DeLonghi EC 685.M recenzia a skúsenosti. Pákový kávovar za prijateľnú cenu

Káva, káva, káva a ešte raz káva, je to, čo kričíte hneď ráno a ešte ste ani nevytiahli päty z postele? Ak áno, tak sme si istí, že ste určite tvrdo zarytým kávičkárom. Čo sa však zmení, keď vám sa skriví úsmev hneď potom, ako si váš obľúbený nápoj zalejete zovretou vodou?

DeLonghi EC 685.M - recenzia, skúsenosti, cena, funkcie

Budeme hádať. Káva, ktorú si bežne kupujete v supermarketoch, už nie je kvalitovo to, čo bývala kedysi, a môžete tam pridávať čokoľvek, škoricu, med, vanilku, márne. Mysleli ste už niekedy nato, že tá istá káva môže chutiť úplne inak, ak ju pripravíte v dvoch odlišných kávovaroch? Stačí len nájsť ten pravý. My sme už taký našli, a nielenže vám pripraví skvelú kávu, ušetrí váš čas, elektrickú energiu a navyše si ho zakúpite za rozumnú sumu. Je ním pákový kávovar DeLonghi EC 685.M.

Stručný popis o DeLonghi EC 685.M

Tento kávovar vám pripraví tú najlepšiu kávu, keďže výrobca DeLonghi je známy svojim výnimočným talentom na kávovari. Aj toto je jeden z tých, ktorý svojim výkonom 1450 W prekvapí aj tých najnáročnejších kávičkárov. Na prípravu skvelej kávy nevyužíva predraženú zrnkovú kávu najvyššej kvality. Rovnako chutnú kávu vám pripraví už z mletej alebo porciovanej kávy, ktorá je oproti kávovým zrnám, podstatne lacnejšia. S 15 barovým parným tlakom "brnkne na strunu" aj milovníkom caffelatte alebo cappuccina.

Samostatný termostat na mlieko a tryska, naplní vašu kávu hustou teplou penou priamo do vyhrievanej šálky aj väčších rozmerov. Predáva sa v niekoľkých zaujímavých farbách, vrátane luxusnej bielej, červenej, čiernej či tradičnej nerezovej. Má prijateľné rozmery, takže ho pohodlne umiestnite aj do menšej kuchyni alebo na kuchynskú linku, kde ste si mysleli, že už sa naozaj nič nezmestí.

Mimoriadna technológia

Technológia neustále napreduje a rovnako to je aj pri tomto type kávovaru. Je to stroj, ktorý disponuje nastaviteľnou parnou tryskou, ktorá vám našlahá vynikajúcu, a dokonca aj teplú mliečnu penu, do akejkoľvek kávičky. Dá sa naprogramovať na individuálnu veľkosť kávy. Podobne si môžete naprogramovať aj tvrdosť vody a silu kávy. 2 trysky vám umožnia pripraviť 2 kávy naraz. Technológia "Termoblock" udržiava teplotu vody, čo sa odzrkadľuje na bezchybnom espresse. Okrem rôznych druhov kávy, môžete prostredníctvom neho pripraviť aj vodu na čaj. V prípade, že ho zabudnete vypnúť, nič sa nedeje, automaticky sa vypne a vám neprídu vysoké poplatky za zbytočne spotrebovanú energiu. Sitká v kávovare sú ľahko rozložiteľné, takže váš strach z prípadného upchatia, je absolútne bezpredmetný.

Káva rôznej veľkosti a vynikajúcej chuti

Pitie kávy nie je len o tom, že vám dodáva stratenú energiu, ale aj o jej chuti. Vlastne, práve chuť kávy robí z kávy to, prečo ju pije až 80% ľudí na svete. Z toho dôvodu sa stávajú kávičkármi aj tí, ktorým kofeín škodí. Keďže je tento kávovar určený na prípravu espressa z mletej kávy, akou je aj tá bez-kofeínová, je kávovar DeLonghi EC 685.M ideálnym kávovarom aj pre takýchto ľudí.

Kávovar DeLonghi EC 685 M s odnímateľnou mriežkou na vyššiu šálku

Kávovar Delonghi EC 685 M aj na vyššie šálky

Ak si kávu dokážete vychutnať len z vašej obľúbenej šálky, ktorá je oveľa vyššia, nemajte strach. Odnímateľná plocha na odkvapkávanie vám umožní si nakvapkať kávičku až do 12 cm vysokej šálky. Je to výborné, aj pri zalievaní čaju.

