Aký alarm do domu a bytu je najlepší? Čo tak bezdrôtový Jablotron

Bezpečnosť je a aj bola vždy horúcou témou. Prirodzene, ak hovoríme o vlastnom majetku, ochrániť ho by malo byť našou prioritou, preto je téma bezpečnosti vždy aktuálna.

Aktivácia domáceho alarmu

Je potvrdené, že činnosť zlodejov stúpa práve v období dovolenkovej sezóny. Je to logické, keďže v tomto období sa množstvo domov či bytov stáva ľahkou korisťou. Alarm do domu je preto skvelou možnosťou, ako zabezpečiť váš dom pred zlodejmi. Samozrejme, výber zabezpečovacieho zariadenia si vyžaduje zváženie určitých parametrov.

Poradíme vám aký alarm do domu si vybrať, takisto aké typy alarmov sú na trhu k dispozícii a podľa čoho vlastne vyberať.

Obľúbené produkty

Alarm slúži vám

Zabezpečovací systém alebo alarm slúži prioritne na ochranu vášho majetku. Úlohou je chrániť daný objekt pred krádežou, respektíve vlámaním a neoprávneným vstupom. Zabezpečovací systém je teda zariadením, ktoré si môže nechať namontovať každý, kto vlastní nehnuteľnosť. Nemusí ísť nutne o byt či dom. Alarmy je možné inštalovať aj na chatu, do kancelárie či garáže. V dnešnej dobe je bezpečnosť prioritou a alarm by rozhodne mal byť súčasťou vybavenia každého domu či bytu.

Dôsledná analýza pri výbere

Pri výbere a kúpe zabezpečovacieho zariadenia je dôležité analyzovať rôzne parametre, na základe ktorých sa pre výber alarmu rozhodneme. Prvotným elementom, ktorý je pri výbere podstatný je typ objektu, ktorý chceme alarmom zabezpečiť. Rodinný dom, mestský byt, chata, kancelária, garáž alebo všeobecne otvorený objekt.

Zabezpečenie domu pred zlodejmi

Predovšetkým pri rodinnom dome je potrebné zvážiť, aký je počet možných vchodov do objektu, vrátane dverí, okien či brán. Na základe tohto je možné zhodnotiť, koľko možných vstupov má páchateľ k dispozícii. Vzhľadom na tento faktor je možné určiť, aký druh zabezpečovacieho zariadenia je pri danom objekte vhodný a takisto presne určiť počet detektorov, ktoré budú inštalované.

Bezdrôtový alebo drôtový?

Na začiatok jeden dôležitý parameter. Ľudia si často lámu hlavu nad otázkou, ktorá z možností je lepšia. V dnešnej dobe sú technológie naozaj intuitívne a preto je rozdiel naozaj minimálny. Ani jedna z možností tak nie je zlou.

Ak by sme mali hľadať určité rozdiel. V prípade drôtového napájania sa dočkáte o niečo stabilnejšej komunikácie riadiacej jednotky s čidlami. Na druhej strane, ak chcete drôtový alarm inštalovať do už zabývaného objektu, nevyhnete sa zasekávaniu káblov do stien, a teda inštalácia je náročnejšia.

Bezdrôtový kolega, čo sa kvality týka nezaostáva. Zariadenie je napájane kvalitnou batériou. V tomto prípade vám však odporúčame drahšie modely, aby bola ich komunikácia s čidlami naozaj kvalitná. Menšou, no podstatnou nevýhodou môže byť, že je nutné z času na čas kontrolovať batérie alarmu a čidiel.

Takisto existuje ideálna kombinácia drôtového a bezdrôtového alarmu, čo umožňuje pomerne jednoduchú inštaláciu a spoľahlivý zdroj.

Najpredávanejšie domové alarmy

Výrobca a inštalácia alarmu

Na internete nájdete veľké množstvo zabezpečovacích systémov rôznych kategórií. Ak vám však ide skutočne o reálnu bezpečnosť svojho majetku, mali by ste sa sústrediť na značky, ktoré sa stretávajú s pozitívnymi referenciami, a teda spokojnosťou zákazníkov. Vo fórach ľudia odporúčajú značky ako JablotronDSC či alarm do domu Paradox. Odvolávajú sa predovšetkým na vlastné skúsenosti a takisto na dlhodobú kvalitu a záruku výrobcu. Najpopulárnejším profi zariadením ja aktuálne Jablotron 100. Ten je jednoduchý na ovládanie, cenovo dostupný a ide o kombináciu drôtového a bezdrôtového napájania.

TIP: Vyhnite sa lacným čínskym zariadeniam, ktoré vám neposkytnú želanú kvalitu a navyše vás budú vyrušovať falošnými poplachom. Bezpečnostné alarmy z Aliexpresu nie sú v tomto prípade tou najlepšou voľbou.

Montáž alarmu do domu

Dôležité je takisto, kto vám bude daný systém inštalovať. Môžete byť technicky akokoľvek zdatný, no montáž tohto typu sa oplatí nechať na odborníka. Profesionálne certifikované zariadenia doslova vyžadujú odbornú montáž spoločnosti s licenciou aj pre prípad, že by ste produkt chceli reklamovať alebo si uplatniť škodu z majetkového poistenia.

Nastavenie a ovládanie alarmu

Nastavenie zabezpečovacieho systému je založené predovšetkým na druhu rizika. Samotné nastavenie sa týka čidiel a detektorov, ktorými alarm disponuje. Môže ísť o pohybové detektoryzvukovédymovémagnetické čidláčidlá teploty alebo detektory rozbitia skla a podobne. Špecifikom ja detektor úniku plynu, ktorý pri nadmerne nameraných hodnotách odstaví elektrický prúd. Dnešné zabezpečovacie zariadenia je možné nastaviť naozaj všemožne a s montážnou firmou sa dohodnete na optimálnom nastavení, ktoré si samozrejme môžete časom prispôsobiť.

