Tefal Multicooker 12v1 recenzia. Elektrický hrniec RK705138

Pre tých, ktorí majú mnoho práce, viac-početnú rodinu alebo nevedia variť, máme riešenie. Je ním multifunkčný hrniec Multicooker 12v1 RK705138 od Tefal. Nie je to len hrniec, ale je to nenahraditeľný pomocník hlavne pre ženy, ktoré majú už plné zuby neustáleho sa "zvŕtania" pri sporáku.

Tefal Multicooker 12v1 RK705138 - recenzia a skúsenosti

Nestrácajte všetok svoj voľný čas varením, ale neprestaňte variť. Nedovoľte aby ste upadli do kulinárskej rutiny. Zaobstarajte si Multicooker a naučíte s ním variť aj svojho manžela, či priateľa a svoje už skoro dospelé deti. Potešte ním seba a aj svoju rodinu.

Rýchlo a stručne o Tefal Multicooker 12v1 RK705138

Všestranný neoceniteľný kuchynský pomocník, ktorý sa vám osvedčí hneď po prvom použití, to je základná charakteristika tohto multifunkčného hrnca. Nevyžaduje miešanie, vašu kontrolu a váš prehnane dlhý čas, ktorý zvyčajne trávite pri varení. 12 funkcií, ktorými disponuje, nahrádza varenie, pečenie, dusenie, naparovanie. Kapacita vnútornej časti hrnca je 5 litrov, takže na jedenkrát pripraví jedlo aj pre viac-člennú rodinu. Čo sa týka prípravy jedál, je maximálne spoľahlivý, ukrýva v sebe totiž  3D ohrev pre rovnomerné ohrievanie a automatickú kontrolu dostatočného uvarenia. Pripraví zákusky, jogurty, prílohy, hlavné pokrmy a aj mliečne jedlá pre deti. Jedlo bude presne také, ako si želáte, pripravené na presnú hodinu a teplé ešte aj dlho po uvarení.

Technológia 12v1

Multicooker sa nazýva práve preto, pretože je to univerzálny a nenahraditeľný pomocník pri varení. Kuchynského robota, domácu piecku, hriankovač, rúru či mikrovlnú rúru svojou šikovnosťou pokojne "schová do vrecka". Vlastne to nie je len pomocník, on je schopný vašu prítomnosť nahradiť v kuchyni. Prostredníctvom 12 funkcií dokáže navariť úplne sám, bez toho aby ste pri ňom museli stáť. Vďaka integrovaným programom v ňom pripravíte naozaj všetky pokrmy, vrátane chutnej ryži, jogurtov, mäsa, koláčov dokonca aj polievok. Je vybavený technológiou, ktorá pripraví jedlo varením, pečením a samozrejme aj parením. Jeho konkrétna výbava zahŕňa:

 • prípravu chutných pokrmov = ryža, cereálie, rizoto, detské pokrmy ( napr. mliečna kaša), jogurty, koláče,
 • funkciu vyprážania, pečenia, dusenia a naparovania,
 • automatický 24 hodinový ohrev (udržiavanie teploty jedla),
 • nastaviteľný časovač - funkcia odložený štart až do 24 hodín.

Všetky nastavenia, ktoré zvolíte, môžete sledovať na digitálnom displeji, ktorý sa nachádza na prednej strane hrnca. Je toho naozaj dosť, čo vám môže ponúknuť, nemyslíte? Zaujímavá je aj jeho krátkodobá pamäť. Áno, čítate dobre, tento hrniec má integrovanú pamäť, ktorú oceníte počas výpadku elektrickej energie. Ak je hrniec mimo elektrického zdroja len 2 sekundy, pokračuje s varením tam, kde prestal. 

Zdravé a chutné jedlo

Jedlo pripravené v  Multicookery, vám bude chutiť oveľa viac ako bežným klasickým spôsobom, na ktorý ste zvyknutý. Okrem návodu, ktorý obsahuje aj recepty a postupy ako čo najlepšie pripraviť jednotlivé pokrmy, technológia hrnca zabezpečuje dôkladné prepečenie, dusenie alebo varenie. Keďže disponuje aj funkciou naparovania, pripravené jedlá sú vhodné aj pre ľudí s vysokým cholesterolom, pre športovcov a pre ľudí, ktorí sa práva nachádzajú v diéte.

Príslušenstvo Tefal RK705138 Multicooker 12v1

Má automatickú ochranu, ktorá zaručí, že jedlá nie sú surové a ani pripečené. Absolútne úžasné je, že aj keď sa jedlo dovarí, prepne sa na režim "Keep Warm", ktorý zabezpečuje aby ste podávali vždy teplé, chutné a zdravšie jedlo. V tomto prípade môžete mikrovlnú rúru odstaviť. Tá aj tak opakovaným zohrievaním jedla ničí nielen zdraviu prospešné stopové prvky, vitamíny a minerály, ale mení aj chuť jedla.

