Test Magazín - Umývačky riadu. Víťaz dTestu je Bosch

Umývačka riadu je dnes bežným domácim spotrebičom. Na internete nájdete množstvo návodov o tom, ako si umývačku riadu vyberať. Určite sa oplatí preštudovať si, aké parametre musí mať a aké nároky by mala spĺňať.

Najlepšia umývačka riadu

My sme však pre vás na základe odvysielaného testu v relácii RTVS a skúseností spotrebiteľov pripravili konkrétne hodnotené modely, ktoré splnili tie najprísnejšie odborné kritériá.

Poradie výsledku testu

Víťazi dTestu

Víťazom testu medzi umývačkami riadu sa stala nemecká Bosch SMI88TS26E so šírkou 60 cm. V teste získala známku dobre a hodnotené kritériá splnila na 70 %. V tesnom závese bola umývačka riadu Electrolux ESL8820RA (66 %) a nezaostali ani Beko DIN28221 (65 %) a Gorenje GV66160 (65 %). Známku dobre dosiahol ešte aj Whirlpool WIE2B19, ktorý takisto hodnotené kritéria zvládol veľmi slušne. Menej úspešným výsledkom značky Whirlpool je model WRIC 3C26, ktorý skončil so známkou priemerná.

Hodnotené parametre

Hodnotené boli parametre, ktoré najviac ovplyvňujú funkčnosť umývačky riadu. Takisto však boli zohľadnené parametre ekonomického chodu. Najväčší vplyv na percento hodnotenia umývačky mala účinnosť umývacieho cyklu. Nasledovala spotreba, dĺžka umývacieho cyklu, hlučnosť a ovládanie umývačky riadu. Takisto i spracovanie umývačky riadu zohralo podstatnú úlohu. Spomínané modely vyššie obstáli najlepšie pričom hodnotené kritériá nad očakávania neraz prekonali.

Najlepšia zabudovaná umývačka riadu

Najviac hodnotené boli najpoužívanejšie režimy. Označené boli ako hlavný a úsporný program pričom test zohľadňoval predovšetkým účinnosť umývania a sušenia. Každá umývačka bola naplnená rôzne znečisteným riadom (poháre, plastové misky, hrnce, šálky, príbory), škvrny od kávy, mastné taniere, pripálené mäso v panviciach, kukuričný škrob a mnoho iného. Cyklus umývania vždy prebiehal 2x, aby v prípade radikálneho rozdielu bol test vykonaný znova. Percento úspešnosti umývania sa pohybovalo okolo 55 až 70 %. Sušenie väčšina umývačiek zvládlo hravo.

Testované modely umývačiek riadu

Na základe relácie RTVS a dTestu sme sa rozhodli vám viac priblížiť, ako si vstavené umývačky riadu so šírkou 60 centimetrov v teste počínali. Podľa výsledkov testu ako i praktických skúseností užívateľov sme pre vás vytvorili prehľad, v čom daná umývačka vynikla a naopak, v čom daný model zaostal.

Kvalitná umývačka riadu

Vyberali sme iba modely, ktoré boli súčasťou konkrétneho testu. Hodnotené boli parametre:

  • Umývací cyklus
  • Spotreba
  • Dĺžka umývacieho cyklu
  • Hlučnosť
  • Obsluha
  • Spracovanie umývačky riadu

Záverečné hodnotenie

Modely, ktoré dosiahli ukážkové výsledky sú ideálnou voľbou. Avšak, odrádzať môže ich cena, ktorá je pre bežného spotrebiteľa skutočne nadštandardnou a mimo rozpočet. Štvorčlenná rodina si pohodlne vystačí s umývačkou riadu od 300 do 500 €. Test pritom dokázal, že aj tieto umývačky dokázali pohodlne obstáť a konkurovať drahším modelom. Pri výbere z testovaných modelov teda máte záruku, že ich účinnosť bola otestovaná v praxi. Výsledky, ktoré dosiahli nie sú nijakým spôsobom skreslené. Nerozhodujte sa podľa výrobcu alebo dizajnu. Dajte radšej na referencie a odborné testy, ktoré odhalia tie najpodstatnejšie pozitíva a najdôležitejšie negatíva.

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Najkrajšie alternatívne vianočné stromčeky Najkrajšie alternatívne vianočné stromčeky

Vianoce už pomaly klopú na dvere a preto máme najvyšší čas zamyslieť sa aký vianočný stromček vlastne chceme. Čo tak siahnuť po ekologickej alternatíve, ktorú môžeme využiť aj o rok?

Jednoduché zdobenie medovníkov Jednoduché zdobenie medovníkov

Dnes vám prinášame fotoinšpirácie v podobe rôznych menej či viac náročných vzorov, ktoré môžete aplikovať aj tento rok. Nebojte sa, nie je to naozaj až tak náročné. Treba len trochu cviku.

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...Publikované dňa: 06.11.2018
Hodnotenie článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test Magazín - vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?Test Magazín - vysávače. Ktoré klasické vysávače sú najlepšie?

Relácia Test Magazín z produkcie RTVS nám odhalila, ktoré výrobky sa oplatí kupovať a aké faktory sú rozhodujúce pri výbere. Pozrite si kompletné výsledky.

Test magazín - Najlepšie kontaktné grily na trhuTest magazín - Najlepšie kontaktné grily na trhu

Kontaktný gril nahrádza klasický gril, keď už počasie nepraje klasickej grilovačke na záhrade. To, ako kvalitné tieto produkty sú a čo ponúkajú nám odhalila relácia Test magazín. Pozrite...

Test Magazín - vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?Test Magazín - vŕtačky. Ktorá je najlepšia vŕtačka podľa testu?

 Vŕtačky sú univerzálne zariadenia, ktoré môžu vykonávať viaceré činnosti a kdekoľvek. Test poradí, ktoré sú tie najlepšie.