Test Magazín - Umývačky riadu. Víťaz dTestu je Bosch

Umývačka riadu je dnes bežným domácim spotrebičom. Na internete nájdete množstvo návodov o tom, ako si umývačku riadu vyberať. Určite sa oplatí preštudovať si, aké parametre musí mať a aké nároky by mala spĺňať.

Najlepšia umývačka riadu

My sme však pre vás na základe odvysielaného testu v relácii RTVS a skúseností spotrebiteľov pripravili konkrétne hodnotené modely, ktoré splnili tie najprísnejšie odborné kritériá.

Poradie výsledku testu

Víťazi dTestu

Víťazom testu medzi umývačkami riadu sa stala nemecká Bosch SMI88TS26E so šírkou 60 cm. V teste získala známku dobre a hodnotené kritériá splnila na 70 %. V tesnom závese bola umývačka riadu Electrolux ESL8820RA (66 %) a nezaostali ani Beko DIN28221 (65 %) a Gorenje GV66160 (65 %). Známku dobre dosiahol ešte aj Whirlpool WIE2B19, ktorý takisto hodnotené kritéria zvládol veľmi slušne. Menej úspešným výsledkom značky Whirlpool je model WRIC 3C26, ktorý skončil so známkou priemerná.

Hodnotené parametre

Hodnotené boli parametre, ktoré najviac ovplyvňujú funkčnosť umývačky riadu. Takisto však boli zohľadnené parametre ekonomického chodu. Najväčší vplyv na percento hodnotenia umývačky mala účinnosť umývacieho cyklu. Nasledovala spotreba, dĺžka umývacieho cyklu, hlučnosť a ovládanie umývačky riadu. Takisto i spracovanie umývačky riadu zohralo podstatnú úlohu. Spomínané modely vyššie obstáli najlepšie pričom hodnotené kritériá nad očakávania neraz prekonali.

Najlepšia zabudovaná umývačka riadu

Najviac hodnotené boli najpoužívanejšie režimy. Označené boli ako hlavný a úsporný program pričom test zohľadňoval predovšetkým účinnosť umývania a sušenia. Každá umývačka bola naplnená rôzne znečisteným riadom (poháre, plastové misky, hrnce, šálky, príbory), škvrny od kávy, mastné taniere, pripálené mäso v panviciach, kukuričný škrob a mnoho iného. Cyklus umývania vždy prebiehal 2x, aby v prípade radikálneho rozdielu bol test vykonaný znova. Percento úspešnosti umývania sa pohybovalo okolo 55 až 70 %. Sušenie väčšina umývačiek zvládlo hravo.

Testované modely umývačiek riadu

Na základe relácie RTVS a dTestu sme sa rozhodli vám viac priblížiť, ako si vstavené umývačky riadu so šírkou 60 centimetrov v teste počínali. Podľa výsledkov testu ako i praktických skúseností užívateľov sme pre vás vytvorili prehľad, v čom daná umývačka vynikla a naopak, v čom daný model zaostal.

Kvalitná umývačka riadu

Vyberali sme iba modely, ktoré boli súčasťou konkrétneho testu. Hodnotené boli parametre:

  • Umývací cyklus
  • Spotreba
  • Dĺžka umývacieho cyklu
  • Hlučnosť
  • Obsluha
  • Spracovanie umývačky riadu

Záverečné hodnotenie

Modely, ktoré dosiahli ukážkové výsledky sú ideálnou voľbou. Avšak, odrádzať môže ich cena, ktorá je pre bežného spotrebiteľa skutočne nadštandardnou a mimo rozpočet. Štvorčlenná rodina si pohodlne vystačí s umývačkou riadu od 300 do 500 €. Test pritom dokázal, že aj tieto umývačky dokázali pohodlne obstáť a konkurovať drahším modelom. Pri výbere z testovaných modelov teda máte záruku, že ich účinnosť bola otestovaná v praxi. Výsledky, ktoré dosiahli nie sú nijakým spôsobom skreslené. Nerozhodujte sa podľa výrobcu alebo dizajnu. Dajte radšej na referencie a odborné testy, ktoré odhalia tie najpodstatnejšie pozitíva a najdôležitejšie negatíva.

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska Provensálska kuchyňa - dodajte svojej kuchyni nádych Francúzska

Je vaším snom mať kuchyňu zariadenú v provensálskom štýle? Potrebujete zariadenie ladené v bielej a štýlové doplnky, vďaka ktorým si budete pripadať ako na juhovýchode Francúzska.

Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor Geometrické vzory v obývačke – ozvláštnia každý priestor

Či už si vyberiete malé, alebo veľké, výrazné či tlmené, vzory dokážu spestriť každú obývačku. K najtradičnejším patrí čierno-biela kombinácia, ktorá nájde uplatnenie i u vás.

Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít Červená farba kuchyne citeľne zvýši váš apetít

Posvieťme si aspoň trochu na to, čo všetko by nám červená farba mala ponúknuť. Nápadmi na dizajnovanie a kombinovanie farieb sa nechajte inšpirovať fotkami v článku.  Publikované dňa: 06.11.2018
Hodnotenie článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test magazín - Najlepšie kontaktné grily na trhu Test magazín - Najlepšie kontaktné grily na trhu

Kontaktný gril nahrádza klasický gril, keď už počasie nepraje klasickej grilovačke na záhrade. To, ako kvalitné tieto produkty sú a čo ponúkajú nám odhalila relácia Test magazín. Pozrite...

Test Magazín - vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu? Test Magazín - vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?

 Vŕtačky sú univerzálne zariadenia, ktoré môžu vykonávať viaceré činnosti a kdekoľvek. Test poradí, ktoré sú tie najlepšie.

Test magazín - vstavané elektrické rúry Test magazín - vstavané elektrické rúry

Kúpa vstavanej elektrickej rúry by mala byť v prvom rade investíciou do budúcna. Len niektoré modely však vynikajú mimoriadnou kvalitou. V našom článku vám predstavíme tie najlepšie!