Varí bez vás a za vás

Príprava jedla sa stane čisto len a len jeho starosťou. Vy si pokojne môžete upratať byt, odbehnúť k známym alebo s kamoškou na kávu. Je to také jednoduché, len pridáte potrebné ingrediencie, zvolíte program, zavriete a môžete ísť nakupovať. A možno na ďalší deň nestíhate uvariť koláč alebo nejaké jedlo, ktoré je z trvanlivých surovín. Nevadí. S odloženým štartom si prípravu môžete pred-pripraviť až o 24 hodín dopredu, jednoducho navarí za vás a naozaj aj bez vás. Dokonca sa neodporúča, veko hrnca počas prípravy ani len otvárať, ak by ste ho chceli skontrolovať či pokrm pomiešať. Mohlo by to zapríčiniť nedovarené jedlo. Je to super pomôcka, pretože aj keď neviete variť, bude z vás majster vo varení a určite sa z chuti najete.

Rýchla údržba

Hrniec tvorí vnútorná časť, ktorá je určená na varenie. Je to nádoba hrubá 2 mm a má keramický povrch. Vzhľadom na to, bude aj jeho údržba a čistenie oveľa jednoduchšie ako pri klasických hrncoch. Keramický povrch je známy svojou nepriľnavosťou, prilepenie jedla o spodok a o bočné steny je málo pravdepodobné. Ak sa tak aj stane, jednoducho ho očistíte špongiou s trochou teplej vody a saponátom. Dbajte na to aby ste ho poriadne vysušili. Parný kôš, vnútorný hrniec a odnímateľné vnútorné veko, môžete bez strachu umývať aj v umývačke riadu.

Upozornenie

Aby ste dosiahli čo najlepšiu kvalitu jedla a aby nedošlo k nijakému poškodeniu prístroja, k elektrickému skratu alebo pokazeniu hrnca, neprenášajte ho počas prípravy jedla alebo krátko po nej. Po zapojení hrnca sa nedotýkajte ohrievacieho článku a neprikladajte ruku na parný ventil počas varenia, pretože sa môžete popáliť. Nato, aby jedlo nevykypelo je potrebné nepresiahnuť označenie najvyššieho stupňa objemu na varnej nádobe. Pri miešaní a naberaní jedál radšej nepoužívajte kovovú lyžicu, mohla by poškriabať keramický povrch hrnca.

Vaše skúsenosti

Hrniec Multicooker 12v1 RK705138 sa nachádza už v mnohých domácnostiach. Svedčí o tom aj mnoho príspevkov na Heureka.sk a ešte viac na Heureka.cz. Z vašich skúseností je zjavné, že ste z hrncom spokojní. Niektorí z vás ho, dokonca, odporúčajú všetkými 10-timi. Najviac sa vám pozdáva príprava ryže, ktorá sa na sporáku často nepodarí ani dobrému kuchárovi či kuchárke. S chuťou pripravených jedál ste tiež maximálne spokojní. Oceňujete aj prípravu mäsa, pretože podľa vás v hrnci nedochádza k jeho vysušeniu. Udržiavanie teploty po ukončení prípravy využívate s veľkou radosťou, hlavne pri príchode manžela z práce a detí zo školy. Všimli sme si, že je výborným pomocníkom pre študentov na internátoch, ktorí nemajú čas zdravo sa stravovať alebo nevedia variť. Čo sa týka kritiky, ide naozaj len o banality typu: nie je možné nastaviť pomalé varenie, že by ste pristali na viac receptov v návode. Nie ste spokojní ani s "Menu", ktoré je spolu s prednými popismi tlačidiel, v anglickom jazyku. Dôležité však je, že bez neho si neviete varenia, v maximálnej pohodlnosti, už ani predstaviť.

Skúsenosti nášho testovania

Multifunkčný hrniec sme mali možnosť vyskúšať. Testovali sme ho viacerí súčasne. Zamerali sme sa na chuť jedla, na náročnosť prípravy, a samozrejme, na výkon jednotlivých funkcií. Na záver testovacieho obdobia, každý vyjadril svoje názory na hrniec a spoločnými silami sme vyvodili nasledovné závery. Dúfame, že vám pri rozhodovaní pomôžu nakloniť jednu z misiek váhy na tú správnu stranu.