Systém zvyčajne funguje na princípe aktivácie a deaktivácie. Najčastejšie ide o číselný kód, ktorý je pri zadaní na klávesnici ohraničený časovým limitom alebo počtom pokusov. Ak sa deaktivácia nepodarí, systém spustí poplach. Časový limit si prispôsobíte tak, aby ste ho stihli zadať. Rovnako tak môžete alarm rozdeliť medzi viac klávesníc a teda riadiacich jednotiek.

Mobilná aplikácia na ovládania domového alarmu

Výnimkou nie sú ani diaľkové ovládače, ktorými môžete alarm aktivovať alebo deaktivovať na diaľku. Ide o princíp ako pri odomykaní auta. Rovnako tak je možné ovládať alarm pomocou GSM mobilnej siete, kedy alarm aktivujete alebo deaktivujete odoslaním bezplatnej SMS s kódom alebo na číslo zavoláte. Niektoré systémy majú dokonca vlastné aplikácie, ktorými viete alarm nastavovať i ovládať cez mobil alebo počítač.

Poplašná signalizácia

Systém realizuje poplach tak, ako bol nastavený. To znamená, že zariadenie môže signalizovať poplach zvukovou signalizáciou, upovedomí vás SMS alebo odošle hlásenie na PCO – Pult centrálnej ochrany. Zariadenie v tomto prípade odošle signál na centrálu a tá následne upovedomí motorizovanú jednotku. Vybrať si pri výbere môžete medzi políciou alebo súkromnými SBS firmami.

Domáce zvieratá a otvorené okno

Čo majú spoločné s alarmom v dome? Divili by ste sa, koľko narušení bezpečnosti spôsobil kocúr, pes či morské prasa. Dnes by mali byť poplašné zariadenia vybavené tzv. PET imunitou, aby sa predchádzalo falošným signalizáciám.

Podobným faktorom môže byť aj otvorené okno. Niektoré alarmy vám z domu nedovolia ani odísť v prípade, že čidlo zachytí, že objekt nie je zabezpečený. Opäť by však mali byť čidlá tak citlivé, aby túto činnosť vedeli rozpoznať.

✅ Domové a bytové alarmy z Andreashopu

Zabezpečovací systém KONIG SAS-CLALARM10Širokú ponuka alarmov a zabezpečovacích systémov do domu i bytu nájdete v online elektre Andreashop.sk. V ponuke nájdete nielen lacné alarmy do bytu, ale aj drahšie a profesionálnejšie kompletné sady, ktoré sa postarajú o 100% bezpečnosť vášho domova.

» online objednávka
» rýchle dodanie
» výhodné ceny

 

Viac informácií

Rady, tipy a skúsenosti

Skúsenosti ľudí na internet sú v drvivej väčšine so zabezpečovacími systémami naozaj pozitívne. Na začiatok by sme mohli dať na vedomie, že svojpomocné riešenie alarmu je v mnohých prípadoch komplikované, hoci cenovo výhodnejšie. Avšak výsledok sa často stretáva s komplikáciami. Odborná inštalácia je tak vždy najlepšou možnosťou.

Rovnako tak viac ľudí odporúča kombináciu drôtového a bezdrôtového riešenia alarmu v prípade prerušenia káblov a podobne. Skúsenosti vyzdvihujú do popredia značku Jablotron a takisto hovoria o GSM ovládaní alarmu, ktoré je spoľahlivé. Rovnako však ľudia i odborníci odporúčajú kombináciu viacerých detektorov. Nie len pohybových, ale i magnetických, detektorov rozbitia skla a iné.

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár


Pozrite si aj naše inšpirácie

Biele kuchyne - v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia Biele kuchyne - v bielej bude vaša malá kuchyňa vyzerať väčšia

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Presne taká je biela farba, ktorá sa čoraz viac objavuje aj ako farba kuchyne.

Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha Červená spálňa: Voľba pre ľudí, ktorým nechýba odvaha

Červená do spálne? Áno, či nie? Ak patrí k vašim obľúbeným, nemali by ste sa jej vyhýbať ani v spálni. Naše inšpirácie vás o tom presvedčia.

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...Publikované dňa: 07.06.2018
Hodnotenie článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ochranné tvrdené sklo a fólie na Samsung, Redmi, Huawei, iPhone – testOchranné tvrdené sklo a fólie na Samsung, Redmi, Huawei, iPhone – test

Mobilný telefón používa väčšina z nás denne. Ako prvé sa najčastejšie poškodí displej. Ochranné sklo na mobil je efektívnym riešením tohto problému.

16 najčastejších chýb pri vysávaní16 najčastejších chýb pri vysávaní

Sobotné upratovanie býva pravidelnou záležitosťou, do ktorej sa snáď nikomu nechce. Preto často rýchlo prebehneme vysávačom celý byt, nech to máme čo najskôr za sebou. Práve vtedy sa...

Kvalitný vlhkomer do bytu musí byť presný. Čo tak profesionálny vlhkomer s teplomerom?Kvalitný vlhkomer do bytu musí byť presný. Čo tak profesionálny vlhkomer s teplomerom?

Vlhkomer je jednoduché zariadenie, ktorým si overíte stav ovzdušia. Pozrite sa na to, čo je dôležité pri jeho kúpe a ako si vybrať presný a kvalitný vlhkomer do izby.