Mliečny zážitok

Kávovar disponuje nastaviteľnou tryskou, s ktorou si môžete pripraviť cappuccino alebo ľahodné caffelatte. Mliečna pena v pohári bude nadýchaná a zároveň hustá, podľa vašich predstáv. Prostredníctvom dvoch od seba nezávislých termostatov máte na výber, či si do teplej kávy dáte aj teplé mlieko alebo máte radšej studené. V oboch prípadoch bude na vrchu vašej kávy hustá mliečna pena. Vďaka odníma-teľnej ploche si môžete vašu kávičku s čerstvo napeneným mliečkom dať priamo do vašej obľúbenej šálky aj vyšších rozmerov.

Teplá káva do teplej šálky

Ak radi popíjate kávičku pomalými dlhými dúškami, potom ste si vybrali ten správny stroj. Teplú kávu vám naleje do nahriatej šálky. Tak sa nestane, že káva vychladne hneď po tom ako tryska naplní váš studený pohár, čo je častým problémom ešte aj v kaviarniach. Vďaka funkcii nahrievanie šálok, bude vaša káva dlhšie teplá a aj chutnejšia. Nemusíte ju vylievať ani opätovne niekoľkokrát zohrievať.

Vaše skúsenosti

Je hádam pravidlom, že s kávovarmi majú ľudia najväčšie a najčastejšie skúsenosti. S týmto konkrétnym modelom je to podobné. Vaše príspevky sme nemuseli ani dlho hľadať, rovno na www.heureka.sk sme ich našli desiatky. Kávovar hodnotíte až prekvapivo pozitívne. Páči sa vám jeho jednoduché ovládanie, malý rozmer a vynikajúca chuť pripravenej kávy. Čo sa ešte týka pozitívov, nemožno nespomenúť sympatickú cenu. No a najviac kritizujete asi zložitosť naprogramovania a to, že je ľahučký. Avšak, vzhľadom na iné kávovary, pokladáte tento za mimoriadne výhodný, nielen za jeho mimoriadne funkcie, ktoré ponúka, ale aj za vynikajúcu dostupnú cenu.

Recenzie a skúsenosti s kávovarom Delonghi EC 685 M na heureke

Skúsenosti a recenzie s Delonghi EC 685 M na heureke

Naše hodnotenie

Hoci sme mali tú česť osobne vyskúšať kávovar, naše hodnotenie najviac ovplyvnili vaše príspevky. Určite, že často sa opakujúcu podobné príspevky veľkého počtu ľudí, vzbudzuje lepšiu dôveryhodnosť, ako to, čo o kávovari napíšeme my, i keď sme ho skúšali. Takže, vzhľadom na množstvo pozitívnych ohlasov a jeho skvelú cenu, by sme tento pákový kávovar určite odporučili  hlavne tým, ktorí chcú ušetriť, ktorí si vystačia s mletou kávou a zároveň si život túžia spríjemniť "lattečkom" alebo cappuccinom.

Boli sme spokojní

Veľmi nás prekvapil tichý chod kávovaru. Je to úžasné, hlavne ak bývate v byte a kávu si robíte ráno. Pochopiteľne, že keďže kávu nemelie, nemal by byť ani hlučný, no pravdou je, že on je mimoriadne tichý. Oceňujeme aj vyhrievanie šálok, pretože je to dôležité hlavne v zimnom období, kedy sú šálky z kuchynskej linky naozaj ľadové. Možno pre niekoho smiešne, ale je to tak. Káva by mala byť horúca čo najdlhšie, aby nestratila svoju pôvodnú arómu a chuť. Pri viac-početnej návšteve sa zase osvedčia 2 trysky, ktoré urýchlia prípravu a podávanie kávy. Vy sa tak môžete, oveľa skôr, naplno venovať svojim hosťom. Mlieko, ktoré sme pridávali do kávy, bolo teplé, čo je tiež jednou z výhod. To, akú hustú penu stroj pripraví závisí dosť aj od mlieka. Pre hustejšiu a zároveň nadýchanejšiu penu odporúčame používanie plnotučného mlieka. Mimochodom, vrchnú časť kávovaru môžete využiť na uskladnenie 2 šálok. Tu, ich budete mať vždy pripravené na okamžité použitie.

