Michal Hardyn: Cashback je vrátenie peňazí z nákupov zákazníkom

Počuli ste už o cashbacku? Ak je to pre vás novinka, mai by ste vedieť, že ide o vrátenie peňazí z nákupov. Stačí sa zaregistrovať a nákupy robiť cez cashback portál.

Cashback nakupovanie cez internet

O tejto forme nákupov - o tom, ako to funguje, kedy dostane zákazník odmenu, kto ju vypláva - sme sa porozprávali s Michalom Hardynom z cashback portálu Tipli.sk.

Cashback. Čo všetko si má pod tým človek predstaviť?

Prevádzkujeme cashback portál Tipli.sk, ktorý vracia ľuďom finančné prostriedky z nákupov na internete. Pod pojmom cashback si môžete predstaviť vrátenie peňazí z nákupov. To znamená, že pod týmto pojmom si môžete predstaviť zaujímavú výhodu pre zákazníka.

Je v tom nejaký háčik? Dnes nedá nikto nikomu nič zadarmo.

Háčik v tom nie je. Ľudia v dnešnej dobe nie sú zvyknutí dostať niečo zadarmo. Presne takto však Tipli.sk funguje. O osvetu na poli cashbacku sa snažíme už niekoľko rokov a veríme, že sa nám darí. Vyplýva to z celkového počtu registrovaných zákazníkov na tipli, ktorý tento rok prekročil 700 000 registrácií. To je súčet za Česko, Slovensko a Poľsko, kde všade pôsobíme. Ešte doplním, že registrácia je na Tipli.sk zadarmo.

Ako to funguje? Aký je postup pri nákupe, za ktorý chce zákazník odmenu?

Postup je jednoduchý. Pre získanie odmeny z nákupu je potrebné zabezpečiť jednoduchú registráciu (na Tipli.sk zdarma), aby sme vedeli, kam pripisovať odmenu. Následne si zákazník vyberie z viac ako 470 e-shopov, kde chce nakúpiť. Preklikne sa na stránku obchodu a uskutoční nákup ako zvyčajne. Vďaka prekliku z Tipli obchodník rozpozná, že zákazník do obchodu prišiel cez náš portál. Za túto službu nám zašle pre zákazníka odmenu, ktorú vyplatíme zákazníkovi vo forme hotovosti. A to je celé. Žiadne háčiky u nás nehľadajte. :-)

Vrátenie peňazí za nákup

Kto vypláca odmenu za nákupy? Ako dlho trvá vyplatenie?

Samotné vyplatenie odmeny je také rýchle, ako to je len možné. Chceme, aby zákazníci získali svoje finančné prostriedky čo najrýchlejšie. Ako sme už naznačili, nákup začína preklikom cez Tipli. Tým obchodník dostane informácie, že má za zákazníka pripraviť odmenu. Po dokončení nákupu spravidla trvá 2-3 týždne, než je doručená a uplynie zákonná lehota, počas ktorej môže zákazník vrátiť tovar. Počas tejto doby je odmena v stave "registrovaná" na Tipli. Po uplynutí obvyklých 2-3 týždňov obchodník odmenu potvrdí a zákazník si môže odmenu nechať obratom vyplatiť na svoj účet. Všetko na jedno kliknutie. Na bankový účet sa pripíše odmenu za 1-2 dni. Vyplatenie je potom už len otázkou chvíle, vyplatenie je takmer okamžité.

Ktoré obchody využívajú vaši užívatelia najčastejšie? Máte rebríček Top 10?

Medzi Top 3 obchody, kde užívatelia najčastejšie nakupujú, patrí bez pochýb obľúbený čínsky obchod AliExpress, ďalej BonPrix alebo Hej.sk. Ďalšie obľúbené obchody sú napríklad Notino.sk, Pilulka.sk, eBay.com, Booking.com, Dr. Max, Bistro.sk alebo Elnino.sk.

Cashback obchody

Je zrejmé, prečo majú o takéto nákupy záujem zákazníci. Čo však k tomu motivuje internetové obchody?

Je to jednoduché. Obchody namiesto za reklamu platia odmenu rovno zákazníkom. Zapojenie do cashbacku je pre e-shopy zaujímavou konkurenčnou výhodou, ktorá poteší zákazníka. Navyše obchod nemusí ponúknuť ďalšie zľavy, ktoré ho stoja peniaze. Zaplatí iba dopredu nastavenú odmenu až za uskutočnený nákup.

Aké typy obchodov majú o takúto spoluprácu záujem?

Vzhľadom na to, že spoločnosť Tipli pôsobí na Slovensku, v Česku a Poľsku, celkový počet partnerov je takmer 4 000 obchodov. Z toho je viac ako 2 000 hotovostných obchodov. Toto číslo stále stúpa, čoskoro zapojíme ďalších 200 známych obchodov. Snažíme sa mať čo najširší výber obchodov, pretože to je pre našich zákazníkov dôležité. Na Tipli nájdete obchody z kategórií: móda, dovolenka alebo elektro a PC. Nechýbajú kategórie ako krása a zdravie, jedlo alebo mamičky a deti.