Páčilo sa nám

Začnem s chuťou jedla. Všetkým štyrom, ktorí sme testovali hrniec, sa chuť jedla pozdávala. Ochutnávali sme všetky jedlá, ktoré sa nachádzajú v základnom "Menu". Jedlo bolo primerane uvarené, mäso nebolo surové alebo vysušené, zachovalo svoju šťavnatosť. Najviac sa nám pozdávala pripravená polievka, pretože polievku z elektrického hrnca nejedol asi ešte nikto, možno len v čínskej reštaurácii. Príprava jedla bola jednoduchá, zvládli to aj muži. Prísady, ktoré si vyžadujú jedlá v tomto hrnci, nie sú nijako výnimočné, môžete používať osvedčenú klasiku, ktorú dostať kúpiť aj v bežných obchodoch. Funkciu zohrievania jedla sme otestovali po 4 hodinách od ukončenia prípravy. Po otvorení hrnca sa z jedla ešte parilo. Hoci po ďalšom otvorení už jedlo nebolo také horúce, teplé zostalo. Náš celkový dojem z hrnca je pozitívny a odporúčame jeho kúpu. Mimochodom, po ukončení testovania si ho niektorí z nás išli hneď kúpiť.

Nepáčilo sa nám

Spokojní sme neboli s funkciou "Auto-stop". Je to výborná funkcia, ktorá pri výpadku elektrickej energie umožňuje hrncu pokračuje vo varení tam, kde prestal. Pri tomto type hrnca musí byť výpadok kratší než 2 sekundy, čo je naozaj krátka doba. Preto by sme ocenili, keby tento čas bol dlhší, možno až niekoľko hodinový. Niektoré multifunkčné hrnce majú túto schopnosť. Čo by sme ešte vytkli je anglický popis tlačidiel a "Menu" v angličtine, ktoré spomínate aj vy vo vašich skúsenostiach.

Najčastejšie otázky

Koľko stojí Tefal Multicooker 12v1 RK705138?

Cena multifunkčný hrnca od Tefal, RK705138, je v podstate viac menej závislá od predajne, kde ho kupujete. Pohybuje sa však od tých 65 do 75 eura. Na to, čo všetko dokáže a v porovnaní s inými konkurenčnými hrncami, ide o výbornú cenu.

Balenie Tefal RK705138 Multicooker 12v1

Čo je obsahom balenia?

Obsahom balenia je okrem hrnca aj bohaté príslušenstvo, ktorého súčasťou je košík na naparovanie, odnímateľná keramická misa, odmerka na naberanie ryže, naberačka na ryžu, polievková lyžica, vymeniteľný vnútorný štít proti pare, elektrický kábel. Navyše získate aj Kuchársku brožúru s 37 receptmi, špeciálne pre tento typ hrnca, v ktorej nájdete aj prípravu vareného vína, ktoré je v kurze hlavne počas Vianoc.

Aké sú základné parametre hrnca?

 • typ zariadenia = multifunkčný elektrický hrniec
 • výrobca = Tefal
 • kapacita = 5 l
 • príkon 600 W
 • počet programov = 12
 • keramický nepriľnavý povrch
 • funkcia "auto-stop"
 • funkcia udržiavanie teploty
 • displej

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad Červená obývačka – každého upúta na prvý pohľad

Túžite po obývačke, z ktorej bude sálať radosť a energia? Vymeňte biele, šedé a béžové farby za červenú a dodajte jej nový život v horúcich odtieňoch! Vaša obývačka sa zmení na nepoznanie.

Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie Inšpirácie pre vašu terasu a záhradu – pripravte si príjemné posedenie

Plánujete upraviť svoju terasu či záhradu, avšak nemáte nápady? Vyskúšajte niektorý z našich tipov.

Jednoduché vianočné handmade dekorácie Jednoduché vianočné handmade dekorácie

Naše inšpirácie sú naozaj veľmi jednoduché a preto ich zvládne aj menej zručný jedinec. Odmenou vám budú ozdoby, ktoré nenájdete nikdy inde!Publikované dňa: 22.01.2020
Hodnotenie článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

DeLonghi EC 685.M recenzia a skúsenosti. Pákový kávovar za prijateľnú cenuDeLonghi EC 685.M recenzia a skúsenosti. Pákový kávovar za prijateľnú cenu

Mysleli ste už niekedy nato, že tá istá káva môže chutiť úplne inak, ak ju pripravíte v dvoch odlišných kávovaroch? Stačí len nájsť ten pravý. My sme už taký našli, a nielenže vám...

Brita Marella Cool – recenzia filtračnej kanvice na voduBrita Marella Cool – recenzia filtračnej kanvice na vodu

Dodržiavať pitný režim je mimoriadne dôležité, niekedy nám však voda z kohútiku proste nevyhovuje. Vyriešte tento problém a zabezpečte si kanvicu Brita Marella Cool, ktorá vám zabezpečí...

Naparovač odevov Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1 – recenzie, skúsenosti, cenaNaparovač odevov Philips GC362/80 Steam&Go Plus 2v1 – recenzie, skúsenosti, cena

Nebaví vás žehlenie? Rýchlym a praktickým riešením je ručný naparovač Steam&Go Plus 2v1 od Philipsu. Čo všetko Philips GC362/80 ponúka vám prezradíme v recenzii.