Plusy

 • až 96 % spokojných zákazníkov
 • jednoduchá manipulácia
 • nízka hlučnosť
 • na mletú i porciovanú kávu
 • "napeňovač" mlieka
 • praktický a rýchly
 • menšie rozmery
 • skvelá cena = okolo 159 €

Neboli sme spokojní

Nepáčil sa nám komplikovaný spôsob programovania, ktorý kritizujete aj vy.  Dobré však na tom je, že ho stačí naprogramovať len raz za čas alebo v prípade zmeny. Pre niekoho môže byť aj jeho nižšia hmotnosť problémom, hlavne kvôli jeho stabilite. Aj časté odvápňovanie je dosť nepraktické. Vyžaduje odvápniť po príprave nejakých 25-30 šálok kávy, čo v bežnej domácnosti kávičkárov, môže byť pokojne aj každý týždeň.

Mínusy

 • časté odvápňovanie
 • stabilita
 • komplikované programovanie

Najčastejšie otázky

Aké sú základné parametre kávovaru DeLonghi EC 685.M?

 • typ zariadenia = pákový kávovar;
 • výrobca = DeLonghi;
 • príkon = 1450 W;
 • kapacita nádobky na vodu = 1l;
 • parný tlak = 15 bar;
 • funkcie = trysky na paru, Flow-stop, Termoblock, napeňovač mlieka, nahrievač šálok;
 • hmotnosť = 4,2 kg;
 • rozmery = 14,9 x 33 x 30,5 cm (šírka x hĺbka x výška);
 • farba = biela, červená, čierna, nerezová

Koľko stojí kávovar a kde sa dá kúpiť?

Pákový kávovar DeLonghi EC 685.M aj napriek skvelému výkonu a množstvu funkcií, stojí približne len okolo 160 €. Zakúpiť si ho môžete v rôznych predajniach s elektronikou. Odporúčame kúpu realizovať online cestou, pretože v predajni, do ktorej chodievate ho nemusia mať.

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

24/06/2021 07:13
Radka Ch.

Kávovar DeLonghi EC 685.M sme s manželom kúpili asi pred rokom. Sme s ním spokojní. Výrobok je kvalitný a priestorovo nenáročný, v pohode sa nám zmestil na kuchynskú linku. Ľahko sa s ním manipuluje a espresso robí naozaj skvelé. Oceňujeme možnosť nastavovania vody, teploty a čas a tiež to, že sa sám vypne. Subjektívne sa nám zdá, že robí menej peny než kávovar, ktorý sme mali predtým. Ale chuť kávy tento malý nedostatok vynahradí. Myslím, že pomer ceny a kvality je výhodný. Produkt splnil naše očakávania.

Pridať komentár

Pozrite si aj naše inšpirácie

Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu Študentská izba – mala by sa páčiť nielen vám, ale aj vášmu dieťaťu

Zariaďovanie študentskej izby môže byť poriadny boj. Rodič chce často niečo iné ako samotné dieťa a potom vznikajú rozbroje. Skúste však vyjsť študentovi v ústrety a nakoniec budete...

Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú Poschodová posteľ – šetrí miesto a deti ju milujú

Čo robiť, keď máte len jednu detskú izbu, ale dvoch drobcov? Skvelým riešením, ktoré šetrí miesto, je poschodová posteľ. Deti ju budú milovať, hrozí však, že sa pobijú o to, kto bude...

Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ Biela spálňa – Ideálna farba pre čistú myseľ

Biela v spálni? Určite jej výberom neurobíte krok vedľa. Biela je farbou čistoty, evokuje sviežosť,  vysoké hodnoty a ideály. Pozrite si naše fotoinšpirácie.Publikované dňa: 20.05.2020
Posledná aktualizácia:
Hodnotenie článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Foodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cenaFoodcycler Sage SWR550 (domáci elektrický kompostér) – recenzia, skúsenosti, cena

Elektrický kompostér Foodcycler Sage je jedným z množstva typov kompostérov, ktoré vám pomôžu s uskladňovaním bioodpadu a zbavia vás zápachu počas hnitia potravín.

Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávačRecenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitný parný vysávač

Otestovali sme pre vás vysávač v kombinácii s parným mopom Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Ako si vysávač a mop v jednom počínal v našom teste? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko...

Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?Recenzia ryžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadol dobre v našom teste?

Raz je ryža rozvarená, tvrdá či nakoniec pripálená? Skvelým pomocníkom do kuchyne aj pre skúsené gazdinky je ryžovar Sencor SRM 1500WH.