Platba kartou za nákup cez internet

Cashbackov je na Slovensku viacero. Ako sa snažíte bojovať o užívateľa?

Na Slovensko sme spustili portál Tipli.sk koncom roku 2016 a takmer okamžite sme sa stali jednotkou na slovenskom trhu. Jednou z našich hlavných konkurenčných výhod je najvyšší (25 %) cashback. Výška priemernej provízie sa na Tipli pohybuje medzi 5 až 10 percentami. Registrácia a použitie Tipli je zadarmo. Máme veľmi silnú starostlivosť o zákazníkov, ktorá funguje takmer 24 hodín denne. Máme vysoké hodnotenie na Facebooku okolo 4,7 hviezdičky, čo je v porovnaní s ostatnými internetovými portálmi veľmi vysoké hodnotenie. Snažíme sa robiť našu prácu dobre. :-)

Veľa registrovaných užívateľov si vyžaduje aj veľkú užívateľskú podporu. Koľko ľudí sa stará o chod portálu Tipli.sk?

Aktuálne po dvoch rokoch na trhu pôsobíme v troch štátoch a naďalej rastieme. V súčasnosti v Tipli máme viac ako 80 pracovníkov. S väčšinou z nich sa stretávam v kancelárii v Prahe. Ďalej máme vývojový tím v Brne a menšiu kanceláriu na Ulici Seberíniho v Bratislave. Niekoľko externých spolupracovníkov pracuje aj za zahraničie, máme napríklad v tíme starostlivosť o zákazníkov, ktorá dlhodobo (a výborne) pracuje z Dánska.

Platba kartou za nákup

S akými otázkami od užívateľov sa stretávate najčastejšie?

Nejčastěji uživateľom vysvetľujeme, ako služba funguje. Ako som povedal, ľudia nie sú zvyknutí dostať niečo zadarmo. Na prvý pohľad sú málo dôverčiví k službe, ktorá ponúka peniaze späť za nákupy a nechce za to nič iné, než začať preklikom z webu Tipli. Trpezliví kolegovia zo starostlivosti o zákazníkov sa venujú komunikácii na jedničku. Občas sa nám tak stane, že do Tipli volajú priamo zákazníci s tým, že si chcú objednať tovar, takže s úsmevom môžeme vysvetliť, že nákup prebieha priamo v obchode a s nákupom podľa možností prípadne pomôžeme.

Ďakujeme za rozhovor! A čo si myslíme o nakupovaní s pomocou cashback portálov vy? Využili by ste takúto službu? V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom nakupovania cez Tipli, vyplácania odmien či registrácie sú vám k dispozícii komentáre pod článkom alebo webová stránka Tipli.sk.


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať Červená kúpeľna – nielen pre ľudí, ktorí sa neboja riskovať

Pokiaľ obľubujete červenú farbu, určite sa jej pri zariaďovaní bytu nevyhýbajte. Hodí sa do každej miestnosti, dokonca aj do kúpeľne. Neveríte? Potom si to overte v našej galérii.

Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky Čierny gauč sa stane dominantou každej obývačky

Je čierny gauč dobrou voľbou? Určite áno. Pozrite sa, ako dobre môže v miestnosti vyzerať a s čím všetkým sa dá kombinovať.

Úložný priestor v kuchyni Úložný priestor v kuchyni

Tieto šikovné triky vám pomôžu vytvoriť si kuchyňu snov plnú úložných priestorov, ktoré vás nebudú stáť hotový majetok.Publikované dňa: 23.01.2019
Hodnotenie článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Möbelix: Naši zákazníci nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farbyMöbelix: Naši zákazníci nehľadajú to najlacnejšie, viac ich zaujíma design, funkčnosť, farby

S tímom Möbelix sme sa porozprávali o tom, čo je aktuálne v móde, v čom spočívajú výhody e-shopu, ale aj o zmene vkusu slovenského zákazníka.

Bonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmiBonami: Ľudia by sa mali riadiť vlastným pocitom viac než aktuálnymi trendmi

E-shop Bonami.sk predáva originálne kúsky, s ktorými bude vaša domácnosť pôsobiť výnimočne a zároveň pohodlne. O ponuke obchodu i o tom, čo je aktuálne v móde sme sa rozprávali s tímom...

Petr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domuPetr Klaban: Terasa dotvára celkový vzhľad exteriéru rodinného domu

Jednou z možností realizácie kvalitnej a dizajnovej terasy je aj kompozit. Dá sa použiť na terasu k rodinnému domu, ale aj na plochú strechu, balkón či spevnené plochy v okolí bazéna.