kontrolovať. Môže to byť únik vody, zablokovaný membránový regulátor, ktorý treba vymeniť, iné zablokovanie vo vodnom okruhu, zanesený prietokomer alebo upchatý solenoidový ventil vodným kameňom.
Pozrite si viac produktov z kategórie kapsulové kávovary

Pravidelná starostlivosť o kávovar

Väčšina ľudí si dáva záležať len na tom, ako vyzerá ich kávovar zvonku. Pravidelne ho utierajú od prachu, nakvapkanej vody alebo zrniek kávy. Na to, aby kávovar správne fungoval, je dôležitejšia starostlivosť o vnútro. Nemôžete zabudnúť na pravidelné dopĺňanie kávy, vody a mlieka. Tieto nádoby treba aj pravidelne čistiť. Ako by mala vyzerať údržba vášho kávovaru, aby fungoval tak, ako má?

Raz za deň

Nie vždy sa vám chce čistiť kávovar každý deň a môže sa to zdať ako otrava. No pár minút po uvarení kávy si určite nájdete. Dôležitá je najmä čerstvosť vody. Je lepšie, keď vodu z predošlého dňa vždy vylejete a použijete čerstvú. S tým by ste mali vyprázdniť odpadovú nádobu a skontrolovať mliečne trysky. Takouto jednoduchou údržbou sa vyhnete väčším problémom, plesniam a usadeninám.

Raz za týždeň

Rovnako ako by ste mali upratovať raz týždenne celú domácnosť, nájdite si čas aj na detailnejšiu údržbu kávovaru. Začnite dôkladným vyčistením nádob a častí, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami. Od sparovacej hlavy až po samotný výpust kávy.

Všetky komponenty, ktoré sa dajú odobrať vyčistite pod tečúcou vodou. Očistite aj samotné vnútro kávovaru. Saponátu sa radšej pri čistení vyhnite, pretože by tam mohol zaschnúť a ovplyvniť chuť pripravovanej kávy. Všetko nechajte poriadne vyschnúť. Na záver tieto časti očistite handričkou a namontujte naspäť.

Raz za mesiac

Tvrdá voda v domácnosti ovplyvňuje aj funkčnosť a životnosť kávovaru, dokonca aj samotnú chuť kávy. Množstvo svietiacich kontroliek a porúch má na svedomí práve tvrdá voda. Preto sa treba raz do mesiaca pozrieť do útrob kávovaru a skontrolovať, ako sú na tom trúbky, ventily a iné citlivé časti, ktoré sa dostávajú do kontaktu s vodou. V súčasnosti je už väčšina prístrojov vybavená systémom automatického odvápňovania, čo vám dokáže značne uľahčiť robotu. Na vyčistenie vložte do kávovaru tabletu alebo nasypte stanovené množstvo odvápňovacieho prášku.

V domácnosti s tvrdou vodou dokáže ochrániť spotrebiče aj zmäkčovač vody. Predtým, než dôjde voda do kohútika, tak prejde cez tento vodný filter a vďaka nemu je kvalita vody neporovnateľne lepšia. Raz za mesiac treba pri údržbe venovať pozornosť kontrolkám, ktoré vám blikajú a ak ste si doteraz nenašli čas.

Zobraziť produkty v kategórií:

Autor článku

Kristína Šafrová

Som študentkou odboru manažment na Žilinskej univerzite. Vo voľnom čase sa venujem práve písaniu článkov, sledovaniu aktuálneho diania a tým...


Komentáre

26/02/2023 17:19
Pavol Zeliska

Philips 1200 - mlynček nechcel mlieť kávu, napúšťalo len horúcu vodu. Pomohli továrenské nastavenia.

14/03/2023 10:30
Mária Bunčekova

Dobrý deň, philips 1200, nedá kávu do šalky, ale do nádržky pod ním.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Rozmýšľate nad tým aká farba sa hodí k tyrkysovej? Jednoznačne šedá! Tyrkysová pôsobí ukľudňujúcim dojmom a šedá veľmi dobre nahradzuje fádnu bielu.

Sivá obývačka – hodí sa do každého bytu Sivá obývačka – hodí sa do každého bytu

Sivá patrí k najobľúbenejším farbám pri zariaďovaní interiéru. Je univerzálna a výborne sa kombinuje s ostatnými farbami, čo zaručuje obrovskú variabilitu v zariaďovaní. Ak obľubujete...

Wire závesné lampy – moderné svietidlá Wire závesné lampy – moderné svietidlá

Hľadáte vhodné svietidlo do svojej obývačky či kuchyne? Wire závesné lampy by pre vás mohli byť to pravé.Publikované dňa: 15.04.2022
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Matrace, deky a vankúše Dormeo – skúsenosti a recenzie hovoria ánoMatrace, deky a vankúše Dormeo – skúsenosti a recenzie hovoria áno

Pokiaľ máte zlý a nekvalitný spánok, problémom môže byť zlý matrac či vankúš. Čo takto skúsiť Dormeo, firmu, ktorá sľubuje kvalitný spánok.

Medvedík obyčajný – krtonôžka v záhrade. Ako sa zbaviť medvedíkov?Medvedík obyčajný – krtonôžka v záhrade. Ako sa zbaviť medvedíkov?

Medvedík obyčajný v záhrade skutočne značí nemalý problém a niekedy ani odporúčaná ochrana proti medvedíkom nezaberie podľa predstáv. Ako teda s medvedíkom v záhrade bojovať?

Ohlásenie drobnej stavby. Čo je drobná stavba? Všetko, čo potrebujete vedieťOhlásenie drobnej stavby. Čo je drobná stavba? Všetko, čo potrebujete vedieť

Čo je drobná stavba? Ako vybaviť povolenie na jej realizáciu? Môžem vykonať aj dodatočné ohlásenie drobnej stavby? Poradíme vám, čo všetko musíte vedieť pred začiatkom prác a aké...